Jump to content
BulForum.com

Автомивки в града


UzITo

Recommended Posts

Az rabotq v rumeksa i moga da vi kaja nai ve4e na stefan 4e nqma ni6to sramno da otide6 na avtomivka kadeto hodqt mnogo luksozni koli.Obslujvaneto 6te vi haresa,a ako karate TAXI 6te platite 3 leva.zapovqdaite na noviq rumeks pod most Rodopi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply
Значи ако искам да им оставя 1 лев по-добре да си го задържа , така ли ;)

 

Общо взето да :) Никой няма да ти се разсърди ако не оставиш бакшиш, но виж на стотинки е много възможно. Когато работех там беше така сега незнам как е. Пък и все пак ако не ти хареса как ти е направена колата няма да даваш нищо много ясно. Аз съм имал клиенти по други мивки едно време които никога не са ми оставяли бакшиш, но едната блага дума и ти става кеф да му направиш колата purfect. Някой питаше за пастиране, много важно е каква ти е боята и дали е изгоряла. Защото ако е изгоряла (избледняла, побеляла) с машина е по-лесно а на ръка ще ти се откачат рацете от жулене :). По мой наблюдения най-лесно се пастира с обикновенна противослънчева паста, но ефекта с запълването на драскотините го няма и ако е noname бързо се измива.

Link to comment
Share on other sites

Тези закарах няколко коли на XXL и просто ги изблизват колите без значение марка и модел . Има много работници , много клетки за миене и нищо не щадят вътре и вън 10 лв но се изблизва до последно поне аз останах с такова впечатление .

Link to comment
Share on other sites

Тези закарах няколко коли на XXL и просто ги изблизват колите без значение марка и модел . Има много работници , много клетки за миене и нищо не щадят вътре и вън 10 лв но се изблизва до последно поне аз останах с такова впечатление .

Къде се намира тази автомивка?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Къде има автомивки с канал или естакада?

Искам да си измия колата отдолу, че имам некво капене на масло, трябва да видя откъде се явява..

Link to comment
Share on other sites

Къде има автомивки с канал или естакада?

Искам да си измия колата отдолу, че имам некво капене на масло, трябва да видя откъде се явява..

Ами аз преди време бях да мия на една кола двигателя и хората ми казаха че ако искам отдолу могат да я вдигнат и измият. Не я вдигат на ръце де...

Вървиш по 6-ти Септември посока към завода на Кока - кола. Веднага след мосю Бриколаж има един светофар. Свиваш там вляво и след съвсем малко пак свиваш, но на дясно. Една павирана улица е. Караш все по нея. Ако не се лъжа в един момент се разделяше на две и трябва да поемеш вдясно. Трябва да има табела за автосервиз Тракия.. Мисля, че така се казваше. Ако не ме лъжат спомените там се намира и една печатница. Ти би трябвало да си по наясно с тези неща ;). Там има автомивка. В едно хале се намира.

 

BGmaps link

Link to comment
Share on other sites

Тези закарах няколко коли на XXL и просто ги изблизват колите без значение марка и модел . Има много работници , много клетки за миене и нищо не щадят вътре и вън 10 лв но се изблизва до последно поне аз останах с такова впечатление .

Разочароваха ме последно като ходих.

Искаше допълнително заплащане, затова че имах част залята с олио по задницата на колата и "не падало с пароструйката". След разговор на по-висок тон, започна да търка с парцала и пак накрая не я направи като хората. Постоянно реплики от сорта на "Ама на Румекса найш колко пари отгоре ще ти искат за това" и тн...

Накрая почти съжалих, че не съм отишъл на "Румекса"...

Link to comment
Share on other sites

аз от както научих ( от тук ) за тази автомивка на емкото до хаджията груев където сам си миеш колата само там ходя... през 2-3 дена...

за 20 мин си я мия отвън и е супер

3 лева ми излиза

много съм доволен!!!

 

а събота или неделя вкъщи си я чиста от вътре

Link to comment
Share on other sites

аз от както научих ( от тук ) за тази автомивка на емкото до хаджията груев където сам си миеш колата само там ходя... през 2-3 дена...

