Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Здравей Makena,

Всъщност имам няколко въпроса и вярвам че останалите ще са любопитни да научат истината.

 

1. Спомена че info и tv-sat на аналоговата в Пловдив са зашумени. Как успява да направи това бившия (съ)собственик, ако вие имате пълен контрол над преносната мрежа и централните станции? (поне според kokojoint)

 

2. Кой от собствениците контролира основния офис в Пловдив на бул. Кн. Мария Луиза №25А ? Доколкото знам там е и станцията за Пловдив.

 

3. Доколкото знам К.К е настоящият собственик на DCC. Как така сте бивши служители ако работите за него? Това е доста объркващо.

 

4. Какво е положението с web site-а?

 

5. Имат ли право "другите" да ползват емблеми, име, логота и други атрибути на търговската марка на DCC? Става дума за елементите ползвани в рекламите на "другите".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами например, как можем да вярваме на потребител Makena като "добрия" в случая. Аз лично не го познавам, и нищо лично, но след всичко станало, ми се струва, че хората не могат да имат доверие на никого, поне докато не се изясни какво става, а това Само времето лекува. И доста хора, ако изгорят защото не са знаели за тия скандали или на едните каси не получат инфо или касите си правят мръсни номера едни на други, ще се откажат от услугите ви, без да ги интересува особено за неразбориите. Твърде вероятно е наистина едната страна в спора да е правата, но при подобни скандали знаем че няма прави и криви, това е тлъста баница, и е лесно да се загуби доверие, и покрай сухото гори и мокрото, ако мога да се изразя така.

Не може след подобни скандали всичко да остане постарому без загуби за всички, в чужбина президенти хвърчат и за по-малко.

Дано се оправят нещата все пак. Живеем в България, и сме свикнали вече с такива неща.

 

Защото въпросния потребител е този който така да се каже създаде DCC ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами например, как можем да вярваме на потребител Makena като "добрия" в случая. Аз лично не го познавам, и нищо лично, но след всичко станало, ми се струва, че хората не могат да имат доверие на никого, поне докато не се изясни какво става, а това Само времето лекува. И доста хора, ако изгорят защото не са знаели за тия скандали или на едните каси не получат инфо или касите си правят мръсни номера едни на други, ще се откажат от услугите ви, без да ги интересува особено за неразбориите. Твърде вероятно е наистина едната страна в спора да е правата, но при подобни скандали знаем че няма прави и криви, това е тлъста баница, и е лесно да се загуби доверие, и покрай сухото гори и мокрото, ако мога да се изразя така.

Не може след подобни скандали всичко да остане постарому без загуби за всички, в чужбина президенти хвърчат и за по-малко.

Дано се оправят нещата все пак. Живеем в България, и сме свикнали вече с такива неща.

 

Ами не ти трябва да вярваш на Makena, просто е нормално да вярваш на информацията подавана от самия операто по техния канал, тъй като представлява самата компания.

А до колкото собствениците - в търговския регистър са си още двама, пък и изобщо не трябва да те интересува колко са.

Касите на които плащаш издават касов бон, които доказват, че ти като клиенти си си платил месечната сметка.

Ако други каси издават пак касов бон с данните на ДЦЦ, то или си е легитимен и клиента пак си е в правото(а вътрешно самата фирма да се оправя при кой отиват парите) или издава фалшив касов бон, което си е подсъдимо.

 

И все пак това което правят си е пълна простотия, тъй като каквото и да реши съда вече ще има напуснали и недоволни клиенти.

Така, че който и да остане собственик ще е загубил с тези простотии.

 

Аз лично ползвам техните услуги и ако не ми спрат телевизията или интернета -ок, но при някакво временно или незнам си какво спиране - довиждане.

Link to comment
Share on other sites

...Плащащите на старите каси ще имат главоболия тъй като техните плащания отиват в копие от системата за управление и всички сървъри и оборудване което се командва автоматично чрез заявки до базата данни няма да получи информация за постъпило плащане съответно ще последва спиране на услуги....

