Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Хмм, международния нет "отлетя на оня свят" Дано го реанимират скоро :angry:

и при мен счезна,за пръв път се случва да е толкова продължително.дано се усетят и го оправят

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

При мен 2ри месец външния трафик е под всякаква критика. Да им се*а на кабелите презокеански и т.н! Много скоро им казвам чао!

Link to comment
Share on other sites

При мен 2ри месец външния трафик е под всякаква критика. Да им се*а на кабелите презокеански и т.н! Много скоро им казвам чао!

 

Не бе! Стой още! Пробвай се, калявай си нервите! Само да не ти се налагат отпуски в Наречен... :punk

Link to comment
Share on other sites

При мен 2ри месец външния трафик е под всякаква критика. Да им се*а на кабелите презокеански...

Не са кабели а фирмена политика. Решават че не ти трябва международен и ти го клъцват. Преди година измъчвах с въпроси защо ми е скапан международния трафик администратора на софийския им форум. Имах база за сравнение защото на работата също сме ЕКК и бях на същата тарифа и у дома. На бачкането нета си беше наред, като се обадех на съпорта после се скъсваха да ме питат връзката добре ли е, а от къщи все едно че говорех с радиото. По едно време ми стана жал за момчето от София, защото се чудеше какво да каже - на форума си виждаше двата IP адреса от които пиша и знаеше че не го будалкам.

Link to comment
Share on other sites

Не бе! Стой още! Пробвай се, калявай си нервите! Само да не ти се налагат отпуски в Наречен... :punk

Хаха :lol:

 

Не са кабели а фирмена политика. Решават че не ти трябва международен и ти го клъцват. Преди година измъчвах с въпроси защо ми е скапан международния трафик администратора на софийския им форум. Имах база за сравнение защото на работата също сме ЕКК и бях на същата тарифа и у дома. На бачкането нета си беше наред, като се обадех на съпорта после се скъсваха да ме питат връзката добре ли е, а от къщи все едно че говорех с радиото. По едно време ми стана жал за момчето от София, защото се чудеше какво да каже - на форума си виждаше двата IP адреса от които пиша и знаеше че не го будалкам.

 

Ами нз но току що ми казаха(достоверен източник) че услугата оптима ще има увеличение. Сегашни 350 --> 1050.Увеличението ще е от 1ви април. Надявам се силно да не е шега. Ако се окаже че не е шега твърдо оставам на Евроком защото скоростта ме устройва.

 

А ето и официално

 

http://ekk.bg/mod_newinfo_2_4_13.html

Edited by Белов
Link to comment
Share on other sites

За ъплоуда нямам представа.

Ето то го пише в сайта:

Минима  Съотношение на upload/download 1:4 
Минима +  Съотношение на upload/download 1:8 
Оптима 1:8
Максима 1:10

Това е единственото което ме притеснява 9мбита:8 е 11хх което пак е по-добре от сега, но е смехотворно съотношение. Ама както и да е...

Link to comment
Share on other sites

И к'во значи Минима си остава със същата скорост? :huh: Голяма пре**вка :angry1 . За 5 лева повече получаваш 6х по-голяма скорост :blink:

Това се казва - "Тактиката на умрялата лисица!" :D Просто уникални, но ...

Link to comment
Share on other sites

И к'во значи Минима си остава със същата скорост?

Ами да....аз имам платен още един месец (април) към ЕК, но след като разбрах (и то отдавна), че най-малката тарифа остава непроменена в скоростите, за*бах Еврокома, и минах на друг доставчик, където за 20 лв. получавам 10-15 пъти по-висок даунлоуд и около 30 пъти по-висок ъплоуд, отколкото на "Минима"-та...разгеле, най-после ще си оправя коефициентите в торентите... :)

Link to comment
Share on other sites

252225251.png

252229687.png

Фирмен, предполагам специална тарифа :д. И пак е зле, лагав и прекъсва често. (не е ггбит)

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Увеличение от 1ви Януари 2008 - Нова Година без нов късмет.

Увеличение от 1ви Февруари 2008 - Малкия Сечко не носи щастие.

Увеличение от 1ви Март 2008 - Баба Марта Ви пожелава весели празници.

Увеличение от 1ви Април 2008 - Хм..... добра шега - изкачайте до 1ви Май (2009).

Edited by Lame_0ne
Link to comment
Share on other sites

Увеличение от 1ви Януари 2008 - Нова Година без нов късмет.

Увеличение от 1ви Февруари 2008 - Малкия Сечко не носи щастие.

Увеличение от 1ви Март 2008 - Баба Марта Ви пожелава весели празници.

Увеличение от 1ви Април 2008 - Хм..... добра шега - изкачайте до 1ви Май (2009).

