Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

От няколко дена скоростта на ланинтернета на евроком е отвратителна, на флашгета ми показва между 200 и 300 к при положение че винаги е било към 800к,отделно на speed test ми показва

d-532 kb/s u-536 kb/s ,много е бавен и трудно ми отваря страниците

някой има ли подобен проблем

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От няколко дена скоростта на ланинтернета на евроком е отвратителна, на флашгета ми показва между 200 и 300 к при положение че винаги е било към 800к,отделно на speed test ми показва

d-532 kb/s u-536 kb/s ,много е бавен и трудно ми отваря страниците

някой има ли подобен проблем

Това което си написал нещо не се връзва.

 

Предполагам че ланинтернета е "лан интернета", за който обикновено се пише в темата за Гигабит (по исторически причини). Този нет в най-ниската тарифа е 250KB/s външен и 2500KB/s БГ трафик.

 

Не си посочил откъде сваляш за да имаме някаква идея за сравнение.

Кабелния интернет е с еднаква скорост - при него това няма значение.

 

По принцип най-често срещаните проблеми предизвикват загуба на пакети, което се отразява забележимо на външните (тези с висок ping), и по-малко на вътрешните сайтове. Бавно отваряне на сайтове може да се причини от всичко, от проблеми с DNS-а до разните spyware и adware-и и malware-и.

Link to comment
Share on other sites

Това което си написал нещо не се връзва.

 

Предполагам че ланинтернета е "лан интернета", за който обикновено се пише в темата за Гигабит (по исторически причини). Този нет в най-ниската тарифа е 250KB/s външен и 2500KB/s БГ трафик.

 

Не си посочил откъде сваляш за да имаме някаква идея за сравнение.

Кабелния интернет е с еднаква скорост - при него това няма значение.

 

По принцип най-често срещаните проблеми предизвикват загуба на пакети, което се отразява забележимо на външните (тези с висок ping), и по-малко на вътрешните сайтове. Бавно отваряне на сайтове може да се причини от всичко, от проблеми с DNS-а до разните spyware и adware-и и malware-и.

 

свалям от замундата ,теста си го правя на http://www.speedtest.net/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес скоростите прогресивно намаляват...и ми се късат нервите.Някой с подобен проблем :angry1

 

май ще ги зарязвам тези боклуци от ЕК...

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Днес скоростите прогресивно намаляват...и ми се късат нервите.Някой с подобен проблем :angry1

 

май ще ги зарязвам тези боклуци от ЕК...

Вече 3-ти ден полужението е трагично. При достигане на скорост от 300 к. пия по една ракия за здраве :D . Вечерно време дори и страниците не зарежда :angry1

Скоро време ще играят големите клещи :D

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена не ми зарежда страницата на www.wrzru.com.Някой да има подобен проблем?На Гигабит съм.Незнам къде да пиша за този поблем и затова реших тук :pirate

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена не ми зарежда страницата на www.wrzru.com.Някой да има подобен проблем?На Гигабит съм.Незнам къде да пиша за този поблем и затова реших тук :pirate

Има си тема за Гигабит? И в интерес на истината и на мен не ми го отваря (ЕК).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Има си тема за Гигабит? И в интерес на истината и на мен не ми го отваря (ЕК).

 

Може би имат технически проблем, защото аз съм на нет груп и също не ми го отваря.

Link to comment
Share on other sites

хммм днеска отидох да си плащам нета и съвсем случайно видях брошурта за нета с промоциите, в която забелязах , че за нови абонати скоростта на най-нискта тарифа (интро) е 6 мгбпс. и попитах- за стари абонати няма ли да има увеличениена скоростите (сега тегля с 2мгбпс) , а тя ми вика- ми те скоростите вече са увеличени, ако няма промяна се обадете другия път като плащате. викам си - супер, скоростта ще ми се вдигне тройно. прибирам се, рестартирам си модема, ама нъцки - пак си е 2 мегабита скоростта. някой с най-евтината тарифа да каже как е при него.

 

п.с. с нетърпение чакам ИТД да довтасат в моя район и веднага ги отсвирвам тея льольовци евроком.

Link to comment
Share on other sites

хммм днеска отидох да си плащам нета и съвсем случайно видях брошурта за нета с промоциите, в която забелязах , че за нови абонати скоростта на най-нискта тарифа (интро) е 6 мгбпс. и попитах- за стари абонати няма ли да има увеличениена скоростите (сега тегля с 2мгбпс) , а тя ми вика- ми те скоростите вече са увеличени, ако няма промяна се обадете другия път като плащате. викам си - супер, скоростта ще ми се вдигне тройно. прибирам се, рестартирам си модема, ама нъцки - пак си е 2 мегабита скоростта. някой с най-евтината тарифа да каже как е при него.

 

п.с. с нетърпение чакам ИТД да довтасат в моя район и веднага ги отсвирвам тея льольовци евроком.

И при мен е същата история, само дето съм на минима +, а получавам 6 мегабита, вместо 10. И също като теб чакам ИТД. Просто единственото, което е по-зле от евроком в момента, е Dial-Up.

Link to comment
Share on other sites

И при мен е същата история, само дето съм на минима +, а получавам 6 мегабита, вместо 10. И също като теб чакам ИТД. Просто единственото, което е по-зле от евроком в момента, е Dial-Up.

 

вчера им писах на ИТД и още сутринта имах отговор, и то много добре оформен, записан... абе направо само заради отношението към клиента си струва да се отиде на ИТД.

 

иначе по темата - от време навреме със спийдтеста ми изкарва 4 мегабита скорост , ама реално като свалям торенти или с IE скоростта си е 2мегабита.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с нета днеска? От Изгрев съм и днеска цял ден нета е кочина. На оптима съм. И сваля със 100 и нещо от датата.

 

Аз си мисля, че каквато и услуга да имаш (която да минава по кабел) в квартала ти ще е проблемна . :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
това може би е инцидентно! :lol: :lol: :lol:
Едва ли е инцидентно. По-скоро спийдтеста се е сбъгясал:

341283716.png

Не знам как би могло да стане при положение, че мрежата ми е 802.11g.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Едва ли е инцидентно. По-скоро спийдтеста се е сбъгясал:

341283716.png

Не знам как би могло да стане при положение, че мрежата ми е 802.11g.

 

Затова ако изкараш съмнителни резултати пусни до същото място още 2-3 теста. Все пак е флашче това и като нищо може да се бъгне леко по някакви незнайни причини.

Link to comment
Share on other sites

Плащаш за Оптима получаваш това :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :Радвам се че от 1-ви вече не съм им абонат.Да си заврат високоскоростният нет някъде.....

343231594.png

Link to comment
Share on other sites

От известно време нета на Евроком наистина е много зле.Ако не го оправят и мен ще ме изгубят като клиент.Ето това е на плюсовата тарифа:

343799111.png

:confused :huh: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Да отбележа, че сървърите, с които си тествате скоростите в Пловдив/София са на ITD, така че може и заради това да са толкова ниски. При мен (БТК) са около 4-5Мбит, но под 800к не ми пада външния, а торенти свалям с 1300-1400 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...