Тоест модемите и цифровите приемници които се контролират от апаратната ви ще спрат на 3-ти септември ако системата ви не регистрира плашане. Момичето от новата каса обаче твърдеше че единствения проблем ще е бавната реакция на поддръжката на старите каси заради липста на квалифицирани техници там.

Старите каси просто събират и последното което могат да съберат и се опитват да прехвърлят абонатите във фирмата на изключения съдружник. Нямат никакъв контрол над оборудването и нищо не зависи от тях освен плащането на репортажи по медиите и раздаването на брошурки....

....В момента каналите на тероторията на пловдив в аналоговия пакет са зашумени умишлено за да не виждате горе описаната информация познайте от кого и защо ...

Един от поддръжниците на тезата ви по горе писа че 'другата' фирма няма достъп до кабелната мрежа, но от този текст става ясно че това не е вярно. Впроса ми е кой все пак контролира кабелите и ако това сте вие как другите могат да се включат и да заглушават сигнал?

 

-------------

 

Докато се мотая iso14496 е успял да зададе втория въпрос :))

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Защото въпросния потребител е този който така да се каже създаде DCC ;)

В случая не е толкова важно това, защото ДЦЦ е създадена преди 7-8 години доколкото знам, а за такова време се сменят правителства и режими :) . Важното е че има объркване за клиентите, и както стана ясно и от въпросите на предните два поста, казаното от него провокира още въпроси и неясноти. От една страна медиите, които явно ни заливат с голяма доза измислена информация, от друга изказвания тук таме от различни хора, по-навътре или навън в работите на ДЦЦ, различни SMS-и с объркващи данни, и за капак се чудим дали да вярваме и на инфо канала, защото не е ясно кой какво контролира, а това с касите е достойно за филм :) .

 

Ами не ти трябва да вярваш на Makena, просто е нормално да вярваш на информацията подавана от самия операто по техния канал, тъй като представлява самата компания.

.... или издава фалшив касов бон, което си е подсъдимо..

Еми то май става все по-ясно, че не може да се има доверие и на инфо канала май :) . То не бяха СМС-и, медийни глупости, филми с касите, бивши, бъдещи служители, вторични и какви ли не фирми, но както каза, ако стане издънка с плащанията и се стигне до махленско спиране на услугата заради това че АЗ като клиент съм бил объркан по някакъв начин къде да се плаща, следва напускане. (все едно ще уплаша гаргите).

За фалшивия бон и подсъдимото, ако знаеш как се успокоих, че било подсъдимо :lol:

Makena, не се засягай, ти вероятно нямаш никаква вина и даваш информация, но просто положението е такова, че който е като мен, доста трудно може да повярва на каквото и да е вече, което не пречи да си пишем и говорим. ;)

Link to comment
Share on other sites

@tedy кое не ти е ясно бе брат :)

Правителства се сменят, но някой хора работят по 20г в една и съща компания.

Логично е, че ще има недоволни, отказали се, ядосани, прави :) и т.н. но връщане назад няма.Винаги ( 90% ) когато има съдружие от 2ма, идва момент в който вижданията се разминават и става мазало.Но такъв е живота.

Сега като дойде края на месеца, много хора ще изпищят, ДСС ще изгуби няколко к клиенти :) и нещата си идват на мястото.Другия месец всеки ще си знае къде да плаща.

 

П.С. бтв ти абонат ли си на ДСС ? :D

П.С.2 Мен не ме интересува кой е собственик ( даже и ББ да е :D все тая ), важното е да имам интернет и телевизия - това за което си плащам.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Здравей Makena,

Всъщност имам няколко въпроса и вярвам че останалите ще са любопитни да научат истината.

 

1. Спомена че info и tv-sat на аналоговата в Пловдив са зашумени. Как успява да направи това бившия (съ)собственик, ако вие имате пълен контрол над преносната мрежа и централните станции? (поне според kokojoint)

 

2. Кой от собствениците контролира основния офис в Пловдив на бул. Кн. Мария Луиза №25А ? Доколкото знам там е и станцията за Пловдив.

