Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Не бях чувал. :) Сега ще я погледна.

 

Друго полезно нещо за случаи когато не искаш да слагаш програми е да накараш човека да отвори www.whatismyip.com и да ти издиктува "4те големи цифри разделени с точка". Виж това от съпорта на БТК го научих пък аз.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Друго полезно нещо за случаи когато не искаш да слагаш програми е да накараш човека да отвори www.whatismyip.com и да ти издиктува "4те големи цифри разделени с точка". Виж това от съпорта на БТК го научих пък аз.

 

Аз това правех де. Самоче по-лесна страница, че тая е много дълга. www.cmyip.com . Ама все пак, всеки път трябваше да казвам "отвори оная страница и ми кажи цифрите, че ми трябва компютъра". :)

Link to comment
Share on other sites

Аз това правех де. Самоче по-лесна страница, че тая е много дълга. www.cmyip.com . Ама все пак, всеки път трябваше да казвам "отвори оная страница и ми кажи цифрите, че ми трябва компютъра". :)

Ако ти трябва да си ползваш компютъра от друг компютър има много приложения, но най-лесно е с logmein.com. Хем можеш да се логваш с пълни права хем можеш сам да си видиш ИП-то от уебпанела без да питаш никого.

Link to comment
Share on other sites

Преди около 2 седмици в цялата махала бяха прокопали окопи и трашеи :D Та въпроса си ми е нета по-добър ли е от ЕККЛанския(ексгигабитския) по-конкретно за 20 лв. и има ли смисъл да сменям доставчика , щото като гледам имат някаква тънка оферта за интернет , кабелна и цифрова ?

Link to comment
Share on other sites

Преди около 2 седмици в цялата махала бяха прокопали окопи и трашеи :D Та въпроса си ми е нета по-добър ли е от ЕККЛанския(ексгигабитския) по-конкретно за 20 лв. и има ли смисъл да сменям доставчика , щото като гледам имат някаква тънка оферта за интернет , кабелна и цифрова ?

 

по въпроса има 23 страници с различни мнения. на едни им харесва на други не. като ги прочетеш ще разбереш за какво става дума. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете моля ви дали прекъсва тоя нет вечер(говоря за 15 кинтовата) защото сега съм на гига*ита и мисля да го сменям защото вечер не може да се праи нищо..и дали има отделен локален спд или е като на гига*ита - общо български

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете моля ви дали прекъсва тоя нет вечер(говоря за 15 кинтовата) защото сега съм на гига*ита и мисля да го сменям защото вечер не може да се праи нищо..и дали има отделен локален спд или е като на гига*ита - общо български

 

За 4 дни не ми е спирал нета. Единствено вечер между 19 - 23.30 международния е кофти и има висок пинг.

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете моля ви дали прекъсва тоя нет вечер(говоря за 15 кинтовата) защото сега съм на гига*ита и мисля да го сменям защото вечер не може да се праи нищо..и дали има отделен локален спд или е като на гига*ита - общо български

 

При мен вечер нета е меко казано ужасен! Има около 40% загуби... Напоследък и през деня е така... скоростта ти е 200к гледобед и вечер, 400к през нощта и сутринта -> тва е..

Като гледам май от нова година ще търся нов доставчик, помисли си дали и ти искаш да търсиш от нова година същото ;).. един приятел е от 2 дена на DCC и май и той ще се отказва :huh:

Link to comment
Share on other sites

И все пак някой ще ме светне ли има ли някаква далавера към момента да минава човек от EK TV към ДЦЦ ТВ. Само за телевизията говоря.

ЕК е 16 лв, ДЦЦ 15. Аз исках да мина на ДЦЦ щото бяха с цели 4 лв по-евтини, а и чувам, че качеството им било по-добро. Сега са само с 1 лв по-малко, и ако ЕК не повиши цените на ТВ (както се очертава), май няма много смисъл и ДЦЦ действаха явно на принципа няколко месеца по-ниски цени колкото да съберат клиенти и след това юруш на повишенията. Та поне ако като качество в Кичука са по-добре, някой ако има впечатления, към I РПУ някъде, Нептуна и т.н. За 1 лв не си струват усилията, освен ако качеството е доста по-добро, щото на ЕК е под всякаква критика. Даже се чудя дали собственоръчно да не включа кабела към кутията на ДЦЦ колкот да видя как е, иначе няма да пиратствам разбира се :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

