Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз пък съм доволен от тях засега .Плащам за това ,което получавам.http://www.speedtest.net/result/2090828164.png

http://www.speedtest.net/result/2090834596.png

http://www.speedtest.net/result/2093382838.png

Edited by Dek0
Link to comment
Share on other sites

Те изядоха 35 000 лв глоба заради лъжа в програмите.

 

Сега и за това Fiber power явно искат глобичка.

 

Единствената оптика в града е на CoolBox ако не се лъжа и наистина си идва тъкното снопче.

Мегалан също са ФТТХ...Не,че е от голямо значение,но подвеждането е голямо при ЕК.

Има разлика между оптиката на едните и на другите.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Оптиката до дома за ЕКК представлява :bowdown:

Че, какво и е на таз оптика? Просто китайците са замаскирали оптичното влакно като коаксиален кабел. Отгоре на всичко са го и екранирали... за по-добра защита от електромагнитни смущения. А за супер защита... най-горния слой придава на това техническо творение IP68... ако случайно се появи някое цунами от река Марица при следващото земетресение в Перник или северния вятър довлече някоя песъчна буря от Сахара. Забравили са само да му сложат и [Ex]... а за територията на БГ вече е важно след атентата на летището в Бургас :lol:

Кат' не разбирате от супер секретна китайска техника... що пишете? :bowdown:

=============

 

а за противниците на китайската стока ще цитирам един колега:

Щом не е китайско значи е менте!
Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Има разлика между оптиката на едните и на другите.

 

Не ставаше въпрос за това,ясно ни е,че Кулбокс са дЪ бест...Въпроса е ,че и при двете ИСП-та достига оптика до дома.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Интересуват ме няколко неща...

 

Правя си проучване кой доставчик ще ми предлага максимално нещата, които искам да гледам.

 

Та си избрах:

 

Пакет Екстра HD+ - 24.90 140 канала, 50 мбита, телефон + HBO пакет за 9.90 (с 4 HD канали) http://blizoo.bg/bundle_single_info.html?pkg=ЕКСТРА HD PLUS

 

Но ме интересуват няколко неща:

 

Ако си го заявя онлайн пише, че ще получа безплатно КА модул, тъй като имам 2 ТВ, ще получа ли и за втория?

Има ли вариант в техен магазин да ми направят оферта за 150 канала, 50 мегабита, HBO големия пакет, защото таква в сайта няма (с всички канали има само със 150 мегабита)?

Колко са им надеждни услугите (които ги ползват в момента), защото преди години бях техен абонат и тогава почти нямах проблеми?

И тъй като не съм голям разбирач, ако съм с КА модул няма как да им гледам програмата, както ако съм с цифров приемник? Или греша

 

И последно, прочетох в условията следното:

HD програмите в пакетите Смарт HD и Екстра HD изискват HD оборудване 
или допълнителна инсталация на CA модул за 19,90 лв. еднократна такса или 
ADB цифров приемник за 49,90 лв. еднократна такса.

 

Не разбирам кое му е безплатното на КА модула, ако си направя заявката онлайн, като ми искат 19.90 за него. И при положение, че сключвам договор за пакет с HD Канали защо трябва да плащам 49.90 за цифров приемник, аз не го искам да става мой, да ми го дадат за срока на договора за ползване

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

KA модулът е безплатен, ако направиш заявка онлайн. Ако си поръчаш услугите им по друг начин (не онлайн) KA модулът се плаща 19.90, както е посочено. На мен техниците им ми казаха, че е по-добре да не си взимам КА модул, а да си остана с HD приемник от по-старите им модели (сега обаче се предлагат други модели приемници). За останалото най-добре ги питай по телефона за повече информация или в техен офис. Даже бих те посъветвал да питаш 2 пъти, защото впечатлението ми е, че не всички служители са запознати с всичко и може да се получи разминаване в отговорите им на твоите въпроси. Обърни внимание и как и какво ще ти запишат в договора.

 

Относно качеството бих казал, че услугите им са надеждни, за района на Тракия поне. Аз съм с 2 кабела - ЛАН за интернет/телефон и друг кабел за телевизията. Получаваш точно това, за което плащаш.

