Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

След спада на скоростите, за което съм писал по-горе, изчаках десетина дни, за да видя, дали няма да се нормализират нещата - но не бе. Днес се опитах да ги потормозя по телефона. Звънях на 575859, където пионката отсреща ми каза, че не знае какви са скоростите в Пловдив и реално никаква информация не можах да му измъкна. Накрая ме препрати на 575575. Аз му казах, че явно операторите на този телефон са заминали на почивка, защото никакъв го няма и той отново беше безмълвен. Накрая ми обеща да провери нещата и да ми се обади до час два (което естествено не се случи :P ) Таа започнах след това едно усилено звънене на 575575 и след около 10 опита на 20-стото изпискване на сигнал свободно... О Чудо :) някаква мацка реши да ми го вдигне. Обясних и за какво стана реч - смисъл да не би да са ме прехвърлили на оптима и да са приключили с Достъпна+ тарифата, но тя ми каза, че нямало такова нещо. Достъпна + тарифа си я имало още и от ръководството и били обяснили, че след покачване на скоростите (към септември/октомвки) потребителите сами щели да преминат на оптима и така + тарифите от преди постепенно да изчезнат. Това дали е така или не... не се знае според мен, но като гледам накъде вървят нещата определено на ЕК не им пука много за потребителите и операторите им на телефоните за поддръжка са толкова зле,че няма смисъл.... мацката дори не знаеше какви скорости точно са на оптима тарифата, а и за нея килобит и килобайт бяха едно и също нещо :D

Така, че от идния месец ще пробвам DCC ,пък да видим....

Link to comment
Share on other sites

От преди малко всички модеми на Евроком са с динамични IP-та. Ако някой има проблеми след рестарт на модема може да звъни на call center-а на тел: 575 575.

 

http://www.dyndns.com/ е алтернативно решение за отдалечен достъп да PC-то ви.

Link to comment
Share on other sites

От преди малко всички модеми на Евроком са с динамични IP-та. Ако някой има проблеми след рестарт на модема може да звъни на call center-а на тел: 575 575.

 

http://www.dyndns.com/ е алтернативно решение за отдалечен достъп да PC-то ви.

тези хора правят всичко възможно да си изгонят клиенитете ....

Link to comment
Share on other sites

Кофти! Е значи ще трябва да се оправяме с Dyn-a. Да обесня за тези, на които не им се занимава да четът:

 

Влизате тук(https://www.dyndns.com/). Регвате се. Активирате регистрацията от е-мейл. После избирате Services. От там си харесвате Dynamic DNS. Цъкате на него. След това от дясно в жълтия прозорец избирате Create Hosts. Подбирате си някое '1337' хост име и го линквате към сегашния си IP адрес (Start->Run /cmd/ -> Ipconfig) И сте готови...? Да ама не. Понеже доста бързо се сменят IP-тата ще ви трябва и още една шитня, която да стои постоянно включена (или поне когато искате да ползвате хост името за достъп до PC-то ви). Теглите това (http://cdn.dyndns.com/dyndns-setup-win.zip) и го инсталирате. Инсталацията е сравнително проста. В полетата User и Password вавеждате тези, които сте избрали за сайта. След това сте готови.

 

Успех!

 

едит: с тоя фаст риплай не са се получили линковете :/

Edited by Raging Fire
Link to comment
Share on other sites

Искам да се похваля! След двумесечо гонене, молене, обаждане по телефони, които никой не вдига, ходене десетки пъти на крака - ТЕ СИ ОПРАВИХА ПРОБЛЕМА! Не че беше кой-знае колко трудно да си сменят усилвателя, което им повтарям от началото, но... УСПЕХ! Стана чудото! Те дойдоха! и за 2 мин. всичко се оправи ! Аз все пак ще се прехвърля при първа възможност на DCC поради ред причини! И все пак - БОРЕТЕ СЕ И СИ ОТСТОЯВАЙТЕ ПРАВАТА ! ВИЕ ПЛАЩАТЕ ЗА НЕЩО - ИЗИСКВАЙТЕ ГО ! ГОНЕТЕ ГИ ДО ДУПКА, ЗА ДА СИ СВЪРШАТ РАБОТАТА! Успех и късмет! :)

Link to comment
Share on other sites

А нервите кой ще ми плаща? Това е услуга, а не война, та да се боря за да получа това, за което плащам. Особено при тази конкуренция.

