Jump to content
BulForum.com

Автомивки в града


UzITo

Recommended Posts

Както писах по-горе, от тях хич не съм доволен.Ама днес явно са знаели, че ще вали и са се постарали да ти я измият добре, за да те е яд повече. :laughing:

 

Лично шефчето се постара да я мие и съм доволен от тях :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Ами ако Карфур те устройва като място за пазаруване, на паркинга в Галерия има Eco wash, може да се пробваш. Точно на входа към мола са, до ескалатора за горното ниво. Аз веднъж се възползвах, почистиха я добре и ухаеше приятно. Тогава беше 13 лв и ми се видя скъпичко.

 

Добре мият, аз съм доволен, но последните 4-5 пъти като питам девойката и все ми казва, че след 2 часа ще е готова, аз нямам какво да правя там 2 часа... И на мен напоследък миенето ми е проблем, оказа се, че трябва да отделиш супер много време за това. Чудя се защо още не са въвели онези популярни в САЩ цикли за миене дето за 5 минути и ти е готова каляската да си тръгне подсушена. При тази запрашеност в Пловдив чак някакво кой-знае колко детайлно миене няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

На тези 5-те минути в Тракия, шампона шампоан ли е или препарат за безконтактно миене?

ИЗМИВАНЕ С ВОДА И ШАМПОАН

Основната програма за почистване на автомобили в центровете 5 MINUTES. Магията е резултат от една уникална рецепта:

 

• Уникална технология на световния лидер WashTec

Висококачествени безконтактни препарати с нано частици на SONAX

• Здравословно налягане от 90 - 95 атмосфери (а не опасните за боята 100+)

• Приятна температура от 60º, а не опасните за пластмасовите части 70+

• Омекотена вода за избягване на петна от варовик

• Коректна дозировка на шампоана осигуряваща краен разтвор с Ph 9 (Ph 7 неутрално), а не разтвор с Ph 12 (основа), който е най-широко използвания разтвор за безконтактно измиванеС тази програма може да направите изцяло безконтактно измиване (препоръчва се и работи при нови автомобили със запазено лаково покритие, или автомобили пастирани през последните 4 месеца), или да се направи подготовка за втората програма, като се отстранят едрите песъчинки и кал от колата. При стари автомобили с наранено покритие и при силно замърсени автомобили препоръчваме използването на услугата „АКТИВНА ПЯНА”.

http://5minutes-bg.com/index.php/pages/services/106

 

За омекотената вода обаче леко не съм съгласен от личния си опит.

Link to comment
Share on other sites

Ех мамка им.... специално ги питах дали е препарат за безконтактно или шампоан, че имам повреден лак на едната лайстна и сега е подпухнал целия. Чудих се от какво толкова се засили след като ходя само при тях, а е само шампоан.... вече ми е ясна причината!

Link to comment
Share on other sites

Винаги е възможно на сайта да пише едно, а реално при тях да слагат друго.. ама нема гаранция. Иначе на шаум четката би трябвало да си е шампоан.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде инфо за тези 5 минути? Ти ли трябва да си миеш колата, или те ти я измиват? Наистина ли отнема 5 минути външното, има ли опашки, колко струва услугата? Подсушават ли колата?

Link to comment
Share on other sites

Толкова са далеч от града, че трябва да ми струва 5 лева, за да си заслужава. А и, за да се върна в града от разположението на мивката, колата отново ще е мръсна. :(

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да даде инфо за тези 5 минути? Ти ли трябва да си миеш колата, или те ти я измиват? Наистина ли отнема 5 минути външното, има ли опашки, колко струва услугата? Подсушават ли колата?

Такива автомивки са много модерни в Босна и ги има на много места тук в столицата. Идеята е да си миеш сам колата - колкото искаш, когато искаш и както искаш. 1 лев ти дава възможност 2 минути да си миеш колата. Когато колата ти е средно мръсна можеш за 3-4 лева да си я измиеш сравнително добре, за малко повече пари и с повече практика ще си я измиеш перфектно. Подсушаването също е твоя задача, но в 5 минути дават едни такива гумени поне да можеш да си отведеш водата от стъклата. През деня като бях веднъж около 4 часа беше пълна автомивката и постоянно идваха други коли, но дефакто това не е особено проблем - когато едно миене на кола в максималния случай е 10 минути то при 4-5 клетки шанса да чакаш повече от 5 минути е минимален. Вечер и през нощта няма никой :)

 

Ако трябва да сравня тукашните и тази 5 минути в Тракия то тукашните (поне тая дето аз ползвам) е по-добра, може би температурата на водата е по-висока и затова мръсотията пада по-лесно или пък осветлението е по-добро (главно си я мия вечер).

Link to comment
Share on other sites

Е, щом е на самообслужване заеби, за некадърници като мен не е подходящо. Тези плати и си измий ги има от доста време (по едно време ходех на тази, която е под надлез Родопи), но ако не подсушиш добре колата като изсъхне просто става зле, а ако си играя да я подсушавам с гюдерия цялата по-добре просто да платя на някой и да ми я измие и подсуши. При все, че в града има доста автомивки за 5-6 лева външно не си струва труда.

