Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Това е най-добрия интернет доставчик в момента и кой каквото ще да си говори!

Имат най-стабилната и сигурна мрежа(подземна), савременно оборудване, бърз и качествен съпорт + квалифициран персонал и изгодни цени.

 

А който иска скорости да отива при ланките с техните неправилно изградени въздушни мрежички дето са податливи дори и на по-силни подухвания на вятъра или при най-леките смущения в тока суичовете им които са от 5лв забиват или горят, а самоделно направените им захранвания за тях, които са правени я на прав, я на променлив ток стоят у всякакви хора които си ги пускат и спират както им е кеф!После не се чудете защо нямате нет или чакате по една седмица напално неквалифицираните им техници да ви го оправят.За грамотевичните бури просто не ми се говори...тогава пък е най-големия леш на въздушните UTP мрежи.

Добре е че в началото на изграждането на тези мрежи имаше квалифицирани интусиасти, които в отделни райони успяха да положат грабнака им по правилния начин и сега там положението се ядва.

Хората са го казали...между сгради се използва оптика, а не както е в Пловдив...между кварталите(даже често е радио вразка)...ужас не ми се пише почече.........

отдавна отмина времето на несигурните лан мрежи ;)

дали ти се предоставя скоростта, която е обявена вече е друг въпрос, но и това в повечето случай и при повечето доставчици е така. забелязъл съм, че най - много оплаквания има в темите на "най - стабилния" нет - ек и тук :tongue

аз съм от над половин година на лан ек и имам 1-2 прекъсвания по време на големите дъждове и сега преди вдигането на скоростите, за други не се сещам :laughing:

преди бях на модем - уж сигурно, без прекъсвания и т.н. еми да, ама не. от както съм на ланката се преродих :D

всичко е въпрос на личен избор, но по мое мнение се отделя повече внимание на лана в сравнение на модемите и скоро може и да няма останали потребители на модеми :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

на този етап в пловдив няма лан които да оползотворява дори 10мб/с камо ли 100мб/с за който се бият в гардите, че предлагат(ама иначе ти предлагат страхотен негарантиран трафик) и съответно скоростите с модемите са идентични, така че с модемите едва ли е свършено и едва ли ще отминат скоро.

а още повече, че целия лан в града е от UTP, което е напълно недопустимо за външна мрежа.явно не сте наясно с това...всеки доставчик трябва да си изгради оптична наземна мрежа и да използва медни кабели само в крайния етап на свърване на абонатите.тогава наистина като плащаш за 3мб/с ще ползваш толкова.тия UTP-та им влияе всичко.всякакви видове вълни: от радиотата до блутут и сигналите на другите доставчици тъй като почти винаги кабелите им варвят успоредно един на друг.да не говорим за начина по който техниците кринкват кабелите...много често на един кабел пускат по два абоната за да пестят материал :punk или пък ги заголват твърде много, а най-бруталното е като се скъса кабел...вързват го на две на три с тиксо и готово :lol: да ви е честита новата по ниска скорост!

друг е въпроса, че по новите държавни разпоредби е забранено да се окабелява въздушното междусградово пространство но никой не го спазва, защото на потрбители като вас не ви пука за това и продалжавате да се вързвате на тези ланове.аз бях цели 4 години на лан, работих малко и като ланаджия и си скъсах нервите, докато сега не е така.за каквото плащам това получавам!

 

А за мистър "samkijot" ми е най-смешно.Значи според теб техническата грамотност на един човек се определя спрямо това на колко мнения е във този форум?Не искам да обиждам форума, но за теб мисля че си жалък невежа!

Поне да ме беше оборил с някакво компетентно мнение господин пълен нещастник.

Edited by koi e toi?
Link to comment
Share on other sites

Г-н koi e toi, полека с обидите, всичко, което казваме, е че хората се връзват, защото им е писнало вече от прословутото 'качество' на модемните доставчици. Аз самия бях 4-5г. на ЕК модем.ю

И не съм единствения, минал на ЛАН мрежа, който се е преродил, това ме интересува, а не как е изградена мрежата, крания клиент го интересува качеството, е, качеството на ДЦЦ модем и ЕК модем е последно долнопробно последната година.

