Jump to content
BulForum.com

За какво си харчите парите?


Recommended Posts

А, що бе... може и стаф да пушат, може и хероин. Народа винаги е бил изобретателен в методите за самоубийство ;]

 

 

Това е един и същ вид наркотик, просто наричан по различен начин от поколенията.

Сега му казват материал, доколкото съм запознат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Не си прав, но няма значение. Иначе и двете неща имат общо. Иначе наркосите наричат стафа материал

Между другото- това с процентите го няма. На улицата се мешат такива неща, че никой не знае вече кво продава в крайна сметка на бедния стафар, който броди като сомнамбул до Столипиново и обратно. Иначе не колабират, издръжливи са, което винаги ме е учудвало, при положение, че се бодат с най-огромните лайна. Абе, жалка история.

 

По темата: напоследък не харча мноого...освен парите,които отидоха по ветеринари. Пък и нямам настроение, което също ми пречи да харча с кеф

Link to comment
Share on other sites

Не си прав, но няма значение. Иначе и двете неща имат общо. Иначе наркосите наричат стафа материал

 

 

Да така е а хероина те немогат да си го позволят.

И затова си вземат този материал с съдържание на херо 4,5%.

А и когато съдържанието е повече е опасно за тях ако играят на помпа да не колабират.

Но стига съм приказвал, че...

Link to comment
Share on other sites

Да ги е*а и дебитните карти, само се съблазнявам да тегля... Е, вече почти няма какво. Иначе харча парите си за пътни от Хисар до Пловдив всеки ден, за цигари, за Lavazza, за тоник, кола или нещо такова, за Shuchard Medallion и Snickers :D Май това е всичко! :)

Link to comment
Share on other sites

Да ги е*а и дебитните карти, само се съблазнявам да тегля... Е, вече почти няма какво. Иначе харча парите си за пътни от Хисар до Пловдив всеки ден, за цигари, за Lavazza, за тоник, кола или нещо такова, за Shuchard Medallion и Snickers :D Май това е всичко! :)

 

Дааааа, изброения списък с храни, напитки и тютюневи изделия обяснява мноооооого неща....форми и други такива :lol: Радвай се, че не си с кредитна карта! Хем теглиш, хем после ти теглят.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Дааааа, изброения списък с храни, напитки и тютюневи изделия обяснява мноооооого неща....форми и други такива :lol: Радвай се, че не си с кредитна карта! Хем теглиш, хем после ти теглят.... ;)

 

 

Прав си, сега намене от две банки от два ката ми го теглят :blink: ама.

Щом си се хванал на хорото трябва да го играеш до краи.

 

Иначе по темата, имам вноски в банките , сметки за ток вода нет и други такива неприятни неща.

Link to comment
Share on other sites

Хм, какво за формите ми?! Пищни са...

Link to comment
Share on other sites

Дааааа, изброения списък с храни, напитки и тютюневи изделия обяснява мноооооого неща....форми и други такива :lol: Радвай се, че не си с кредитна карта! Хем теглиш, хем после ти теглят.... ;)

 

Айде айде, последно ходих в пощата да взимам 1 колет и като видях опашките за плащане на тока и взех да благославям кредитната си карта с която си ги плащам тези сметки. Иначе ако ги ползваш умно не само че няма да "ти го теглят" ами и ще си на далавера от cashback-a... Аз съм с 3 кредитни всяка в четирицифрен лимит и засега не бих могъл да се оплача освен от онлайн банкирането на повечето банки че е излишно усложнено и некадърно направено ама айде това ми е професионално изкривяване :)

 

Относно сникерса ако мога да отбележа че е голяма гадост според мен, всички останали подобни са къде къде по-приятни, но тия фастъци в сникерса хич не ме кефят

Link to comment
Share on other sites

Айде айде....

 

Забележката беше към лице от женски пол и то не коя да е!!! А забележи и за какво харчи парите...

