Jump to content
BulForum.com

Автомивки в града


UzITo

Recommended Posts

Пак да похваля момчетата зад спирката на бившия ТОХ. Много се занимават и много добре мият. Цената вътре и вън - 12 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Преди 2 седмици прах седалки в Румекса на бул. Източен. 10 лева на седалка взимат и според мен добре се получи. После с един приятел се заговорихме, че и той е прал там и не е бил особено доволен. Явно си зависи на какъв човек ще попаднеш и как ще си свърши работата.

10 лв на една седалка?Скъпичко е,аз като прах джипката само за седалките ми обявиха цена 20 лв.Аз я изпрах цялата за 50 лв. и съм доволен.И за пастиране 100 лв. са доста парички.Какво значи скъпи материали?Всички пастират с 3М,едно кило е към 50 лв.За една кола не отиват повече от по 50 грама от трите едрини пасти.Хартиено тиксо и други материали май-няма.Важен е майсторлъка.Много е важно след пастиране по колата,като се вгледаш,да не остават кръгове,т.нар."холограми".Именно такива от предишно некадърно пастиране за 100 лв на "Румекс",преди време ми махна Ванката от мивката,която ходя.

Link to comment
Share on other sites

...Много е важно след пастиране по колата,като се вгледаш,да не остават кръгове,т.нар."холограми".Именно такива от предишно некадърно пастиране за 100 лв на "Румекс",преди време ми махна Ванката от мивката,която ходя.

 

Кръговете се заличават пак с 3М-ска паста - води се антихолограмна , малко по-скъпа е от останалите,но си струва наистина :)

Link to comment
Share on other sites

10 лв на една седалка?Скъпичко е,аз като прах джипката само за седалките ми обявиха цена 20 лв.Аз я изпрах цялата за 50 лв. и съм доволен.И за пастиране 100 лв. са доста парички.Какво значи скъпи материали?Всички пастират с 3М,едно кило е към 50 лв.За една кола не отиват повече от по 50 грама от трите едрини пасти.Хартиено тиксо и други материали май-няма.Важен е майсторлъка.Много е важно след пастиране по колата,като се вгледаш,да не остават кръгове,т.нар."холограми".Именно такива от предишно некадърно пастиране за 100 лв на "Румекс",преди време ми махна Ванката от мивката,която ходя.

 

Явно нищо не разбираш от тия манипулации. Когато говорим за пастиране, визираме трайност в години. За 50 лева ще те забършат колкото за следващите 5 валежа, недай боже да е зима. Когато се работи качествено със стойностни материали на Dupont, примерно, нещата са различни. Пак ще повторя - под 100 лева пастиране е = къпане. Всеки сам преценява с какво ще се примири..

 

Проблемът с прането е не по-малко сериозен. Аз последно съм прал кола на Ауто Джили преди повече от 10 години. Не ги знам дали са живи, тогава останах доволен, предимно защото бях вътре през цялото време. В последните няколко години ползвам Румекс за вътре-вън почистване. Сравнително доволен съм. Но за пране не говорил с тях. И така и не мога да видя из града мивка с квалитетна техника по въпроса. Иначе перяща прахосмукачка имам и аз.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Явно нищо не разбираш от тия манипулации. Когато говорим за пастиране, визираме трайност в години. За 50 лева ще те забършат колкото за следващите 5 валежа, недай боже да е зима. Когато се работи качествено със стойностни материали на Dupont, примерно, нещата са различни. Пак ще повторя - под 100 лева пастиране е = къпане. Всеки сам преценява с какво ще се примири..

 

Проблемът с прането е не по-малко сериозен. Аз последно съм прал кола на Ауто Джили преди повече от 10 години. Не ги знам дали са живи, тогава останах доволен, предимно защото бях вътре през цялото време. В последните няколко години ползвам Румекс за вътре-вън почистване. Сравнително доволен съм. Но за пране не говорил с тях. И така и не мога да видя из града мивка с квалитетна техника по въпроса. Иначе перяща прахосмукачка имам и аз.