 

Брато каза ми го 1 приятел където работи в ЕК не вярвам да ме лъже а и е оповестено. И мен ме дразни ама.

Link to comment
Share on other sites

Всичко много хубаво, ама всеки път тези достоверни източници дават информация, на която единствено потребителите се надяват. И до кога така?

Аз лично не виждам начин как от сегащните 250Кб/сек изведнъж ще скочи на 750Кб/сек (Минима+).

Link to comment
Share on other sites

Всичко много хубаво, ама всеки път тези достоверни източници дават информация, на която единствено потребителите се надяват. И до кога така?

Аз лично не виждам начин как от сегащните 250Кб/сек изведнъж ще скочи на 750Кб/сек (Минима+).

Може и да скочи...макар и не навсякъде и еднакво из различните квартали.

А предварителното (месеци наред) обявяване на нови скорости си е запазена марка на Евроком...даже ако се сещат най-старите им потребители, още в началото, преди да пуснат нет по кабела (когато поддържаха само кабелна телевизия), рекламите по инфо канала - "Очаквайте скоро интернет по кабела!" се въртяха близо 2 години. :lol:

Въобще...това си е умишлена зарибявка от страна на ЕК...като обявяват много по-рано това, дето смятат да направят, а още нямат готовност да го въведат...сума хора си казват "...абе дай да се вържа (или поостана още малко) към ЕК...щом ще повишават скоростите..."....а въпросните скорости се въвеждат все по някое време, но вече не са актуални, защото конкуренцията отдавна ги е предложила на абонатите си.

Аз имам още 1 месец платен нет към ЕК, но вече се вързах и към друг доставчик, от който в момента получавам БГ и международна (за 20 лв.) в пъти по-висока, дори от това, което смятат да въведат ЕК на сходна тарифа (download -> 10-15000 kb/s - външен & 17000 kb/s - BG; upload 3-4000 kb/s - външен & 6-7000 kb/s - BG ; торентите се теглят между 2 и 4 мегабайта в секунда, а съм стигал и до 6)...за какво си говорим в случая... ;) ...Просто им е много мудна политиката на промените...толкова бавно реагират, че нямам думи. :sick

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, искам и след 2-3 месеца да си така точен и изчерпателен за твоя доставчик, обаче относно дали имаш 24/7 нет, 95% от обявениете скорости нон стоп. :)

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, искам и след 2-3 месеца да си така точен и изчерпателен за твоя доставчик, обаче относно дали имаш 24/7 нет, 95% от обявениете скорости нон стоп. :)

ОК, ще споделя задължително и бъди сигурен, че няма да му спестя и най-малкия появил се проблем за този месец :D ....аз и заради това в момента съм с 2 нета, за да имам възможност при проблем да премина временно на макар и бавния ЕК....но поне за седмица нещата са абсолютно стабилни и без никакви прекъсвания, вярно - скоростите плуват малко в сравнение с модема, но дори и най-бавната връзка до най-отдалечената точка в света с най-скапаните сървъри, пак ми е поне 2 пъти по-бърза от 'минима'-та, а за ъплоуда няма да говоря - 20+ пъти над този на ЕК - ей това им беше (и все още е) най-слабата страна...мизерният ъплоуд. ;)

 

@viiipeer_, и при мен е така цяла седмица...ти си дал София, а за международната за която говорех, до Япония и най-отдалечените островчета, които присъстват в спийд теста (и с които ми е най-бавна връзката) хващам около 2000 kb/s, което реално ми се явява 2 пъти над 'минима'-та....пингът ми също е доста нисък, сега и ако не прекъсва в бурите - какво повече му трябва на човек...аааа вярно...и една бира не е зле да има винаги под ръка. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Ъ-ъ-ъ... само при мен ли през няколко часа нета прекъсва за секунда-две? (ЕК, не ггбит)

 

P.S. е на, две минути след като постнах спря пак, тоя път за 15 минути...

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Ъ-ъ-ъ... само при мен ли през няколко часа нета прекъсва за секунда-две? (ЕК, не ггбит)

 

P.S. е на, две минути след като постнах спря пак, тоя път за 15 минути...

И при мен спира за за по няколко мин през час-два, ама като си ресна модема си идва, нещо е от софтуера сигурно, знам ли, не разбирам много.

Link to comment
Share on other sites

И при мен спира за за по няколко мин през час-два, ама като си ресна модема си идва, нещо е от софтуера сигурно, знам ли, не разбирам много.

 

 

При мен с рестартиране не става, просто трябва (не много) търпеливо да чакам сам да дойде (даже нямам драйвъри инсталирани ако ставаше дума за този софтуер, направо минава през лан картата), а докато чакам имам няколко книжки "Страховитото в науката" подръка :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...