Link to comment
Share on other sites

Има едни пичове - служители на мивката, които мият ако им кажеш, но дали взимат повече пари за тази услуга - незнам. С 1 лв мисля, че ти отпускат по-малко от 2 мин. За сега най-дълго работещите автомати, които знам са до Шел-а на надлез Родопи, но пръскат само със студена вода и зимата не мие добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Не ходете на мивката до хотел Родопи на Кукленско шосе, прецакаха ми всички хром лайсни по купето на колата с някакъв препарат за безконтактно миене !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз от пролетта някъде ходя на автомивка ГЛАДИАТОРИ,срещу БИЛЛА в Кичука,до самото заведение Гладиатори.Спечелиха ме не с едно и две неща.Първо,мивката е доста оборотна,но имат и много миячи и като влезнеш веднага те поемат.Още от вратата управителя посреща колите и упътва.Второ и най-важно,качествто на самата услуга е перфектно.Мен ме закара приятел с едно Q7,супер маниак,мие всеки ден задължително.Значи клиент им е две години и колата пу е в безупречно състояние,лак,лайсни,всичко е 6.Препарата им е абсолютно безвреден,казват,че е специално за нови коли.И наистина имат много клиенти със супер скъпи коли.Трето важно нещо,имат хубаво и добре заредено барче,с работещ климатик.Когато ми се яде пък влизам в ресторанта им,има пряк вход от мивката към градината.Готвят страхотно и е евтино,а и грамажите са огромни.Четвърто,цената.Ами на пръв поглед 12 лева за цялостно не е евтино.Но...На мен на 4-5 тото миене ми дадоха клиентска карта и така ми е 10 лв,5 лв външното.Но,има и още,имат и едни други карти за бонуси,на 10 мивки една безплатна.Така ми излиза 9 лв цялостното и качествено измиване.А,също дават и фирмен ароматизатор бонус.

Link to comment
Share on other sites

А ти работиш там като какъв?

 

Приятелю,от много отдавна работя за себе си.И се занимавам с далеч по-сериозни неща.

 

Ок, щом казваш...

Link to comment
Share on other sites

Приятелю,от много отдавна работя за себе си.И се занимавам с далеч по-сериозни неща.

Може би много изчерпателно съм се изказал за въпросната мивка,но аз съм си такъв.Не съм искал да досадя никому,ако е така моля да бъда извинен.

Link to comment
Share on other sites

Може би много изчерпателно съм се изказал за въпросната мивка,но аз съм си такъв.Не съм искал да досадя никому,ако е така моля да бъда извинен.

 

Не но всичките ти писаници са в тази тема и леко съмнително изглежда...

Link to comment
Share on other sites

Имам и доста стара регистрация във форума,от времето когато активно внасях и продавах автомобили.Бях доста активен.За жалост не си помня ник-а,пък и мейла също от онова време.Тук честно казано ми се наложи да влезна по една неприятна задача.Издирвам определени части от една кола.Повече време съм отделил да ровя на определени места,отколкото да постна нещо.Констатирах,че този форум доста е израстнал и още повече се популялизирал от преди години.С удоволствие ще се включа в определени теми за в бъдеще.Това е пичове.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

тъй като това лято доста пътувах, с приятели имаше и повръщащи деца в колата, тапицерията, тавана и като цяло вътре ми се нуждае от здраво миене, по-точно пране. не ми се рискува аз да я мокря и търкам затова ще я заведа на автомивка но не само с вътрешно почистване а изпиране, не съм ползвал досега такава услуга. някой знае ли кои са най-добрите в пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Аз миналия месец пастирах баварката,а джипа прах целия.Взеха ми по 50 лева.Излезнаха драскотини,които не вярвах,че ще се махнат.Момчето с няколко вида пасти я прави,игра си 5 часа и ефекта беше поразетелен.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

тъй като това лято доста пътувах, с приятели имаше и повръщащи деца в колата, тапицерията, тавана и като цяло вътре ми се нуждае от здраво миене, по-точно пране. не ми се рискува аз да я мокря и търкам затова ще я заведа на автомивка но не само с вътрешно почистване а изпиране, не съм ползвал досега такава услуга. някой знае ли кои са най-добрите в пловдив?

 

Аз също търся такава услуга с добро качество, но до момента не мога да избера място. Повечето мивки в Пловдив са ламаринени навеси и са общо взето слаба работа. Със сигурност мога да ти кажа да НЕ правиш тази процедура в мивката на паркинга на Баумакс. Бях се подвел по ниската цена, като ги питах 2-3 въпроса и си тръгнах. Смятай щом не знаеха, че се слагат найлонови калъфи на седалките след прането...

 

Аз да попитам един въпрос - колко е нормалната цена за пастиране?

 

Истинско добро пастиране с висококачествени материали под 100 лева не съм чувал да има. Зависи от колата по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Аз също търся такава услуга с добро качество, но до момента не мога да избера място. Повечето мивки в Пловдив са ламаринени навеси и са общо взето слаба работа. Със сигурност мога да ти кажа да НЕ правиш тази процедура в мивката на паркинга на Баумакс. Бях се подвел по ниската цена, като ги питах 2-3 въпроса и си тръгнах. Смятай щом не знаеха, че се слагат найлонови калъфи на седалките след прането

питах срещу бриколажа в една мивка, пише пране на тапицерия, казаха ми че перат с някаква прахосмукачка и ще ми струва 60 лв но не ми се рискува...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 седмици прах седалки в Румекса на бул. Източен. 10 лева на седалка взимат и според мен добре се получи. После с един приятел се заговорихме, че и той е прал там и не е бил особено доволен. Явно си зависи на какъв човек ще попаднеш и как ще си свърши работата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...