Jump to content
BulForum.com

Автомивки в града


UzITo

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply
Ти пък ептен ме наплаши. :) Аз не че е мръсен, ами защото има масло по генератора и отстрани на двигателя след смяна на семерингите и искам да видя дали не тече пак. Отделно и че при смяна на маслото, един друг мАстор пък явно не е завъртял добре капачката и сега двигателя е омазнен и от горе. :dry: За генератора си карам от доста време така, но все отлагах, защото беше зима и накрая го забравих, пък сега тъкмо ми дойде на ум. :)

 

Така може и с нафтичка, както ти обясниха по-долу. Иначе то като спре да тече ще си проличи, все пак отгоре няма да има прясно масло :)

Link to comment
Share on other sites

Така може и с нафтичка, както ти обясниха по-долу. Иначе то като спре да тече ще си проличи, все пак отгоре няма да има прясно масло :)

С нафта става наистина, още по-добре се получава с керосин. Преди години така съм мил двигателя на колата, с една ПВЦ бутилка с направена малка дупчица на капачката и пръскане. Обаче си е опасно, задължително се прави на открито, чака се поне 2-3ч да се изпари всичко при отворен капак, че да няма изненади. Съответно за огън и цигари наблизо и дума не може да става. Ефекта е супер, двигателя става като нов, ако се ползва и четка с дълга дръжка да се разтърка мръсотията по ъглите и чупките, още по-добре. Другото неприятно е че остава мизерия по земята, защото всичката гнус се излива в/у почвата, така че е препоръчително на някой канал да се направи процедурата.

Що се отнася до автомивките, най-доволен съм до сега от тази на хаджията Груев в Кичука и тази, която се намира в автосервиз Тракия до Бриколажа.

Link to comment
Share on other sites

Хм, ще взема да пробвам с нафта. Нещо ме блазни да пробвам с керосин, ама в тия жеги трябва в другата ръка да ми е пожарогасителя, пък после и да псувам файда няма да има. :) Мерси.

Link to comment
Share on other sites

За почистване на двигателя, или на места кадето се съмнявате за теч от масло използвайте спрей. Пробвал съм от тези на бриколажа. Не миришат, не са силно запалими и може да се напръска само определено място. Спрея разтваря маслото и след няколко секунди като се изтече остава съвсем сухо и чисто място.

Link to comment
Share on other sites

Как се водят тези спрейове или някаква марка да ми дадеш, ако можеш?

Link to comment
Share on other sites

Марката не я помня. Водят се като 'спрей за обезмасляване' и се намират на щанда с автоаксесоарите до разните му там силикони бои и т.н. Ще погледна утре в склада на работа, дали не съм запазил опаковката, и ще ти кажа марката и модела.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Дайте идея за някоя автомивка, която да работи днес (неделя) поне до 17 часа...всъщност дори само една пароструйка ми върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от шела срещу СПС-а , за 10 лв. ми "къдрят" , "масажират" и "гримират" "куклата" :pirate

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от шела срещу СПС-а , за 10 лв. ми "къдрят" , "масажират" и "гримират" "куклата" :pirate

Умишлено наблягам на думата "неделя" (че и е ден на избори), понеже точно на Шел-а на '6-ти септември' веднъж се върнах в неделя, поради затворена автомивка.

Link to comment
Share on other sites

Умишлено наблягам на думата "неделя" (че и е ден на избори), понеже точно на Шел-а на '6-ти септември' веднъж се върнах в неделя, поради затворена автомивка.

Ааа , онея нямат спирачки бе .. сигурен съм че работят в момента . Още по-сигурен съм че ще е почти празно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ааа , онея нямат спирачки бе .. сигурен съм че работят в момента . Още по-сигурен съм че ще е почти празно :)

Мен ако питате най-добрата автомивка в Пловдив е Agua&Sapone на Пещерско шосе след ресторант Чадърите до сервиза на Опел и Шевролет.Вярно малко е на края на града ама си заслужава.Там колата не ти я тормозят с безконтактно а пръскат шампоан и то 2 пъти.Един път я минават със струйката и един път с гъба.Никога не забравят да минат хубаво и подкалници и прагове и всичко.Много съм доволна само там мия колата си.А цените са нормални пълно миене 10лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Имам нужда да пусна една прахосмукачка в колата.Знам че има автомивки където пускаш примерно 1 лев и ползваш определен уред 1-2 минути,но не знам къде са :laughing: .Някой да знае къде мога да намеря нещо такова покрай центъра,КАТ,ресторант стадиона...тая област :confused

Link to comment
Share on other sites

Единствената такава, която знам е на асеновградско шосе под моста там. Иначе аз мия на Шел-а на колелото на билата, там много добре я минават и после 1 седмица вътре мирише свежо от това, с което търкат стелките.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Напоследък не мога да си намеря свястна автомивка, от която като си тръгна няма да имам щети и ще е измита добре. В неделя например отидох до Румекс-а за външно, тръгнах си с наполовина избърсан преден капак и на всичкото отгоре 10 минуни след като си тръгнах забелязах, че на капака ми има 2 сантиметра изкъртено, явно след удър на автомата, с който пръскат! Леле превъртях, върнах се, намерих човека който ми я миеше, показах му какво е направил и му обясних, че искам да ми се оправи. Най-нагло каза, че не го е направил той (а аз си знам всяка една драскотинка къде имам). Дойде управителка ли каквато е там, започна да ми обяснява,че нямало как тои да направи такова нещо! Накрая се споразумяхме да си намеря боя, да си го боядисам и след това да ида при тях да ми го полират само...! Повече там няма да стъпя, няма да ходя и да ми я полират даже, кой знае нещо друго може да ми развалят.

