Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А може просто Д+ да я трансформират на М+ :)

Според мен може, нали все пак когато си иска човек може да се прехвърли на която си тарифа иска, дори и от висока към ниска

Link to comment
Share on other sites

Само по себе си това, което казваш ще вкара средно интелигентния човек в дълбоки размисли какъв е смисълът от Д+ да съществвуа след 1-ви :) .

Може би едно от следните:

1. ЕК се надява поне още месец да извади последни хубави кинти от джобовете на Д+ ползвателите, които до 1-ви още не са се ориентирали какво става (поради 'невинната' липса на информация, освен слухове по форуми) или не им е това работата да следят постоянно какво става със скорости и цени.

Резултатът: Д+ са платили 30 лв и имат 1280 кбит, Оптимаджиите пък за 28 лв имат 3072 :blink:

 

2. ЕК ще бъде така дружелюбна автоматично да прехвърли Д+ абонатите си към Оптима като най-близка по такса, и Д+ да изчезне. Това не е ясно как ще стане освен като отидеш да си платиш, да те задължат, но аз като отидох вчера, нямаше такива изгледи, спокойно щяха да ми приемат Д+ таксата. Т.е. този вариант отпада.

 

3. Д+ се качва като скорост като Оптима, и остава само единия лев повече от таксата като минус на тази точка.

 

На мен т.1 ми се вижда най-вероятна, макар че е възможно и т.3, което ако стане, ще говори за някаква лоялност към абонатите, дано е така.

 

За съжаление си бях платил интернетна(Д+) и след това разбрах за увеличението, казаха ми че неможе да се прехвърля освен ако не платя Оптимата в цялата стойност!! Е на това му се вика обслужване :sick ще си карам още един месец на Д+ и се надявам тайничко да има някакво увеличение на тази тарифа :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да попитам- а с достъпна какво става? на коя тарифа е най-добре да се мине?Или автоматично се трансформира в друга?

Мерси!

Link to comment
Share on other sites

Да попитам- а с достъпна какво става? на коя тарифа е най-добре да се мине?Или автоматично се трансформира в друга?

Мерси!

Достъпна = Минима

А най-изгодни според мен са Оптима и след нея Минима+ (за някои може да е обратното).

Link to comment
Share on other sites

чакайте бе,преди няколко дена бях в офиса на ек да плащам за следващия месец и да видя кви са тия нови тарифи.

аз сега съм на д+,скоростите съм 1.5 мегабита долу и 0.5 - 0.7 горе

'новата' тарифа,която е 28 кинта на месец, е по 1 мегабит горе и долу,къде е далаверата? :huh:

Link to comment
Share on other sites

чакайте бе,преди няколко дена бях в офиса на ек да плащам за следващия месец и да видя кви са тия нови тарифи.

аз сега съм на д+,скоростите съм 1.5 мегабита долу и 0.5 - 0.7 горе

'новата' тарифа,която е 28 кинта на месец, е по 1 мегабит горе и долу,къде е далаверата? :huh:

Далаверата е, че от 1ви септември Оптима става 3мбит долу.

Link to comment
Share on other sites

Сега съм на Д+, значи съветвате да включим Оптима до края на седмицата? Сигурни ли сте за промените?

Рано или късно ще има промени, по хубаво на нова тарифа отколкото на старата Д+ която все пак си е от времето на Пловдивското Ек. и едва ли ще я задържат още дълго, моя съвет е да се местиш

Link to comment
Share on other sites

3. Д+ се качва като скорост като Оптима, и остава само единия лев повече от таксата като минус на тази точка.

 

На мен т.1 ми се вижда най-вероятна, макар че е възможно и т.3, което ако стане, ще говори за някаква лоялност към абонатите, дано е така.

 

Малко безмислено ми се вижда т.3, освен ако САМО Д+ не ползва т.нар. "допълнителен трафик" и има по-голям потенциал. Иначе ситуацията е "ако искаш, дай бакшиш".

