Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

сега по време на снеговете или през други неблагоприятни климатични условия как се държи стабилността на връзката - има ли я, скоростта пада ли и т.н.?

май разполагат с оптични трасета из града ( или се изграждат,нямам идея ) и преноса не би трябвало да е толкова проблемен при лошо време. Поне при мен оплаквания нямам...по кабел си идва нета и го гледам как се мотае на студеното навън,но нета не е спирал и няма забавяния.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъкмо щях да пиша "Алооуууу...това тука е темата за ЕК, гадове такива...какво сте тръгнали да помествате разни 5-цифрени скорости :woot да ни дразните, при положение, че знаете нашия :sick нет какъв е..."....и случайно забелязах, че наистина съм в темата за Лангейм. :)

И понеже след някой и друг месец като ми изтече договора с ЕК, смятам да ви ставам колега по връзка, да попитам - сега по време на снеговете или през други неблагоприятни климатични условия как се държи стабилността на връзката - има ли я, скоростта пада ли и т.н.?

 

Нямал съм други проблеми освен спрял ток на рутера които се решиха в един момент и оттогава насетне връзката си е 6+. Това което те притеснява важи с пълна сила за Визио където съм виждал техника да "снадва" кабела като са усуква отделните жички дори без да ги изолира... Мислех че просто ще пробват дали има връзка, на следващия ден още си бяха така... Как още е жива тая фирма (говоря за Визио) не мога да си обясня - природен феномен явно :)

Link to comment
Share on other sites

212352069.png

212353140.png

+80-90КБ/с ъплоуд външен през торент в момента. Много съм разглезен, този външен спрямо това, което съм свикнал може да се каже, че е бавен :п 3мбита приблизително. Няма проблеми въпреки гнусния сняг, дано така си и остане.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

212352069.png

212352612.png

+80-90КБ/с ъплоуд външен през торент в момента. Много съм разглезен, този външен спрямо това, което съм свикнал може да се каже, че е бавен :п 3мбита приблизително. Няма проблеми въпреки гнусния сняг, дано така си и остане.

тва на 20 кинтовата ли е ?

Link to comment
Share on other sites

+80-90КБ/с ъплоуд външен през торент в момента. Много съм разглезен, този външен спрямо това, което съм свикнал може да се каже, че е бавен :п 3мбита приблизително. Няма проблеми въпреки гнусния сняг, дано така си и остане.

 

liquid, това не е 100% верно - спийдтеста отчиташе една стойност (към 5Mbps download) до сървъра им в Los Angeles, докато аз като се закачих към сървър в "нашия" datacenter и тръгнах да свалям с flashget един 100мб-тов файл изкарах около 12мбита. Пък и човека от другата страна който сваля може е с бавен диска като нашето момче the_alien който да е с бавен диск и да има зор като работят торентите бързо с пустия му мега-бърз нет и той да си ги е ограничил :) Или просто да има много локални юзъри при него и затова да сваля бавно от теб...

 

212358880.png

212359139.png

Link to comment
Share on other sites

А, не се оплаквам. Имах предвид, че докато правих теста не бях спрял торентите и там имаше допълнителни 80КБ/с ъплоуд :).

Ти си малко по-добре от мен към Америка, аз от спийдтест с тях не реализирам винаги такива скорости. Поне преди де, не съм правил тест към LA от доста време. Иначе когато се свързвам през торенти с хората, дори от САЩ, хващам скорости на ъплоуд от 200 до 400КБ/с според зависи.

В момента свалям 3 торента с обща скорост от 800КБ/с-1МБ/с външен.

35 камъка.

 

212497907.png

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа само, че ва мразя всичките :bgrin: :P Днеска цял ден отбивам номера на работа и прочетох цялата тема, как не се намери поне един бре да го уплюе тоя доставчик :wacko: :blink: :devil (е имаше един ма той не се брои). Решил съм и аз да идвам тук но имам въпросчета към хората които са в тракия около районното как е нета особенно вечер, от каде вадят кабелите, защото на мен ми казаха, че имат оптика (не ме кефи като висят кебелите по стълбовете) такива работи. Иначе имам приятели които са на Langame но са в други квартали на града и те са доволни.

