Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Като плащате казвате да ви пуснат новите скорости и от 1-во число на другия месец сте готови. Това е хватката. От началото на ноември си ползвам 6-те mbit-a. Държи си 650 kb/s, някой път се излъгва и по-бързо да тръгне :)

+1

тъпо е, че не те прехвърлят автоматично, а трябва ти да си кажеш. а скоростта при мен варира от 540кБ до 750 кБ, като най-често се върти около 600 и малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да това увеличение е за хората с модемите на тарифа Минима, която сега става... Интро.. явно не искат да се чувстваме минимални :) Скоростта варира понякога, да. Вечер пада и до 500, но през деня удря и 700 :D

И аз сметнах, че е тъпо това заявяване от страна на потребителите. Касиерката отвърна, че това се водело изцяло нова тарифа и услуга и трябвало да ми я активират. Нищо, важното е, че тръгна бързия нет :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв интернет какви скорости ..5 човека на ЕК на 5 различни точки имат нета на host вече месец..да ви пикам на нета.Омръзна ми по Скайп да са като пелтеци и робокопи..аман!!Как ги търпите още незнам.Махнах се навремето и продължават да ми трошат нервите..

Кинта да не видят!!!

Link to comment
Share on other sites

Downstream Value

Frequency 687000000 Hz Locked

Signal to Noise Ratio 37 dB

Power Level 4 dBmV

 

Upstream Value

Channel ID 2

Frequency 25008000 Hz Ranged

Power Level 46 dBmV

 

А това за скоростите верно ли трябва да идеш до офиса или и по тел може, че имам още едно РС на друг адрес на ЕК и ще си остане в тяхната мрежа да знам да ходя да се разправям.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

А това за скоростите верно ли трябва да идеш до офиса или и по тел може, че имам още едно РС на друг адрес на ЕК и ще си остане в тяхната мрежа да знам да ходя да се разправям.

Ако е за смяна на тарифа - да ходи се до офиса, защото се преподписва договора. Или по скоро, се прави допълнение към стария за смяна на тарифата.

Link to comment
Share on other sites

Като плащате казвате да ви пуснат новите скорости и от 1-во число на другия месец сте готови. Това е хватката. От началото на ноември си ползвам 6-те mbit-a. Държи си 650 kb/s, някой път се излъгва и по-бързо да тръгне :)

The AnGeL имаше в предвид че имаше увеличение от 6 на 8мбит-а още май месец мисля, а после и на 10 - септември. Въпреки това + тарифата и при мен остана на 6. От съпорта ми наговори някакви глупости и се отказах да се занимавам с тях. До 6-те мбит-а нямаше проблеми със смяната да става атоматично.

 

Като изтече срока - минавам на долната тарифа.

Edited by Judge Dredd
Link to comment
Share on other sites

Ами мен касиерката ме попита дали имам сключен договор за 1 или 2 години, който още да не е изтекъл. Защото ако имате такъв договор няма и да ви се сменят автоматично скоростите. Каза ми, че тези които са сключили договор за дадена скорост напр. 6 мбит-а си остават с тях до края на срока на договора. Единствено ако ви е изтекъл срока на договора получавате увеличение. Така че всички с изтекъл 1 или 2 годишен договор на най-ниската тарифа, бегом към касите :)

Link to comment
Share on other sites

Та за моя проблем, че получавам по-ниска скорост, от колкото трябва...

Днес ходих до касата, поразпитах там каква тарифа са ми записали, казаха "интро+", уж всичко ОК. Питам ги каква скорост трябва да получавам, навряха ми в лицето едно листче и там си пише 10 мегабита. После ми казват "ама нали знаете, че скоростите са негарантирани". Викам си нормално, очаквах да го споменат. Разказах им как преди съм сменил тарифата, как вече 2 увеличения нищо не получавам и те ми препоръчаха да се обадя на съпорта и тун паравих голямата грешка да си платя и за следващия месец, с надеждата, че тоя път от съпорта няма пак да ме резнат.

