Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

искаш да кажеш че пишат че е оттичен, а дефакто не е така ли ?

 

Мрежата им е оптична само до опорните преносни точки, след това е UTP.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мрежата им е оптична само до опорните преносни точки, след това е UTP.

това какво ще рече само по близките райони ще имат истински оптичен нет ли?

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Оптичния им интернет се доставя до крайния клиент с коаксиален кабел.

 

Аз съм на 50 Mbps. Интернетът ми идва по лан кабел (поставен едно време от ГГБит). Писах по-назад в темата, както и последният пост в темата за ГГБит за скоростите. Според мен са прилични за парите си. Предимно свалям от международни тракери и когато има някой отсреща са доста прилични скоростите - примерно 4 - 5 МB/s.

 

Сега направих няколко теста на посоки, не знам дали могат да бъдат показателни

1255226836.png1255222170.png1255234240.png

 

Ако искаш дай 2 - 3 торента от БГ или демоноид, или рутракер да пробвам и ще ти кажа как се движат...

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

Аз съм на 50 Mbps. Интернетът ми идва по лан кабел (поставен едно време от ГГБит). Писах по-назад в темата, както и последният пост в темата за ГГБит за скоростите. Според мен са прилични за парите си. Предимно свалям от международни тракери и когато има някой отсреща са доста прилични скоростите - примерно 4 - 5 МB/s.

мен ме интересува скоростите на близоо 50 mbps уж оптичният

сваляне локално и ъплоадване локално ?

сваляне от международни и ъплоадване към международни ?

 

edit:

Вързан съм на лан към тях, и затова искам да мина на по добра тарифа но ме интересуват скоростите

ако се бях поинтересувал за нета преди да си пусна 20 мбпс сигорно нямаше да се навия да обновявам договора

не съм в региона на Cooolbox и така !

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

мен ме интересува скоростите на близоо 50 mbps уж оптичният

сваляне локално и ъплоадване локално ?

сваляне от международни и ъплоадване към международни ?

 

 

Човек, ако още не си се "вързал" към тях, бягай на далече и не се занимавай с тях.

Link to comment
Share on other sites

Аз не бих препоръчал Близу за интернет провайдер. Но това не означава, че са калпави. За мен се връзва сметката с цената, ползвам интернета като част от пакетна услуга. Аз също не съм в района на Cooolbox.

Разбирам, че те интересува нещо конкретно - дай няколко торента да ги тествам утре преди обяд и ще ти кажа резултатите.

Link to comment
Share on other sites

мен ме интересува скоростите на близоо 50 mbps уж оптичният

сваляне локално и ъплоадване локално ?

сваляне от международни и ъплоадване към международни ?

 

edit:

Вързан съм на лан към тях, и затова искам да мина на по добра тарифа но ме интересуват скоростите

ако се бях поинтересувал за нета преди да си пусна 20 мбпс сигорно нямаше да се навия да обновявам договора

не съм в региона на Cooolbox и така !

 

Ако си доволен от сегашният им нет, няма какво да се чудиш.

Само гледай да не ти резнат лан кабела.

 

Оптичен кабел няма да видиш, това са просто лъжи. Интернета на всеки доставчик на някой етап минава през оптика. Ти получаваш такъв нет какъвто кабел ти влиза в къщата. Лана е 100Mbps в двете посоки, така че имаш запас.

 

Имай предвид че се носят слухове че близу отново ще бъдат продадени. Та внимавай за колко години подписваш, да не стане като с нетгруп/булсатком.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Ако си доволен от сегашният им нет, няма какво да се чудиш.

Само гледай да не ти резнат лан кабела.

 

Оптичен кабел няма да видиш, това са просто лъжи. Интернета на всеки доставчик на някой етап минава през оптика. Ти получаваш такъв нет какъвто кабел ти влиза в къщата. Лана е 100Mbps в двете посоки, така че имаш запас.

 

Имай предвид че се носят слухове че близу отново ще бъдат продадени. Та внимавай за колко години подписваш, да не стане като с нетгруп/булсатком.

искаш да кажеш че ако си смена тарифата на 50 мбпс оптичен

никой няма да идва в нас а просто ще ми увеличат нета от централата?

и гледам има някакви промоции за 35 мбпс първите 3 месеца клиента получава до 50 мбпс ами ако си пусна 50 да не ми е до 100 мбпс :bgrin:

 

едит:

sheep

ще изчакам да направиш конкретни тестове с торенти че този спеедтест не му вярвам много да придобия някаква реална представа за нета,

че аз попринцип повсече свалям от международни както и качвам торенти също качвам и в бг тракер, но рядко свалям от бг за това ме интересува международната скорост както и локалната

със сегашният ми нет 20 мбпс сваляне локално 2.4 мб както и с толкова качвам , международното сваляне ми е 1 мб близо а ъпването до 500 кб/с

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Направих някои тестове. Първо speedtest

1256051802.png1256053602.png1256055540.png

 

За торентите - от БГ тракер сваляне 5.7 - 5.8 MB/s сийдъри 40(78), пиъри 10(59) - това е филм с големина около 3 GB.