 

Относно темата: На мен не ми остават много за харчене, но гледам да са ползотворно похарчени :wacko: Пък и си мисля, че темата е насочена не към злободневните парици за комунални нужди на фамилията и храната, а ми онези скътаните фондове "И аз съм жена", "И аз съм мъж" и други такива. Кой каква прищявка си е задоволил. Моята такава беше фотоепилация :D Доволна съм от себе си!!! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Айде айде, последно ходих в пощата да взимам 1 колет и като видях опашките за плащане на тока и взех да благославям кредитната си карта с която си ги плащам тези сметки. Иначе ако ги ползваш умно не само че няма да "ти го теглят" ами и ще си на далавера от cashback-a... Аз съм с 3 кредитни всяка в четирицифрен лимит и засега не бих могъл да се оплача освен от онлайн банкирането на повечето банки че е излишно усложнено и некадърно направено ама айде това ми е професионално изкривяване :)

 

Относно сникерса ако мога да отбележа че е голяма гадост според мен, всички останали подобни са къде къде по-приятни, но тия фастъци в сникерса хич не ме кефят

 

 

А аз съм с две VISA.

На пощенска и на обб. и когато тегля в брои лихвата направо ме убива 18%.

И това ако не е да ти го натеглят какво тогава???

Link to comment
Share on other sites

А аз съм с две VISA.

На пощенска и на обб. и когато тегля в брои лихвата направо ме убива 18%.

И това ако не е да ти го натеглят какво тогава???

 

Добре де, ЗАЩО теглиш пари в брой от виза-та изобщо? Само си играеш на шикалки - първо вкарваш в картата, после от банкомат вадиш - кредитните карти не са за това - те са за да пазаруваш с тях по магазините и евентуално да си плащаш сметките онлайн, взимането на пари от тях се смята първо за рискова операция и второ явно нещо си много на зор след като го правиш и затова буквално ти режат главата с лихвите. Докато за пазаруване имаш 45 дена гратисен период през който ако си внесеш похарченото даже си на далавера и сумата за годишната поддръжка ще ти е разход.

 

DaToNik, ей сега пък ми стана интересно точно тази част от твоето изказване: "Забележката беше към лице от женски пол и то не коя да е!!! " и най-вече това по-черното :)

 

Донякъде си права за темата, донякъде не - има си тема "похвалете се ..." (нещо такова) точно за хвалби, само че там всеки се хвали и не чете на другите нещата и е безинтересно така - поне за мен... като няма кой да ти изръкопляска и да ти завиди за разните придобивки и глезории се губи тръпката от хваленето.

 

Виж за скътаните фондове при мен е по-скоро намирането на още малко работа с която да изкарам някой и друг леф непредвидени отгоре което не се случва толкова често но пък като стане ръсвам по някоя и друга стотачка я за компютъра я за нов телефон или фотоапарат - ей такива "ефтини" играчки :)

Link to comment
Share on other sites

Еми ако съм разбрала Дарина правилно, ми прави забележка, че ям толкова сладко и че пия газирани безалкохолни напитки. Тъй като съм пълничка, май това беше намекът!

djadomraz, за мен беше това "и то не коя да е..."

Но защо все някой е опитва да ме поучава, не мога да си го обясня... Имам си глава на раменете, каквото си правя или казвам, за моя сметка си е, не касае никой друг, че да ми се правят забележки или злобни подмятания...

Link to comment
Share on other sites

дядо мраз, каква ти е месечната такса? Аз съм на раифайзен - 9 лв и ми е струва малко надута ? Мислех, че е хава с пазаруването. Но най-малкото половината магазини са само на кеш. Така че файда от нея кой знае каква няма.

Link to comment
Share on other sites

Еми ако съм разбрала Дарина правилно, ми прави забележка, че ям толкова сладко и че пия газирани безалкохолни напитки. Тъй като съм пълничка, май това беше намекът!

djadomraz, за мен беше това "и то не коя да е..."

Но защо все някой е опитва да ме поучава, не мога да си го обясня... Имам си глава на раменете, каквото си правя или казвам, за моя сметка си е, не касае никой друг, че да ми се правят забележки или злобни подмятания...

