Jump to content
BulForum.com

За какво си харчите парите?


Recommended Posts

Малко, ама аз го карам - тръгни, спри, тръгни, спри и го юркам... И отива 12-13/100 (газ) ... Ама от днеска - не повече от 55 км/ч и на 2ра не повече от 35 км/ч. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply
Малко, ама аз го карам - тръгни, спри, тръгни, спри и го юркам... И отива 12-13/100 (газ) ... Ама от днеска - не повече от 55 км/ч и на 2ра не повече от 35 км/ч. :)

 

A na zadna s ne powe4e ot 80 km/h :lol: :lol: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ми то неговото е 1.2 ама се оказаха че горят баш като 1.4 :lol: :lol: :lol:

 

Кво праиш бре човек?Как така 3-та кутия за 1 ден.........Аз пуша ама 1 кутия е карам по 3 дни обикновено.Ако имам работа и не съм в Университета мога да изкарам и цяла седмица..........

 

 

Жоре така е човек. Нещо съм се изнервил тези дни, всичо ме дразни всеки ми е крив и можеби и затова пуша толкоз. Иначе кутия и половина ме оправят за деня.

 

Малко, ама аз го карам - тръгни, спри, тръгни, спри и го юркам... И отива 12-13/100 (газ) ... Ама от днеска - не повече от 55 км/ч и на 2ра не повече от 35 км/ч. :)

 

Така така все пак не си състезател. Крааи си спокоиничко да ти падне разхода. Не че ще има голяма разлика но пак.

Link to comment
Share on other sites

Малко, ама аз го карам - тръгни, спри, тръгни, спри и го юркам... И отива 12-13/100 (газ) ... Ама от днеска - не повече от 55 км/ч и на 2ра не повече от 35 км/ч. :)

 

И кат включиш на R за ракетна и... :D

 

Твърдението на jozo още един път доказва, че е по-добре кола с малко по-голям двигател, от колкото няква талига с 1,2 дето и по-кофти върви, и яде колкото 1,4, и се претоварва, съответно се разваля, повече.

 

А иначе ся кат няма жена покрай мен се чувствам малко по-паралия :)

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам имаш някакви особени предпочитания към задните скорости като че ли :P :P :P

 

Мдаааа, в някои ситуации и според разположението на звездите е за предпочитане в твоя смисъл, но иначе Ванката трябва да ме е разбрал ;)

 

А иначе ся кат няма жена покрай мен се чувствам малко по-паралия :)

 

Ай ся, пак жените!!! Аз сам свидетел, че мъжете харчат за по-големи глупости като са сами, а не с жена. Като са с жена по-се стискат, цициите му с циции! Това били глупости, онова женски боклуци...и накрая в торбата няма нищо, а парите всеки си ги харчи сам и до дупка, хаха

Link to comment
Share on other sites

Аз сам свидетел, че мъжете харчат за по-големи глупости като са сами, а не с жена. Като са с жена по-се стискат, цициите му с циции! Това били глупости, онова женски боклуци...и накрая в торбата няма нищо, а парите всеки си ги харчи сам и до дупка, хаха

 

Бе не знам, ти ли не попадаш на правилните мъже, аз ли не попадам на правилните жени...

 

Ама тоя спор е безсмислен :rolleyes: - жените в най-честия случай харчат повече от мъжете, защото освен редовните си нужди за това-онова, косвено карат и мъжете да развързват портфейла я тук за залъгалка, я там за нещо друго и сумарно от двете си излиза че 'арчат повече ;)

 

Не че го няма и другия момент де, ама той ми изглежда "обратен" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Бе не знам, ти ли не попадаш на правилните мъже, аз ли не попадам на правилните жени...

 

Ама тоя спор е безсмислен :rolleyes: - жените в най-честия случай харчат повече от мъжете, защото освен редовните си нужди за това-онова, косвено карат и мъжете да развързват портфейла я тук за залъгалка, я там за нещо друго и сумарно от двете си излиза че 'арчат повече ;)

 

Не че го няма и другия момент де, ама той ми изглежда "обратен" :rolleyes:

 

А го има и момента, че мъжете печелят все още повече от жените...уви, все още е така в масовия случай! Аз съм излизала по магазините да харча с мои приятелки и всяка от нас се прибира вкъщи поне с един подарък я за любимия, я за децата...Мъжете, които правят това без повод в моя кръг познати са не повече от един-двама и ако ги питаш няма да го признаят в прав текст пред други мъже...Но познавам и мъже, които харчат повече за себе си отколкото която и да била жена. Но погледни го от полезна гледна точка: всеки харч без значение на пол и занятие стимулира икономическото развитие (Ефекта на пеперудата май беше). Тъй че, МЪЖЕ и жени от всички страни, за лудо харчете за лудо не стойте!!! Пък и от баща ми съм чувала, че парите развалят човека... :lol:

Link to comment
Share on other sites

А го има и момента, че мъжете печелят все още повече от жените...уви, все още е така в масовия случай! Аз съм излизала по магазините да харча с мои приятелки и всяка от нас се прибира вкъщи поне с един подарък я за любимия, я за децата...Мъжете, които правят това без повод в моя кръг познати са не повече от един-двама и ако ги питаш няма да го признаят в прав текст пред други мъже...Но познавам и мъже, които харчат повече за себе си отколкото която и да била жена. Но погледни го от полезна гледна точка: всеки харч без значение на пол и занятие стимулира икономическото развитие (Ефекта на пеперудата май беше). Тъй че, МЪЖЕ и жени от всички страни, за лудо харчете за лудо не стойте!!! Пък и от баща ми съм чувала, че парите развалят човека... :lol:

 

В днешно време такива изкривени виждания се създадоха, та малко се обърнаха нещата - мъжете харчат за козметика, а жените може да ги намериш по кръчмите, наливайки се със съмнителни напитки. Така че това доста разбърква спора за харченето.

 

Не знам от какво се оплаквате - имате подарък за РД-то и ИД-то; имате подарък за 8-ми март; имате подарък за коледа, нова година; имате разходки през уикендите; имате мартеничка на 1-ви март... а това какво правим с останалата част от лично изкараните изпотени пари, би трябвало да няма значение за вас, поне аз така го виждам. А и няма такова нещо като "повече пари" и "по-малко пари" (като заплата), това е повече от ясно че е относително.

Link to comment
Share on other sites

Тия кафета ще ми разсипят живота...трябва да се вземат мерки!То бива, бива ама чак пък толкова да се харчи...чак аз съм възмутен от себе си( т'ва до понеделник и после айде пак ).

Link to comment
Share on other sites

Не знам от какво се оплаквате - имате подарък за РД-то и ИД-то; имате подарък за 8-ми март; имате подарък за коледа, нова година; имате разходки през уикендите; имате мартеничка на 1-ви март... а това какво правим с останалата част от лично изкараните изпотени пари, би трябвало да няма значение за вас, поне аз така го виждам. А и няма такова нещо като "повече пари" и "по-малко пари" (като заплата), това е повече от ясно че е относително.

 

Мъжете, които правят това без повод ....

 

Не разбрах кой спори за неоспорими неща :D Прочети пак горните постове!Внимателно ги прочети и опитай да ги разбереш! А за повечето пари: Ще поживееш, ще видиш!

Link to comment
Share on other sites

Е като оставим настрана въпроса с това, кой печели повече става така:

 

Мъжете си падат по техника - я някое телевизорче, я някоя нова системка за домашно кино или пък нова видео карта за РС-то - т.е. неща които могат да се ползват от всички в къщата.

 

Жените кат си накупят гримове, обувки, парцалки и дрънкулки - е кажи как да ги ползвам тея работи? :confused (Само не казвайте, че и аз имам нужда от дрехи и обувки - да имам, ама не ми трябват 14 чифта!)

 

Та косвено мъжете харчат пари за всички (не че си даваме дистанционното за телевизора и ДВД-то де, то по default си е наша собственост :bgrin: ), докато жените харчат повечко за себе си и им се налага специално да купуват подаръци за останалите членове на семейството ;)

 

 

Edit: Yorkie, бъркаш със заплатата и то жестоко... Кака ти DaToNik е права - все още в България върлува мнението, че мъжете са много по-добри във всичко от жените, поради което, почти по закон, мъжете получават повече пари. Отделно пък да не говорим колко недомислено е мнението, че "няма такова нещо като "повече пари" и "по-малко пари" (като заплата)" Това е повече от ясно, че НЕ е относително.

 

Edit 2: host - кое правят за нас? Харченето ли? :D

Link to comment
Share on other sites

..... Не знам от какво се оплаквате - имате подарък за РД-то и ИД-то; имате подарък за 8-ми март; имате подарък за коледа, нова година; имате разходки през уикендите; имате мартеничка на 1-ви март...

