Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Някой има ли идея къде е преместен тракийския офис на Евроком? Миналия месец като ходих пишеше, че го местят около ТЦ Форум, обаче там такова нещо не намерих...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Някой има ли идея къде е преместен тракийския офис на Евроком? Миналия месец като ходих пишеше, че го местят около ТЦ Форум, обаче там такова нещо не намерих...

Вътре във форума е :) От най-дясната врата като влезеш и се набучваш на него.

Link to comment
Share on other sites

Кво им стана на тия :unsure:

Вече нямало да се предплаща, а ще е като кабела - за текущия месец.

Преди няколко дена, когато отидох да си платя нетЯ, а аз винаги го предплащам (ггшит съм) и жената започна да ми обяснява някакви схеми, за някакви 15-ти числа от другия месец и как не можело да се предплати. Изчаках я да се изкаже и буквално й казах "Какви са тези глупости? Мога ли да си предплатя интернета или да си тръгвам" И без повече глупави обяснения си го предплатих и всичко е ОК сега. Така и не разбрах какво се опита да ми обясни, но явно още може да се предплаща. :)

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли нета днес е ужасен?!!Не мога да отворя страаница по 5 минути!!!Не помня някога да е бил чак толкова зле!

Link to comment
Share on other sites

Направи ми впечетление,че при намаляне на ъплоуд скороста на торенти до минимум /5кб/с/,повреме на download пинга намаля към повечето сайтове 3-4пъти и спира загубата на пакети/е оная статичната загуба дето си е има 24/7 не се маха ест./.

Преди да спра ъплоуда правше към 1000мс към бг сайтове и 35% packet loss и съответно download=connection stuck.

Надявам се,че тоя пост ще е от полза за някой ;х

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

някой знае ли за какво външния е супер зле от петък ? загуби 5-20%

аз се обадих и ми казаха че наистина имало проблем работели ама не знаели кога ще се оправи :angry:

пс на Гигашит съм

Link to comment
Share on other sites

И аз не мога да разбера проблем ли има с външния тъй като съм запален по WoW и от петък насам имам latency - a от порядъка на 4500 ms,ту е ок,ту скочи до небесата...Ако някой има някаква информация,моля да сподели насам..На ГГБит съм..

Link to comment
Share on other sites

Момчета, исках да видя някаква информация в сайта на евроком : www.evrocom.net , а то ме прехвърля към евроком кабел (ekk.bg) и от тук мисля че ЕКК са закупили Пловдивския ЕК. На стария евроком съм, плащам 20 кинта за мижави 230кб, а хора на екк (бившият ггбит) теглят с по 1,5мб - 2 мб, а би трябвало и аз да се водя на ЕКК вече след като има такова нещо. И искам да попитам дали някога и стария ще стане такъв, или просто нищо няма да стане. Нито сайт нито нищо.... Нищо не разбирам. Нета се скапва от време на време спира, външният и вътрешният също има доста сериозни загуби. Незнам ....

Edited by lokopi4a
Link to comment
Share on other sites

Момчета, исках да видя някаква информация в сайта на евроком : www.evrocom.net , а то ме прехвърля към евроком кабел (ekk.bg) и от тук мисля че ЕКК са закупили Пловдивския ЕК. На стария евроком съм, плащам 20 кинта за мижави 230кб, а хора на екк (бившият ггбит) теглят с по 1,5мб - 2 мб, а би трябвало и аз да се водя на ЕКК вече след като има такова нещо. И искам да попитам дали някога и стария ще стане такъв, или просто нищо няма да стане. Нито сайт нито нищо.... Нищо не разбирам. Нета се скапва от време на време спира, външният и вътрешният също има доста сериозни загуби. Незнам ....

Ти не си на Евроком Лан, а на обикновенния Евроком с модем..

Link to comment
Share on other sites

Ти не си на Евроком Лан, а на обикновенния Евроком с модем..

 

Да, но каде е сайта на "модемния" евроком. Например искам да си вдигна тарифата на по висока, но никаде не го виждам. Искам да видя плановете. Към офиса едвали ще ходя скоро (тоест към края на месеца) но исках да пораспитам и в интернет

Link to comment
Share on other sites

Да, но каде е сайта на "модемния" евроком. Например искам да си вдигна тарифата на по висока, но никаде не го виждам. Искам да видя плановете. Към офиса едвали ще ходя скоро (тоест към края на месеца) но исках да пораспитам и в интернет

 

http://ekk.bg/mod_newinfo_2_4_13.html

 

 

Не знам как не си го намерил в сайта, като се намира точно в средата -> Кабелен Интернет. И още нещо, чак сега ли разбираш, че евроком е софийски? :blink:

 

Ааа и между другото да не си от старите + тарифи, че с тях имаше подобни проблеми преди... 2 години? И тогава казаха, че трябва да се ходи да се сменя тарифата. Другият вариант е да си на най-ниската тарифа, но в прецакан квартал, където нямат капацитет да пуснат големите скорости (при нас беше така и ги пуснаха ден преди да мина на ентри).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

да ти кажа не мисля че на центъра ще има лоша връзка, но линковете, които вие ми посочихте ги разгледах минути преди да напиша коментар, а скоростите от плановете не съответстват на тези които получавам, за това се допитах и до вас. Благодаря за бързото съдействие все пак :)

Edited by lokopi4a
Link to comment
Share on other sites

Момчета, исках да видя някаква информация в сайта на евроком : www.evrocom.net , а то ме прехвърля към евроком кабел (ekk.bg) и от тук мисля че ЕКК са закупили Пловдивския ЕК. На стария евроком съм, плащам 20 кинта за мижави 230кб, а хора на екк (бившият ггбит) теглят с по 1,5мб - 2 мб, а би трябвало и аз да се водя на ЕКК вече след като има такова нещо. И искам да попитам дали някога и стария ще стане такъв, или просто нищо няма да стане. Нито сайт нито нищо.... Нищо не разбирам. Нета се скапва от време на време спира, външният и вътрешният също има доста сериозни загуби. Незнам ....