 

От снощи се чудя да отговарям ли, да не отговарям ли!? Но и след ЛСто не мога да не го сторя:

 

НЕ МИ ПУКАААААА нито за формите ти, нито за паричките ти, нито за какво ги харчиш! Радвай им се от сърце и да е жив и здрав Жорето да им се радва възможно най-дълго :D А не си ми дала повод за да бъда злобна :excl: все още. За поучения си имаш родители. Просто съм изказала мнение, не си длъжна да го приемаш лично и толкова навътре. Радвай се и си живей живота и си харчи парите както ти харесва :D

Link to comment
Share on other sites

НЕ МИ ПУКАААААА нито за формите ти, нито за паричките ти, нито за какво ги харчиш! Радвай им се от сърце и да е жив и здрав Жорето да им се радва възможно най-дълго :D А не си ми дала повод за да бъда злобна :excl: все още. За поучения си имаш родители. Просто съм изказала мнение, не си длъжна да го приемаш лично и толкова навътре. Радвай се и си живей живота и си харчи парите както ти харесва :D

Благодаря за пояснението. Приемам го лично, защото така беше изказано! :P

Link to comment
Share on other sites

Първо благодаря за задоволяването на моето безкрайно любопитство :)

 

Но момичета, недейте така - не се карайте - има далеч по-интересни неща, които бихте могли да правите заедно - примерно една борба в кал си организирайте - хем ще ви се радват всички наблюдаващи хем ще изразходвате негативната енергия... и между другото най-добрият ми приятел е такъв след като си хвърлихме 1 бой и после се разбрахме като мъже (куцайки, охкайки и пъшкайки и 2мата) :D Ако се спрете на това с калта - много ще съм ви благодарен да ме осведомите кога и къде ще се провежда мероприятието :P

 

дядо мраз, каква ти е месечната такса? Аз съм на раифайзен - 9 лв и ми е струва малко надута ? Мислех, че е хава с пазаруването. Но най-малкото половината магазини са само на кеш. Така че файда от нея кой знае каква няма.

 

Thief, За магазините си прав че повечето или нямат POS терминали или ако имат не им работят, но на мен ми е достатъчно да мина през Била или Метро, в Happy и Hemingway пък приемат всякакви карти, в Lero пък (откъдето идват подаръците за жена ми :P) също... ми то като се замисля повечето където оставям по-едри суми приемат карти - само в ресторанта ме гризе винаги как да оставя бакшиш освен + картата да слагам и някой и друг лев - някой ако има опит да сподели че винаги съм се двоумял...

 

Обаче файдата от картата не е като да няма - аз за 1 месец поне в Била оставям едно 300лв (минимум), не помня колко беше %-та отстъпка но и 1 да е пак е нещо, докато с дебитната карта освен твоите пари ще ти вземат и някакви пари за обработка на всяка транзакция, докато с кредитните е наобратно дават ти.

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля много пари харча по кръчмите :bgrin: Иначе и за компа хвърлям не малко...

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - какво е Lero?

Врати и брави....

http://www.lerobg.com/index.php?cat=2&id_sc=1

или нЯщо друго?...

Ако искаш да оставиш бакшиш с картата даваш паричката... тя сервитъорката ще се сети ;)

 

Хехехехе точно на жената брави и купувам за подарък... хехехехе :) Магазин за парфюми на Главната в City Center точно срещу бившето кино Република сега BigBen, отдолу на "Бар Каменица" или както там се водеше заведението точно до стълбите към тепето и статуята на онзи кретен...

 

За бакшиша хем е така хем като нямам дребни е шантаво - друго си е да имаш на бележката "TIP: ...." и ти да напишеш колко оставяш и да го вземат и него от картата като в белите страни но тукашните POS терминали са антики разбира се...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От началото на годината за НИЩО. Всичко спечелено се реинвестира (много е криво да се почва от нулата, без грам начален капитал).

Link to comment
Share on other sites

харча си парите за колата, за пътувания напред-назад из България, за сметката за телефона, за кафета, ресторанти, по барове и дискотеки ми омръзна и вече не ходя, харча и за вилата, и ако остане някой лев го харча за колата

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...