Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

на Коледа се случват чудеса :D

може и да има

според мен скоростите са доволни, трябва да се подобрява стабилността възможно най-много

това е моето мнение :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Явлението е времмено ограничено е до 1 мегабит и скоро ще бъде върнато в нормалното му състояние

 

Добре бе хора. Хубаво. Налага ви се. Ами обявете го някъде. В официалният си форум примерно. Сложете една секция новини на сайта и там пишете. Не е голямо усилие. Нали ние даваме парите и в крайна сметка не знаем какво става аджеба. Вместо да се звъни на съпорта постоянно, ще е по-лесно ако имаше някаква показност на събитията, а не всичко да става далеч от погледите на клиентите и обаждането на съпорта да е единственият начин да се разбират временните проблеми и "новини".

Link to comment
Share on other sites

т'ва трябва да добавиш, че е по времето на т.нар. happy hours (бонуса), а не е постоянно положение .... да не остане някой с грешни впечатления ;)

 

Всъщност е в 11:15 на обед, на Коледа, когато всички са си вкъщи...

 

215256230.png

Link to comment
Share on other sites

Всъщност е в 11:15 на обед, на Коледа, когато всички са си вкъщи...

 

215256230.png

Само не ми казвай, че това е за 15 лв или колкото там тарифата, че аз на 20 на Лангейм толкова правя към чужбина?!

Иначе на 2 Януари идват и прекарват телевизията от ДЦЦ, ЕК го спрях.

Интересното е, че докато бях на касата, имаше хора, които се включваха към телевизията им, вероятно примамени от промоциите :)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Само не ми казвай, че това е за 15 лв или колкото там тарифата, че аз на 20 на Лангейм толкова правя към чужбина?!

Иначе на 2 Януари идват и прекарват телевизията от ДЦЦ, ЕК го спрях.

Интересното е, че докато бях на касата, имаше хора, които се включваха към телевизията им, вероятно примамени от промоциите :)

 

Така като гледам резултата от теста е 15 левовата тарифа. Иначе преди да се махна от Евроком всеки път когато ходих да плащам винаги имаше хора пред мен, които си подаваха молби за изключване.

Link to comment
Share on other sites

Само не ми казвай, че това е за 15 лв или колкото там тарифата, че аз на 20 на Лангейм толкова правя към чужбина?!

 

мда, за 15 лв. е това .... само дето не е стабилно като преди. играе - от 300-400 до 600 .... и говорим за времето от 23:30 до 11:30 - период, в който нета не се ползва толкова усилено от домашни потребители.

Link to comment
Share on other sites

мда, за 15 лв. е това .... само дето не е стабилно като преди. играе - от 300-400 до 600 .... и говорим за времето от 23:30 до 11:30 - период, в който нета не се ползва толкова усилено от домашни потребители.

Е, пак е нещо, но бай ви Гаров е дигнал малката тарифа за почти същия период доста, снощи на 20 лв тарифа изкарах с софия 22 мегабита. :) С Лондон беше 'мизерните' 10 мегабита :) . Сега се сетих за това.

Така че пак си възвърнах душевното равновесие.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Е, пак е нещо, но бай ви Гаров е дигнал малката тарифа за почти същия период доста, снощи на 20 лв тарифа изкарах с софия 22 мегабита. :) С Лондон беше 'мизерните' 10 мегабита :) . Сега се сетих за това.

Така че пак си възвърнах душевното равновесие.

 

Набутал си се брат.Глей при мене кво стаа на 10лв-овата тарифа в 22:55

 

215966446.png

 

А сега майтапа настрана.Днеска се случи така, че слушах повечко радио и за 1ч пуснаха поне 6 пъти реклама на хипер-бързия интернет на ЕК и така хубавата им :) цифрова телевизия.Вместо тия пари да ги вложат в няква оптимизация на мрежата си ( не че ще стигнат де... ) те зарибяват хората с глупости.Вземи после тоя договор за 1г и кат щеш.

Link to comment
Share on other sites

А сега майтапа настрана.Днеска се случи така, че слушах повечко радио и за 1ч пуснаха поне 6 пъти реклама на хипер-бързия интернет на ЕК и така хубавата им :) цифрова телевизия.Вместо тия пари да ги вложат в няква оптимизация на мрежата си ( не че ще стигнат де... ) те зарибяват хората с глупости.Вземи после тоя договор за 1г и кат щеш.

 

На цената на качеството нали знаеш :) Къде е blame да ни убеди колко сериозен доставчик са ЕК и как хората не могат да насмогнат да включват абонати... в тоя ред на мисли какво стана в района до моста на Герджика? Някакви надежди идната година да успея да се отърва от ЕК или да минавам на сателити нещо?