Link to comment
Share on other sites

Да питам, защото един приятел в другия край на Кичука е на тях и е супер доволен (пусна се преди кууулбокс да имат покритие там, като беше срива с дсс) и се преподписа. Аз пък точно тогава минах от Евроком на Кууулбокс, ама сега си се чудя. Аз преди 6 месеца с чуденото си останах, сигурно и сега пак така ще стане. Единственото заради което се местя е заради HBO HDи другите HD канали. Ама се чудя, за да не се окаже, че съм си спрял якия нет на ИТД :)

 

Някой да знае, макар че ще ходя сигурно утре до техен магазин за инфо, дали може да се направи някакъв пакет, например - 150 канала + 50 мегабита и телефона (който няма да ползвам). Единствената оферта в сайта е със 150 мегабита, които не ми трябват, а и оптика от близу... не знам ама мненията тука във форума и нет-а не са добри :)

 

Каква беше причината да ти кажат да не си взимаш КА модул?

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Няма логика да са го казали, но приеми, че им е толкова акъла.

Аз им ползвам нета в Кючука и забележки за 1 година нямам.

Спря веднъж за 2 часа, като след като звъннах, дойдоха почти веднага и се оказа, че някой е ровил в една шахта и за 2мин. оправиха проблема. С модем съм, ако има значение. В логовете на модема няма нито един запис за проблем със сигнал или разкачане. Аз съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Разликата от 140 до 150 канала са платените канали - HBO и други... Тази оферта за 24.90 (промоция за 18 месеца) е за 140 канала (включително някои HD канали) + 50 мегабита нет + телефон. Ако искаш да ползваш тази разлика от 10 канала или трябва да си ги купиш отделно пакетите канали, или да вземеш най-скъпият им троен пакет услуги, който струва 59.90 и включва абсолютно всички ТВ канали в тяхната мрежа. Но за по-сигурно питай пак служителите.

 

В моя случай техниците ми препоръчаха да не си взимам КА модул, защото HD приемникът ми е малко по-добър в сравнение с тези новите, които ги раздават (това е бил най-добрият модел, който са давали, вече няма такива и ако ми го вземат, за да дадат КА модул в замяна, ако после реша нещо няма как отново да ми дадат такъв модел приемник). Има по-добро меню, дизайн, по-голям е като размери, може би има и леко предимство в качеството на картината спрямо новите приемници (за което не мога да кажа точно, защото не съм сравнявал). Примерно новите приемници май имат възможност за записване на програми на USB, моят няма, но техниците ми казаха да не се подлъгвам по тези функции, просто старият приемник е по-добър.

 

Ако някой сега трябва да избира между КА модул и новите приемници нищо не мога да кажа кое е за предпочитане.

Link to comment
Share on other sites

Разликата от 140 до 150 канала са платените канали - HBO и други... Тази оферта за 24.90 (промоция за 18 месеца) е за 140 канала (включително някои HD канали) + 50 мегабита нет + телефон. Ако искаш да ползваш тази разлика от 10 канала или трябва да си ги купиш отделно пакетите канали, или да вземеш най-скъпият им троен пакет услуги, който струва 59.90 и включва абсолютно всички ТВ канали в тяхната мрежа. Но за по-сигурно питай пак служителите.

 

В моя случай техниците ми препоръчаха да не си взимам КА модул, защото HD приемникът ми е малко по-добър в сравнение с тези новите, които ги раздават (това е бил най-добрият модел, който са давали, вече няма такива и ако ми го вземат, за да дадат КА модул в замяна, ако после реша нещо няма как отново да ми дадат такъв модел приемник). Има по-добро меню, дизайн, по-голям е като размери, може би има и леко предимство в качеството на картината спрямо новите приемници (за което не мога да кажа точно, защото не съм сравнявал). Примерно новите приемници май имат възможност за записване на програми на USB, моят няма, но техниците ми казаха да не се подлъгвам по тези функции, просто старият приемник е по-добър.

 

Ако някой сега трябва да избира между КА модул и новите приемници нищо не мога да кажа кое е за предпочитане.

 

Вероятно си с Topfield TF7700, който наистина е най-добрият приемник, но все пак...

Поискай втори приемник с цифрова и после върне него и вземи модул ;)

Когато връщаш приемник, искат да е някой от абонамента, не задължително първия/основния.

Link to comment
Share on other sites

Поискай втори приемник с цифрова и после върне него и вземи модул ;)

На какво основание може да се поиска втори приемник с цифрова?

