Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

А каква е тая нова Минима+ в сайта на ЕКК, която за 28 лв с ддс дава 1536 килобита/с?

Къде го видя това :confused За 28 лв. се води "Оптима" (справка).

За Пловдив както винаги не пише нищо...все едно, че сме им чужди... :angry:

И с тази up/down - 1/3 са направо смешни на фона на средните скорости на останалите доставчици... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Къде го видя това :confused За 28 лв. се води "Оптима" (справка).

За Пловдив както винаги не пише нищо...все едно, че сме им чужди... :angry:

И с тази up/down - 1/3 са направо смешни на фона на средните скорости на останалите доставчици... ;)

Уфф, моя грешка, къде съм гледал, разбира се че Оптима е за 28 лв.

Мисълта ми беше, че от 1024 са я качили на 1536. Т.е. 1024 е задраскано, и срещи него пише НОВО 1536.

Не разбирам, тия тарифи не са ли за целия доставчик, нали сме вече към една фирма, защо е нужно отделни тарифи за всеки град, нали точно затова се шумеше преди месеци като минавахме към тях, че се уравновесяват и тарифи, цени и всичко :confused

Link to comment
Share on other sites

Уфф, моя грешка, къде съм гледал, разбира се че Оптима е за 28 лв.

Мисълта ми беше, че от 1024 са я качили на 1536. Т.е. 1024 е задраскано, и срещи него пише НОВО 1536.

Не разбирам, тия тарифи не са ли за целия доставчик, нали сме вече към една фирма, защо е нужно отделни тарифи за всеки град, нали точно затова се шумеше преди месеци като минавахме към тях, че се уравновесяват и тарифи, цени и всичко :confused

обади се и ги питай :lol:

интересно ми е как ще го усучат и това.

 

btw форума им май няма изгледи да се възстанови. а и защо им е? толкова много въпроси, на които няма как да отговарят освен с "обадете се на ...."

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам, тия тарифи не са ли за целия доставчик, нали сме вече към една фирма, защо е нужно отделни тарифи за всеки град

hahа,

това е така,защото трафика когато трябва да дойде от София до тук се плаща преносна среда.Независимо дали преносната среда е собственост на ЕК ( в този случай трябва да се избиват пари за инвестицията ) или е под наем ( месечен наем ) трябва да се счита тази особеност при оформянето на цената.

Ще мине доста време преди да може в Пловдив/Варна/Русе/Плевен и т.н. да има същият нет като цени в София.

 

Това може да го предложи БТК,които отдавна са си изкарали парите за положените оптики из страната и не ги бърка да предлагат една цена навсякъде.

 

А и не забравяйте - докато някои може да ни вземе повече пари за него,той ще го прави ;)

Независимо дали е ЕК/Langame/Visio/BTK

Link to comment
Share on other sites

dada, погледни малко по-назад в темата, по-специално страница 14 ;) .

При плащането на предпоследните сметки на всеки (мисля) раздадоха брошури Точно с тогавашните цени и параметри на софийските тарифи. Включително и на мен дадоха такава. Тогава Оптима е била 1024, и 28 лв при плащане в пакет.

Така че освен ако ЕК сами не си признаят, че ЛЪЖАТ клиентите си, би следвало тарифите да са едни и същи със същите параметри.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Pinging gmail.com [64.233.161.83] with 32 bytes of data:

 

Request timed out.

Reply from 64.233.161.83: bytes=32 time=152ms TTL=244

Request timed out.

Reply from 64.233.161.83: bytes=32 time=133ms TTL=244

Request timed out.

Reply from 64.233.161.83: bytes=32 time=185ms TTL=244

Reply from 64.233.161.83: bytes=32 time=179ms TTL=244

Request timed out.

Reply from 64.233.161.83: bytes=32 time=151ms TTL=244

 

Ping statistics for 64.233.161.83:

Packets: Sent = 9, Received = 5, Lost = 4 (44% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Link to comment
Share on other sites

ot nqkolko dena m/u 11-12-13 chasa nqma net za po polovin 4as nqkade, tova e ve4e po4ti sedmica.

Sedi mi Limited or No Connectivity ili miga poslednata (zelena) lampi4ka na modema,posle sam si idva neta.

Link to comment
Share on other sites

При мен беше така в събота и неделя точно около 12 - 13 часа. Мига последния диод на модема ONLINE. Звънях няколко пъти и някакъв калъф ми дига и почна да ми разправя , че ще праща техници. Обясних му , че горните диоди светят без прекъсване и вероятно според мен е закачен модема , ама нещо при тях става. Накрая ми каза да го изключа за около 30 минути и било възможно да се оправи. След 2 часа в събота се закачих , а в неделя след около час и малко !!!