Link to comment
Share on other sites

Сега съм на Д+, значи съветвате да включим Оптима до края на седмицата? Сигурни ли сте за промените?
днес смених плана - от д+ на оптима, и на анекса, който подписах, се мъдреше 3072 kbps ...
Link to comment
Share on other sites

Току-що се връщам от офиса на ЕК. За тези, които към момента са на "Достъпна +" няма да има увеличение на скоростите от 01.09.07г., освен ако не преминат на "Оптима" или друг от новите тарифни планове. Смяната на тарифния план отнема не повече от 3-4 минути. Аз го направих и сега ми остава да чакам заветната дата :)

Edited by stanley
Link to comment
Share on other sites

в момента каква е скоростта при Д? някой да сложи един шот от speedtest.com, ако не му представлява трудност

 

172764029.png

172764511.png

 

Изрових този поуст от по задна страница. :lol: Като те мързи да търсиш

пп: освен ако не искаш пресен тест :) ама тя всеки път все една и съща

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

Изрових този поуст от по задна страница. :lol: Като те мързи да търсиш

пп: освен ако не искаш пресен тест :) ама тя всеки път все една и съща

т'ва не е ли Д+?

Link to comment
Share on other sites

Опа...моя грешка пак съм гледал с едното око

Доколкото имам спомени за Д (в началото бях на нея) 320kbps donw. , 112 up

Стари са ти спомените :) - няма нужда от шот...512/170+...реално тегля отвсякъде с 66 килобайта в секунда, а ъпа от месец-два е малко повече - в торентите стига до 28-30 килобайта/сек....но вероятно реалните му стойности са около 25...

Link to comment
Share on other sites

Извинете че повтарям въпрос , който е зададен по горе, но все пак се интересувам дали увеличението на скоростите е сигурно или е само възможност.

 

Аз съм на тарифа Д+ и плащам 30 лв. на месец. Преди да вляза в този форум дори и не знаех че тя вече не се предлага и има нови тарифи.

 

И сега се чудя дали утре или други ден да не ида и да премина на оптима.

Но нещата малко ми приличат на риск печели , риск губи. Или ще получа 2 пъти по бърза скорост и ще плащам 2 лв. по малко, или ще си намаля скоростта и доколкото разбирам няма опция да се върна на Д+ след като мина на оптима!

 

Моля ви, дайте съвет на една непросветена брюнетка!!!

Link to comment
Share on other sites

Моля ви, дайте съвет на една непросветена брюнетка!!!

Само да не си някоя засекретена блондинка обаче... :laughing:

 

По принцип засега най-неясно е (да не кажа единственото 'неясно') какво става с Д+ в Пловдив...дали се прехвърля на минима+ или се запазва до изчерпване периода на предварително заплащане от конкретния абонат....съвсем доскоро (а и все още) в Пловдив май бяха доста ненаясно.

За останалите тарифи всичко е напълно прозрачно - приравняват ни към софийските абонаментни планове.

 

П.П. Въх...чак сега мернах какво пише на всички тарифи: Съотношение на upload/download - 1:6...значи ъплоадът няма да мръдне от това, което е в момента...при това положение как ще поддържаме коефициентите в торентите...хич не ми е ясно... ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Стари са ти спомените :) - няма нужда от шот...512/170+...реално тегля отвсякъде с 66 килобайта в секунда, а ъпа от месец-два е малко повече - в торентите стига до 28-30 килобайта/сек....но вероятно реалните му стойности са около 25...

Ептен стана обърквация - това нали е Минима, а той питаше за Д, това е от едно време

@jizabel няма какво да я мислиш, отивай в офиса и се прехвърляй на Оптима, а смятам че и Минима+ също не е зле - все пак за 22лв - 2Мбита

А това за ъпа и аз онзи ден го забеляза, подшушнах тук в темата ама на никои не му направи впечетление, явно ъпа си ви харесва :lol: - шегичка

Edited by Eleutherios of Pelorygion
Link to comment
Share on other sites

Само да не си някоя засекретена блондинка обаче... :laughing:

 

Ха Ха разкри ме!!!!

 

С една дума да ходя да минавам на оптимата и да не се мотам повече!