Link to comment
Share on other sites

Ми, каквото си видял от мен в темата - до 60 класното съм. Всичко е перфектно, нета е без проблеми, бърз, нямам забележки. В момента качвам (от 2 часа) с 1МБ/с един торент (БГ), тегля с 2-3 горе-долу, варира, а вечер след 12-1 можеш да хванеш и 3-4-5МБ/с постоянни скорости.

Оптиката, към този момент, все още не е на всякъде, но постепенно се налага.

Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа само, че ва мразя всичките :bgrin: :P Днеска цял ден отбивам номера на работа и прочетох цялата тема, как не се намери поне един бре да го уплюе тоя доставчик :wacko: :blink: :devil (е имаше един ма той не се брои). Решил съм и аз да идвам тук но имам въпросчета към хората които са в тракия около районното как е нета особенно вечер, от каде вадят кабелите, защото на мен ми казаха, че имат оптика (не ме кефи като висят кебелите по стълбовете) такива работи. Иначе имам приятели които са на Langame но са в други квартали на града и те са доволни.

 

Е ти какво искаш, на бялото черно да кажем?

Абсолютно подкрепям Liquid. Имам впечатления и от 35 лв тарифата(на работата) и всичко, което казва е така. Интернета е просто прекрасен. Не знам с какво да го сравня, но няма да съжаляваш, ако се вържеш - това ти го гарантирам.

 

Малко оффтопик:

Два месеца звънях на Визио през ден, да им обяснявам колко им е насран нет-а. Те не направиха нищо по въпроса(естествено...) и накрая просто спрях да им плащам и си поръчах Лангейм.

Онзи ден ми звъня Ангел Гаров да ме пита как е нета, че не съм се оплаквал вече, ама и нищо не съм казвал... Дали всичко било наред, откакто са сложили оптиката, как свалям, как отварям сайтове и т.н.

Вие си правете изводите!

Link to comment
Share on other sites

Малко оффтопик:

Два месеца звънях на Визио през ден, да им обяснявам колко им е насран нет-а. Те не направиха нищо по въпроса(естествено...) и накрая просто спрях да им плащам и си поръчах Лангейм.

Онзи ден ми звъня Ангел Гаров да ме пита как е нета, че не съм се оплаквал вече, ама и нищо не съм казвал... Дали всичко било наред, откакто са сложили оптиката, как свалям, как отварям сайтове и т.н.

Вие си правете изводите!

Човека почнал да му пука за клиентите... след високите скорости и това като се оправи (макар че до сега не съм звънял нито един път на support-a за 2+ години) ще бъде абсолютно идеално :)
Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа само, че ва мразя всичките :bgrin: :P Днеска цял ден отбивам номера на работа и прочетох цялата тема, как не се намери поне един бре да го уплюе тоя доставчик :wacko: :blink: :devil (е имаше един ма той не се брои).

 

Май май за мен говориш. Но така си е - беше кофти в началото като ми го пуснаха и спира известен брой пъти за доста кратко време но го оправиха и както се оказа е било от захранването и любимия ни НЕК. А когато фирмата прави всичко по силите си за да са доволни клиентите това трябва да се отчете. И въпреки че продължава да ме смущава това че кабелите не са закопани нет-а е в пъти по-стабилен от ЕК и когато има проблем действат бързо. По въпроса с любезността на момчето дето дига телефона на поддръжката може да се поработи но от друга страна не съм го чувал от маса време вече а това само може да ме радва. Както някой беше казал: на лангейм телефона на поддръжката хич не го знам а на ЕК на сън да ме бутнеш ще ти кажа поне 3 телефона че ако не вдигнат на единия да звъннеш на втория или евентуално в офиса на района в който съм аз. Та така - заслужиха си моето уважение и горещо ти ги препоръчвам!