Link to comment
Share on other sites

Вчера и аз нямах нет известно време ,но като се обадих на съпорта,вдигнаха много бързо,и проблема беше ооправен до няколко минути(чак да не повярваш :) ).Даже днес ми звъняха на гсм-а(незнам откаде го имат) да ме питат дали проблема е оправен :woot .

Link to comment
Share on other sites

87.97.207.124 : здравейте , как сте :)

Vasil : Добър ден,с какво мога да ви помогна?

87.97.207.124 : вчера ми спря нета и не можахме да се разберем sry

Vasil : какъв е точно проблема

87.97.207.124 : Аз съм от Пловдив , Кабелен интернет

Vasil : да

87.97.207.124 : не нямам проблем имам няколко въпроса

87.97.207.124 : преди няколко месеца , ни сменихте скоростите и имената на "тарифите"

87.97.207.124 : с тези като в София и съответно станахме и нии с минима,оптима и другите такива

Vasil : да

87.97.207.124 : и с тяхните скорости разбира се

87.97.207.124 : идеята ви беше да ни изравните с софия

87.97.207.124 : но сега вдигате само софииските скорости , защо ?

Vasil : Ами да наистина това е идеята

Vasil : но за сажаление не се предвижда скоро увеличение на скоростите в град Пловдив

Vasil : нямам и нформация защо е така

Vasil : Сажалява!

87.97.207.124 : ок...

87.97.207.124 : а какво става с форума ви ?

Vasil : Ами работи се по новата му версия...макр че доатса се позабави

Vasil : но скоро ще бъде пуснат

87.97.207.124 : phpbb ли ще е пак ?

87.97.207.124 : и в саита,продължавате ли да работите по пускането на информация за Скоростите,цените....за Пловдив ?

Vasil : Да

Vasil : Скоро ще бъдат пуснати

87.97.207.124 : ок , нали може да покажа разговора в бившия форума на ек Пловдив ?

Vasil : Разбира се.

87.97.207.124 : мерси,приятен ден

Vasil : Приатен ден и на вас

Link to comment
Share on other sites

а на мен в офиса днес плащайки нета ми казаха, че до няколко дни ще има увеличение...развален телефон -- меко казано.

А да ти казаха с колко, щом 'ще има' и те 'знаят' значи трябва да знаят и с колко :confused

Аве кво да говоря смотана работа, дано да има на всички тарифи с по 35% увеличерние на доун.

и по 50% на Ъп. айде успех :ghost

Link to comment
Share on other sites

След като 5 години бях клиент на ЕК, от този месец вече всичко е история ;) . Минах на DCC и мога да кажа, че е по-добре във всяко едно отношение. ( и кабелната и нета, и цената) За 25 лв. на месец получавам 150-160КБ в двете посоки, когато мрежата е натоварена, а засега това не е много често.През по-голямата част от времето скоростта е към 400-650КБ, при сваляне от родните торент тракери. Външният е нещо от този порядък.

 

yom43974.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хора днеска в сайта на ЕК че дигат двойно скоростите.Някой да го е усетил тва увеличение.Минима става от 512 на 1024.Пише че от 1 август влизат във сила ама никаква промяна.

Edited by van4o_87
Link to comment
Share on other sites

Хора днеска в сайта на ЕК че дигат двойно скоростите.Някой да го е усетил тва увеличение.Минима става от 512 на 1024.Пише че от 1 август влизат във сила ама никаква промяна.

Да ама ако не си забелязал това е в секцията СОФИЯ

За П-в и другите градове още не са си попълнили сайта с информация.

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

Хора днеска в сайта на ЕК че дигат двойно скоростите.Някой да го е усетил тва увеличение.Минима става от 512 на 1024.Пише че от 1 август влизат във сила ама никаква промяна.

т'ва сигурно е само за софия.

Link to comment
Share on other sites

Хора днеска в сайта на ЕК че дигат двойно скоростите.Някой да го е усетил тва увеличение.Минима става от 512 на 1024.Пише че от 1 август влизат във сила ама никаква промяна.

Ммм дааа...ако прочетеш малко по-горе в темата коментирахме точно тази разлика между ЕК-София и ЕК-провинция. Направо им се чудя на ЕК, особено като сравнявам с останалите доставчици, толкова ли им е скъп тоя трафик, та са ни оставили на тези мизерни скорости, че и в съотношение 1:3 up/down...и се натискат до последно преди да им се отпусне от сърцето някой и друг килобайт... :zzz

Link to comment
Share on other sites

Не е ясно какво точно мъдрят, но ако го направят и в Пловдив 3 мегабита връзка за 28лв на месец, КОМ-а ще им сипе на всички провайдери включително и на БТК...

 

За динамичните ИП-та. От 2 седмици съм с едно и също ИП като всяка вечер модема се спира. Май не са от най-динамичните...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...