Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Проблема не е в дупченето , а в "ШЕФА" ( този който плаща сметките). И аз имам същия проблем , така че ще си пишем 2-та :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ама разбира се (говоря за дупченето)...не мога да разбера някои хора (не точно Eleutherios, а по-скоро баща му, а и един наш съфорумец доскоро беше категорично против и най-малката дупчица :P ) - особено пък ако си с дървена дограма....дупчиш в ъгъла и уплътняваш със силикон. Резултатът е, че все едно не е дупчено.

При мен даже ще е наложително да мине кабела през дограмата, защото помещението ми е с двойно изградени стени (стая в стая) и общата дебелина на стените е доста голяма, а и между стените има доста изолационни слоеве, което още повече усложнява дупченето...но през дограмата става много лесно. :punk

Link to comment
Share on other sites

Не бе, тук всички които не искат да им се дупчи живеят в суперлуксозни мезонети за по $$$$$$$$, и една дупчица, която би им преобърнала живота, би нарушила херметичността на стаите им и ако стане наводнение навън, това ще е слабото място и ще капе оттам ако навън всичко плувне във вода :bgrin: .

Кажете на Шефовете, че една дупчица ще намали разходите за нет, има тарифи за 20 лв на повечето кабелни доставч1ици, които удрят в зематя и 30 лв тарифи на ЕК.

Темата верно е за ЕК, ама то май се превърна в тема за навиване на неговите абонати да го напускат :D

На мен ми е интересно жицата на ЕК откъде е влязла в жилищата ви, а тя е толкова дебела колкото и UTP кабела.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Хванахте се за тая дупка и все за нея говорите... Наще нямат нищо против дупката , но не разбират нищо и като им обяснявам "така и така... по високо скорости , по - добро качество" те казват " Нали и сега имаш интернет , за какво ти е друг. Да сваляш по бързо филми и музика ?!?!? Не ни се занимава , ти си си го зибрал , ти ще си го ползваш !"

 

Tedy майка ми едвам трае кабела на евроком където минава през коридора. Незнам за какво , просто я дразни и не веднъж се е надъхвала да го режи. Тва е някакво женско изкревено мислене може би. Даже ся наскоро ми разправяше " Абе Станиславе четох в вестника за някво устройство дето пак имаш Инттернет ама без кабели от къде може да си го закупим да ми се махнат тези кабели от главата...."

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

" Нали и сега имаш интернет , за какво ти е друг. Да сваляш по бързо филми и музика ?!?!? Не ни се занимава , ти си си го зибрал , ти ще си го ползваш !"

 

А именно ето тука е ключа за бараката. Ако като добро дете поемеш ангажимента ти да се разправяш със всичко, да пуснеш молбата, да се оправиш с хората, да идеш и да платиш всички сметки навсякъде, сигурен съм че ще склонят. За да са по-доволни поеми и отговорността да плащаш тока, водата и телефона следващите 6 месеца :) Много ясно че ще те отрежат - и аз да бях на тяхно място да дойдеш да ми мрънкаш "ама тате искам по-добър интернет, иди еди къде си да пуснеш молба" щях да те сиптирдосам че нямам време и че стига лиготии - по-бърз по-не бърз, нали имаш, какво ще спечелим ако го сменим? Аз поне нищо...

 

 

 

 

Tedy майка ми едвам трае кабела на евроком където минава през коридора. Незнам за какво , просто я дразни и не веднъж се е надъхвала да го режи. Тва е някакво женско изкревено мислене може би. Даже ся наскоро ми разправяше " Абе Станиславе четох в вестника за някво устройство дето пак имаш Инттернет ама без кабели от къде може да си го закупим да ми се махнат тези кабели от главата...."

 

Е не е ли закован по ъглите така че не само да не пречи ами и да не се вижда? Не ми казвай че стои по земята и се спъвате в него? :)

Link to comment
Share on other sites

Ако като добро дете

 

Ти много знаеш дали съм добро дете или не.Пък и оптрделението за добро дете е много хубаво. Все едно познаваш моето семейство , че на мене да обясняваш как стоят нещата в нас. Просто моите родители са с малко по различни мисления.