 

3. Доколкото знам К.К е настоящият собственик на DCC. Как така сте бивши служители ако работите за него? Това е доста объркващо.

 

4. Какво е положението с web site-а?

 

5. Имат ли право "другите" да ползват емблеми, име, логота и други атрибути на търговската марка на DCC? Става дума за елементите ползвани в рекламите на "другите".

На първия въпрос :

притежава офис намиращ се на горния етаж над централата от където се излъчват всички сигнали и с радиопредавател с достатъчна мощност насочен върху апаратурата не е проблем

 

На върпос номер две

Контролира се от К.К. и неговия екип

 

На въпрос номер три:

споразумяваме се и работим като за всяка друга компания за която работим като външни консултанти

 

На въпрос номер четири

не е останало достатъчно време да бъде възстановен след поразиите

 

На въпрос номер пет:

логото не е защитено и е възможно използването от всякакви лица формата и цвета са защитетни от Цифрова кабелна телевизия - Ентри преди години когато те водеха война срещу ДЦЦ

 

Ами например, как можем да вярваме на потребител Makena като "добрия" в случая. Аз лично не го познавам, и нищо лично, но след всичко станало, ми се струва, че хората не могат да имат доверие на никого, поне докато не се изясни какво става, а това Само времето лекува. И доста хора, ако изгорят защото не са знаели за тия скандали или на едните каси не получат инфо или касите си правят мръсни номера едни на други, ще се откажат от услугите ви, без да ги интересува особено за неразбориите. Твърде вероятно е наистина едната страна в спора да е правата, но при подобни скандали знаем че няма прави и криви, това е тлъста баница, и е лесно да се загуби доверие, и покрай сухото гори и мокрото, ако мога да се изразя така.

Не може след подобни скандали всичко да остане постарому без загуби за всички, в чужбина президенти хвърчат и за по-малко.

Дано се оправят нещата все пак. Живеем в България, и сме свикнали вече с такива неща.

 

Така е губещи са всички печелят конкурентите това е осъзнато предполагам и от двете страни но в България явно няма нормален начин за защита нито на клиенти нито на собственици

 

Ами не ти трябва да вярваш на Makena, просто е нормално да вярваш на информацията подавана от самия операто по техния канал, тъй като представлява самата компания.

А до колкото собствениците - в търговския регистър са си още двама, пък и изобщо не трябва да те интересува колко са.

Касите на които плащаш издават касов бон, които доказват, че ти като клиенти си си платил месечната сметка.

Ако други каси издават пак касов бон с данните на ДЦЦ, то или си е легитимен и клиента пак си е в правото(а вътрешно самата фирма да се оправя при кой отиват парите) или издава фалшив касов бон, което си е подсъдимо.

 

И все пак това което правят си е пълна простотия, тъй като каквото и да реши съда вече ще има напуснали и недоволни клиенти.

Така, че който и да остане собственик ще е загубил с тези простотии.

 

Аз лично ползвам техните услуги и ако не ми спрат телевизията или интернета -ок, но при някакво временно или незнам си какво спиране - довиждане.

 

Касите издават касови бонове на различни фирми нито едните нито другите издават бонове на Цифрова кабелна компания и двата отбора предлагат споразумения за преподписване но едните имат техника, мрежа, поддръжка телефон а другите имат журналисти и каси вие си избирате кой е правилния екип

Link to comment
Share on other sites

...

П.С. бтв ти абонат ли си на ДСС ? :D

П.С.2 Мен не ме интересува кой е собственик ( даже и ББ да е :D все тая ), важното е да имам интернет и телевизия - това за което си плащам.

Да, абонат съм. Но за едно си прав - докато има телевизия, е почти все едно, докато не опре да се чуди човек къде да плати и дали няма да му спрат услугата ;) . Останалите мърморения са просто принципни и негодуванието от ставащото.