Не е нужно да съм специалист за да го почувствам. А това че хората като се връзвали и затова въздушното пространство било окабелено, е пълна глупост, защото не абонатите решават откъде ще мине кабела. Ако доставчика е решил така за да успее да поеме нарастващия брой абонати (запитай се защо нарастват а на ЕК модем намаляват), негова грижа, той е решил така за да достави нета, а дали е имал в момента техническата възможност да НЕ окабели въздуха, той е решил, а не аз като абонат, който е решил да мине на тях. Ако те бяха решили да е другояче, нямаше да ме вържат и така.

Изобщо за какво говорим, имаше и една друга тема по подобен въпрос с мрежата на Визио, и накрая извода е че 'супер мрежата' на ЕК примерно се оказа с нула влияние защото аз не познавам вече и един доволен абонат на ЕК модем.

Link to comment
Share on other sites

отдавна отмина времето на несигурните лан мрежи ;)

дали ти се предоставя скоростта, която е обявена вече е друг въпрос, но и това в повечето случай и при повечето доставчици е така. забелязъл съм, че най - много оплаквания има в темите на "най - стабилния" нет - ек и тук :tongue

аз съм от над половин година на лан ек и имам 1-2 прекъсвания по време на големите дъждове и сега преди вдигането на скоростите, за други не се сещам :laughing:

преди бях на модем - уж сигурно, без прекъсвания и т.н. еми да, ама не. от както съм на ланката се преродих :D

всичко е въпрос на личен избор, но по мое мнение се отделя повече внимание на лана в сравнение на модемите и скоро може и да няма останали потребители на модеми :laughing:

 

По-скоро няма да останат потребители ползващи лан, отколкото такива който ползват кабелни модеми :)

Преди години голямото предимство на ЛАН-а бяха т.н. warez сървъри ( гледането на филми online, и т.н. ), сега донякъде са torrents сайтовете от който може да се възползваш горе-долу от ЛАН свързаността си.Въпрос на време е и те да станат табу :)

Link to comment
Share on other sites

Г-н koi e toi, полека с обидите, всичко, което казваме, е че хората се връзват, защото им е писнало вече от прословутото 'качество' на модемните доставчици. Аз самия бях 4-5г. на ЕК модем.ю

И не съм единствения, минал на ЛАН мрежа, който се е преродил, това ме интересува, а не как е изградена мрежата, крания клиент го интересува качеството, е, качеството на ДЦЦ модем и ЕК модем е последно долнопробно последната година.

Не е нужно да съм специалист за да го почувствам. А това че хората като се връзвали и затова въздушното пространство било окабелено, е пълна глупост, защото не абонатите решават откъде ще мине кабела. Ако доставчика е решил така за да успее да поеме нарастващия брой абонати (запитай се защо нарастват а на ЕК модем намаляват), негова грижа, той е решил така за да достави нета, а дали е имал в момента техническата възможност да НЕ окабели въздуха, той е решил, а не аз като абонат, който е решил да мине на тях. Ако те бяха решили да е другояче, нямаше да ме вържат и така.

Изобщо за какво говорим, имаше и една друга тема по подобен въпрос с мрежата на Визио, и накрая извода е че 'супер мрежата' на ЕК примерно се оказа с нула влияние защото аз не познавам вече и един доволен абонат на ЕК модем.

 

Това, че няма доволни абонати няма нищо общо със самите модеми на ЕК :) Кофти политика на фирмата, кофти (след преместването в София CITY ) оборудване, кофти админи, абе мн кофти неща :)

Link to comment
Share on other sites

Как реши, че "ДЦЦ модем и ЕК модем е последно долнопробно" ти бил ли си на ДСС модем, че даваш дръзки изявления?

 

Да и аз това питам. От 3 месеца съм на ДЦЦ и за тези три месеца нета НЕ ми е спирал нито веднъж! Вечер скоростта пада, но връзката никога не прекъсва. Преди като бях на модем на ЕК имаше спирания всеки ден и накрая не издържах и им бих шута.

