Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Не е ясно какво точно мъдрят, но ако го направят и в Пловдив 3 мегабита връзка за 28лв на месец, КОМ-а ще им сипе на всички провайдери включително и на БТК...

 

За динамичните ИП-та. От 2 седмици съм с едно и също ИП като всяка вечер модема се спира. Май не са от най-динамичните...

За последните пет дена съм забелязал 5 различни ИПта, но ми се налага да си изключвам компютъра може и затова.

А за скороста 3МБ е малко много за 28лв. да не искаш да кажеш 3Мbit :blink:

edit:Сори моито око е грешно :D

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За последните пет дена съм забелязал 5 различни ИПта, но ми се налага да си изключвам компютъра може и затова.

А за скороста 3МБ е малко много за 28лв. да не искаш да кажеш 3Мbit :blink:

Аджеба де...човекът си казва 3 мегабита, а не 3 мегабайта. :P

 

Обаче направо си ме е яд, защото се чувствам тройно прекаран:

- от една страна ЕК вече се явява най-бавния доставчик на база една и съща цена, в сравнение с другите....ъплоада му изобщо не го коментирам... :sick

- от друга страна ме е яд, че тази глътка въздух с повишението на скоростите от 1-ви август изобщо няма да стигне дотук, все едно че Пловдив и останалите градове не ги касаят...а аз между другото съм абонат на ЕК откак пуснаха интернет и винаги съм си плащал редовно и в пакет.

- и от трета страна се чувствам прекаран сам себе си, понеже покрай плащането в пакет съм си платил до май 2008-ма...и като гледам таман ще ми изтече абонамента другата година и може тогава да се наканят да вдигнат скоростта и в Пловдив. ;)

 

Едит: Между другото реших да попитам софианци (фирмата), кога ще се наканят и на нас да ни пуснат тези скорости, а също така на какво се дължи разликата в скоростите между София и останалите градове. Ето какво ми отговориха (което и си очаквах):

Zdraveite!

Mrejite vyv vseki grad, v koito predlagame i poddyrjame uslugite na EKMB, sa

razlichni i pozvolqvat razlichno kachestvo i skorosti. Vashite internet

skorosti skoro sa bili povisheni. Ochakva se nova promqna v planovete na

kabelniq internet v Plovdiv, no nqmame informaciq za konkretni dati.

S uvajenie :

Ekip EKMB

 

...на което аз им отговорих, че политиката им трябва да бъде по-гъвкава, що се отнася за потребителите в останалите градове, тъй като в момента ЕК-Пловдив е с най-ниските скорости от всички доставчици и има масов отлив към конкуренцията. Знам, че им дреме на оная работа...но като ми изтече платения пакет, ако положението е все още същото, директно се местя на друг. ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

И аз снощи им пратих едно писънце със същотот запитване като на Midex

Ето отговора десн:

Zdraveite!

Ochakva se eventualno povishavane na skorostite za upload kakto v Plovdiv,

taka i v Sofiq. Ne mojem da se angajirame s konkretni dati za tova. V

momenta tezi skorosti sa ednakvi v dvata grada.

S uvajenie :

Ekip EKMB

Еми и аз не ги знам ко праат вече :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ползата от това, да ги засипваме с писма и въпроси е практически никаква, но е по-добре от нищо...защото ако така си чакаме никой няма да дойде и да каже "...абе вие щото сте много готини, я да ви вдигнем скоростта...".

Аз не само им казах, че са с най-ниските скорости, но им цитирах и другите провайдери в Пловдив...също така им споменах за факта, че модемите им (които те продават за 90 лв) вече се продават на цена 15-20 лв., заради масовия отлив от ЕК. ;)

Не ми се вярва да не знаят останалите какъв нет предлагат, но просто не им дреме. И така малко по малко изпуснаха положението в Пловдив, където дълги години бяха основен доставчик (да не кажа почти 'монополист')....а като се навържат хората на конкуренцията, после иди ги връщай с вдигане на скорости и др. бонуси....бахти...да имаш маса клиенти в ръцете си и да ги изпуснеш (изгониш) ей така... :confused

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Zdraveite!

Uvelichenieto na skorostite e validno samo za downloada i samo za raiona na

Sofia-grad. Takova uvelichenie se predvijda i za Plovdiv, no ne mojem da se

angajirame s konkretni dati za izpylnenie.

S uvajenie :

Ekip EKMB

 

И аз им писах и получих този отговор.Въобще е тъмна индия за Пловдивския регион.

Link to comment
Share on other sites

увеличението на плюсовите тарифи беше полувинчато - само upload-a.

... а и от друга страна сме с динамични ip-та вече, което си е някакъв мннус.

Link to comment
Share on other sites

А аз си играя да ресвам модема с едничка надежда да ни огрее нещо,но уви... :pirate Както и да е от лакумия изтърваха Пловдив,а в София никога няма да имат толкоз потребители,колкото тук до преди година.Не можа ли да се съсредоточат в нашия град,да стабилизират нета,да турнат едни прилични,конкурентни скорости.

 

 

EDIT:Horna,po-gore komentirahme,che stava duma za Sofiq.

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

От 1.08.2007 Евроком Кабел повишава 2 пъти download скоростите на услугата Евроком Нет като запазва действащите цени. Настоящата промяна е валидна за всички действащи към 31.07.2007 абонати на планове с неограничен Интерет достъп: минима, минима+, оптима и класика и всички нови абонати от 1.08.2007г.

