Jump to content
BulForum.com

Автомивки в града


UzITo

Recommended Posts

В Румекса до гробищата един полуидиот мияч на коли, след като забърса предния капак на колата с гюдерията, влезна вътре и без изобщо да си размърда единствената мозъчна клетка ми забърса навигацията. Резултатът е надрана навигация. Обяснението: Не бях аз, тя и шефката има същата кола.. Управителя дебелак с 2 мозъчни клетки погледна умно и заключи че не било станало сега, естествено. Не съм стъпнал повече там, а надрания дисплей в колата ми всеки ден го гледам.

Най-доволен съм от автомивката зад бившата бензиностанция Итали на Брезовско шосе, сега Лукойл.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Интересното е,че тук като гледам почти няма доволен човек от автомивка в града...пък и то кфо да си доволен като ти взимат 12 лева за да ти насерат нещо по колата...Докато в Карлово за 10 кинта двама пича ти излъскват колата може да ядеш от стелките,ароматизират я,че и таблото ти лъскат става като ново,а ние тука в "големия град" :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами ние чакахме Злобил да направи мивката и да ходим при него...ама...криза. :lol:

И аз да кажа една "добра" дума за автомивката на Кукленско шосе (кръстовището на хотел Родопи, въртящия мотокар).Много са зле.Няколко пъти си мия колата там и един път не е била добре измита, особено вътре.За сега съм най-доволен от мивката на Хаджията.

Link to comment
Share on other sites

Ей, мама му стара...таман се наканих да мия колата и вие като почнахте - тук не ходи, там не ходи...накрая пак ще си я измия на Шел-а, поне там ги знам как мият... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ей, мама му стара...таман се наканих да мия колата и вие като почнахте - тук не ходи, там не ходи...накрая пак ще си я измия на Шел-а, поне там ги знам как мият... ;)

Аз да си призная :) ходя сам да си я пръскам вънка и прахосмуачка отвътре за 5 лв. 20 мин. влизаш оправяш си я както на теб ти харесва, а не този я е одраскал, тука не е мината. А в почивни дни (понеже станах редовен) докато си я изпръскам и изчистя, съм там, в смисъл повече от 20 мин. Ако има много народ си я подсушавам извън мивката, което не е проблем. Хората предоставят препарати, ако ви е кеф има и безконтакно миене, различни препарати, спрей за табло, изобщо всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ами ние чакахме Злобил да направи мивката и да ходим при него...ама...криза. :lol:

И аз да кажа една "добра" дума за автомивката на Кукленско шосе (кръстовището на хотел Родопи, въртящия мотокар).Много са зле.Няколко пъти си мия колата там и един път не е била добре измита, особено вътре.За сега съм най-доволен от мивката на Хаджията.

 

От тях и аз съм много доволен, но общо взето мивка която да ми е по-далече няма.

 

 

 

Ей, мама му стара...таман се наканих да мия колата и вие като почнахте - тук не ходи, там не ходи...накрая пак ще си я измия на Шел-а, поне там ги знам как мият... ;)

 

Има една мивка до нас ама мият 5 за 4. Т.е. има 2 - другата е на ВИХВП но и от там не съм особено впечатлен а последния път като исках да я измия спирам - онези перат някакви килими, опитвам се да ги заговоря да питам кога ще могат да ми я измият те се правят че не ме виждат, питах пак - не ми обръщат внимание и си тръгнах. Преди често ходех на една мивка на ЕКО на прелеза на пещерско шосе но я затвориха.

Link to comment
Share on other sites

Да ви препоръчам мивка 'при баба' - имам маркуч, накрайник, мека четка за коли, хубаво автошампоанче и готин спрей за кокпита. За да е по джиджана Ренета накрая я пастираме лекичко :). Ако някой иска да заповяда :)

 

На мивки спрях да давам пари 2 месеца след като си взех колата - я прозорците замазани, я са намазали цялото табло с някъв гаден препарат със силикон по техни думи и след 2 дена с отворен прозорец, всичкия прах на света е по моето табло. В 90% от случаите влагат повече време и старание да ми намажат гумите с препарат, за да изглеждат черни, вместо да изчистят колата... На гумите не им е идея да са чисти, аз не седя на гумата, а на седалката в купето..

И затова си направих мивката при баба :). Така съчетавам полезното с приятното - я контакт ще оправя, я някоя лампа, ще измия колата и бабката ще се радва, че съм на гости.

 

Сори за тирадата :)

Link to comment
Share on other sites

На мен проблема ми е да отделя 1 час време да я оставя на мивката и после да си я взема. Защото наканя ли се да излизам колата ми трябва. Идеално ще е ако имам човек който да ми я кара до автомивката и после да я връща докато аз си спя сутрин...

Link to comment
Share on other sites

Горещо препоръчвам мивката до нордикса. Намира се в един двор след нордикса в посока мото пфое. Стараят се доста хората и си разбират от работата.

Link to comment
Share on other sites

Аз досега ползвах Румекс (винаги миене само отвън), но откакто отвориха '5 минути' ходя само там тъй като предпочитам сам да си мия колата пък после ако има нещо поне аз да съм си виновен. Пък и ми е по-лесно, по-приятно и не се налага да кибича докато ми мият колата.

Link to comment
Share on other sites

В края на лятото направиха нова автомивка до БАУМАКС или по-скоро до Пикадили отсреща - казва се CLEAN CARE. Вече приключих с дреболиите вътре из колата и понеже имам и някаква карта, която ми даде една интересна девойка при откриването мисля да я пробвам. Дадоха отлични цени за цялостно вътрешно пране на купето и т.н. Остава да си отворя ден за тая работа, че вече 3-4 месеца не успявам laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Off/ Аз пък искам такова миене като това по-долу - първата мие, втората подсушава....и все ми е тая дали ще ми измият колата както трябва. :bgrin:

 

 

2a4a18af8850ab04.jpg a36952a8242e2260.jpg

Link to comment
Share on other sites

В края на лятото направиха нова автомивка до БАУМАКС или по-скоро до Пикадили отсреща - казва се CLEAN CARE. Вече приключих с дреболиите вътре из колата и понеже имам и някаква карта, която ми даде една интересна девойка при откриването мисля да я пробвам. Дадоха отлични цени за цялостно вътрешно пране на купето и т.н. Остава да си отворя ден за тая работа, че вече 3-4 месеца не успявам laughing.gif

 

А виж ей такава автомивка търся отдавна - да има магазин като Пикадили или Билла да мина да си напазарувам докато ми измият колата че чакането е най-досадната част. Чак обмислях да давам някой лев на някой да ми кара колата да ми я измият.

Link to comment
Share on other sites

ФАКТ!

 

Като няма време и аз съм "За" варианта на бензиностанция на автомати със стотинки. Вярно, не е крайния резултат перфе ама става. И поне знам, че няма някой келеш да направи беля.

Link to comment
Share on other sites

На хотел Родопи хубаво ми измиха днес колата, то отново с моя късмет взе че заваля :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

А виж ей такава автомивка търся отдавна - да има магазин като Пикадили или Билла да мина да си напазарувам докато ми измият колата че чакането е най-досадната част. Чак обмислях да давам някой лев на някой да ми кара колата да ми я измият.

Ами ако Карфур те устройва като място за пазаруване, на паркинга в Галерия има Eco wash, може да се пробваш. Точно на входа към мола са, до ескалатора за горното ниво. Аз веднъж се възползвах, почистиха я добре и ухаеше приятно. Тогава беше 13 лв и ми се видя скъпичко.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...