 

 

 

Набутал си се брат.Глей при мене кво стаа на 10лв-овата тарифа в 22:55

 

215966446.png

 

Я вземи пусни и един тест до London и New York примерно че ми стана интересно на 10левовата тарифа какво става :) Тъй и тъй сме почнали да си ги мерим... интернетите де :)

Link to comment
Share on other sites

....

интересно, що обръщаш внимание на екк, а не казваш нещо съществено за дцц :P .... явно при вас принципа е "к'вото дойде" :D

btw админа по-горе казва "скоро ще бъде върнато в нормалното му състояние" ... ама т'ва скоро е относително понятние, както надявам се повечето тук се досещат. ако има нещо, щеше да се каже к'ва е причината, до кога ще е така (точна дата) и нещо в тоя ред на мисли ... а не скоро

 

п.п. форума на tvsatbg мноо умряла работа нещо. хората там 'ич не са очаровани. особено тези в асеновград - чувстват се пренебрегнати за сметка на "рибките" в пловдив. явно приготвените "мрежи" са били бая големички ;)

 

А нещо за нови скорости чува ли се :)

 

а, да ... и този въпрос мисля, че ще стане актуален, когато скоростите на еврокомския кабелен интернет се увеличат в близкия един месец (последното увеличение в пловдив беше 2 месеца след това в софия) ... все пак нали се опитвате да се мерите по тях - кабелен интернет, доксис-моксис (:D), модемчета, а-у .... ама нали е по-интересно да се изкоментира маркетинговото поведение на конкуренцията, отколкото да се говори по същество ;)

 

айде със здраве.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

....в тоя ред на мисли какво стана в района до моста на Герджика?

 

Нищо ново няма по въпроса, скоро несъм питал и касите, защото карам все нощни :)

 

За меренето... нямам такива мераци :)

 

интересно, що обръщаш внимание на екк, а не казваш нещо съществено за дцц tongue.gif .... явно при вас принципа е "к'вото дойде" biggrin.gif

btw админа по-горе казва "скоро ще бъде върнато в нормалното му състояние" ... ама т'ва скоро е относително понятние, както надявам се повечето тук се досещат. ако има нещо, щеше да се каже к'ва е причината, до кога ще е така (точна дата) и нещо в тоя ред на мисли ... а не скоро

 

На вас двамата с острието човек к'вото и да ви каже все не е достатъчно и възникват и нови и нови въпроси.Какво искаш да чуеш?На 03.01.2008г в 11:42ч ще се върнат нещата по старо му!

Еми добре ама ако нестане в 11:42 ти в 11:45 ще пишеш:

 

Аидеее беее кво стана нали казахте.... блаблабла

 

Обръщам внимание на к'вото искам и каквото ми е направило впечатление.

Нека пак да напомня, че тук се пише по желание,а не по задължение!!!

 

все пак нали се опитвате да се мерите по тях - кабелен интернет, доксис-моксис

 

Я дефинирай "опитвате да се мерите по тях".Доколкото следа темата на ЕК тук във форума изпадна информация, че все още ползват стария доксис.Също доколкото знам за цената/скорост на интернет-а, като че ли при ДСС е маааааалко по-добре :) за договор да не говорим, а за циф. телевизия... няма смисъл :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Нищо ново няма по въпроса, скоро несъм питал и касите, защото карам все нощни :)

 

За меренето... нямам такива мераци :)

 

Мда. То и аз все по това време се сещам... не е лесно... взема да си лепна още 1 листче на монитора утре да им се обадя аз на касите ама то просто ще допълни пейзажа - отдавна спряха да ми пречат камо ли да ми правят впечатление тези листчета.... не е лесно в тоя живот ей... :)

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим не може да става въпрос за сравнение между нета на ДЦЦ и ЕК. Вече един месец съм на ДЦЦ и днес с кеф си платих абонамента за следващия месец. И цифровата ТВ също е на ниво.

Link to comment
Share on other sites

btw. Гледах някакви телевизори с вграден декодер за цифрова телевизия. Това дали е съвместимо с нашите кабелни оператори?

 

Моя телевизор е с вграден декодер и от ДЦЦ отказаха да ползват него, т.е. трябва да се използва задължително техен приемник.

Link to comment
Share on other sites

Нормално, защото така не могат да ти гарантират качеството на сигнала и можеш да мрънкаш, че не е хубава телевизията.

 

Силно ме съмнява телевизор с вграден декодер да е по-зле от китайските декодери които съм виждал да раздават ЕК а се съмнявам DCC да раздават нещо много марково а изобщо не вярвам Sony да са си оставили ръцете в декодера (предполагам телевизора е Sony защото гледах техни модели с вграден декодер). Друга тема е че ако образа от самия телевизор е по-кофти от образа през техния декодер че сам ще предпочетеш да ползваш декодера....

