Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Втори ден седя и гледам в недоумение тази таблица със сравнения...плаче си за съд отвсякъде това. Толкова клевети и лъжи на едно място трудно се събират наистина.

 

 

Би ли посочил подвеждащата информация :)

Нелоялната конкуренция в Пловдив винаги е била от страна на N3 и DCC , тъй като пиратстват сигнал и това им позволява да предлагат услугите си на по-ниски цени и именно за това Blizoo води дела срещу тях.

 

За DCC е ясно, но за N3 мисля, че не си познал. Furiozo ще се включи в дискусията след този ти коментар според мен.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Втори ден седя и гледам в недоумение тази таблица със сравнения...плаче си за съд отвсякъде това. Толкова клевети и лъжи на едно място трудно се събират наистина.

 

 

 

 

За DCC е ясно, но за N3 мисля, че не си познал. Furiozo ще се включи в дискусията след този ти коментар според мен.

 

за tv + и Film + ли :D , айде стига мои приятели са работили като търговски агенти в N3 винаги сме обменяли информация ;)

Link to comment
Share on other sites

Идеята на поста ми одеве беше, на твърдението ти, че едва ли не DCC/N3 всичко крадат и затова цените са ниски, а евроком като плаща легално и цените са високи и по-ниски не могат да бъдат. Затова ти дадох пример как се опитаха с един канал да вдигнат цената на услугата с 2 лева, като този канал беше с релана цена няколко пъти по-ниска. Та щом там се опитаха да го направят какво им пречи да са надули цените на още канали и после се чудите що минават хората на по-евтините.

Ако имаш 2 оператора и единия ти продаде даден канал с цена 50 ст за 60, а другия ти продаде същия канал за 1 лев - според теб е виновен първия, че работи с ниска надценка и е нелоялна конкуренция? А това, което предлагат N3 като избор какво да гледаш и да си плащаш това, което искаш е мнооооого добра идея. който иска спорт плаща спорт, който наука - гледа наука и си прави сметка на парите - ама като ми праснете 150 канала без голяма възможност да мърдам и да плащам таксата за всичките - е крайно време да почне да се работи в тази насока - един малък ограничен пакет и останалото да се плаща спорд желанията.

 

М/у другото - качеството на цифровата е отвратително и на 40" тв е ужас да се гледа. Много нисък Bitrate.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да, стига да има кой да го докаже и контролира...

Ако имаше качествен контрол и наблюдение, досега сигурно 70% от КРМ, щяха да са с отнети лицензи.

Link to comment
Share on other sites

До скоро "Булсат" държаха правата за ТВ+ и Film+ и не даваха права на други доставчици за излъчване. Не знам дали политиката им е все още същата за тези два канала, но ако е същата то всички, които гледат TV+ и Film+ извън мрежата на "Булсат" ги гледа нелегално :)

Link to comment
Share on other sites

Просто са си техни канали, макар и водейки се с друга фирма собственик.

Продават правата, но срещу големи суми. Доставчиците, които са ги купили се броят на пръсти. Единият от тях е Кулбокс, които им дават бесни пари за тези два канала.

Link to comment
Share on other sites

Би ли посочил подвеждащата информация :)

Когато оптиката влиза в дома на потребителя и връзката е от край до край оптична, тогава можеш да наречеш интернета си оптичен.

Да хибридна е технологията никъде не се отрича , даже си е упоменато каква е точно. Наглост и безочие - всеки има право на мнение.

Преструваш ли се или наистина не разбираш? . . . или си добре обучен?

 

За да стане още по-ясно ще ползвам картинки. Ако можеш, кажи ми в коя от тях има подвеждаща информация.

 

map_blizoo.png

 

ПП: Не възразявам срещу свободното използване на горното изображение за нетърговски цели.

Link to comment
Share on other sites

Когато оптиката влиза в дома на потребителя и връзката е от край до край оптична, тогава можеш да наречеш интернета си оптичен.

 

Интернетът на Близу в Пловдив не е оптичен (поне така си мисля аз).

 

Ти се захващаш за думата, обаче това, за което ти говориш е малко неопределено. Примерно ти може ли да извадиш определение от официален български тълковен речник какво значи оптичен нет? Който е запознат с технологиите веднага разбира какво значи. Само че за по-широка аудитория може да го използваш като част от маркетинга.