 

Понеже колегата разбира,а аз не,да ми каже какви са тия материали на Дюпон?Може би хартиеното тиксо?Аз му говоря за пастиране 3 ръце,с три вида едрини професионални пасти 3М.Понеже съм внесъл и продал няколкостотин автовоза автомобили за 15 години,и грам не разбирам.Преди 10 години хората чакаха автовоза на салона и го разпродавах още "в движение",бяха други времена.Имах работник,който се занимаваше само с козметиката на нуждаещите се от такава автомобили.Пастите,гъбите и кичетата,машините,тиксата и всичко друго аз го купувах.Основно се работи с двата модела пасти:PERFECT-IT III 09374,която е едрата,и 09375,която е финната.Пак казвам,пастирането си е изкуство,и труда е скъпото в самата манипулация.Не толкова материалите.Че на мен управителя на мивката ми взе малко пари,50 лв,не е,че е некачествена услугата.И все пак карам сносни коли,доста над средното.Аз си мия и двете коли там и хората явно си уважават клиентите.А колега,ти с определенията към хората...не с рогът.Аз съм писал само за помощ на някой.Но точно от автомобили и всичко свързано с тях претендирам,че разбирам,и то доста.

Link to comment
Share on other sites

Ако продължаваш да твърдиш, че някой ще пастира качествено кола за 50 лева, няма как да се съглася, че разбираш. Това просто няма как да стане. Последно пастирах Пежо 106 и дори за него платих малко повече от 100 лева, при положение, че го прави приятел - повечето от парите бяха за пастите. 4-та година вече повърхността е отлична. Това няма как да се случи за 50 лева.

Link to comment
Share on other sites

За да не спорим повече,нека някой тук да извади кола с остра нужда от пастиране.Аз ще я платя,то и без това скоро ще имам право на безплатно пастиране или пране по клиентската програма на автомивката.Та нека само се намери подходяща кола,държа да е ходила на четки колата.Най-добре колегата с който спорим да подбере автомобила.Ама нека все пак да не е тотален гроб,който плаче за бояджия,или за морга.Все пак пастата си е паста,драскотини до шприц кита няма как да махне разбира се.

 

Ако продължаваш да твърдиш, че някой ще пастира качествено кола за 50 лева, няма как да се съглася, че разбираш. Това просто няма как да стане. Последно пастирах Пежо 106 и дори за него платих малко повече от 100 лева, при положение, че го прави приятел - повечето от парите бяха за пастите. 4-та година вече повърхността е отлична. Това няма как да се случи за 50 лева.

Ако не е тайна какви са пастите,каква марка?Защото за 100 лв. се купуват два килограма 3М ,достатъчни за пастиране на 25-30 пежа 106...

Link to comment
Share on other sites

За да ти кажа точни марки трябва звъня на бояджията. Да не мислиш, че помня преди 4 години какво е купувал?

 

Важното за мен е, че след 4 години повърхността е все още отлична. Ти ако си мераклия, покажи една кола, пастирана с тия пасти, които купуваш на килограм след 4 години да я видим дали изобщо ще има следи от манипулацията. И в крайна сметка е излишно да спорим повече, защото който плаща, той си решава. Всеки има глава на раменете си и си знае възможностите и всеки може да избира. Аз лично предпочитам нещо като се прави, да се прави като хората.

Link to comment
Share on other sites

За да ти кажа точни марки трябва звъня на бояджията. Да не мислиш, че помня преди 4 години какво е купувал?

 

Важното за мен е, че след 4 години повърхността е все още отлична. Ти ако си мераклия, покажи една кола, пастирана с тия пасти, които купуваш на килограм след 4 години да я видим дали изобщо ще има следи от манипулацията. И в крайна сметка е излишно да спорим повече, защото който плаща, той си решава. Всеки има глава на раменете си и си знае възможностите и всеки може да избира. Аз лично предпочитам нещо като се прави, да се прави като хората.

