Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Имах желание да се включа на този доставчик, но прекалено несериозното отношение на NetGroup ме принудиха да оттегля заявката си точно на 20-я ден, от както съм я пуснал. Без лоши чувства към Angelsoft, но определено с отрицателно мнение за NetGroup и начина, по който ме размотаваха последните два дни и ми връзваха на няколко пъти тенекии.

 

Поздрави!

 

Тодор Русков

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Незнам кво става обаче вече трети ден нямам нет от 10ч до 13ч! Все нещо оправяли..тъкмо се бях зарадвал че се отървах от ЕК.

Link to comment
Share on other sites

страшен довод :lol: ... все едно двете неща нямат нищо общо. :D

ако имаше проблем причинен от поддръжката в даден район, не мислиш ли, че доставчика на услугата ще разкара "поддръжката" и ще я замести с по-качествена, за да може всичко да е ОК. или просто доставчика няма тези правомощия?

 

Анджълсофт е доставчика на интернет. За различните райони отговарят различни подизпълнители - 3 ако трябва да сме точни. В зависимост от района във който се намира клиента, поддръжката е различни. Единят от подизпълнителите има навика да се бави малко повече от останалите при отстраняването на аварии.

 

Робин във кой район се намираш??

Edited by Flameseeker
Link to comment
Share on other sites

Незнам кво става обаче вече трети ден нямам нет от 10ч до 13ч! Все нещо оправяли..тъкмо се бях зарадвал че се отървах от ЕК.

 

Потърпи още малко и ще си приятно изненадан. Преди малко говорих с Ангел. Стават хубави неща за лоялните клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Единят от подизпълнителите има навика да се бави малко повече от останалите при отстраняването на аварии.

 

Я кажи кой е тоя да не се окаже баш моя човек :)

Link to comment
Share on other sites

сравнение ЕК Лан vs. Langame - тарифа 20лв.

 

Langame

БГ - най-добрия случай 1,2mb/s, през повечето време около 600+kb/s down... 250+kb/s up

Int - варира... през повечето време 400+kb/s down... около 150+kb/s up

някои може ли да каже тези цифри актуални ли са?

и най вече ме интересува как е вечерно време ...

че мисля нова година - нов нет , тоя гигабит/ек лан нещо зе да не ме кефи :sick

Link to comment
Share on other sites

Не че е трудно да се сетиш, все пак цитираш пост от преди няма и седмица.

btw, тази сутрин DC++ показва, че съм реализирал ъплоуд от 280КБ/с до 2-3МБ/с към Ню Йорк.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Добра новина за мен, чак да не повярва човек.

След няма и 4 дни, ми се обадиха от ЛГ, че още днес могат да ме прекарат. И аз казах че не мога днес, че не съм на компа, и вероятно утре ще съм с нов нет. Малко кофти, че един месец с два нета дето не ми трябват, но квото е.

Как ви се струва, ЛГ да напират да ми прекарват, а аз да се дърпам, хаха :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не че е трудно да се сетиш, все пак цитираш пост от преди няма и седмица.

btw, тази сутрин DC++ показва, че съм реализирал ъплоуд от 280КБ/с до 2-3МБ/с към Ню Йорк.

да знам ;)

ама по скоро исках да питам вечер как е ?

БГ - през повечето време около 600+kb/s

Int - през повечето време 400+kb

вечер как са 600/400 ако е така и събота и неделя и вечер супер

щото ЕК са уж 350/150 ама вечер става ... 100/30 нз и аз различно е

да не са и те 600/400 ама само сутрин :unsure:

Link to comment
Share on other sites

хора този доставчик има ли покритие в Смирненски?? кажете моля ви :)

П.П=Преди инсталационната такса беше 60-сега 24 ли е както пише във сайта или си е 60? :)

Edited by krasetyyy
Link to comment
Share on other sites

Таксите са 3

24лв=20работни дни

60лв до 3 дена

80лв до 1 ден

При късмет може и за 24 лв да ви се обадят до 3-4 дни, както стана с мен тоя понеделник, викат, имаме възможност след 10 мин. да ви прекараме жицата, ама аз не си бях тук и изпуснах момента, следващите 2 дни сега минаха, но въпреки това тия дни има голяма вероятност да стане.

Link to comment
Share on other sites

При късмет може и за 24 лв да ви се обадят до 3-4 дни, както стана с мен тоя понеделник, викат, имаме възможност след 10 мин. да ви прекараме жицата, ама аз не си бях тук и изпуснах момента, следващите 2 дни сега минаха, но въпреки това тия дни има голяма вероятност да стане.

А при bad luck може два пъти да ти изгубят заявката и да трябва да пускаш нова както при мен.

Link to comment
Share on other sites

Малко кофти, че един месец с два нета дето не ми трябват, но квото е.

 

Тъкмо ще можеш да сравняваш - минаваш на единия и гледаш как е скоростта, минаваш след това на другия и пак гледаш - айде чакаме впечатления...

 

 

Как ви се струва, ЛГ да напират да ми прекарват, а аз да се дърпам, хаха :bgrin:

 

Съвсем нормално ако си над 16 години и си имаш и друга работа освен трескаво да очакваш да ти прекарат интернет :)

Link to comment
Share on other sites

Явно този форум е важен на angelsoft :) Нека все положителни коментари да има.