 

...

Така е губещи са всички печелят конкурентите това е осъзнато предполагам и от двете страни но в България явно няма нормален начин за защита нито на клиенти нито на собственици

Мда, явно това е един от големите проблеми, водещи до всички тия последствия - липса на работещи системи, закони и т.н.

Не е толкова ненормално да се появят търкания за баницата между двама собственика, но всички тия ексцесии с два СОТ-а, полиции, 24 часово полицейско присъствие, липса на начин по който да се намери законния собственик, бавното движение на жалби и оплаквания и т.н. и т.н., заглушавания, двояки смс-и, нови стари каси и глупости, изобщо повечето от тия неща как избощо са допуснати, няма правов ред и експедитивност в разрешаването на подобни спорове. Какво се учудваме, в съдилищата има дела, търкаляни с десетилетия. Иключително зле работеща администрация, бюрокрация.

 

"но едните имат техника, мрежа, поддръжка телефон а другите имат журналисти и каси вие си избирате кой е правилния екип "

- Ок, можеш ли да поясниш кои са "правилните"? Това май е най-важното. От по-горе казваш, че новите каси са "правилните"? Т.е. един вид на Гарванов касата вече не е валидна така ли..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Защото въпросния потребител е този който така да се каже създаде DCC ;)

 

Силни думи ... заслугата е на целия екип и финансовата подкрепа на инвеститорите.

Идеи реализирани с къртовски труд сега съсипвани заради некоректност.

Link to comment
Share on other sites

Макена, относно оборудването?

Как ползвам такова на компания, различна с тази, която предоставя услугите?

Като реша да се откажа, къде трябва да го върна?

Link to comment
Share on other sites

Тоест модемите и цифровите приемници които се контролират от апаратната ви ще спрат на 3-ти септември ако системата ви не регистрира плашане. Момичето от новата каса обаче твърдеше че единствения проблем ще е бавната реакция на поддръжката на старите каси заради липста на квалифицирани техници там.

 

Един от поддръжниците на тезата ви по горе писа че 'другата' фирма няма достъп до кабелната мрежа, но от този текст става ясно че това не е вярно. Впроса ми е кой все пак контролира кабелите и ако това сте вие как другите могат да се включат и да заглушават сигнал?

 

-------------

 

Докато се мотая iso14496 е успял да зададе втория въпрос :))

 

Липсват техници в старите каси няма спор само един техник остана другите, ако има такива са нови

 

Каналната мрежа е собственост на К.К. никога не е била собственост на ДЦЦ всички разрешителни са на ТВСАТ КОМ, а ДЦЦ ги използва под наем

А зашумяването е ефирно с мощно излъчване и може да стане само в непосредствена близост до апаратната, а поради щастлива случайност изключения съдружник си има офис над апаратната ...

Link to comment
Share on other sites

Майтапа настрана аз ако съм на мястото на Теди бих си пуснал телевизия от Евроком за месец-два докато се разбере какво става и след това вече ще стане ясно към кой да се включи отново (евентуално). Казвам ЕК защото знам че теди N3 не може да пусне... или това или антена...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

На моя въпрос за плащането през epay.bg отговор ... не получих.

 

Съжалявам за пропуска от утре ще бъдат пуснати и задълженията през ипей и ще дам допълнителна информация

Link to comment
Share on other sites

WОW, това е направо уникално. Използването на Electronic Warfare (EW) средства за разрешаване на бизнес взаимоотношения е изключително интересен и любопитен прецедент. Абе нали уж имаше там някаква КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията), която би трябвало да може да бъде сезирана и в подобен случай да проведе координирана операция с разните там ххБОП служби, дето обикновено затварят читанки, или се бъркам? :lol:

Link to comment
Share on other sites

WОW, това е направо уникално. Използването на Electronic Warfare (EW) средства за разрешаване на бизнес взаимоотношения е изключително интересен и любопитен прецедент. Абе нали уж имаше там някаква КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията), която би трябвало да може да бъде сезирана и в подобен случай да проведе координирана операция с разните там ххБОП служби, дето обикновено затварят читанки, или се бъркам? :lol:

 

КРС какво общо има в случая? вътрешните проблеми не са от компетенцията на този орган, а и докато кабелният оператор продължава да си изпълнява условията по договора ... не виждам к'во общо има регулатора в случая. ако някой трябва да се сезира, това според мен е КЗП, защото много хора ще платят на "едните каси" и за месец септември ще им бъде спрян интернета.

в тая тема всеки почна да си поства яко offtopic-и ... мисля, че хората търсят предимно информация, различни гледни точки и т.нат., а не бла-бла.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

А зашумяването е ефирно с мощно излъчване и може да стане само в непосредствена близост до апаратната, а поради щастлива случайност изключения съдружник си има офис над апаратната ...

WOW.

 

Създаването на екранировка която да намали силата на излъчването може да стане и с подръчни средства. Ползва се принципът на Фарадеева клетка. Примерно, с алуминиево фолио се облепва пода и тавана, като задължителното условие е фолиото от пода и тавана да е галванично (електрически) свързани. Най-лесно ще е ако фолиото от ролката не се прекъсва и се облепят и двете стени. Големият проблем ще е с раковете - ако са плътно стъпили на пода няма как импровизираният екран да мине под тях и съответно ще е напълно безполезен (и даже вреден).

 

Според мен обаче има вероятност нещата да са доста по-прости. Например, докато е бил шеф да си е пуснал кабелче за телевизия в офиса, което идва направо от сервизното помещение. По кабел ще му е доста по-лесно да връща зашумяващ сигнал, отколкото през бетонен под.

 

@samkijot, Комисията за Радио Съобщенията регулира всички които излъчват радиосигнали. Особено ако са с голяма мощност и в центъра на гъсто насeлен град.

Link to comment
Share on other sites

Липсват техници в старите каси няма спор само един техник остана другите, ако има такива са нови

 

Каналната мрежа е собственост на К.К. никога не е била собственост на ДЦЦ всички разрешителни са на ТВСАТ КОМ, а ДЦЦ ги използва под наем

А зашумяването е ефирно с мощно излъчване и може да стане само в непосредствена близост до апаратната, а поради щастлива случайност изключения съдружник си има офис над апаратната ...

 

Няма нищо случайно!!!!! Сър Гологанов винаги е знаел, че хрантути неблагодарници като вас, просто точно сега се усетихме и НИЕ колко сте некомпетентни и некадърни, когато ви остави ТОЙ, да си тръгнете, заради голи обещания на К.К. и няколко месечни премийки,(които още не сте взели:))))) заради които жалките ви задници гордо се вмирисваха до момента и същевременно заради вас губихме клиенти. Халал да сте му на К.К. той много скоро ще разбере какви капути дундурка и тогава ще ви резне топките на поредното събрание коктелче, разбира се вие пак ще останете безумно изненадани, че ви е кастрирал. Защото ще е истинско чудо, ако още са ви останали кожички след сюнета на БЛАГОДЕТЕЛЯ ви, който ще ви довърши между третото и четвъртото уиски. И... нека ви кажа [censored], че НИКОЙ от вашата фирмичка няма да вземе сериозни кинти освен АДВОКАТИТЕ и ОХРАНИТЕЛНАТА ФИРМА, помни какво ти казвам!