Link to comment
Share on other sites

Е как на какво основание?! Имаш втори ТВ и искаш втори приемник.

Не е задължително като ти дойдат на монтаж да имаш ТВ. Казваш, че правиш ремонт и в момента ТВ го няма, но до няколко дни приключваш и искаш директно да си го включиш. Работата на техниците е да ти донесат приемника и да се разпишеш, че са ти го инсталирали. Толкова. После, ако имаш проблем ги викаш и си го оправят.

Link to comment
Share on other sites

Ще минеш от Кулбокс на Близу? Ти не си вред. Да сега в нас забележки от нета нямам, ама телевизията им за мен е под всякаква критика. Инфото им е пълен боклук, доста често няма нищо общо с горския. Нямам Дискавъри, от там и TLC, искам да гледам Формула 1, нямам TV+ и Филм+, имах RTL сега и него няма, ай ....... Като ида у наще на Кулбокс и получавам ортикария от Близу. Само чакам да ми изтече договора и за същите пари ще имам всички изброени горе канала и оптика 100 мегабита не 50.

 

2 години бях на Кулбокс и нямах никакви забележки, сега не живея там и съответно не съм на тях, но ще коригираме тоя проблем.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Да питам, защото един приятел в другия край на Кичука е на тях и е супер доволен (пусна се преди кууулбокс да имат покритие там, като беше срива с дсс) и се преподписа. Аз пък точно тогава минах от Евроком на Кууулбокс, ама сега си се чудя. Аз преди 6 месеца с чуденото си останах, сигурно и сега пак така ще стане. Единственото заради което се местя е заради HBO HDи другите HD канали. Ама се чудя, за да не се окаже, че съм си спрял якия нет на ИТД :)

 

Някой да знае, макар че ще ходя сигурно утре до техен магазин за инфо, дали може да се направи някакъв пакет, например - 150 канала + 50 мегабита и телефона (който няма да ползвам). Единствената оферта в сайта е със 150 мегабита, които не ми трябват, а и оптика от близу... не знам ама мненията тука във форума и нет-а не са добри :)

 

Каква беше причината да ти кажат да не си взимаш КА модул?

 

Да си споделя аз мойте мъки от тях в кичука. Живея до последна спирка на 16 и 36. Когато им излезнаха преди време промоционалните пакети подписах договор с тях за 18 месеца. Тогава тарифата беше с 24мбит нет с Wi-Fi модем и 80 канала. Като цяло нета ми се виждаше добре, обаче играя игри в мулти и там пробелма си беше повече от осезаем. Постоянни загуби на връзка, забиване, лагване за по 4-5 секунди. Обаждах им се няколко пъти идваха смениха веднъж модема - ефект никакъв, модема пак беше пълен с грешки и те ми казаха, че това било нормално - WTF? В крайно сметка се оказа, че има лан кутия на 10 метра от нас, обадих се и питах дали мога да ме пуснат към ЛАН-а, защото беше явно че с тая "оптика" нямаше да се получат нещата. По телефона ми казаха, че може и само трябва да отида да пусна заявка в офиса. След като отидох до офиса ми казаха, че няма как да ми пуснат ЛАН, защото съм подписъл договора за оптика. Предложих да си платя инсталационна цена, ако трябва, но пак ме отрязаха. Както и да е продължих битката със съпорта с няква надежда нещо да се случи - еми не се случи. След около 5 месеца мъки се отказах и реших, че просто трябва да си изчакам договора и това е. И не само нета беше проблемен, телевизията също беше пълен кенеф - постоянно се разпадаше картината - пак така за по 3-4 секунди. Както и да е изтече ми договора минах на cooolbox и се преродих. Та това е.

Link to comment
Share on other sites

Tsunamito отказа ме от близу, макар че сега онлайн офертата им е точно каквото искам - 150 ТВ, 50 Мбит. Няма дискавъри, ама аз почти не ги гледам техните канали, повече National Geographic. Някой да живее около района на последна спирка на 16 в кичука (аз съм на Георги Икономов), който да сподели качеството на услугата?

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

...След като отидох до офиса ми казаха, че няма как да ми пуснат ЛАН, защото съм подписъл договора за оптика.

За оптиката която върви по коаксиален кабел ли става дума? Фибровата сила. :P

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...