Еми как няма да има, след снощните проблеми, явно с някой съсед или не знам, днес нета е прекрасен. Дали са го оправили или съседа е заминал на село не знам, ако се появи проблем ще видим, но дори вечер (сега) скоростите си ги държи доста добре, локалните са 7/7 мбит, а през деня стигам и 9 мбита в двете посоки.

Просто съм очарован засега. Дорпеди малко дърпах един торент с 900КБ от Арена.

Имам 'привилегията' да съм с два нета, и сравнявайки, въпреки че ЕК честно казано държи що годе нормални параметри (те винаги са били май доста по-добре в моя квартал отколкото другаде), 2.5/0.4 горе долу, ЛГ като че ли също ще се окаже доста добре в квартала, а като мина на 35 лв тарифата, тогава ще литне предполагам в доста пъти спрямо сега.

Ама никой не навивам, колкото по-малко маймуни на клона... знаете :bgrin:

 

Проблем обаче се оказва наистина харддиска. Колкото и да ви е бърз, ако минавате на ЛГ, сериозно се замисляйте поне за RAID0 от 2 или 4 диска!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ама никой не навивам, колкото по-малко маймуни на клона... знаете :bgrin:

 

Ааа няма такова нещо - колкото повече маймуни толкова повече кинти и съответно по-добър нет за "маймуните" :)

 

 

Проблем обаче се оказва наистина харддиска. Колкото и да ви е бърз, ако минавате на ЛГ, сериозно се замисляйте поне за RAID0 от 2 или 4 диска!

 

<offtopic>

Тъй тъй. Най-добре 6 диска * 320гб кат' мен :) Леко контролера струва колкото дисковете ама 350мб/сек трансфер не става току-тъй.. Който успее да копира един филм за 2-3 секунди да се обади и да каже какъв е неговият контролер (за протокола не съм на RAID0 a na RAID5)

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

To aз май се поизхвърлих с тоя нет :( От мизерните 150кб/с на Евроком, дойдох на няколко мегабайта. На мен не ми трябва толкова бърз. Особено какъвто е сега

 

212163192.png

212163030.png

 

Такъв нет не съм си и представял, а и харда наистина не издържа на такова напрежение :unsure: От другия месец май ще минавам на ниската тарифа. С такива скорости не се трае.

Edited by the_alien
Link to comment
Share on other sites

Такъв нет не съм си и представял, а и харда наистина не издържа на такова напрежение

 

Хахахахаха момче да нямаш температура? Харда не издържал... хахахахаха и как разбра? Той ли ти се оплака нещо или го чу да пъшка и кашля от претоварване?

 

За протокола: нет-а не може да бъде ПРЕКАЛЕНО бърз. Може да е достатъчно бърз, може да е по-бърз от минимално необходимото за да си вършиш работа но ПРЕКАЛЕНО БЪРЗ - такова понятие не съществува. Хората измислиха гигабитови мрежови карти така че има още много накъде :) Ъпгрейдвай диска - напоследък и те са поефтиняли...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Смей се ти :)

Почва да забива, като е висока скоростта + че нищо не може да се прави и трябва да е ограничавам да речем колкото е минималната тарифа. Самите сайтове не позволяват бързо зареждане, не свалям почти нищо, за работата ми стигат и 100-200кб, та тогава за какво ми е толкова бърз. Не съм за 15 лв повече. Само искам да знам, че не артисва толкова много, който дори не мога да използвам

Link to comment
Share on other sites

Недей така. Ако не са ти проблем парите стой си на високата тарифа. Когато пропорционално падне скоростта вечер ти ще имаш повече от тези на 20лв. Другото което е че когато гледаш страници ще ти се отварят по-бързо а торентите толкова като ти пречат ги затвори или ги ограничи. Аз верно съм с 6 диска и не съм усетил грам забавяне (настрана 4те ГБ рам) освен че като напускам торенти и ICQ-то почва да ми се reconnect-ва и в един момент сървъра ми тегли една майна че много често го тормозя и следващите 10тина мин нямам ICQ.

 

На бавната също ако теглиш от локални юзери пак ще сваляш много бързо така че минаването на ниската тарифа не е решението което търсиш. Само с ограничаването на торентите ще стане... Или с взимане на нов диск - кой да е нов SATA2 диск има трансфер от 80мб/сек - вземи си един 320гб-тов Seagate последната серия и хем ще имаш повече място хем и ще тръгне по-добре машината (особено ако преместиш swap/paging file-а на новия диск).

Link to comment
Share on other sites

Интернета си е перфектен от няколко месеца насам съм нямал нито едно по сериозно прекъсване.На 20лв съм и си дърпам предоволно с 1мб така че не ги слушайте тея дето плюят Гаровия нет.

Edited by van4o_87
Link to comment
Share on other sites

Тъкмо щях да пиша "Алооуууу...това тука е темата за ЕК, гадове такива...какво сте тръгнали да помествате разни 5-цифрени скорости :woot да ни дразните, при положение, че знаете нашия :sick нет какъв е..."....и случайно забелязах, че наистина съм в темата за Лангейм. :)

И понеже след някой и друг месец като ми изтече договора с ЕК, смятам да ви ставам колега по връзка, да попитам - сега по време на снеговете или през други неблагоприятни климатични условия как се държи стабилността на връзката - има ли я, скоростта пада ли и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...