 

От руски тракер - торент от преди 3 месеца - сваляне в началото с 3.4 - 3.5 MB/s сийдъри 13(14), пиъри 8(66). След 1 - 2 минути скоростта стигна

4.4 - 4.5 MB/s при сийдъри 28(48), пиъри 13(44) - това са филми с обща големина около 1.9 GB.

 

Нов торент на по-малко от 1 час от руски тракер - сваляне с 2.9 - 3.0 MB/s и качване с около 500 KB/s - това е при сийдъри 4(18), пиъри 29(60). После скоростта се променя - примерно ако свалянето падне до 2.0 MB/s качването става 1.2 МB/s - това са филми с обща големина 2.3 GB.

 

Мисля, че за международен нет качването е минимум 1 MB/s. Вчера случайно бях погледнал - торент от демоноид някой от Испания дърпаше от мен с 1 MB/s, отделно други торенти бяха активни и по тях съшо имаше качване. Сега демоноид за няколко минути има профилактика и не работи, затова не мога да тествам там.

Link to comment
Share on other sites

Тея от Близууу ще ме сбъркат,махнах картата от приемника.... и той продължава да работи :unsure:

 

Работи защото всички програми с изключение на HBO и Cinemax се разпространяват временно не кодирани.

Link to comment
Share on other sites

Това сигурно ли е, че каналите са свободни?

 

Не знам ама си се сменят каналите и си работи без карта поне българските...

 

п.п.нещо си си пообъркал подписа май :laughing:

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Това сигурно ли е, че каналите са свободни?

 

Свободни са да - хващам ги и с цифровия тунер на ТВ-то без CA Модул. От 1ви април е така - явно някаква аванта или промоция за месеца.

Link to comment
Share on other sites

п.п.нещо си си пообъркал подписа май :laughing:

 

Ааа, няма такова нещо! Всичко, което е написано, напълно отговаря на истината! :laughing:

 

@iVAAN - ти на мрежата на Евроком ли си или на тази на Кейбълтел?

На мрежата на Евроком е свободен пакета на 410MHz с БНТ, БТВ, НОВА, БТВ Синема и БТВ Комеди. Другото свободно е BlizooTV, БНТ Пловдив, ПОТВ и PP /някаква религиозна телевизия/. Всичко останало си е заключено и иска карта. Пробвано на 2 приемника, и един телевизор с DVB-C.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

13 лева.

Някой ще ми каже ли каква е далаверата от този телефон към пакета казаха че като го сложат нета щял да стане по добър ?

Някой запознат ще каже ли как телефона оказва влияние и на нета?

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми каже ли каква е далаверата от този телефон към пакета казаха че като го сложат нета щял да стане по добър ?

Някой запознат ще каже ли как телефона оказва влияние и на нета?

На принципа на водката. Вниманието ти ще се измести към радване от телефона, с което автоматично нета става по-добър :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

На принципа на водката. Вниманието ти ще се измести към радване от телефона, с което автоматично нета става по-добър :bgrin:

сериозно кажете, че попринцип майка е отишла да смени тарифата и е отказала телефона, но са и казали че като се сложи с него нета ставал още по бърз!

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

сериозно кажете, че попринцип майка е отишла да смени тарифата и е отказала телефона, но са и казали че като се сложи с него нета ставал още по бърз!

 

Може да са имали предвид, че ако минете на тарифа, която върви в пакет с телефон и нет, скоростта на нета ще е по-голяма от тази на сегашната ти тарифа.

Link to comment
Share on other sites

Тогава си пуснете ДВА телефона и да имате още по бърз нет :laughing: :laughing:

до колкото знам тя е сменила тарифата но е отказала да се монтира телефона (че няма да го ползваме), но те са и казали че с него нета щял да стане още по бърз това имам предвид!

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

до колкото знам тя е сменила тарифата но е отказала да се монтира телефона (че няма да го ползваме), но те са и казали че с него нета щял да стане още по бърз това имам предвид!

Сапунисвали са я с абсолютни глупости, според мен. С който е говорила, сигурно е по-... незнаещ по темата, от майка ти.

Link to comment
Share on other sites

Blizoo започва да излъчва HBO HD

9 май 2011, 12:00, прочетено 561 пъти

 

 

Споделете

 

От 5 май телекомуникационният оператор blizoo стартира излъчването на първия филмов канал във висока резолюция в България - HBO HD. Новата програма е high-definition версия на основния НВО канал, което означава, че предлага резолюция 1080i във формат на картината 16:9 и със звук Dolby Digital 5.1 или 2.0. Каналът ще бъде достъпен в мрежата на blizoo, за всички настоящи и нови абонати на услугата НВО, които разполагат с Full HD и HD ready телевизор. По HBO HD зрителите ще могат да гледат най-новата оригинална НВО продукция Game of Thrones (по книгата на Джордж Р. Р. Мартин), чиито епизоди се излъчват в България по-малко от денонощие след премиерата в САЩ - всеки понеделник, от 22:00 ч. На 8 май, отново по-малко от 24 часа след премиерата отвъд океана, е българската премиера на заснетия специално за НВО филм-концерт Lady Gaga Presents the Monster Ball Tour: at Madison Square Garden - "първата в света" според самата изпълнителка "електро поп опера".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...