Link to comment
Share on other sites

А нервите кой ще ми плаща? Това е услуга, а не война, та да се боря за да получа това, за което плащам. Особено при тази конкуренция.

 

Ето това е една от причините за които става въпрос! Тук си прав, и то жестоко прав, но това на тях не им пука, както и изгубеното време и ползи (интернет) от които губя и пари!

"1,2,3,4,5-това бяха 5 секунди без нет,представете си 5 дена,имате ги,с Евроком нет !!!"

Някой го беше написал тук - просто истина. No comment.

Link to comment
Share on other sites

Da no vdignaha UP kanala na 1 mbit za I+

 

+1

 

От 50 скочи на 70КВ/s. 1 час без нет днес иначе. Не знам какво да мисля и аз вече. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Какво точно ще рече динамично ИП? Че ще се сменя само или... ?

Сега като гледам съм с друго ИП, вече с него ли ще съм или и то ще се променя?

Link to comment
Share on other sites

Какво точно ще рече динамично ИП? Че ще се сменя само или... ?

Сега като гледам съм с друго ИП, вече с него ли ще съм или и то ще се променя?

ша рече,че вече можеш да теглиш майните на модераторите по всеко време без да ти пука,че после няма да можеш да влезеш в форума :D

Link to comment
Share on other sites

Оле мале как динам. ип вие луди ли сте оеле искам да гинапсувам и това за постоянно ли е ве???

А скоростите поне няма ли нещо да ги дигат !!!!!!!!!! ....ц**

edit:е брао и ся ми идва на акъла че не отчита трафик на торентите. Не стига че ъпа ми е малък и с триста зора поддържам коефициенти ами и ся.... много мъ и яд :confused :angry: :angry: някои да дава обяснение щот утре като одида да си плашам 'нета' ( :lol: ) шъ ги направим на г*з аи сиктир!!!!

Edited by apo_hd
Link to comment
Share on other sites

Какво точно ще рече динамично ИП? Че ще се сменя само или... ?

Сега като гледам съм с друго ИП, вече с него ли ще съм или и то ще се променя?

Ще рече че се променя на всеки еди колко си минути или рестарт на системата. Незнам точно.

 

Абе,аз се чуда що не става мрежата на фифа,пък то ми било сменено ИП-то и на ония момци съм им казвал старото... :bgrin:

Прочети ми поста от предната страница.

Link to comment
Share on other sites

И последното предимство на Евроком пред DCC вече е в историята. Поне ме улесняват, вече няма какво да му умувам - утре директно и в двата офиса, и да се надявам от другия месец със свестен интернет.

Тия от Еврокома обаче къртят от всякъде. Първо гаврата с увеличението на скоростите - плащаме същите тарифи като в София, обаче получаваме по-бавен интернет. Сега и динамични адреси - браво на мениджърския състав, на това му викам да накараш клиента си да се почуства специален. Специално прецакан, това де. Ама то аз сам съм си виновен - повече от месец знам че ще преминаваме на динамични IP-та, да ме пита човек защо не се прехвърлих към DCC още като разбрах.

 

Между другото един технически въпрос - защо откакто съм с динамичен адрес Local Area Connection непрекъснато отчита изпратени и получени пакети, дори и когато не ползвам интернет. Преди не беше така. Нормално ли е, така ли трябва да бъде?

 

п.п Къде са ми маниерите - първи пост - здравейте на всички във форума. :D

Link to comment
Share on other sites

По повод въведените динамични IP-та да питам нещо - мога ли принудително да си сменям IP-то....един вид, да принудя "доставчика" образно казано да ми пуска ново IP, когато ми трябва?

Напр. отварям промпта и пиша:

ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

exit

Сега ще ми кажете..."Ами пробвай..." - пробвах - не стана. ;)

 

Трябва ми за да не чакам ограничението на RapidShare, когато се теглят файлове един след друг....обикновено паузата между 2 тегления е около час и половина. :sick

Link to comment
Share on other sites

на мен ли ми се струва или моя доставчик ми е дигна скоростите :woot свалям с 65к и качвам с 24~25 к :bgrin: на достъпна съм.

 

@Midex братята руснаци са го измислили как да сваляш от рапидата без да чакаш 2 часа за следващата част , сега много ми се спи :bgrin: но утре ше намеря сайта кадето е обяснено как става врътката :devil :bgrin:

Edited by ma6inata1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...