Link to comment
Share on other sites

Е, явно в голямото, щастливо семейство на Лангейм не останаха недоволни!

Давайте, ние сме гръбнака на торрент обществото в Пловдив! :D

Link to comment
Share on other sites

...

и когато има проблем действат бързо. По въпроса с любезността на момчето дето дига телефона на поддръжката може да се поработи но от друга страна не съм го чувал от маса време вече а това само може да ме радва.

ей тука пък не съм съгласен. момичето любезно обеща да съобщи на техниците, обаче 2 дни никой не ми се обади да пита за кво става въпрос, каква ми е болката.

имах голямо закъснение към gateway-а, даже на моменти и загуба на пакети. и един рестарт на компа ми оправи проблема ( 10-на дни не бях го спирал, и може да ми се е бъгнала ланката)

м/у другото колко ви е пинга на вас да речем към gateway-а и да речем примерно към абв-то?

Link to comment
Share on other sites

ей тука пък не съм съгласен. момичето любезно обеща да съобщи на техниците, обаче 2 дни никой не ми се обади да пита за кво става въпрос, каква ми е болката.

имах голямо закъснение към gateway-а, даже на моменти и загуба на пакети. и един рестарт на компа ми оправи проблема ( 10-на дни не бях го спирал, и може да ми се е бъгнала ланката)

м/у другото колко ви е пинга на вас да речем към gateway-а и да речем примерно към абв-то?

Еми явно проблема е бил при теб :P .

на мен пинга към гейта е 1-2-3 мс, средно 2, даже няколко пъти средно 1мс ми показваше. Следя го кога ше покаже <1ms :bgrin: , както показва когато пингвам локалхоста.

Към абв.бг 6 мс.

20 лв тарифа (засега).

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, може ли някой, който е на по-евтината тарифа да ми каже как вървят скоростите от локал/бг/външен. И средната скорост при сваляне на торънт. Интересува ме понеже ми се налага да препоръчам провайдър на близки и да мога да направя съпоставка. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, може ли някой, който е на по-евтината тарифа да ми каже как вървят скоростите от локал/бг/външен. И средната скорост при сваляне на торънт. Интересува ме понеже ми се налага да препоръчам провайдър на близки и да мога да направя съпоставка. Благодаря предварително.

 

 

Ето как стоят нещата в момента:

213582576.png

 

213583432.png

 

213583735.png

 

За торенти...рядко е под 1мегабайт,като разбира се няма нужда да пояснявам,че зависи къв е сийда.Снощи торент с як сийд го свалях с 3,2 мегабайта.Тва е поне при мен...

П.С Забравих да кажа,че нещо ъплоуда в момента е лагав,което е видно от спийд тест-а.По принцип и той си е стабилен.Дано съм ти помогнал с инфото.

Edited by a4ko
Link to comment
Share on other sites

a4ko, абсолютно ли си сигурен, че на малката тарифа си постигал 3.2 МБ/сек.??

Аз в момента съм на нея и при КАКВИТО и да е торенти, повече от 1 МБ/с никога не може да се постигне, ако ще и с 1500 сийдъра.

Иначе и моите спеедтестове са подобни на твоите.

Hm, до Лондон обаче сега имам 3/0.6 мбита.

Да не си на голямата тарифа?

Link to comment
Share on other sites

a4ko, абсолютно ли си сигурен, че на малката тарифа си постигал 3.2 МБ/сек.??

Аз в момента съм на нея и при КАКВИТО и да е торенти, повече от 1 МБ/с никога не може да се постигне, ако ще и с 1500 сийдъра.

Иначе и моите спеедтестове са подобни на твоите.

Hm, до Лондон обаче сега имам 3/0.6 мбита.

Да не си на голямата тарифа?

Едва ли ако е на голямата ще се гордее чак толкова с 3,2мб. Аз преди 2 дена направих 7мб с ~600 seed-ъри... а средната ми е около 3-4... Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

Едва ли ако е на голямата ще се гордее чак толкова с 3,2мб. Аз преди 2 дена направих 7мб с ~600 seed-ъри... а средната ми е около 3-4...

