Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

От две години съм абонат на ЕК и нета ми е спирал максимум 10-ина пъти за това време.Цените определно са височки за предлаганите скорости, но пък нета е супер стабилен.Никога не ми е зациклял или правил някви номера.Винаги си държи максималната скорост(тази която е обявена).И дори след като направиха IP-тата динамични,всичко си е както преди.Даже скоростта е леко по-висока.Та може би проблема е по-точно на локално ниво, защото нета е всичко друго, но не и лош.Просто зависи от местоположението.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Добре де сега видях,че и моето IP е сменено.Възможно ли е проблемите с звука и нета да са ми били във връзка стова.Питам сериозно,защото иначе ще трябва пак да преинсталирам бозата!! :wacko: Ако някой има инфо да каже?!

Link to comment
Share on other sites

Значи не съм единствен с тази грешка. И аз си мислех че проблема е в моя телевизор ама май не...

Дори в момента нямам на компа никакви звуци и ме мързи да ресна.... Ако някой знае как може да се оправи да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Аааа явно работата замирисва на епидемия!!!Добре де как не ги е срам!!Поне да сложат някой на телефона да обяснява!!!Хората сигурно са хукнали да си преинсталират уиндоуса!И аз за малко да почна да го преинсталирам.Ами тези,които не могат и трябва да плащат 20 лева??!!И се окаже,че Евроком са виновни................?!!! :huh: :confused

Link to comment
Share on other sites

Когато ползваш нет-а за гледане на страници или сваляне на филми/музика и т.н. прекъсванията не те бъркат изобщо защото няма да ги усетиш и без това. Ако играеш обаче он-лайн тогава всяко такова прекъсване на връзката се отразява на играта ти моментално.

 

Евроком е изпята песен вече

Link to comment
Share on other sites

От две години съм абонат на ЕК и нета ми е спирал максимум 10-ина пъти за това време.Цените определно са височки за предлаганите скорости, но пък нета е супер стабилен.Никога не ми е зациклял или правил някви номера.Винаги си държи максималната скорост(тази която е обявена).И дори след като направиха IP-тата динамични,всичко си е както преди.Даже скоростта е леко по-висока.Та може би проблема е по-точно на локално ниво, защото нета е всичко друго, но не и лош.Просто зависи от местоположението.

Абсолютно същия случай съм и аз. Даже сега тва ИП само веднъж се е сменило и не е мръднало ( ;) стискам палци) :)

Link to comment
Share on other sites

Mай има накакво минимално увеличение,а?!!И IP-то ми е сменено нещо.158487460.png

На тарифа "минима" съм. :blink:

Да има някво увеличение с 5-8к и в двете посоки но за сметка на това ИПтата са динамични :huh:

Link to comment
Share on other sites

И все пак някой да обясни защо спира интернета през около 4 часа и трябва рестарт за да се върне.

Link to comment
Share on other sites

И все пак някой да обясни защо спира интернета през около 4 часа и трябва рестарт за да се върне.

Ами проблема може и да не е в Евроком макар,че и аз го имам същия!А и доста хора явно.Прочети ТАЗИ тема може и да ти даде някаква светлина по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Т.н. динамични IP-та при какви условия се сменят?От 2 дена си получих ново IP,правих рестарти нищо не се е сменило IP-то си седи,някой ако е запознат да даде информация,TIA.

Link to comment
Share on other sites

...ужасен е нета днес просто нямам думи......като за последно 6е ме тормозат тия леваци.....

На мен нета днес, а и вчера(както писах и миналия месец) не е спирал. Проблема е в твоя телевизор

От кой квартал си? Може от това да е проблема, може сега да прекарват кабелите подземята.При нас го направиха още преди 2 години но в други квартали все още си висят :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мен нета днес, а и вчера(както писах и миналия месец) не е спирал. Проблема е в твоя телевизор

От кой квартал си? Може от това да е проблема, може сега да прекарват кабелите подземята.При нас го направиха още преди 2 години но в други квартали все още си висят :lol:

...виси звънци ползвам тоя доставчик и аз незнам отколко години вече и кабелите са под земята доста оттдавна!Дадох маса пара за модем и дори в начолото когато свалях със скорост 5кб/с не съм имал такива мизерии,каквито имам сега!В онлайн играта,която играя се движа все едно на каданс от загубата на пакети,но майната им вече така или иначе повече пари от мен няма да видят за нет и за кабелна малко понатам!Ако на някой му трябва модем да дава некви "стинки" и да идва да го взима,че само като го гледам и се дразня!!!Слагам и 2 картинки да се види добре какъв е нета ми тия дни..едната е от БГ сайт другата от международен!