Link to comment
Share on other sites

Г-н koi e toi, полека с обидите, всичко, което казваме, е че хората се връзват, защото им е писнало вече от прословутото 'качество' на модемните доставчици. Аз самия бях 4-5г. на ЕК модем.ю

И не съм единствения, минал на ЛАН мрежа, който се е преродил, това ме интересува, а не как е изградена мрежата, крания клиент го интересува качеството, е, качеството на ДЦЦ модем и ЕК модем е последно долнопробно последната година.

Не е нужно да съм специалист за да го почувствам. А това че хората като се връзвали и затова въздушното пространство било окабелено, е пълна глупост, защото не абонатите решават откъде ще мине кабела. Ако доставчика е решил така за да успее да поеме нарастващия брой абонати (запитай се защо нарастват а на ЕК модем намаляват), негова грижа, той е решил така за да достави нета, а дали е имал в момента техническата възможност да НЕ окабели въздуха, той е решил, а не аз като абонат, който е решил да мине на тях. Ако те бяха решили да е другояче, нямаше да ме вържат и така.

Изобщо за какво говорим, имаше и една друга тема по подобен въпрос с мрежата на Визио, и накрая извода е че 'супер мрежата' на ЕК примерно се оказа с нула влияние защото аз не познавам вече и един доволен абонат на ЕК модем.

tedy тук коментираме DCC, а не евроком.Ако не си опитвал е по-добре да не даваш мнения.Евроком е една ужасна тема която всички знаем!Много стара мрежа, без никаква приемственост в техническата поддръжка.

Друг спорен момент в поста ти е където твърдиш колко се увеличавали абонатите на едните и колко намалявали на другите.Имаш ли доказателства за подобно нещо след като ти самият си бил 4-5 години на ЕК?Всеки нов обикновен неразбиращ абонат избира ЕК защото така го чувства и традицията им дава силно име.

А това че теб не те касае как те окабеляват и какви методи използват си е твой проблем.

Ти като си купуваш лютеница от магазина, ако знаеш че доматите ги е тапкала някоя циганка с голи крака и от време на време е ходила до кенефа, вместо това да е направено от машина както си му е реда би ли ял от нея?

 

Това е последното мнение в темата за ЕК:

Тъжно е , когато една фирма от нещо се превърне в нищо .... 5 или 6 години бях на Евроком - и нет , и телевизия , обаче даже и аз не издържах и разкарах всичко от тях ...... факт е , че се чувствам като освободен роб.... :lol: В днешно време само така може да бъдат "наказани " тези , които не се съобразяват с пазара - местиш се при друг , който си върши работата по добре и нека този другия кара нови мерцедеси с парите ти - докато си върши работата .... после при друг ...и така :excl:

 

мисля че това е това е най-правилното отношение което заслужават пловдивските доставчици.

Напълно съм съпричастен с мнението на Romel.

Edited by koi e toi?
Link to comment
Share on other sites

а най-бруталното е като се скъса кабел...вързват го на две на три с тиксо и готово :lol: да ви е честита новата по ниска скорост!

друг е въпроса, че по новите държавни разпоредби е забранено да се окабелява въздушното междусградово пространство но никой не го спазва, защото на потрбители като вас не ви пука за това и продалжавате да се вързвате на тези ланове.аз бях цели 4 години на лан, работих малко и като ланаджия и си скъсах нервите, докато сега не е така.за каквото плащам това получавам!

 

Хехе виждам че или си работил във Визио или имаш приятели там :) Това с тиксото си е тяхна запазена марка :punk

 

 

 

 

Колкото до това колко време трябва да търпим кофти интернет и моето мнение е че максимум до следващия месец и след няколко оплаквания ако няма кой да ти обърне внимание "кликаш next като в рекламата на Oracle" и така :) Продължава да ме учудва търпеливостта на българина към некоректни услуги и работодатели? Имам приятели които по 6 месеца са работели чакайки заплати... Аз съм ок ако някой ме забави с парите малко - всеки му се случва, но 2 заплати и повече станат ли очевидно работата не е на добре...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да, за ЕК говорех. Принципно модемната технология разбира се предполага и доста по-високи скорости, не казвам лошо за нея.

