Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Blizoo започва да излъчва HBO HD

9 май 2011, 12:00, прочетено 561 пъти

 

 

Споделете

 

От 5 май телекомуникационният оператор blizoo стартира излъчването на първия филмов канал във висока резолюция в България - HBO HD. Новата програма е high-definition версия на основния НВО канал, което означава, че предлага резолюция 1080i във формат на картината 16:9 и със звук Dolby Digital 5.1 или 2.0. Каналът ще бъде достъпен в мрежата на blizoo, за всички настоящи и нови абонати на услугата НВО, които разполагат с Full HD и HD ready телевизор. По HBO HD зрителите ще могат да гледат най-новата оригинална НВО продукция Game of Thrones (по книгата на Джордж Р. Р. Мартин), чиито епизоди се излъчват в България по-малко от денонощие след премиерата в САЩ - всеки понеделник, от 22:00 ч. На 8 май, отново по-малко от 24 часа след премиерата отвъд океана, е българската премиера на заснетия специално за НВО филм-концерт Lady Gaga Presents the Monster Ball Tour: at Madison Square Garden - "първата в света" според самата изпълнителка "електро поп опера".

 

 

Едно свястно нещо да направят поне...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ок, питам по друг начин. Колко по-надежден е модемският нет от LAN интернета им? Става дума за техен абонат, който вечер в петък и събота почти няма нет по LAN, а е на срочен договор. Съпорта се правят на луди и отиват в понеделни през деня, когато няма проблеми.

След оплакване са и предложили да ги прехвърлят на модемски нет.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ползва нет с модем?

Трябва ми инфо относно надежността на връзката, не от скоростта!

 

От 7 месеца съм абонат (отново). Всичко е ОК, колкото и да не ви се вярва.

Link to comment
Share on other sites

Това на модемския, така ли?

 

Да. На тарифата 24 мегабита съм. Почти постоянно си ги поддържа, с изключение на вечерните часове, когато пада до към 15-16. Също така в началото на годината имах проблем със слаб сигнал - реагираха (учудващо за мен) супер бързо - след 30 мин. пратиха екип и оправиха проблема.

Link to comment
Share on other sites

Телеком операторът blizoo празнува 1 година от създаването на марката - време, за което успя да стане най-големият доставчик на цифрова телевизия (над 40% пазарен дял) и интернет (над 20% пазарен дял) на територията на покритието си (по данни на TNS). Компанията отбелязва първия си рожден ден с пълно обновяване на търговската си мрежа, като 90% от магазините ще бъдат преместени на по-добри локации и ще се сдобият с модерен дизайн.

 

blizoo обяви и че ще излъчи за първи път в България френския тенис турнир "Ролан Гарос" в 3D картина за всички свои абонати, a сигналът вече e активен на канал 150 по Eurosport 3D. Клиентите, които желаят да се потопят в триизмерното пространство, имат нужда от 3D телевизор и HD приемник на blizoo, а демонстрация на технологията вече може да се види в повечето магазини за черна техника. По случай рождения ден на компанията blizoo предлага и атрактивна промоция - една година безплатен интернет достъп за клиенти, които подпишат 18-месечен договор, като месечната такса за последните 6 месеца е 14,90 лв. Промоцията е валидна и за клиенти, които използват пакетни услуги.

Link to comment
Share on other sites

промоция - една година безплатен интернет достъп за клиенти, които подпишат 18-месечен договор, като месечната такса за последните 6 месеца е 14,90 лв. Промоцията е валидна и за клиенти, които използват пакетни услуги.

 

И една година ходене по мъките. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой да знае паролата за достъп до меню Advanced на кабелен модем Cisco EPC2202?

Играя си тук с един такъв модем, но до това меню няма достъп - иска username и pass. Пробвах с всичко известно, но не става. Вероятно е специфична за модела и няма как да се от стандартните.

Link to comment
Share on other sites

Оня ден подписах оня 18-месечния атрактивен договор за нет с Близото, за ЛАН. За друго жилище.

Да видим как ще се държат.

Там преди време е имало точно от тях нет, и според отзиви са били Ок.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Някой да ползва нет с модем?

Трябва ми инфо относно надежността на връзката, не от скоростта!