 

http://img455.imageshack.us/my.php?image=pingoh7.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/1715/ping2et9.jpg

Edited by Breez
Link to comment
Share on other sites

Интернета е в коша,на всеки 2минути имам lagspike за около 30секунди,и 10% от тея lagspikes завървшат с disconnect и нужда от рестарт на модема,ще отида и ще им потроша офиса честно..

Link to comment
Share on other sites

Интернета е в коша,на всеки 2минути имам lagspike за около 30секунди,и 10% от тея lagspikes завървшат с disconnect и нужда от рестарт на модема,ще отида и ще им потроша офиса честно..

 

Мен ми трябва още точно един месец нет при тея леваци и този месец ще отида и ще си пусна най ниската възможна тарифа (колкото да си свърша работата) дето е и въобще няма да се занимавам да ги питам тука админите (ако има) защото и те к'во са виновни. Да го д**** к***** от управата и да фалират до една година им го пожелавам с чисто сърце. Майната им на парите дето троша по тях, ами нервите ???

 

Ma**** ти, евроком !!!!!

 

 

:angry1

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакво официално инфо за по-бързи скорости?

Аз нямам информация за увеличения, но нищо чудно вие да разберете за тях преди мен :) Тествах онзи ден на старата Д+ и нямаше увеличение ~159kb/s.

 

При мен и при въпросната Д+ няма оплаквания за спиране на нета, но и на двете места има рутер (Linksys и Buffalo).

Link to comment
Share on other sites

При мен и при въпросната Д+ няма оплаквания за спиране на нета, но и на двете места има рутер (Linksys и Buffalo).

 

За спиране ОК и при мен няма на И+ говорехме си последно за тея "лагове" или "фреезове" на нет-а които се получават на всеки 10-15 минути някъде

Link to comment
Share on other sites

...виси звънци ползвам тоя доставчик и аз незнам отколко години вече и кабелите са под земята доста оттдавна!Дадох маса пара за модем и дори в начолото когато свалях със скорост 5кб/с не съм имал такива мизерии,каквито имам сега!В онлайн играта,която играя се движа все едно на каданс от загубата на пакети,но майната им вече така или иначе повече пари от мен няма да видят за нет и за кабелна малко понатам!Ако на някой му трябва модем да дава некви "стинки" и да идва да го взима,че само като го гледам и се дразня!!!Слагам и 2 картинки да се види добре какъв е нета ми тия дни..едната е от БГ сайт другата от международен!

 

http://img455.imageshack.us/my.php?image=pingoh7.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/1715/ping2et9.jpg

Абе чайник ти защо си пингваш твойто IP и ми ревеш !!!

Аз примерно си си махам мрежовия кабел и пак си пингвам мойто IP и нямам нито един лаг, дроп, слак или каквтото и да е било(обаче не ползвам кабелен модем), което показва, че кошницата ти(и модема) е много зле и трябва да си оправиш бозата :bgrin: + кабелните модеми често си имат своите проблеми и трябва да си "почиват докато не ги ползваш :P.

 

По принцип като проверяваш за връзката си пингваш гейтуей(gateway) адреса, не твоя, но като гледам при теб колко ти е зле направена бозата и мрежата и там ще имаш същите проблеми, преинсталирай си кошницата и виж нямаш ли някой друг червек преди това ;).

Edited by Agile
Link to comment
Share on other sites

Абе самовар, ти направи ли си труда да напишеш примерно 194.145.63.12 и да видиш какво хубаво айпи има човека... Да те питам случайно да си работил на телефончетата на ЕК за съпорт, че отговаряш също като тях. Айде сега кажи как разбра каква му е бозата и каква е тая мрежа дето говориш за нея. Буахахахахахах.

Link to comment
Share on other sites

Явно не се е пробвал да играе онлайн. След смяната на ИП-тата такъв лаг и такова дропене на пакети не е истина :(

А от време на време профилактично и спира. Аман от разбирачи.

Link to comment
Share on other sites

Абе чайник ти защо си пингваш твойто IP и ми ревеш !!!

Аз примерно си си махам мрежовия кабел и пак си пингвам мойто IP и нямам нито един лаг, дроп, слак или каквтото и да е било(обаче не ползвам кабелен модем), което показва, че кошницата ти(и модема) е много зле и трябва да си оправиш бозата :bgrin: + кабелните модеми често си имат своите проблеми и трябва да си "почиват докато не ги ползваш :P.

 

По принцип като проверяваш за връзката си пингваш гейтуей(gateway) адреса, не твоя, но като гледам при теб колко ти е зле направена бозата и мрежата и там ще имаш същите проблеми, преинсталирай си кошницата и виж нямаш ли някой друг червек преди това ;).

Няма смисъл да ти отговрям г-н "Разбирачев"!След,като знаеш толкова много обаче мини към нас,като имаш време да те "черпя един чай"!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...