 

 

Иначе че ако включиш кабела в телевизора а не в декодера и въпросния телевизор разпознае картата която са ти дали и всичко заработи не вярвам те да могат да те спрат да си го гледаш така. Все пак то е като GSM-ите и SIM картите а самия декодер не играе особена роля (някой да ме поправи ако греша).

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам, декодера има номер към който се подава определен сигнал. Не можеш просто да изкараш кабела от единия декодер и да го мушнеш в другия. Декодера на DCC няма карта като тези на ITV.

 

Представи си, че (както ти в случая) продаваш програми. И аз идвам при теб, нося ти част от код и искам да използваш точно този код в програмата която ще ми направиш. И не искам да го сменяш изобщо, дори и една запетая. И искам програмата да работи перфектно и ще те държа отговорен за това. Как ти се струва?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

До колкото знам, декодера има номер към който се подава определен сигнал. Не можеш просто да изкараш кабела от единия декодер и да го мушнеш в другия. Декодера на DCC няма карта като тези на ITV.

 

Представи си, че (както ти в случая) продаваш програми. И аз идвам при теб, нося ти част от код и искам да използваш точно този код в програмата която ще ми направиш. И не искам да го сменяш изобщо, дори и една запетая. И искам програмата да работи перфектно и ще те държа отговорен за това. Как ти се струва?

Не съм съгласен.

По същата логика телевизиите да ми дават и техен аналогов тунер, външен спрямо телевизора, ама не, всички ползваме на телевизорите си аналоговите тунери.

В тоя случай защо вграждат стандартни DVB-T тунери във вече повечето нови телевизори, ако всеки цифров оператор си носи отделен декодер..

Не съм запознат точно какви стандарти и карти има, но освен ако не позлват някаква тяхна система по някакви съображения, не виждам ако има техническа възможност, защо изкуствено биха слагали пречки към ползването на вградения декодер само за да не 'развалят' качеството.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам, декодера има номер към който се подава определен сигнал. Не можеш просто да изкараш кабела от единия декодер и да го мушнеш в другия. Декодера на DCC няма карта като тези на ITV.

 

Ооо не знаех. Еврокомския има карти и затова си мислех че цялата информация за идентификацията на потреблителя е на самата карта.

 

Жалко. Явно докато се стандартизират нещата ще мине време. Аз лично бих предпочел телевизор с хард диск и вграден декодер (и DVD player даже) за да си управлявам от 1 място записването и гледането и да не размяткам 50 дистанционни както е в момента... В щатите един приятел е с нещо точно такова и е много доволен.

Link to comment
Share on other sites

В щатите един приятел е с нещо точно такова и е много доволен.

 

TiVo? Също може и да е цифровият приемник на оператора. Може да се избира кое предаване да записва и то си го съхранява, докато не ти свърши времето. Супер удобно и интуитивно.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ами нямам представа ама някак беше нагласил за жена му кои сериали да записва и то от програмата на тв-то ги знаеше и ги записваше, а не по часове както тука като си нагласям видеото ами по име на филм нещо ми обясняваше че е. Но останах с впечатление че е комплект със самия телевизор - освен да се бъркам нещо - тогава не ми беше до това но той искаше да се похвали а аз друг зор имах и така :)

Link to comment
Share on other sites

Обикновено вградените цифрови тунери са DVB-T, т.е. Terrestrial - за наземна цифрова телевизия, каквато ще имаме от септември 2008, а за кабелна ти трябва DVB-C - Cable. За сателитна телевизия пак е друг сигнала - DVB-S (Satellite) и DVB-S2 както са известни HDTV телевизиите.

Link to comment
Share on other sites

Ами нямам представа ама някак беше нагласил за жена му кои сериали да записва и то от програмата на тв-то ги знаеше и ги записваше, а не по часове както тука като си нагласям видеото ами по име на филм нещо ми обясняваше че е. Но останах с впечатление че е комплект със самия телевизор - освен да се бъркам нещо - тогава не ми беше до това но той искаше да се похвали а аз друг зор имах и така :)

 

Да. Точно това което ти казвам. Приемника на цифровата телевизия е това. Дано и тук дойде тази екстра, защото е страшно удобно наистина.

 

Даже може да го настроиш да ти записва всичките нови (без повторенията) епизоди от определено предаване.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

TiVo? Също може и да е цифровият приемник на оператора. Може да се избира кое предаване да записва и то си го съхранява, докато не ти свърши времето. Супер удобно и интуитивно.

да има такава опция. Можеш да си записваш квото искаш и после го гледаш

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...