 

А за кабелите. Да за стените са хванати ама на майка ми пак и пречат . Просто не иска като се влиза в апартамента ни да се гледат кабели.

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Ок но ако не си дете още по-зле след като първо интернета и други подобни не си го плащаш сам а чакаш на родителите си дори да живееш с тях, а по обясненията и отношенията ти с родителите (поне както си ги написал) съдя че не си над 19години... верно не си съвсем дете ама горе-долу си в тая категория :P И верно не те познавам, просто си представих ситуация след години сина ми да тръгне да ми се жалва "мрън мрън иди пусни ми по-бърз интернет, този ми е бавен" и ти казах какъв ще ми е отговора. Като е толкова отворен да отиде да си го пусне сам, щом аз съм шефа и от него нищо не зависи мога да преценявам как да си губя собственото време и кое е добре за него и кое не (ок това последното малко грубо прозвуча но да не обяснявам по-надълго и широко - предполагам ще схванеш идеята от 1вия път)

 

Колкото до кабелите - те лесно се вкопават в стената но после пребоядисването е гадна работа... толкова като я дразнят защо не направите едни кабелни канали - хем красиво хем удобно...

Link to comment
Share on other sites

djadomraz Преди 2 месеца станах на 18 , отношението ми с родителите е относително добро , но просто на тях като не им трябва Интернет и не разбират нищо. За тях това местене е загуба на време и е излишен разход , който могат да го инвистират някъде другаде . А къде да тръгна аз да попълва молби за друг доставчик като нямах 18 години преди 2 месеца. И все пак мисля че ако имаше дете, то нямаше да има този проблем , защото и ти ползваш Интернета и искаш да е на ниво ;) . Но все пак и твойте изказвания са вярни за хора които имат приходи... Мисля че е време да спрем тоя спор :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Stasio, аз нищо лошо не си мислел за отношението ти към родителите, и като гледам за годините съм познал горе-долу :) За местенето че е загуба на време и най-вече разправии съм повече от съгласен и ако съм на мястото на баща ти горе-долу по същия начин бих реагирал. Единствения начин да стане каквото искаш е с повече и по-дълго мрънкане и убеждаване, молби, едно друго и разбира се някакви "жестове" че да ги подкупиш малко от малко и да му компенсираш времето за разправии - аз ли да те уча сега как стават нещата - измисли каква "сделка" би го устроила баща ти така че да не се чувства изцяло набутан - свърши му някаква работа, измий му колата - абе измисли там нещо и ще се съгласи човека ... и гледай да не я издраскаш докато я миеш, че освен да не се окаже че печалбата не е по-добър интернет ами шамари :P Толкова за "спора" ... ако изобщо може да се нарече спор това, аз като гледам май ти давам акъли как да го действаш баща ти :)

 

A виж аз като ползвам интернета не просто е на ниво а имам 2 различни за да не стане да прекъсне единия и да се чудя какво да правя... само че аз с това работя а не ми е само за кеф...

Link to comment
Share on other sites

http://ekk.bg/mod_news_view_47.html

 

В София ново увеличение вече е Факт, ебах мааму :lol: Тия ги изкъртиха, а нас ни забравиха :wir

 

едит: а тоя текст е интересен, не го забелязах от гняв.

 

 Увелечението за потребителите в София и Плевен е до 90%. Абонатите в гр. Пловдив, където през дек. 2007 г. скоростите не бяха актуализирани, ще имат на разположение до 3 пъти по-бърз интернет.

Да видим...пише че увеличението е от 1ви Април...тамън като шегичка :bgrin:

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Само че като говорих с Evrocom ми казаха че нямат такава информация.Което разбира се не значи не

off

Те пък и те щото имат няква информация к'во праваят... :lol: :bgrin:

/off

Link to comment
Share on other sites

Точно преди да им бия шута,ги питах точно и ясно дали имат намерение да вдигат скоростите на ЕКК ЛАН.Това беше на 12 януари,те ми казаха че нямат никаква информация,при което пуснах заявка за др.нет!(и без това щях де)и точно след има няма 8 дена почнаха да слагат какви ли не реклами по билбордовете за 5-те Мб/сек за 15лв.