Link to comment
Share on other sites

От бая време се каня да се махам от ЕК. Тъкмо им набера и реша да звъня на Ди Си Си и те дойдат и оправят проблема. Всеки път се измъкват с нова уникална повреда и си викам...е айде другия път няма да се повтори. Незнам колко още ще издържа така ама няма да е много. Телефонистките въпреки, че хабер си нямат за какво са там, поне са любезни. :)

 

Е това си е за разказване в подкрепа на кадърността на телефонистите им. Сменям аз компютъра и пускам модема на нова лан-ка. Обаждам се в съпорта да им издиктувам новия мак адрес и отсреща записват, повтарят всичко по 5 пъти да не стане грешка. Но понеже имам 2 адреса на ЕК на един абонат, след 10 мин ми звънят от другия адрес да ми кажат, че нета е спрял!! Не само, че на новия комп нет нямаше, а спря и на другия адрес. Обадих се 10 пъти поне да ги подканям да идват, че нета ми трябва и така не може. От там казват, след маса време най-накрая измъдриха, че правят всичко възможно да отстранят повредата и, че имало авария на трасето пловдив софия !!

След 3 дни ми се обадиха да кажат, че мак-а на 2рия адрес бил грешен...тоест телефониста го е лепнал не където трябва. Равносметката е 4 дни без нет на 2та адреса и хиляда разправии... :) :tongue

 

Бе чета си аз... и ми се набива нещо на очи. Дано не ме сметнете за прекалено дребнав, че отговавям 6 дни по-късно след поста, но просто трудно понасям такива нелепи изявления, пък и ме нямаше, за да отговоря по-рано.

Та.. джанъм ....в Евроком няма MAC филтър откъм 15 Юли 2007 година. ( И понеже на теб това сигурно нищо не ти говори - да няма MAC филтър означава, че, когато модема си е включен и е закачен към мрежата, можеш да включиш 16 ( или повече ) мрежови карти след него и те всичките до една трябва да си вземат реален IP адрес, ако всичко със софтуерната ти боза е наред). Така, че да не си говорим за кадърност относно телефонисти, съпорти и тем подобни, а първо да помислим за себе си.

Изписах цялата тая тирада щото всякви хора се надпреварват да плюят и плюят по ЕКК ( в случая по телефонистите ) и в повечето случаи това "плюене" си е абсолютно неоснователно - както в случая. Така че, колеги, моля ви... мислете преди да напишете нещо...

Link to comment
Share on other sites

Бе чета си аз... и ми се набива нещо на очи... Преди да изпишеш цялата тази тирада, можеше да стоплиш, че е възможно човека да разказва случай ОТ ПРЕДИ 15 Юли 2007 година...

 

Колега, мисли преди да напишеш нещо... Или още по-добре - колега, не ме занимавай с глупости... А най-добре- не ми се прави на колега изобщо, щото очевидно няма как да имаме нещо общо...

 

Къде видя да се споменава, че случката се е случила вчера или преди шест-девет-десет дена? Никъде. Но се надпреварваш със себе си да плюеш неоснователно... Важно е да се заядем, нали? Основателно, неоснователно - няма значение. Само дето не можеш да се заяждаш както трябва, така че не се опитвай да блестиш с остроумни забележки - не ставаш.

 

Силно ти препоръчвам да броиш до 300 преди да пускаш мнения, за да не се дъниш така идиотски.

 

П.С. - ОвчЕполци се пише, не ОвчИполци... пЕперуда, не пИпируда... тЕлефон, чЕрвено и зЕлено, а не тИлифон, чИрвено и зИлено...

Link to comment
Share on other sites

Бе чета си аз... и ми се набива нещо на очи... Преди да изпишеш цялата тази тирада, можеше да стоплиш, че е възможно човека да разказва случай ОТ ПРЕДИ 15 Юли 2007 година...

 

Колега, мисли преди да напишеш нещо... Или още по-добре - колега, не ме занимавай с глупости... А най-добре- не ми се прави на колега изобщо, щото очевидно няма как да имаме нещо общо...

 

Къде видя да се споменава, че случката се е случила вчера или преди шест-девет-десет дена? Никъде. Но се надпреварваш със себе си да плюеш неоснователно...

 

Силно ти препоръчвам да броиш до 300 преди да пускаш мнения, за да не се дъниш така идиотски.

 

Всъщност, Данчо... Телефонисти в Евроком има откъм Юли месец. Дотогава за Пловдив разчитаха само на съпорта в София. И въобще не разбирам враждебното ти поведение... но явно всичко си има основание :)

Link to comment
Share on other sites

Няма враждебно поведение - просто отговарям в тон. Често ти се случва да прибързваш - няма лошо да обмисляш отговорите преди да ги пускаш. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...