Лошото е, че това, за да се направи така че всичко да е наред и да не си личи боядисано петно трябва да се боядиса направо целия капак, което няма да го направя не ми се дават толкова пари. Изкъртеното трябва сега да се тръкне със шкурка, да му сложа малко кит, да го боядисам и накрая пак ще ми вади очите, тъй като малко или много ще си личи боядисано петно! А не мога да го оставя така, тръгне ли влагата от там ще се разпространи из целия капак...

Та така, не мога да намеря автомивка, където да ти я измият както трябва и да няма некадърници с извинение!!!

П.П. Като казах "некадърници", снощи някой на паркинга с колата си (цвят червен) ми застъргал колата отзад в ляво. Тия дни обикалям само, оглеждам червените коли пффф ужасТ!

Link to comment
Share on other sites

П.П. Като казах "некадърници", снощи някой на паркинга с колата си (цвят червен) ми застъргал колата отзад в ляво. Тия дни обикалям само, оглеждам червените коли пффф ужасТ!

 

По-спокойно го карай ще си докараш нещо. И аз ся ядосвах едно време за всяка драскотина и сега точно заради тях ми седи колата мръсна. Първо ми вдлъбнаха преден десен калнил, оправих го, после няква лелка ме застърга отзад в ляво и със старничното си огледало ми вдлъбна калника, после една сутрин ставам "о изненада преден ляв калник сгъгат", бам в моргата за друг. Спирам пред нас един ден влизам вътре, чувам алармата пищи, една лелка с джиб се гъзеше да обръща и с ролбара десен фар ми го вкара навътре, естествено избяга като ме видя, че търча. И за капак отново преди 1 месец ставам същият оправен ляв преден калник на същото място по същият начин вдлъбнат. Това в продължение на 4 5 месеца някъде.......Некадърници всякви, така че и да гледаш червени коли или не файда няма.....

Link to comment
Share on other sites

...

 

Един и същи калник поне 3-4 пъти (поне аз с такова впечатление останах докато чета)... да ти е минавало през ума че паркираш на много кофти място? Или че поне там където паркираш е доста тясно и че ако не искаш драскотини е добре да паркираш другаде? :)

 

...

 

А каско? Щото при мен те ми ги поемат тези...

Link to comment
Share on other sites

Един и същи калник поне 3-4 пъти (поне аз с такова впечатление останах докато чета)... да ти е минавало през ума че паркираш на много кофти място? Или че поне там където паркираш е доста тясно и че ако не искаш драскотини е добре да паркираш другаде? :)

 

 

 

А каско? Щото при мен те ми ги поемат тези...

Като знам къде живее, няма много избор от към паркоместа и да, тясно е.

Link to comment
Share on other sites

Аз поради тази причина се отказах да идвам на работа с кола при почти каквито и да е обстоятелства. След като на перфектната боя за 1 месец някой й инсталира одраскано, върху покрива застъргано с пирон и обърнато огледало два пъти, реших, че колата ще си седи вкъщи в гаража и ще я карам само когато лайнарите ги няма по улиците. Проблемът не е в моето паркиране със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Един и същи калник поне 3-4 пъти (поне аз с такова впечатление останах докато чета)... да ти е минавало през ума че паркираш на много кофти място? Или че поне там където паркираш е доста тясно и че ако не искаш драскотини е добре да паркираш другаде? :)

 

 

 

А каско? Щото при мен те ми ги поемат тези...

 

Освен пред нас къде другаде да паркирам? Няма да е през 3 улици пък и като съм "късметлия" и вързано куче ме хапе. Улицата е затворена и колата ми винаги ми е паркирана успоредно ама плътно до бордюра. Имам чуството, че така некадърниците още повече вървят към моята кола. Ако спра на метър от бюрдюра на една страна бягат на далеч. А на самото място спираме 3 коли една зад друга. Дали аз ще съм отпред, отзад или в средата все моята е ударена. Това ако не е карък аз друго яче немога да го нареча. А за тясното не е чак толкова тясно, мястото което оставам е колкото да мине Тир с триосно ремърке, това че някой мацки са бездарни и немогат да карат назад аз им тегля. Наскоро даже питах една : "Абе като неможеш да караш на заден и виждаш, че улицата е затворена, защо подяволите влизаш вътре, след като неможеш да излезнеш?" Седи и мига на парцали, гледа като наакано дете и думичка неможе да обели. Сакън ако се разкара още 20 метра до банката, ще и се строшат краката. Просто има некадърници колкото щеш.

Link to comment
Share on other sites

Автомивка Лъки..no no .Измиха я колата де ама...не съм никак впечатлен и определено не бих отишал пак.Просто нямам достатъчно дълъг разклонител на село та да пусна прахосмукачка...поне с това се справиха

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...