Ами щом си доволен,явно човека е знаел какво прави,и с добри материали.Това,което съм купувал на килограм,е най-дорото и е предназначено за професионалисти.Защото един аматьор би нанесъл големи щети по боята и лака.Не говоря за паста от Метро или Билла,по 5 лв. кутийката,дето пред блока с гъбичка...А за ПРОФЕСИОНАЛНА паста,която я има в няколко специализирани магазини за авто бои.Като ти е бил добър лака,и е бил просто матиран от слънце и гадни препарати,естествено с качествено пастиране ще се оправи.Периода,за който ще ти се запази гланца на лака зависи от много неща,колега.Къде ти стои колата,постоянно на слънце ли,на сянка ли,серат ли я птици,смола от дървета,с какви препарати ти я мият...При кофти условия и извънземна паста няма да помогне,особено от агресивен препарат по автомивки и постоянно слънце.Ако си я държиш в гараж...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз миналия месец пастирах баварката,а джипа прах целия.Взеха ми по 50 лева.Излезнаха драскотини,които не вярвах,че ще се махнат.Момчето с няколко вида пасти я прави,игра си 5 часа и ефекта беше поразетелен.

 

колега тва до гладиатори ли ?

Link to comment
Share on other sites

колега тва до гладиатори ли ?

Да,колега,и самата автомивка се казва така.Има един пич Ванката,той ми я пастира колицата и съм супер доволен.

 

Колега да ми кажете, къде в Пловдив мога да изперя, почиста и оправя кожен салон на автомобил и грубо колко ще струва. Благодаря ви.

На мен на БМВ-то ми излъскаха кожата с някакъв специален препарат.Бяла е,и мога да кажа,че стана като нова.От дънките беше станала синя,всичко се оправи.Накрая с някакво млеко за кожа ми я намазаха.На същата мивка

Link to comment
Share on other sites

Не , карам бмв.

Днес щях да я карам ма нещо ме налегна мързела с тоя дъжд. А случайно да ми дадеш жокерче как да разпозная твоя човек ?

Link to comment
Share on other sites

Не , карам бмв.

Днес щях да я карам ма нещо ме налегна мързела с тоя дъжд. А случайно да ми дадеш жокерче как да разпозная твоя човек ?

Ами колега как да ти го опиша?Мияч,те все са един калибър,гърджави и дребни.А,сетих се,каза ми,че е от Карлово.Това знам,и се казва Иван.Поне за него е доказано,че върши работа.И най-добре иди тия дни в дъждовете,да ти обърнат повече внимание.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A Някой знае ли за Пловдив автомивка на самообслужване, която ДА ИМА И ПРАХОСМУКАЧКА ?

Link to comment
Share on other sites

A Някой знае ли за Пловдив автомивка на самообслужване, която ДА ИМА И ПРАХОСМУКАЧКА ?

ОМВ до надлез Родопи има.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

В края на лятото направиха нова автомивка до БАУМАКС или по-скоро до Пикадили отсреща - казва се CLEAN CARE. Вече приключих с дреболиите вътре из колата и понеже имам и някаква карта, която ми даде една интересна девойка при откриването мисля да я пробвам. Дадоха отлични цени за цялостно вътрешно пране на купето и т.н. Остава да си отворя ден за тая работа, че вече 3-4 месеца не успявам :laughing:

Да знаеш  до  колко  работи,  че  на  страницата  и  у  фейса  няма  работно  време  :)

Link to comment
Share on other sites

до 19.00 работеха преди.

но аз спрях да ходя щото по типично българска традиция след известно време почнаха да мият през пръсти...... с тия мивки е мноо тегаво положението в китното ни градче , дет се вика и 20лв бих дал да я измият както трябва а те всичките се надпреварват да мият за 8-10 за колкото се може по-малко но никой не се напъва да предложи нещо качествено...... 

Link to comment
Share on other sites

.....а те всичките се надпреварват да мият за 8-10 за колкото се може по-малко но никой не се напъва да предложи нещо качествено...... 

 

Тъй де...за к'во да ти я мият качествено, като след 2 дена пак ще я изцапаш - явно девизът им е "по-кофти, но по-начесто". :lol:

Link to comment
Share on other sites

до 19.00 работеха преди.

но аз спрях да ходя щото по типично българска традиция след известно време почнаха да мият през пръсти...... с тия мивки е мноо тегаво положението в китното ни градче , дет се вика и 20лв бих дал да я измият както трябва а те всичките се надпреварват да мият за 8-10 за колкото се може по-малко но никой не се напъва да предложи нещо качествено...... 

Благодаря.  Все  още  работят  до  19,00 :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...