Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E то от толкова много връзки и накрая получаваме една фъшкия, ако angelsoft ми пускат нета, минава през оптики на netvisio и кабели на netgroup. Тия дни много прекъсвания, не дочаквам обикновено да дойде и не знам по колко продължават, а загубата на пакети е над 15%

 

btw сега е поредното, но имам алтернатива

Edited by the_alien
Link to comment
Share on other sites

Половин Събота без нет и супер много прекъсвания :angry: ....никъв съпорт ест....как ще работят те до толкова часа !

 

 

При мен не е имало проблем или поне през времето което съм прекарал пред компютъра а признавам не е много но пък не съм и забелязал да е имало проблем а през 2-3 часа съм цъквал по нещо на комп-а... Иначе за това - търпят критики наистина, въпреки че като си спомня на ЕК като стане проблем съботата и съпорта вдига най-любезно и ми казва че ще предаде за проблема на техниците ама сещаш се те кога почват работа тъй че ако не е нещо цял квартал да няма нет и кабелна - з.б.р. до понеделника за нетЯ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

абе при мен някой дни към 8:30 часа се наблюдава следното нещо

нета спира,след 30 сек идва с около 70% загуби и около 4000 секунди пинг на пакет,след около минута загубите намаляват на 30% и пинг от 800мс , скед 30сек до 1 мин всичко си идва на мястото 8-9мс пинг без загуби.

Не ми е проблем,все пак е само веднъж дневно за около 3 минути ;) осещам го щото ако играя и ми се случи и мн гадно.Ама аз съм си навил часовника в 8 да звани да знам че след половин час може да има тоя спад и да привършвам или да не почвам онлаин игра.

 

бтв забелязъл съм че като че ли те сами си откриват къде има проблеми и ги остраняват, защото ми се е случвало да губя пакети и след десетина минути проблема е решен :) тва ме кефи :D

 

 

И Уплоад скороста на малката тарифа колко трябва да е зашото при мен е към 65K към не локалните потребители.

 

И последен въпрос , аз съм на нетгуп закабеляване и не ми дадоха договор? този нет без договор ли е ? или да питам като си плащам нета следвашия път ?

 

след почти 2 месеца мога да кажа че

бомба е !!! даже хоствам мрежа за игра с 12 човека и не им лагва :punk от както си пуснах ЕК(2003) си мечтаех да съм добър хост.

Имам 2компа и на другия съм сложил лимит 100к даун 15ъп и изобщо не ми пречи на онлаин играта!Така и аз доволен и наще си свалят музика :D

Link to comment
Share on other sites

Имам същия проблем като теб,но при мен забива след 12 вечерта ;/

EDIT:

138-ма мрежа ли си?

80.80.139.1**

 

Каква е разликата между Икономична - за дома и Икономична - за офиса, освен цената?

nikakva

Link to comment
Share on other sites

На моменти нет-а ми прави кеф като гледам какво става... верно че са торенти - не е като да уплоадвам 20гб-тови файлове към някой от сървърите ни в щатите, но пак си е наслада да го гледам подобно нещо... 600кб/сек грубо са 6мегабита това за ъплоад както и да го гледам и моите приятели в щатите го нямат...

 

langametorrentsog6.gif

 

 

:punk :punk :punk

 

 

 

След друг реален тест със сървър в US реакцията на sysadmin-а там беше:

 

e, ti me razsipa ....12 MB pick traffic

no e constant nad 10

i dobre che ne e taka otvsjakade che shte trajbva da upgradvam plana za colocation-a v data cetnera

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Обадих им се на 11 октомври да ми прокарат нет, защото уж 20 дена се чакало. До 30 октомври никакви ги нямаше. Обадих им се тогава и казаха, че след 5-6 дена ще дойдат да ми пуснат нет. Днес е 6тия? Какво става, много несериозна работа. Пак ли да има звъня?

Link to comment
Share on other sites

има ли някой в квартала зад стадион Ботев да си каже мнението дали нета прекъсва

вече доста хора ми го хвалят нета на Гаров и сериозно се замислям

в момента съм на визио и в 99% от времето си имам нет само дето скороста е доста ниска

преди държеше около 300К сега 150К не може да ги мине

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на Богомил зад Евмолпия - доста близо до стадиона. Не знам къде си ти точно, но що се отнася до качество на услугата, стабилност и скорост веднага се обаждай, понеже се чака докато те включат. Няма по-добър доставчик в Пловдив в момента.

Link to comment
Share on other sites

има ли някой в квартала зад стадион Ботев да си каже мнението дали нета прекъсва

вече доста хора ми го хвалят нета на Гаров и сериозно се замислям

в момента съм на визио и в 99% от времето си имам нет само дето скороста е доста ниска

преди държеше около 300К сега 150К не може да ги мине

 

Тази мръсна дума В**** само като я видя и ми избиват нервички. Мести се, хич не му мисли...

Link to comment
Share on other sites

има ли някой в квартала зад стадион Ботев да си каже мнението дали нета прекъсва

вече доста хора ми го хвалят нета на Гаров и сериозно се замислям

в момента съм на визио и в 99% от времето си имам нет само дето скороста е доста ниска

преди държеше около 300К сега 150К не може да ги мине

Живея точно зад стадиона, 138 мрежа се води, интернета е перфектен (с минимални изключения които се оправят на същия ден). Скороста си я има,стаблиноста си я има;) Направо звъни, Визио просто не си струва мъките ;/

Най добрия доставчик в момента е Angelsoft idd

Link to comment
Share on other sites

Angelsoft предлагат най-качествените услуги и скорости, но за съжаление операторите, които обслужват отделните райони могат да се различават много.