 

Та това,което ви казват,изобщо не им вярвайте!

 

Вместо да заявят на клиентите си по-отрано,че ги очакват 2x скорости(защото и без това всеки се маха от тях,те правят точно обратното!)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера на какви се правите, след като изрично си го пише в сайта, секция новини. Е какво повече от това искате, незнам :bgrin:

Те тия касиерки данеби това да им е работата или пък да им наливат инфото с фуния...те просто прибират парите или приемат заявки за включване, през останалото време си чоплат носа...

Link to comment
Share on other sites

Тези кабелни модеми поддържат ли 15мбита :blink:

Да. Поне за малкия (SB4200) по спецификации му дават 38Mbps (Down) & 10 Mbps (Up), а за 5100 (който за разлика от 4200 поддържа доксис 2.0) "ъпа" е вдигнат на 30 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Евроком представи и новото си мото...

 

На 24 март Евроком представи и новото си мото „Връзка с твоя свят” като част от рекламната кампания за новите скорости на кабелния интернет.

 

„Връзка с твоя свят” беше предпочетено от Евроком, за да представи образа си на телекомуникационен оператор, предоставящ всички комуникационни услуги за дома – интернет, телефония, телевизия и пакети тройна и двойна услуга.

 

Деян Шиваров, творчески директор на рекламната агенция на Евроком Графити ББДО, обясни изборът на новото мото:

 

«Връзка с твоя свят” отразява основното предимство на Евроком. В момента, в който ползваш интернет или телефон, както и ако си пуснеш телевизора ти търсиш това, което е важно за теб, това което те вълнува, хората, с които искаш да си кажеш нещо ... или накратко казано - това, което изпълва твоя свят.»

 

Източник --> тук

 

Коментирайте, моля... :lol: :lol: :laughing: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Източник --> тук

 

Коментирайте, моля... :lol: :lol: :laughing: :lol: :lol:

Ми кво да коментираме, ще коментирате вия дето сте на ЕК, а тия дето само мислят лозунги и рекламни мохабети, ми става смешно чак, както преди "на цената на качеството", на вас не ви ли е смешно?

Да се замислят и да вкарат малко пари в подобряване на качеството и скоростите, доксис 2 а-у.., а не само реклами, брошурки да наводняват градовете, боршурки, на чиито измами вече се хващат само пенсионерите.

Link to comment
Share on other sites

Ми кво да коментираме, ще коментирате вия дето сте на ЕК, а тия дето само мислят лозунги и рекламни мохабети, ми става смешно чак, както преди "на цената на качеството", на вас не ви ли е смешно?

Да се замислят и да вкарат малко пари в подобряване на качеството и скоростите, доксис 2 а-у.., а не само реклами, брошурки да наводняват градовете, боршурки, на чиито измами вече се хващат само пенсионерите.

 

ае теди, колко от потребителите знаят к'во е тва доксис2 - яде ли се, пие ли се?!? И колко то тях са намира в поштата си брошура на ЕК.За к'во да валгаш пари в нещо за което никой незнае, като може да напечаташ на едни листчета, едни големи числа на които болшинството от бъдещите потребителите да се кефят :) ( или както едно друго ИСП което мн рекламира по радиата - "100Mb за офиса и дома" как звучи само а? :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Доксис-ът 2.0 е доста важен за всеки един доставчик, респективно и за всички негови потребители, основната част от които ползват торенти доста активно. Не стига ниските скорости, но това съотношение 1:6 е просто смехотворно. Сега поне имам възможност за директно сравнение, защото освен ЕК имам връзка и към друг доставчик, от който имам само едно оплакване - вкарва ме в повече разходи за DVD-та, тъй като докато пиша този пост вече се е изтеглил един филм. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...