Jump to content
BulForum.com

Автомивки в града


UzITo

Recommended Posts

Искам да отворя тази тема с цел всеки да си изкаже мнението къде предпочита да си мие колата , къде е останал разочарован , на какви цени се предлагат различните дейности . Тъй като смених няколко мивки и сега се чудя къде да закарам глезанка ( колата ) . Чудя се даже и за тези мивки автоматичните преди бях гледал на ОМВ към КАТ което е на ъгъла на кръстовището . Дерзайте външно+вътрешно цени , само външно или само вътрешно пак цени .

П.С. Знам , че има такава тема но е в друг раздел и бих желал и тук да си имаме една такава тема .

EDIT: ами незнам кво съм гледал ама така съм го написал нека някой админ да я оправи .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Аз бях отворил такава тема ;)

 

Иначе аз досега само 2 пъти съм си мил колата, втория път в Румекс...ами кефят ме. Аз не успявам да си я изчистя толкова добре отвътре специално.

Link to comment
Share on other sites

na hadjiqta gruev vun6no i vutre6no mislq e 8 ili max 10 kinta...vun6no govorq ru4no...dobre stava vutre e perfektno...ina4e predi energie/staroto gladiatori/ ima benzinostanciq v koqto sam moje da si e mie6 i kato ma6ina za kafe puska6 pari za rali4ni pruskalki voda/pqna a u ako nqma6 kvo da prai6 e qko

Link to comment
Share on other sites

Точно до рояла до сточна гара, от задната страна. Много съм доволен. На румекса не обичам да ходя, защото колата ми не е за 100 000 лева и малко пренебрежително ме гледат, нищо че им оставям по-голям бакшиш от повечето с 100к коли ;) Има една до моста на герджика, зад онова училище там до спирката, там също съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Хаджията е 10 лв за лек автомобил , но си заслужава - перфектни са момчетата , а и сервитьорчето в ресторанта им е една терца - как да не му оставиш бакшиш.

Link to comment
Share on other sites

незнам за най-добра обаче съм крайно разораровам от мивката до гребната база отстрани на стадион пловдив , първият път откраднаха очилата на баща ми от жабката , както и да е отидох взех си ги разбрахме се с шефа понеже ми е познат (от страшно много време ходим баща ми и аз там) ходих още няколко пъти и последният път като отидох ми бяха надраскали целият багажник след луд скандал ми пастираха цялата кола и повече не съм ходил там няма и да отида

Link to comment
Share on other sites

На авто мивки не си мия никога колите, защото само вземат парите и нищо не правят. Последния път .... приди 3г. карам си ескортчето да го мият и чистят и какво ми прави впечатление?!

Тъпанара който ми миеше колата с пърцала с който бърса джантите ми избърса предното стъкло, откачих направо. Разултата беше надрано, все едно с шкурка, предно стъкло. Другото е че никога не чистят под предните седалки, на колкото и места да съм ходил. Също така ме дразни, като почнат да пръскат таброто със силиконов спрей, вярно е лъска, ама предното стъкло става..... и вечер е голяма веселба, като ти светят фаровете а и трудно се чисти после. От тогава си взех една водоструйка от метро и сам си мия колите, така си почивам. А когато нямам време отивам на Екото в Кючука, преди Хаджията на кръстовището. Там има автомати пускаш 1л. и си миеш колата на воля както си искаш.

Link to comment
Share on other sites

На SPS-а работят доста добре. Мотото когато аз работех там беше "бавно но перфектно" и btw ако оставяте бакшиш или над 2лв или никакъв там такъв е реда :)

Link to comment
Share on other sites

Автомивката между румекса и бензиностанция петрол. Много съм доволен, вече 3 пъти я карам там, скъсаха се да търкат. Обикновено си я миех до медицинските общежития, но там винаги имах останала мръсотия по джантите или омазано предно стъкло от вътре. За 2лв повече на тази до румекса колата ми стана като от магазина. Вече само там ще ходя.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

а някои може ли да каже къде си е пастирал колата и е останал доволен

каде да не се ходи и как вървят цените за пастиране

Link to comment
Share on other sites

а някои може ли да каже къде си е пастирал колата и е останал доволен

каде да не се ходи и как вървят цените за пастиране

 

Вземи си пасти и си е пастирай сам, аз поне до този извод съм стигнал.