за 20 мин си я мия отвън и е супер

3 лева ми излиза

много съм доволен!!!

 

а събота или неделя вкъщи си я чиста от вътре

Същия съм и аз, само че съм го свел до 2 лева - 1 за пяна и един за пароструйката. Не си струва да се престараваш, защото на първото минаване през града - колата ти се покрива с прах и не си личи дали си се старал или не.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Понеже от друга тема по-надолу се сетих, че двигателя ми е за миене :) , кажете къде могат да ми го измият без да ме е страх.

Имам съмнение към 2-ма мАстора и искам да разбера от кой точно е или е и от двамата.

Link to comment
Share on other sites

Моя миналата година го миха на Автомивката на Източен.. (не и знам името) която е отдясно точно след Крастовището с бившата Лиляна Димитрова.

Добре го измиха.... Нямах проблеми и ако си спомням правилно беше нещо около 20 лв.

Link to comment
Share on other sites

Понеже от друга тема по-надолу се сетих, че двигателя ми е за миене :) , кажете къде могат да ми го измият без да ме е страх.

Имам съмнение към 2-ма мАстора и искам да разбера от кой точно е или е и от двамата.

 

Аз лично ти препоръчвам да не правиш подобна процедура.Най-малкото, въпреки че всички съединения са излоирани да влезне в тях вода.После или почва да ти прекъсва нещо, или да не иска да пали, а за късмет и може да се прецака някой сензор.Докато извадиш поред всички съединения да видиш къде има вода става ужаст.Или пък може да не се получи веднага този ефект, а след време.За това според мен по-добре мръсен да е.

Link to comment
Share on other sites

На брата полото след миене на двигателят му изгоря комутатора. Относно автомивката на Източен, специално тази, където се пада преди Румекса е под всяка критика, мият бавно и супер некадърно. Миналата седмица се обърках и закарах на мойта аудито да го измият там. Освен, че не го измиха хубаво, чупиха и огледалото за обратно виждане.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ти препоръчвам да не правиш подобна процедура.Най-малкото, въпреки че всички съединения са излоирани да влезне в тях вода.После или почва да ти прекъсва нещо, или да не иска да пали, а за късмет и може да се прецака някой сензор.Докато извадиш поред всички съединения да видиш къде има вода става ужаст.Или пък може да не се получи веднага този ефект, а след време.За това според мен по-добре мръсен да е.

Ти пък ептен ме наплаши. :) Аз не че е мръсен, ами защото има масло по генератора и отстрани на двигателя след смяна на семерингите и искам да видя дали не тече пак. Отделно и че при смяна на маслото, един друг мАстор пък явно не е завъртял добре капачката и сега двигателя е омазнен и от горе. :dry: За генератора си карам от доста време така, но все отлагах, защото беше зима и накрая го забравих, пък сега тъкмо ми дойде на ум. :)

Link to comment
Share on other sites

Ти пък ептен ме наплаши. :) Аз не че е мръсен, ами защото има масло по генератора и отстрани на двигателя след смяна на семерингите и искам да видя дали не тече пак. Отделно и че при смяна на маслото, един друг мАстор пък явно не е завъртял добре капачката и сега двигателя е омазнен и от горе. :dry: За генератора си карам от доста време така, но все отлагах, защото беше зима и накрая го забравих, пък сега тъкмо ми дойде на ум. :)

 

Ако ти се занимава можеш да го позачистиш с нафта. Натопяваш един парцал и търкаш. Навремето на един Заз по тоя начин му михме двигателя преди да го регистрираме в КАТ.

Link to comment
Share on other sites

Същия съм и аз, само че съм го свел до 2 лева - 1 за пяна и един за пароструйката. Не си струва да се престараваш, защото на първото минаване през града - колата ти се покрива с прах и не си личи дали си се старал или не.

 

 

Къде е тая мивка?че направо се побърках да минаваме през ЕКОто до стоматологичния и все е затворена, а колата вече се покри с един пръст прах и кал

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...