 

Хехехех това с мартеничката беше особено важен и скъп разход искам да ти кажа :) хехе :) важно перо за което месеци по-рано трябва да почне човек да спестява за да може да си го позволи :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Моите пари си ги харча за неща, които носят макар и мимолетна радост НА МЕН!!! Изработила съм си ги с много труд! Дори да правя някому подаръци, те пак носят удоволствие НА МЕН!!! И на никого не преча да си харчи своите, но мога да помогна по всяко време :devil ;)

Link to comment
Share on other sites

Хехехех това с мартеничката беше особено важен и скъп разход искам да ти кажа :) хехе :) важно перо за което месеци по-рано трябва да почне човек да спестява за да може да си го позволи :P :P :P

ОК, наистина ли трябва да издребнявам толкова че да обяснявам какво съм искал да кажа?! А ти наистина ли не ме разбираш?! Не ме разбирайте погрешно и не ме нападайте така бе, хора :) Уважавам малките жестове и ги правя, но тук става въпрос че момичето/жената е инатливо животинче, освен за големите и важни неща, правиш и други по-малки символични или не толкова жестове, които разбира се се оценяват. Това което ми прави впечатление обаче е друго - когато са системни, те приемат тези жестове за даденост и спреш ли да ги правиш поради някаква причина, веднага го забелязват и автомачитно си "най-лошия".

 

Що се отнася до "по-голяма" и "по-малка" заплата - продължавам да си стоя зад мнението. Вие май бъркате българският манталитет, начина на мислене на българина и юридическата страна на нещата. Няма закон, който да разпределя работната ръка, каквато и да е било тя, на мъжка и женска. Всичко е едно. Позовава се на много прост житейски закон - "Кой за каквото е учил", това е !

 

Пример: Аз лично работа като маркетинг-специалист в средно голяма фирма. Имах колежка, която беше на същата позиция като моята. Вървяхме горе-долу на един кантар (казвам горе-долу, защото работата ни е свързана с проценти). Взимахме еднакви пари, докато не напусна, защото я извикаха за позицията "маркетинг-мениджър" в голяма фирма и в момента 4-цифрената й заплата клони към 2.

 

Така че , българина на маса може да си мисли и да си плюе каквото си иска, но не може да върви с-у закона и да претендира за повече пари, защото "повече можел да работи" - това са първобитни истории.

Link to comment
Share on other sites

ОК, наистина ли трябва да издребнявам толкова че да обяснявам какво съм искал да кажа?! А ти наистина ли не ме разбираш?!

 

Ами бъзиках се всъщност но гледам доста сериозно ми се върза... аз да си призная малко избирателно четох и като видях това с мартеницата просто не можах да се сдържа.

 

Преди няколко дни се връщам с малко фрезии (леле и името им запомних даже на тез "китки") и ме вижда комшията и вика "повод ли има или просто ще се подмазваме?" - ами в интерес на истината нито едното нито другото - просто ги видях и реших че нежната ми половинка ще се зарадва защото ги обича тези точно, а и миришеха хубаво и тъй и тъй бях на четвъртък пазара за ябълки и взех и няколко цветенца. Ей това пък ми е било странно - толкова ли е неприятно или срамно на някои хора да купуват цветя че само по официални празници или ако нещо искат да се подмажат или са оплескали нещо съответно та само тогава да подаряват цветя?

 

Колкото до подаръците, DaToNik, има го и момента когато ще се наложи мъжа да издържа семейството си защото жената ще е заета с друго по-важно нещо и хич не ми ги почвайте тези истории за еманципацията и бавачките и бабите защото са глупости на таркалета... А тогава парите които взима мъжа стават леко общи. Друга тема е че като направиш подарък е донякъде и за собствено удоволствие да гледаш как другия се кефи или се изненадва, за което съм 100% съгласен с теб... а за женската помощ за харченето на парите просто няма равна :P тъй де :) Не случайно е вица за "какво значи един мъж/жена да е преуспял/а" :)

Link to comment
Share on other sites

Тютюнче + листчета + филтърчета = 200 пъти по-евтино от нормалните кутии с цигари, пробвайте!

Подкрепям! Наистина излиза по-евтино! До последно пушех точно такива цигари.

Донякъде именно това, че пуша такива цигари ми помогна да ги спра :)

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям! Наистина излиза по-евтино! До последно пушех точно такива цигари.

Донякъде именно това, че пуша такива цигари ми помогна да ги спра :)

 

Наистина са по добри. Все пак тютюна е варен, с минимум никотин.

И аз си копувам понякога.

 

А други хави не свивате ли с тея лисчета ?

 

Свиват хората които пушат JOINT.

И когато има разбира се де. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А, що бе... може и стаф да пушат, може и хероин. Народа винаги е бил изобретателен в методите за самоубийство ;]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...