Никой няма да ти е пастира така, както ти ще си е направиш.

А това с машинното пастиране е просто :lol:

Ефекта е същия както да е търкаш на ръка, ама вместо да правиш 1 кола на ден, с нея правиш повече ;)

Пробвал съм и с двете и от опит ти го казвам ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш време и ти се занимава (2-3 часа) - най-добре е сам според мен. Отностно пастите има всякакви в зависимост от нуждите на клиента. Аз ползвам такава без абразив в нея, която само нанася един защитен филм на колата и придава доста лъскав вид.Тази основно е за нови бои или добре запазени. Пробвал съм няколко марки от този вид пасти и за мен най-доброто, което съм открил е Turtle WAX Металик (с една костенурка на шишето) . Пастата е течна много добре се нанася и изкарва най-дълго време спрямо другите , които съм ползвал. А колата ми не стои в гараж.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Бившето ЕМКО/сега Шел/ срещу МЕТРО. Кефи ме щото е машина и става работата за 15 мин всичко. Още 5-10 мин да си изчистиш постелките сам и за 20-30 мин си приключил :)

Иначе има едни циганета покрай тая автомивка РУМЕКС/даже ако не е и същата не и знам името точно/ тия бяха ненормални. Търкаха 1 час ма накрая всичко лъсна не можах да се нагледам.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си пасти и си е пастирай сам, аз поне до този извод съм стигнал.

Никой няма да ти е пастира така, както ти ще си е направиш.

А това с машинното пастиране е просто :lol:

Ефекта е същия както да е търкаш на ръка, ама вместо да правиш 1 кола на ден, с нея правиш повече ;)

Пробвал съм и с двете и от опит ти го казвам ;)

 

А имаш ли желание да се занимаваш с чужди коли? Сериозно питам не се бъзикам, аз направо се наплаших като слушам как са издраскали колите, стъклата... баси... не съм обръщал внимание досега ама аз не я и мия толкова често моята (признавам без бой) и то не за друго ами щото трябва да я закарам някъде и да вися като мърсол час-два докато ми я измият... Преди ходехме на една автомивка на Булаир - някъде до сточна гара беше но от другата страна, до нея има едно заведение с билярди, там играехме с един приятел докато ни мият колите, но откакто той се премести в софия не съм ходил там повече.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2-3 седмици бях на една мифка до СПС срещу Метро Лукойл там останах доволен параструйките не бяха слаби ( само да оплакнат колата ) но и не бяха силни ( да пада боята ) нещо средно добре ми я измиха сравнително бързо ( 20-30 мин само външно ) а цените нормални като навсякаде 5 лв външно . Лично аз като си ходя на село си я чистя отвътре тъй като съм работил на автомифка и знам кое къде да барна само външно я карах но вече на сестрата мъжа си купи водоструйка и ще я ползвам и скоро време няма да припаря на автомифка . Имам наблюдение , че ако не си познат с работещите на мифката , не караш лъскава кола или не си редовен клиент толкова яко ще ти претупат колата и така може да я надраскат , че да станеш пишман затова съм се отказал вече категорично да я карам дори и да я закарам ще бъде само за едно изпръскване .

Относно пастирането къде се продават най-евтино пасти и какво трябва да се гледа ако искаш да изчезнат надрасквания по боята и да се върне блясъка на колата ?

Link to comment
Share on other sites

и аз достигнах до извода че е най-добре сам да си я пастирам

но проблема е друг не знам с каква паста

и че предния ми капак стои малко избеляло червено

не знам дали с едно пастиране ще мога да докарал един цвят на всякаде

Link to comment
Share on other sites

Иначе има едни циганета покрай тая автомивка РУМЕКС/даже ако не е и същата не и знам името точно/ тия бяха ненормални. Търкаха 1 час ма накрая всичко лъсна не можах да се нагледам.

Точно тея мангали ми направиха колата като от магазина! Перфектни са.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

До maddrum и ROBIN за тези цигани които викате последно къде се намират между румекса и бензиностанцията или са си към румекса , че трябва да се мие външно колата да ида да ги изпробвам :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали са към румекса, но не са в една и съща "сграда". Между румекса и бензиностанцията се намира тази, от която съм доволен. Те са през 50м, няма как да ги объркаш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...