Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

някой на 15 лв. тарифа може ли да гледа онлайн филмите от каталога на аренабг? при това таква, които са изпълнени с много висок frame per second/frame rate т.е. в екшъните, фантастиките, където има бърза смяна на кадрите.

май в скоро време ще сменям доставчика, 'щото тея 1,5 Mb/s не ми са достатъчни (въпреки ниската цена)...

 

за пробване примерно този филм. той е с бая "движение" в началото

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

някой на 15 лв. тарифа може ли да гледа онлайн филмите от каталога на аренабг? при това таква, които са изпълнени с много висок frame per second/frame rate т.е. в екшъните, фантастиките, където има бърза смяна на кадрите.

май в скоро време ще сменям доставчика, 'щото тея 1,5 Mb/s не ми са достатъчни (въпреки ниската цена)...

 

за пробване примерно този филм. той е с бая "движение" в началото

 

Аз гледах IRREVERSIBLE преди няколко дни и нямах проблеми изобщо. Само към 8 почна много да пада буфера, но пак нямаше чак толкова прекъсвания. Най-много 2-3 и то за по 1-2 секунди.

 

1.5Mb/s са напълно достатъчни, защото рядко се среща филм с над 1100bps и AC3 звук още 448 (максимум) - 1548kbps. Друг е въпроса колко се получават тия 1.5Mb/s, но точно в момента при мен ги има всичките. А и такъв филм е просто екстремен случай.

 

Сега го пуснах филма и до 3минута няма никакъв проблем. Само 1 път се изпразни буфера още в самото начало и сега си седи на половина.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз гледах IRREVERSIBLE преди няколко дни и нямах проблеми изобщо. Само към 8 почна много да пада буфера, но пак нямаше чак толкова прекъсвания. Най-много 2-3 и то за по 1-2 секунди.

 

1.5Mb/s са напълно достатъчни, защото рядко се среща филм с над 1100bps и AC3 звук още 448 (максимум) - 1548kbps. Друг е въпроса колко се получават тия 1.5Mb/s, но точно в момента при мен ги има всичките. А и такъв филм е просто екстремен случай.

досега всичките филми, които съм пробвал да гледам буферират супер яко и просто не се гледа. едно е да гледаш филм като irriversible, дето "забързаните моменти" се броят на пръстите на едната ръка, друго е някой екшън, където в 70-80% от времето кадрите се "движат" доста бързо

 

а иначе някъде бях мярнал, че се изискват 1,3 Mb/s за да се стриймва .... ама явно 15 лв. тарифа на dcc не може да се справи и с това :bgrin:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Това дали лети самолет или се състезават костенурки Cross Country няма никакво значение. Единствено има значение колко bps е филма на момента. Irreversible също има доста повече движение в началото. Камерата се върти така, че да ти стане лошо направо.

 

А и както ти казах. Crank върви без проблем.

 

Виж да не ти яде нещо интернета. Свали си Net Limiter. Дефакто е нещо като firewall и ти казва кой процес към къде иска да се върже и колко трафик използва. Също показва сума на моментният.

 

Също ако ползваш BitComet и си го паузирал, направо го спирай, защото то продължава да яде трафика незнайно защо. Обменя явно някакви пакети.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Това дали лети самолет или се състезават костенурки Cross Country няма никакво значение. Единствено има значение колко bps е филма на момента. Irreversible също има доста повече движение в началото. Камерата се върти така, че да ти стане лошо направо.

 

А и както ти казах. Crank върви без проблем.

 

Виж да не ти яде нещо интернета. Свали си Net Limiter. Дефакто е нещо като firewall и ти казва кой процес към къде иска да се върже и колко трафик използва. Също показва сума на моментният.

 

Също ако ползваш BitComet и си го паузирал, направо го спирай, защото то продължава да яде трафика незнайно защо. Обменя явно някакви пакети.

 

нищо не ползвам. всичко съм спрял, но щом при теб върви нормално, а при мен не - значи проблемът е при мен ... и да, сгрешил съм. не fps-то, a bps-то съм имал в предвид :)

Link to comment
Share on other sites

Вече съм абонат на DCC телевизия. Качеството е много добро, несравнимо с ЕК.

Сега, момчето каза, че по принцип такива смущения и лошо качество се дължали на пирати, ама аз какво да направя, в крайна сметка от качеството на ДЦЦ ТВ в момента като гледам сме много по-доволни. Хем и с 3 лв по-евтино (както се очертава).

Link to comment
Share on other sites

някой ако може да едитне първия пост и да сложи телефоните на support-а, че не на всеки му се рови из мненията на темата ... в сайта никъде не пише кои са телефоните. трябва някой като компютърниячервей да каже, че това са тези на централния офис, та да знаем вси' ....

15-на минутки без външен нет. тъкмо намерих на кой да звъня и нета "дойде".

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

някой ако може да едитне първия пост и да сложи телефоните на support-а, че не на всеки му се рови из мненията на темата ... в сайта никъде не пише кои са телефоните. трябва някой като компютърниячервей да каже, че това са тези на централния офис, та да знаем вси' ....

15-на минутки без външен нет. тъкмо намерих на кой да звъня и нета "дойде".