 

Хахахахаха определено за гордост и дума не може да става.Просто момчето пита,и аз му казах.Мерене на членове не ми са прави.А иначе извън офф топика-на 20лв съм.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха определено за гордост и дума не може да става.Просто момчето пита,и аз му казах.Мерене на членове не ми са прави.А иначе извън офф топика-на 20лв съм.
Мисълта ми е, че ако беше на 35лв щеше да имаш други цифри, с които да се гордееш => си на по-ниската... не че да ги сръвняваме.
Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа само, че ва мразя всичките :bgrin: :P Днеска цял ден отбивам номера на работа и прочетох цялата тема, как не се намери поне един бре да го уплюе тоя доставчик :wacko: :blink: :devil (е имаше един ма той не се брои). Решил съм и аз да идвам тук но имам въпросчета към хората които са в тракия около районното как е нета особенно вечер, от каде вадят кабелите, защото на мен ми казаха, че имат оптика (не ме кефи като висят кебелите по стълбовете) такива работи. Иначе имам приятели които са на Langame но са в други квартали на града и те са доволни.

 

Опичай си акъла и идвай при нас :punk

 

Явно си чел добре хехехех няма кво да ти обясняваме толкова

Link to comment
Share on other sites

Много добре знам какво говоря, и какви са сравнителните стойности на скоростите, просто се учудих че прави 3 МБ на малката тарифа , това са 20-30 мегабита, нещо което е по-близо до голямата тарифа ако не броим нощните рекорди от 6 МБ и нагоре.

Както казах, аз над 1.0 МБ не съм постигал, едва ли разликите в качеството на малката тарифа в различните райони се измерва в пъти и то 3 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Много добре знам какво говоря, и какви са сравнителните стойности на скоростите, просто се учудих че прави 3 МБ на малката тарифа , това са 20-30 мегабита, нещо което е по-близо до голямата тарифа ако не броим нощните рекорди от 6 МБ и нагоре.

Както казах, аз над 1.0 МБ не съм постигал, едва ли разликите в качеството на малката тарифа в различните райони се измерва в пъти и то 3 пъти.

 

Еми скии ся...не ми дреме вярваш ли,или не.Просто понеже и аз съм от скоро на Ейнджъла,та постоянно пробвам и тествам..И при мене 1-1,2МБ е най-редовната скорост за торент.Просто в по-късни часове свалях с 3 мегабайта..това е!

Link to comment
Share on other sites

Еми скии ся...не ми дреме вярваш ли,или не.Просто понеже и аз съм от скоро на Ейнджъла,та постоянно пробвам и тествам..И при мене 1-1,2МБ е най-редовната скорост за торент.Просто в по-късни часове свалях с 3 мегабайта..това е!

 

Сторило ти се е струва ми се. Аз съм на по-високата, свалям ужким само от локални и е 4:45 сутринта в момента и пак не вдигна над 2.5мб/сек - а над 90 сийдъра имаше в момента и пак средно 2мб/сек ... Говорим за MB/sec - демек за мегабайти в секунда а не за мегабити в секунда нали? Че да знам дали да умножавам или деля на 8 :)

 

Иначе нет-а продължава да ме удивлява и да надхвърля очакванията ми :) В началото помрънках но им го признавам че се постараха и се оправи.

 

Другото което много ми хареса беше това което видях на сайта им че ако ти е спряна услугата можеш да си я пуснеш сам а на другия ден да идеш да си платиш - ей за такива шемети като мен е това само! Не съм го ползвал още като се познавам като нищо ще ми се наложи :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Другото което много ми хареса беше това което видях на сайта им че ако ти е спряна услугата можеш да си я пуснеш сам а на другия ден да идеш да си платиш - ей за такива шемети като мен е това само! Не съм го ползвал още като се познавам като нищо ще ми се наложи :)

как ще си го пуснеш сам?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...