аз живея до 1 РПУ

качеството е супер, поне мен ма удовлетворява

така де, гледам само discovery, диемите (само футбола :D) и AXN

но личното мнение за кабелната DCC > EK

интернета, имам забележки към външния трафик ... имам чувството, че къде живея аз нета никога не е на 100% или на 90 поне :/

Link to comment
Share on other sites

имам чувството, че къде живея аз нета никога не е на 100% или на 90 поне :/

 

Нали е негарантиран... на 100% може да е само ако има много абонати които не го ползват ... а и всичко зависи какво правиш. Ако качваш и свалят само от презокеански сървъри положението е много по-различно отколкото ако сваляш торенти. Отделно когато играеш игри и ползваш много малко интернет но пък ти трябва скорост "до там и обратно" (т.е. малък ping). Всеки разбира качеството по различен начин. А и кабелните мрежи имат доста паразитен трафик така че може да отчита че сваляш с по 1мб/сек а реално BitTorrent-a да показва че скоростта е 850кб/сек... Ако пред цялото време скоростите ти са поне 80% от обявеното и пинг до сървъри в софия е под 50мс тогава нет-а ти е 6. Ако пинг-а до български сървъри е над 300 положението е много зле и дори като браузваш ще усетиш че е тромаво.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно! Може в един квартал нет-а да е бетон а в друг да прекъсва начесто, скоростта да е по-бавна и т.н. - то е достатъчно да има кофти кабел или скапан рутер и си за снимка. Или както при мен при ЕК слаб сигнал само че е слаб само като се върнат комшиите вечерта и си пуснат телевизорите и техниците на ЕК така и не хванаха вяра че когато дойдат през деня е ок а вечерта става в пъти по-зле и то нивото на шума а не само интернета. Качеството на образа на телевизора също е много по-кофти а цифровата на моменти прекъсва за секунда-две и така на всяка минута. Особено за Господари на ефира половината пъти като ги гледам ги пускам на аналоговата въпреки че е само снежинки но поне се вижда НЕЩО докато другото тръгне/спре през 30 секунди по 5 секунди прекъсване - изнервях се много ... затова и спрях да ги гледам Господарите че поне да не се дразня.

 

От Langame в началото имаше доста прекъсвания заради токови удари и т.н. от околните строежи но благодарение на намесата на който трябва сега всичко е 6+ :)

Link to comment
Share on other sites

Такааам значи ходих до едни приятели каоито със си пуснали там целия паке. Цифрова, нет и телефон. Сега TV-то е 6 обаче нета ме притеснява. Уж бил 1,5 MBts, а пуснах едно торентче от Zumunda с около 150-200 сийдара и дърпаше с 180 KBts?! IP-то е изкекифенчино и сиг ще ме ограничава за някои и неща, а нещата при телефона въобще не са ми ясно. Ще съм благодаре, ако ме светне някой по тези въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Уж бил 1,5 MBts, а пуснах едно торентче от Zumunda с около 150-200 сийдара и дърпаше с 180 KBts?!

 

ами сметни колко е 1,5 Mbts ... 192 KB/s, нали така? аз някъде в тази тема или в другата на евроком съм споменал, че капацитета на връзката е обикновенно +/- 10 KB/s от посочената скорост

Link to comment
Share on other sites

Не съм обърнал внимание, че са бита. Значи нета им е доста слаб. "Изкикифенчено" имам оредвид, че е странно IP-то. Не е нормално, ами беше нещо от рода на 77.77хххх А и да питам може ли само цифрова телевизия да се пусне?

Link to comment
Share on other sites

Не съм обърнал внимание, че са бита. Значи нета им е доста слаб. "Изкикифенчено" имам оредвид, че е странно IP-то. Не е нормално, ами беше нещо от рода на 77.77хххх А и да питам може ли само цифрова телевизия да се пусне?

кво му е Изкикифенченото ип като ип

дори е мн яко ако е 77.77 :wub:

Link to comment
Share on other sites

Не съм обърнал внимание, че са бита. Значи нета им е доста слаб. "Изкикифенчено" имам оредвид, че е странно IP-то. Не е нормално, ами беше нещо от рода на 77.77хххх А и да питам може ли само цифрова телевизия да се пусне?

 

Айде сега.... значи и на Langame са им "изкикиферчини" IP-тата след като са 80.80.14х.ххх??? Щом е реално IPто значи всичко си му е наред.