Пише го най-отгоре на флаш логото: 624442

Link to comment
Share on other sites

До преди малко нямах интернет, не се сетих да проверя дали имам български - ползвах външен. Рестартирах модема и той зацикли на Establish Time of Day - In Progress и не щеше да продължи. Сега това пак е In Progress, но поне продължи нататък и нета дойде, а в лога ми датата е 1970-01-01 от 29 декември. Някой друг с подобен проблем?

Link to comment
Share on other sites

някой ако може да едитне първия пост и да сложи телефоните на support-а, че не на всеки му се рови из мненията на темата ... в сайта никъде не пише кои са телефоните. трябва някой като компютърниячервей да каже, че това са тези на централния офис, та да знаем вси' ....

15-на минутки без външен нет. тъкмо намерих на кой да звъня и нета "дойде".

 

Проблема беше от Еволинк, но го отстраниха сравнително бързо.

 

ОФФ: Преди малко падна и тока, и вече 2ма звъняха с проблем с интернет-а:

 

Ами тука ми пише на монитора едно съобщение на черен екран: No connection

 

.... :punk

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Това за гледането онлайн - дава ми

 

"Безплатният трафик за тази група е изчерпан към момента. Моля опитайте по-късно."

 

и не знам какво да правя, пък няма да пращам СМС за 2,40 да ми пуснат трафик за 5 дни ;) Та като успея някой ден да пусна онлайн някой филм ще пиша при мен как е.

Link to comment
Share on other sites

Това за гледането онлайн - дава ми

 

"Безплатният трафик за тази група е изчерпан към момента. Моля опитайте по-късно."

 

и не знам какво да правя, пък няма да пращам СМС за 2,40 да ми пуснат трафик за 5 дни ;) Та като успея някой ден да пусна онлайн някой филм ще пиша при мен как е.

новогодишен "бонус". и при мен е така ...

 

Като гледам оригиналния пост просто не мога да не напиша: "АЗ ЛИ ДА СЪМ РИБА?" :)

а бе, тя рибата все някога ще се измъкне от мрежата, ама да видим кога ще е ;)

Link to comment
Share on other sites

една фифа не може да се изиграе като хората :sick

 

218161307.png 218160617.png 218163399.png

 

к'ъв е тоя пинг от над 100 към бг?! вече повече от 30 мин. .... май конкурирате евроком по "качеството на услугата" :angry1

 

и само на 800км растояние, пинга вече е близо 400ms -> 218165680.png

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

една фифа не може да се изиграе като хората :sick

 

218161307.png 218160617.png 218163399.png

 

к'ъв е тоя пинг от над 100 към бг?! вече повече от 30 мин. .... май конкурирате евроком по "качеството на услугата" :angry1

 

и само на 800км растояние, пинга вече е близо 400ms -> 218165680.png

 

Тъкмо и аз щях да сложа тестове от speedtest, ама няма смисъл защото положението и при теб е същото. Тази вечер нета е яко в гъза и то в 12 и половина през ноща :angry1 :angry1 :angry1 За първи път от както минах на ДЦЦ успяха да ми вдигнат яко нервите. Я кажете телефон на съпорта малко да ги посъбудя, щото съм много на кеф да се карам с някой тази нощ :angry1

Link to comment
Share on other sites

Това беше обсъждано една-две страници по-нагоре. Става въпрос за happy hour-а - когато увеличат скоростите всеки се нахвърля да тегли. Компютърния червей май предложи и опций за решаването на проблема.

 

В късните часове скоростите на happy hour-а се нормализират:

 

218175960.png

218176289.png

Link to comment
Share on other sites

Това беше обсъждано една-две страници по-нагоре. Става въпрос за happy hour-а - когато увеличат скоростите всеки се нахвърля да тегли. Компютърния червей май предложи и опций за решаването на проблема.

 

В късните часове скоростите на happy hour-а се нормализират:

 

Happy Hour трънци !!!! :angry1 Него го пускат винаги към 23:30, сега е 1:30 т.е 2 часа по късно нета е яко в г*** :angry1 :angry1

 

218189601.png

 

218190337.png

 

218191011.png

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

happy hours ... my ass.

 

На вас двамата с острието човек к'вото и да ви каже все не е достатъчно и възникват и нови и нови въпроси.Какво искаш да чуеш?На 03.01.2008г в 11:42ч ще се върнат нещата по старо му!

 

back to the normal ... my ass.

Link to comment
Share on other sites

е, нали все пак трябва да се поддържа "огъня" на тая тема ... а и то твоето наистина не може да се познае иронично ли е, сериозно ли е ... въпроса е, че т'ва дето го няма в договора е един голям балон, който се надува и се пуска от време на време :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Като гледам така цялостните впечатления от нета са кофти?

 

Аз съм доволен на който не му харесва да не се включва.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам така цялостните впечатления от нета са кофти?

зависи за какво ще го ползваш. нета е сравнително стабилен(досега 2-3 спирания от по няколко минути), пинг-се пооправи (главно за игри в мрежа говоря), но 180kB/s не знам дали ще ти стигнат ... все пак е за 15 лв. де

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...