 

Обаждам се аз на съпорта казвам квото имам да казвам и онзи почва да ми обяснява как скоростите били негарантирани и дрън дрън. Пита ме на кой адрес съм, казвам му и той продължава "във вашия район капацитета на мрежата е 30 мегабита и 3ма човека го запълват, примерно , и затова не сте видяли реално ефекта". Тогава леко ми кипна и с малко по-раздразнен тон взех да му разправям защо аз плащам 22 лева а получавам услуга за 17 и кво ми пречи да си мина на по-ниската тарифа, пък да си получа същата скорост. Нали и без тва явно капацитета бил запълнен. Общо взето разговора пеодължи така около негарантираната скорост, като аз се опитвам да го уверя, че при тях някъде има грешка и че като свалям ми забива на 750 и повече не иска, щото съм ограничен откъм трафик. Той ми се смее и с насмешка казва "вие мислите, че при нас имам софтуерен проблем ли?!", след тва ми казва, че при тях пишело, че съм на интро+ и трябвало да си имам 10те мегабита и не ъсм ги получавал, щото трафика е разделен. Преди да се разпсувам казах едно благодаря и затворих.

 

Та така другия месец ще се минава на интро за 17 лева и ще трябва да ги трая още 1-2 месеца, докато дойде cooolbox-a.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Аз стигнах до същия извод :) На мен ми изгряха с не си спомням вече и много добре - с някакво обяснение за капацитетите и прочие глупости - дето от '98 влача активно :) На НетМетъра се вижда шейпър като слънце :) Не може ония 3-мата да влачат денонощно и поне веднъж да не видиш поне 8 мбита.

 

PS. Доживях да видя 1МБ/с на торент :lol: , ама пак ще мина на по-ниската тарифа ;)

Edited by Judge Dredd
Link to comment
Share on other sites

Еврокомци се оляха последните 10 дни - връзката на работата е лагава до немай къде, а последните дни редовно спира по за 2-3 часа без явна причина. Това е в Кючука. Затворили са всички телефони на районните офиси, а разговора с поддръжката е като с магнетофон - " какво ви показват лампичките, рестартирахте ли" и т.н.т. И ефект никакъв :angry:. Ще трябва да ги сменяме, но алтернативите не са по добри. Другата ни фирма е към Супер Любо, но и там не е по добре. За Визиото не искам и да мисля. Остават DCC и евентуално да дочакаме ITD.

Link to comment
Share on other sites

ТРАГИЧНО!!

364229332.png

на минима+ съм!! :cry

Ми тя затва се нарича "Минима", какво се оплакваш..

А плюса е от тва, че имаш и хубав пинг в плюс..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ами мен касиерката ме попита дали имам сключен договор за 1 или 2 години, който още да не е изтекъл. Защото ако имате такъв договор няма и да ви се сменят автоматично скоростите. Каза ми, че тези които са сключили договор за дадена скорост напр. 6 мбит-а си остават с тях до края на срока на договора. Единствено ако ви е изтекъл срока на договора получавате увеличение. Така че всички с изтекъл 1 или 2 годишен договор на най-ниската тарифа, бегом към касите :)

Освен това забрави да споменеш, че за да ти пуснат новите, по-високи скорости, искат да предподпишеш за една година, което аз категорично отказвам да направя, защото очаквам скоро Куулбокс до Събота пазара и се сбогувам и аз с ЕК.

Link to comment
Share on other sites

Ми тя затва се нарича "Минима", какво се оплакваш..

А плюса е от тва, че имаш и хубав пинг в плюс..

Само,че не се нарича вече така.Нарича се Интро + !!А твоя пост ми е малко непонятен?!! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Само,че не се нарича вече така.Нарича се Интро + !!А твоя пост ми е малко непонятен?!! :huh:

Моят пост беше леко ироничен, липсваха му само смайлитата. Или не се вижда ясно що за пинг, що за чудо!

Забрави го моя пост.

Link to comment
Share on other sites

аз имам 1 въпрос.. освен следенето по MAC адрес правят ли друго ЕК, защото мисля да си взема рутер та да знам с какви функции да търся..

Link to comment
Share on other sites

аз имам 1 въпрос.. освен следенето по MAC адрес правят ли друго ЕК, защото мисля да си взема рутер та да знам с какви функции да търся..

Отдавна няма следене по МАС адрес. Поне не този на ЛАН картата ;) Така че един най-обикновен рутер ще ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...