Link to comment
Share on other sites

От 1.08.2007 Евроком Кабел повишава 2 пъти download скоростите на услугата Евроком Нет като запазва действащите цени. Настоящата промяна е валидна за всички действащи към 31.07.2007 абонати на планове с неограничен Интерет достъп: минима, минима+, оптима и класика и всички нови абонати от 1.08.2007г.

Аве ти не четеш ли темата, както аз казах, а и други това е само за СОФИЯ (поне за момента :( )

edit: Не се карам, аз просто така обяснявам. Сори :)

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Може ли някой да ми каже телефона на евроком ако има такъв въобще? на досега посоченият никой не вдига. От един месец интернета ми е меко казано кенеф.. на 60 секунди 40 секунди имам нет, 20 не. Позлвам го главно за да говорят нашите със чужбина чрез видо връзка и просто е невъзможно. Прерових набързо темата тук и ми стана ясно че май негласно си ни казват спасявайте се, ок утре отивам в бтк ама ми трябва видео връзка всеки ден до края на месеца. кво правим?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Може ли някой да ми каже телефона на евроком ако има такъв въобще? на досега посоченият никой не вдига. От един месец интернета ми е меко казано кенеф.. на 60 секунди 40 секунди имам нет, 20 не. Позлвам го главно за да говорят нашите със чужбина чрез видо връзка и просто е невъзможно. Прерових набързо темата тук и ми стана ясно че май негласно си ни казват спасявайте се, ок утре отивам в бтк ама ми трябва видео връзка всеки ден до края на месеца. кво правим?

 

Имаш две възможности:

1) да звъниш като луд една семица и барем някой ти вдигне, което не означава че проблемът ще се реши;

2) траеш си докато се прехвърлиш на друг доставчик.

И двете са тъпи, но това е реалността!!! Ако някой измисли нещо друго - да предлага. :) Успех!

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос. Наскоро си направих мрежа между двата компютъра у нас...Едното ПЦ е с две лан карти. В едната е модема , а другата отива към второто ПЦ. И двете са с XP Pro SP2. Ползвам ICS и всичко си работи ОК. Проблема е, че ако на второто ПЦ ( което ползва шернатия нет ) пусна да свалям с Bitcomet или Flashget с повече от една конекции след минута две интернета умира тотално и на двата компютъра и за да се оправи всичко трябва да рестартирам модема...Иначе ако свалям с първото към което е включен модема всичко е наред. Явно еврокомския рутер прави някакви мизерии, но не се сещам защо се получава така и има ли начин това да се избегне. Обикновено става вечер- през деня не съм засекъл такъв проблем, което ме учудва още повече. А и друго- доскоро лан картата беше вързана твърдо с МАС адреса си към рутера на Евроком. От няколко седмици вече не е така- каквато и лан карта да се включи към модема веднага си взема реалното еврокомско ИП. Незнам това дали има някаква връзка, но ще съм благодарен някой компетентен да отговори.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам въпрос: мога ли да използвам хардуерен рутер за споделяне на нета или Евроком си имат някакви защити?

moje6,nqmat nikakvi za6titi.

Link to comment
Share on other sites

Да може....аз съм с рутер....стига да ти остане какво да споделяш... :laughing:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Еми да се надяваме скоро да ни изравнат със Софията - 28лв. нет (когато е в пакет с кабелна) - 3Mbit

а за 22лв. - 2Mbit, ама ша има да си чакаме :excl: :excl: :excl:

 

edit: Ама как ги заковах 333 поуста, дано да е накъсмет!

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

КЪДЕ Е ВЪНШНИЯ БЕЕ БНЕБХ#ЕББЕВНХЕМ ЕЙН !@ #Б#$Н :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

вдигаш им телефона и им задаваш този въпрос.

от подобни постове тук файда никаква.

Link to comment
Share on other sites

телефона им 680888 ли е? някакво пренасочване незнам си кво, линията е пренатоварена и дотам. сега нета е 10 сек има 15 няма. супер сте.

целувки.

вечно ваш - абонат ( да бе, ама аз да не съм от дърво хаха)

Link to comment
Share on other sites

И при мен играе на тука има тука нема откакто съм се прибрал.

През минута спира тръгва спира.. Предимно спира.

 

За проба, отново звъннах в Нетгруп и се оказа, че до седмица може да ми прекарат жица за нормалната такса от 24 лв и сега съм в дилема. Мисля да прекарам един месец и лангейм и паралелно да карам ЕК+ЛГ да видим за кво става дума.. Че като гледам в момента само ЕК няма външен :zzz

Link to comment
Share on other sites

Ей... най-накрая увеличение, не е кой знае какво, НО...

 

При мен Оптима, 28лв.

168890019.png

 

Свалях с 128к, в момента с 165к.

Ъплоудвах с 55, в момента с 75к

 

168891445.png

 

В крайна сметка се радвам, че останах на ЕК. Нета никога не е бил по-стабилен и не спира при никакви условия. Единственият недостатък бяха скоростите и в личен план 165к и стабилна връзка за 28лв напълно покриват изискванията ми за ИНТЕРнет.

 

Или както се казва: на печелившите - честито!

Link to comment
Share on other sites

това никога няма да стане, поне не и без увеличение на цената

за София нета излиза сравнително по-евтин, докато до провинцията трябва да се заплаща за разпространяването (ако не се лъжа за това беше, или подобно)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...