 

Например единия ми адрес в Прослав качеството става все по-ужасно. Като се обадя на оператора, той ми твърди, че всичко е 6+. Може би смята, че аз нямам база за сравнение, но съм абонат на доставчика на три точки в града.

 

На центъра пък хората скачат в дъждовно време да ми угаждат на кусурите. Там просто качеството на обслужване надминава всякакви мои очаквания по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Аз малко ще ги понаплюя. Звънях им на 11 октомври, за да питам дали ще може да ми прокарат нет и изрично питах дали съм в район (улица) на която имат техен кабел. Отговорът беше: Да, няма проблеми. След това ми скъсаха нервите, докато ги накарам да дойдат до нас да пуснат нета (то не беше размотаване, губене на адреси и телефони)и най-накрая след 6-7 проведени разговора, дойдоха и какво се оказа... не могат да ми пуснат нет, защото още не били прокарали нет през мойта улица (която е точно до бул. Васил Априлов)... ебаси смеха. Поне се извиниха и ми казаха да пробвам след месец най-малко. Но все пак на какво прилича това?

Link to comment
Share on other sites

....... защото още не били прокарали нет през мойта улица (която е точно до бул. Васил Априлов)... ебаси смеха. Поне се извиниха и ми казаха да пробвам след месец най-малко. Но все пак на какво прилича това?

 

Ами работата е до кабели и някой който да го свърши. А и различни хора поддържат нет-а, други прекарват кабелите - ей това е разликата. Аз бях свикнал на hotline support като на БТК примерно - такова нещо при Langame няма ама от друга страна supporta на БТК освен че вдига и обяснява че ще предаде на техниците работата не я върши и няма да успее да ти реши проблеми свързани с кабели,рутери или сървъри - просто ще регистрира проблема и толкова. Тъй че аз от тази гледна точка се поуспокоих - поддръжката не е от най-любезните ама правят каквото могат и освен проблеми със спрял ток на рутери които се оправят при първа възможност други не съм имал. С ЕК се бях пищисал че сигнала е слаб вечер когато всички комшии си пуснат телевизорите, но така и не можах да ги убедя да направят нещо защото те идват през деня, замерват и викат "ами всичко е 6, добре си е сигнала - хич не е слаб, какво ни разкарвате излишно?" БТК мислех че са бетон като нет но и този мит се развенча. Тъй че ако искаш стабилна връзка по-добре си пусни 2 различни нет-а (или 3) но да са по различна преносна среда - АДСЛ през телефонните кабели, ЕК/DCC през кабелната и Langame по LAN. Скоростите на Langame другаде ги няма, след тях ЕК и DCC пускат доволно а ADSL-a просто са стабилни и ги има ама като скорост не е нещо особено (освен 8мбитовата тарива за която искат майка си и баща си).

Link to comment
Share on other sites

Някой на малката тарифа да даде пресни данни, ако може, за кичука около Събота пазара или I РПУ:

1. Вечерно време външен down/up как са средно (ако може в точни мерни единици KB/s или Kb/s)

2. Вечерно време локален down/up как са средно (ако може в точни мерни единици KB/s или Kb/s)

3. Прекъсва ли често

4. И през деня около обяд няма да е зле да има впечатления за speed-a.

5. Общо дали е доволен.

Link to comment
Share on other sites

Някой на малката тарифа да даде пресни данни, ако може, за кичука около Събота пазара или I РПУ:

1. Вечерно време външен down/up как са средно (ако може в точни мерни единици KB/s или Kb/s)

2. Вечерно време локален down/up как са средно (ако може в точни мерни единици KB/s или Kb/s)

3. Прекъсва ли често

4. И през деня около обяд няма да е зле да има впечатления за speed-a.

5. Общо дали е доволен.

 

Скоростите не са се променяли, така че тези са си все още актуални

 

На ниската е бая по малка... може би до към 1МБ и пада до към 200-300КБ/с ...

 

Разлика между бг и инт няма, като ъп-а е 60 бг/инт, а локалния мисля, че е константа - 1МБ доун и към 300-400 ъп

 

И ниските скорости са за няколко часа вечерта, през останалото време държи по-добри.

 

Това са преки впечатления от това, което съм виждал от други. За 35 лв са много по-добри. На другия край на града съм, така че за прекъсванията или дали е доволен да каже някой друг.

Link to comment
Share on other sites

Не съм прочел цялата тема, но все пак да питам.Значи аз ся съм на ggbit(вече евроком) и съм много разочарован(само спира нета).Смятам да се местя на Angelsoft,казвали са му супер неща,един казва че Angelsoft са мн тъпи,други казват че са най-яките.Затва искам да питам вас,какво мислите за него и най-вече за тарифата от 20 лв.От тракерите свалям с 350(евроком),а тука ми казват че тряя да свалям с 1000.Вярно ли е тва?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Не съм прочел цялата тема, но все пак да питам.Значи аз ся съм на ggbit(вече евроком) и съм много разочарован(само спира нета).Смятам да се местя на Angelsoft,казвали са му супер неща,един казва че Angelsoft са мн тъпи,други казват че са най-яките.Затва искам да питам вас,какво мислите за него и най-вече за тарифата от 20 лв.От тракерите свалям с 350(евроком),а тука ми казват че тряя да свалям с 1000.Вярно ли е тва?? ;)

az sym na Angel soft

imah problemi samo 2 pyti i kato im zvannah bqha re6eno za po malko ot 2 chasa.

abonat sym im ot 2 meseca i ne6to

svalqm s okolo 1.0-1.1 MBPS , i ako ima localni peeri s po 600K otgore na peer nqkyde , obiknoveno ima po 1-2 i skorosta e okolo 1.7MBPS.

 

za 20lv tarifa govorq

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...