 

И ти продължаваш да даваш пари за услуга под всякаква критика по каква причина? Или тъй и тъй е без пари какво да му гледаш зъбите на харизания кон?

Link to comment
Share on other sites

Няма как да не се заям ама стига сте писали в тая тема като сте на ЕК Лан ... Визирам 2мата писали последно на предишната страница >.>Има си тема за лана,тая е за модема

Link to comment
Share on other sites

да ти кажа не мисля че на центъра ще има лоша връзка, но линковете, които вие ми посочихте ги разгледах минути преди да напиша коментар, а скоростите от плановете не съответстват на тези които получавам, за това се допитах и до вас. Благодаря за бързото съдействие все пак :)

 

Всъщност точно на центъра има голяма вероятност да е претоварено :) Ако искаш можеш да се обадиш на съпорта, но трябва да си много настоятелен и да питаш защо не получаваш и 50% от обявеното и защо никога не си достигал максимума. Те ще се опитат да ти замажат очите със приказки за негарантирани скорости, но ти не се отказвай и продължавай да настояваш, че при този случай поне веднъж щеше да си виждал нещо по-високо от 2 мегабита (между другото това беше скоростта преди да я повишат на 6 мегабита) и евентуално ако имаш късмет ще можеш да говориш с някой от по-главните там и той ще ти обясни. Поне при мен така стана и той каза, че капацитета е на 100% запълнен и затова сме с по-ниски скорости, докато в други квартали са с новите. При питане дали ще си оправят мрежата, той каза, че нищо не обещава. Така или иначе 5 (!) месеца след този разговор, си оправиха мрежата и потекоха новите "свръхбързи" скорости. 

 

 

Моят съвет - сменяй евроком. За по-малко пари ще получиш по-добър интернет от повечето доставчици в Пловдив. (да не споменавам и за по-хубавата телевизия)

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Искате да ми кажете , че все още има някой , който да седи на модемите от ЕК :wacko: :wacko: :wacko: Направо съм шокиран .... маса пари , огромен пинг ...май това е само :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Искате да ми кажете , че все още има някой , който да седи на модемите от ЕК :wacko: :wacko: :wacko: Направо съм шокиран .... маса пари , огромен пинг ...май това е само :laughing: :laughing:

 

Все нещо трябва да е по много :)

Link to comment
Share on other sites

The AnGeL Сигурен ли си, че говориш за модемския евроком, защото аз съм стакъв. Ако потвърдиш, ще настоявам. Трафика не е натоварен, защото винаги съм с такава скорост, а всяко лято се дига с по 30-40% от предишната. ОБадих се на бившия ггшит сегашния евроком лан, и ми казаха че нямат покритие тук, но мога и да настоявам. Благодаря за съветите на всички.

Link to comment
Share on other sites

Да, сигурен съм, че става въпрос за интернета през модем, защото до преди няколко месеца аз бях с такъв. Принципно ти няма как да видиш признаци, че е претоварена мрежата, защото мисля, че те централно ограничават скоростите в някои квартали, да няма сривове. А към гигабит (ЕК ЛАН) също не ти препоръчвам да се вързваш, защото там е абсолютно същата история. Като свестни интернет доставчици в района на центъра бих ти препоръчал ITD (Cooolbox) - 24 лева ниската тарифа+телефон, Angelsoft (офисът е над 4k) имат добра 20 левова тарифа. Горещо бих ти препоръчал и Entry, на които съм сега (нет 15мбит оптичен+цифрова+аналогова=26 лева), но не съм сигурен дали там имат покритие, трябва да попиташ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Малко за кабелната,ама не се сетих по подходяща тема....

КАК МОЖЕ ДА МАХНАТ Discovery канала на аналоговата и _всички_ discovery канали на цифровата? Или тва е само при мен тоя филм :X От 2дена напълно лиспват и на аналоговата е заместен от Da Vinci science или нещо такова ...

 

edit;

Мерси за едита /с линка към темата за циф телевизия/,видях го може да преместите поста там :bgrin:

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

На N3 ги нямаше временно поради технически размествания извършени от самите канали без да предупредят. Това прекъсване няма нищо общо с еврокомското спиране ...

 

Eвроком преустановиха взаимоотношенията си с Discovery и Animal Planet. И за да не се получи изчезване на канали го представиха като "промяна в програмната схема" като замениха спрените канали с нови.

 

новина на сайта им по случая

Link to comment
Share on other sites

Eвроком преустановиха взаимоотношенията си с Discovery и Animal Planet. И за да не се получи изчезване на канали го представиха като "промяна в програмната схема" като замениха спрените канали с нови.

Това е гадно...имам платена ЕК-телевизия до края на годината и приоритетно гледах точно тези 2 канала, ако и да имаше чести 'фризирвания' при 'дискавъри', заради нестабилен сигнал.

Кажете някаква алтернатива на ЕК-телевизия...в центъра съм, до Джумаята.

 

P.S. DCC отпада, тъй като още миналата година ми казаха, че тук нямат покритие. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...