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

Ти се захващаш за думата, обаче това, за което ти говориш е малко неопределено.

Именно . . . точно толкова, колкото е неопределено понятието "близо(у)" B)

 

 

. . . за по-широка аудитория може да го използваш като част от маркетинга.

 

Точно срещу това се боря . . .

Маркетинг-специалистите може да нарекат "за целите на кампанията" кокошката - крава, но това не значи, че тя ще започне да дава мляко . . .

Link to comment
Share on other sites

Просто думата оптика доста нашумя напоследък и блузуто, в духа на поговорката, че жабата като видяла как подковават коня и тя подложила лапа, решиха да видат кой е първия който ще осъди господин Ищван Полони за фибер-лъжата му.

Link to comment
Share on other sites

Да хибридна е технологията никъде не се отрича , даже си е упоменато каква е точно.

Само дето никъде не се използва думичката "хибридна" и никъде не се споменава точно кой тип хибридна технология се ползва. (Освен може би в скритите условия, които твърдите че нямате; )

 

Всичко написано по сайта, както и рекламите които се излъчват по телевизията са преднамерено подвеждащи. Говори се предимно за оптика, но не се споменава че това е само опорната мрежа. Споменават се кабели, но никъде не се изяснява че са коаксиални кабели, дано някой си помисли че са оптични кабели. Споменават се протоколи които се ползват при кабелните модеми, но 99,99% от хората не знаят кои протоколи са за оптика и кои за коаксиал. Създават се нови термини които описват вашата хибридна мрежа, след което се ползват за да се говори ту за свойствата на оптиката, ту за параметрите на коаксиала, създавайки впечатлението че цялото това нещо магически е само предимства без недостатъци. Понякога извъртането е толкова креативно, че започвате да говорите за едно нещо, а в края на изречението вече говорите за друго. Ето и пример:

Мрежата на blizoo е с 3,2 Tbps капацитет и с въвеждането на най-новото поколение стандарт EuroDOCSIS 3.0 многократно увеличихме капацитета на широколентовия интернет до дома, осигурявайки възможност за скорости за сваляне до 400Mbps и развитие на мрежата с оптичен кабел до всяко домакинство.

Изречението буквално казва че новата технология EuroDOCSIS 3.0 осигурява развитие на мрежата с оптичен кабел до всяко домакинство. Разбира се, ние знаем че това е абсурдно.

 

Всъщност, първо се говори за 3.2Tbps на опорната оптика, след това се споменава коаксиалния кабелен стандарт (ползван до дома на клиента), описват се неговите параметри (400Mbps), след което темата без предупреждение се измества и се казва че в бъдеще опорната мрежа позволява развие с оптика до дома.

 

Формално погледнато вие не сте изрекли лъжа в горното изречение, ако някой знае как стоят нещата той може да го разтълкува правилно. Проблемът е че имаме нулев шанс това да се случи ако не знаете предварително как стоят нещата. И точно това се нарича подвеждане и заблуждаване... когато вземете две отделни истини и ги смесите така че да направите от тях една лъжа. А когато подвеждате и заблуждавате с цел получаване на облага (като например обвързващ дългосрочен договор) тогава вече говорим и за измама.

 

 

Както и да е... Това че мамите хората още преди да са ви станали клиенти е достатъчно показателно. Някак си не мисля че това е правилният начин да си върнете клиентите, които вече са си патили от вас и си имат едно наум що за стока сте.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

на мен от началото на този месец, май тогава влязоха и в сила новите им скорости оптичните :laughing: нета ми е стана два пъти по зле локалният и донякъде свалянето на 35 mbps услугата съм и локално преди дигах до 6 mb/s сега от началото на месеца повече от 3 mb/s не съм дигнал като се има на предвид че постоянно качвам в разни тракери локални и международни и си наблюдавам как варира нета ми !

още малко ще ги потърпа и почвам да звъня постоянно аман от тях да не говора че и бая пъти забелязвам как ми цепи картината на ТВ-то реша да си пусна малко музикални канали и само засича ей сиктир от тука :angry1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...