Edited by Dreamer
Censored
Link to comment
Share on other sites

Няма нищо случайно!!!!! Сър Гологанов винаги е знаел, че хрантути неблагодарници като вас, просто точно сега се усетихме и ние колко сте некомпетентни и некадърни, когато ви остави ТОЙ, да си тръгнете, заради голи обещания на К.К. и няколко месечни премийки,(който още не сте взели:))))) заради които жалките ви задници гордо се вмирисваха до момента и същевременно заради вас губихме клиенти. Халал да сте му на К.К. той много скоро ще разбере какви капути дундурка и тогава ще ви резне топките на поредното събрание коктелче, разбира се вие пак ще останете безумно изненадани, че ви е кастрирал. Защото ще е истинско чудо, ако още са ви останали кожички след сюнета на БЛАГОДЕТЕЛЯ ви, който ще ви довърши между третото и четвъртото уиски. И... нека ви кажа малоумни говеда вмирисани, че НИКОЙ от вашата фирмичка няма да вземе сериозни кинти освен АДВОКАТИТЕ и ОХРАНИТЕЛНАТА ФИРМА, помни какво ти казвам!

Драмата вече се задълбочава...

Да ти кажа, уважаеми fuck, че ако твоят работодател имаше малко мозък, то нямаше да разбие този тъй сладък бизнес. Това се отнася и за другия съсобственик.

Извод: и двамата съсобственици стават за всичко друго, но не и за чорбаджии. Чорбаджилъка иска и акъл, не само мишци.

Link to comment
Share on other sites

Знам до кого и какво пиша гомнарче!!!!

Ааааа-м да ти кажа тия лафчета, дето ги пускаш на съседката, тук не са вървежни. Опитай пак:))))

А и да ти кажа, нагледах се на такива елитарни герои като тебе, уж на селяните не взимали парите... пък като получат SMS от банката за кредита... изведнъж взимат и поемат всичко и веднага им се разширява... халката. (няма нужда от вазелин)

Аз кредити нямам, [censored]. И ако твоята халка се разширява..., то моята е още девствена и такава и ще си остане... щото нямам шеф на който да я предложа... за разлика от теб.

При следваща обида поста ти ще бъде докладван и надявам се, че той ще ти бъде и последният.

Edited by Dreamer
[censored]
Link to comment
Share on other sites

fuck, такова отношение не се толерира във форума ни! Когато те баннат да знаеш, че е заради обидите, а не поради някаква цензура, нещастник мизерен!

Link to comment
Share on other sites

Аз кредити нямам, селянче малко и нискообразовано. И ако твоята халка се разширява..., то моята е още девствена и такава и ще си остане... щото нямам шеф на който да я предложа... за разлика от теб.

При следваща обида поста ти ще бъде докладван и надявам се, че той ще ти бъде и последният.

 

Уаааааааааааау ужас, прости миииииииииииииии,не ме докладвай!

Как мислиш миличък какво работя... във фирмата? Като гледам как бързо ми определи пола, направо и ще познаеш какво работя. Не се напъвай. Желая ти приятна вечер, ще трябва да те напусна засега, но много скоро ще се... намерим. Хайде по-весело де, всепак е събота вечер. Чао доскоро и без глупости докато ме няма!:))))

Edited by fuck
Link to comment
Share on other sites

Принципно вършея на друго място, както е известно, но поради двата рапорта и тоталната липса на колегите напоследък (май само аз не съм в отпуска)...се наложи да влезна и тук.

Днес цял ден ме цепи главата и нямам никакво време и желание да ви проследявам разгорещената и интелигентна дискусия, затова без да чета просто трия всичко от поста на новопоявилата се звезда и до долу. Последствия за писалите няма да има по простата причина, че не съм чел кой какво е писал. Преди да напусна раздела, в който се надявам да не влезна скоро - само ще цитирам точка 1 и 2 от правилата на форума и ако се наложи да влезна втори път заради подобно нещо, вече ще си направя труда да изчета простотиите и ще има тропически плодове на заслужилите.

 

1. Добрият тон е абсолютно задължителен! Уважавайте останалите участници във форума, дори когато не сте съгласни с тях. Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с Вас. Горещо препоръчваме да се изразявате на кирилица!

 

2. Не е разрешено използването на псувни, обидни думи, преки характеристики или самоцелни саркастични забележки, особено когато целят разпалване или подклаждане на конфликт.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...