 

Аз съм на модем,нямам никакви проблеми през последните няколко месеца....Скоростите са прилични(е не са като на Куулбокс :rolleyes: )но за парите си не са зле(25 лв интернет+цифрова кабеларка)

Link to comment
Share on other sites

Искам само да попитам дали сте доволни от 35-мегабитовия интернет. И ако някой има преки наблюдения да направи сравнение с 34-мегабитовия интернет от Bulsatcom. Мисля да премина на пакета на blizoo (Есктра), но не знам дали да прежаля интернета от Bulsatcom. Надеждността му не е кой знае колко добра, но от скоростта му съм доволен. Помогнете ми в избора! :) Благодаря предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Понеже нали прекарах близу лан на едно място, та началото с тях не беше безпроблемно. Прекараха жицата преди няколко дни и вчера закарвам комп там и се обаждам за МАК адреса. Не го видяха, ок, продиктувах го, и казаха след 10 мин ще тръгне. Не стана, обаждат ми се и викат малко по-късно вечерта. На другия ден след обед още няма нет, пише "На този комп не е активиран Евроком ЛАН алабала"... (да, в съобщенията още пише Евроком, и помен няма от Близу в текстовете). Тръгвам да се обаждам, 2 часа никой не вдига. Съпорта е с колл център в софия, което дразни, но както и да е, докато се свърже човек минава поне минута-две. Като не се свързах 2 часа, отивам на крака в офиса, и там на каката диктувам мак адреса, та взе че тръгна нета. Нещо проблем имали със системата (Операторът предния ден не каза за проблем, въпреки че изрично го попитах дали има такъв след като се налага да му диктувам аз мак-а). Ма иначе любезни от кол центъра... когато се свърже човек.

След 1 денонощие тръгна нета най-сетне. Първи впечатления нормални уж. Ма то там компа няма да работи 24/7, така че може и да не се усети ако има нещо.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете, някой, който се е вързал на промоциите дето вървяха преди нова година, с 3-на услуга + рутер каква му е сметката за този месец и има ли промяна с предишните. Че брат ми си пусна на 25 мегабита цифрова и т.н и този месец му изписа за плащане 54 лв а плащаше 40, 42 - не помня точно. Обаче понеже е уикенд не се свърза с тях да пита какво точно става.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на промоцията с 1г безплатен интернет - с модем и съм доста доволен. Дори хванах последния ден преди да почнат да искат 59лв инсталация.

Обявените скорости се поддържат в БГ и навън. Между 1.8 и 2МБ даун и 360Кб ъп. Пингът ми е към 9-10мс за БГ и 45-50 към гоогле.

Отделно и два телевизора кабелна (почтни не гледаме ТВ) и всичко това САМО за 5лв на месец.

 

Мерси за подаръка :P

 

1328979837.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой да има проблем с интернета? Защото при мен се получава по 20-30-40% загуби понякога. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам

 

Pinging gmail.com [74.125.232.248] with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=45ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=47ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=46ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=45ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=46ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=47ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=45ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=52ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=45ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=54ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=49ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=65ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=46ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=47ms TTL=56
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=56ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=48ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=49ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=53ms TTL=57
Reply from 74.125.232.248: bytes=32 time=47ms TTL=57

Ping statistics for 74.125.232.248:
   Packets: Sent = 19, Received = 19, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 45ms, Maximum = 65ms, Average = 49ms

EIDT: и вечерта нямам проблеми, нито със скоростта, нито с пинга

Edited by slick
Link to comment
Share on other sites

И аз в момента нямам, но между 6 и 9 часа вечерта, все едно нямам интеренет

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,аз съм на Близу и вече 2 дни интернета е много в г*з*.Постоянно прекъсва и не мога да направя нищо.Някой друг има ли подобен проблем?

Link to comment
Share on other sites

Прав се оказа един човек, който ни пресрещна на улицата и ни предупреди за ЕК и договора, и прекъсванията.

Поне 3 пъти за няма и месец, спира нета и показва че не е платен. А се сключи промоционален договор за 1 година безплатен нет!

Сега се обажда майка ми (за нея е нета) и ѝ казват, че дължи такса, която не била платила! :confused :blink: , договорът на нейно име не бил промоционален, а обикновен! WTF!!!!!!

Аз НИКОГА не бих я включил на тоя нет ако трябваше да плащам всеки месец по 15 лв. Кажете ми, има ли такава помиярщина и измамници!

Ще ходя да се разправям. (За протокола - ще ми е за 3-ти път, преди пак ходех да питам закво прекъсва, МАК-а не бил добре прихвнат, алабала..)

 

Edit: Уж го оправиха. Поредни оправдания как програмата не била знаела за промоцията тогава, как закъсняла промоцията, и други относно програмата.. което ми се струва леко абсурдно.. Програмното им осигуряване да си няма идея от промоции и такива неща.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

viva la blizooo :laughing:

 

п.п. аз така преди няколко години им теглих майните и прекъснах всякакви отношения с тях, пак заради грешка в системата. първо програмата им била отчела плащане, после не била ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...