 

На БТК АДСЛ-а ти дава NAT-нато IP което не е хубаво за някои неща но пак може да се forward-нат някои портове към вътрешния компютър. Хубавото е че ако не forward-неш всички портове така нямаш нужда от софтуерен firewall и все пак аз бих предпочел компютъра ми да е с реално IP.

 

Слаб нет? 1.5 мбита не е много слаб. А и те имат и по-високи тарифи - я погледни сайта им? Друга тема е че от DCC за 15лв получаваш 1.5мбита, за 25лв получаваш 2мбита докато при Langame примерно за 20лв получаваш 4мбита български трафик и до 100мбита локален, иначе международният е същия като скорост. А колкото до свалянето от замундата - скоро и аз имах проблеми но със сийдването - не мога да си обясня защо но сийдвах с под 100кб/сек докато като свалих 1 торент от bt.wrzru.com почнах с по 500-700кб/сек да сийдвам така че не е показателна бройката на peers в замундата според мен. То и speedtest.net също не е най-адекватното мерило за скоростта на интернета ти ама пак е нещо...

Link to comment
Share on other sites

Не съм обърнал внимание, че са бита. Значи нета им е доста слаб. "Изкикифенчено" имам оредвид, че е странно IP-то. Не е нормално, ами беше нещо от рода на 77.77хххх А и да питам може ли само цифрова телевизия да се пусне?

 

пич да ти имам логиката :bgrin: кефиш :punk

 

Друга тема е че от DCC за 15лв получаваш 1.5мбита, за 25лв получаваш 2мбита докато при Langame примерно за 20лв получаваш 4мбита български трафик и до 100мбита локален

 

Все пак взимайте предвид и вида на доставчика ( технологията,оборудването на/за мрежата )

 

Ето нещо и за по любознателните.Интересни скорости и още по интересни цени имат извън БГ.Без да споменаваме, че имат и Bandwidth limit и ако се поотпуснеш почваш да кихаш за всеки следващ MB.Да не говорим пък колко са наказани по отношение на дърпане на филми,мп3,софтуер и т.н.

 

П.С. Лоша практика в БГ е да се мери качеството на интернет по това за колко време дърпаш даден филм или мп3ка от някои торент или warez сайт.Ако стане както навън, всички тези сайтове да ги няма ( или да не се виждат ) всички ще са много доволни от интернета си :)

Link to comment
Share on other sites

П.С. Лоша практика в БГ е да се мери качеството на интернет по това за колко време дърпаш даден филм или мп3ка от някои торент или warez сайт.Ако стане както навън, всички тези сайтове да ги няма ( или да не се виждат ) всички ще са много доволни от интернета си :)

 

и какво искаш да кажеш с това?! че вие предлагате супер стабилен интернет за сметка на скоростта, така ли? само дето в последните дни пакетите се губят редовно на 25%, за ping-a не ми се говори вече ...

 

C:\Documents and Settings\samkijot>ping google.com
....
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=409ms TTL=239
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=458ms TTL=239
Request timed out.
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=221ms TTL=239

Ping statistics for 64.233.167.99:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 221ms, Maximum = 458ms, Average = 362ms

Link to comment
Share on other sites

и какво искаш да кажеш с това?! че вие предлагате супер стабилен интернет за сметка на скоростта, така ли? само дето в последните дни пакетите се губят редовно на 25%, за ping-a не ми се говори вече ...

 

C:\Documents and Settings\samkijot>ping google.com
....
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=409ms TTL=239
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=458ms TTL=239
Request timed out.
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=221ms TTL=239

Ping statistics for 64.233.167.99:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 221ms, Maximum = 458ms, Average = 362ms

 

Интересно тълкуваш П.С.-а ми.Та ще продължа да поствам възможно по-малко именно поради тази причина :)

Link to comment
Share on other sites

и какво искаш да кажеш с това?! че вие предлагате супер стабилен интернет за сметка на скоростта, така ли? само дето в последните дни пакетите се губят редовно на 25%, за ping-a не ми се говори вече ...

 

C:\Documents and Settings\samkijot>ping google.com
....
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=409ms TTL=239
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=458ms TTL=239
Request timed out.
Reply from 64.233.167.99: bytes=32 time=221ms TTL=239

Ping statistics for 64.233.167.99:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 221ms, Maximum = 458ms, Average = 362ms

За по-представителна извадка направи поне следното:

ping -n 30 google.bg

същото и за други сървъри. С 4 пакета че един се губи нищо не значи. Както и две по-големи времена на отговор от общо 4.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...