Но дори и DCC като скорости и PING! е доста назад. Имам познати и съседи на тях, за 15 лв вечер нета им става отвратителен, под мегабит, за пинга и не споменавам че ще ми стане лошо.

За 25 лв 2 мбита?! :ph34r: (за справка сайта на ДЦЦ). Смях. И не ми казвай колко често ми прекъсвала връзката на ланката, защото няма да познаеш. На дцц не знам колко прекъсва, може и да не прекъсва.

Това че не съм бил на тях не означава че нямам впечатления, освен това Интернет е отворена система, потребителите могат да обменят данни ако не си запознат с този факт :bgrin: .

 

За традицията си прав обаче, колкото и странно да е, все още има хора плащат за модеми и техния нет. Че и на ЕК. Последно срещнах едни възрастни хора, които се вързаха на ЕК просто щото по инерция, не знаят че има и други (ставаше дума за телевизия).

 

Това за доматите и лютеницата нямаше как да не го коментирам. Абсолютно неуместно сравнение. ...Даже няма да го коментирам. Хората и сами могат да се досетят защо и да направят изводи.

Като последни думи: И скоростта има значение когато при едните тя е от памтивека, а при другите е съвременна. А и пинга на ЛАН-ките е по-нисък няколко пъти. Което вече се усеща Значително при равни други условия. Дали някой на модем може да се похвали с пинг към София от 4 ms? Или към гейта си от 1 ms?

Link to comment
Share on other sites

А за мистър "samkijot" ми е най-смешно.Значи според теб техническата грамотност на един човек се определя спрямо това на колко мнения е във този форум?Не искам да обиждам форума, но за теб мисля че си жалък невежа!

Поне да ме беше оборил с някакво компетентно мнение господин пълен нещастник.

 

г-н koi e toi, ако смяташ че пътя е да се обиждаме (за което не виждам какъв повод съм дал), може като за начало да ми се представиш, а? 'щото аз лично нямам нищо на против да продължим в тая насока, но съм почти сигурен, че някъде по средата ще пасуваш ....

 

 

та, за да не съм голословен, ще кажа една дума, която ще я болдна така че всички да я виждат добре - PING!

за съпорта - само веднъж ми се наложи да се обаждам, след като нямах нет повече от 30 мин., при което на т.нар. "24/7 дежурни телефони" никой не вдигаше ... в продължение на 5 мин.

колкото до скоростите .... да, скоростите са толкова колкото пише, но това се отнася за down-a. ся с up-a има едни нюанси, които никой не мисли за необходимо да ми ги обясни (не само на мен, а и на други които са питали по въпроса). първоначално, когато се включих през октомври upload-a беше почти колкото е down-a т.е. 1:1 или 160-170 kB/s. след това той падна на 100-110 kB/s, на което някои от "вътрешните хора" тук казаха, че това ще е временно .... в момента upload-a ми е 60-70 kB/s

аз не съм толкова дребнав, но по принцип тези непостоянни и променливи неща "леко" ме дразнят .... и знаеш ли защо? защото никъде и от никой не можеш да получш отговара на въпроса "защо?"

Link to comment
Share on other sites

@tedy

 

Поразрови се малко из гоогле за да видиш как стоят нещата с технологийте извън БГ.Преди време дадох един линк сега ще го дам пак за да може всеки да си направи някакви сравнения относно цени-скорост при кабелните модеми:

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/DOCSIS

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cable_internet

 

Ето и малко извадки за по-мързеливите:

 

speed%20prices.JPG

 

country%20speed.JPG

 

Така като гледам несме много назад и да не забравяме, че там тези скорости са възможни поради липсата на arenabg, zamunda и data.bg :) ( Незнам като характеристика, но предполагам, че поне едно 60% от натоварването на трафика идва точно от тези благинки :) )

Link to comment
Share on other sites

pcworm, и какво от това?

Това не го отрекох, както можеш да видиш.

Фактът е, че в нашите територии скоростите са такива каквито са, торент трафика и за модемите и за ланките си е трафик, абонатите и на двете ползват торенти.

И оо, трафика от арени замунди е далеч над 60% то общия според мен :) .

 

Но айде, ти като виден DCC патриот, би ли споменал коя би била причината някой да ползва модем нет от ДЦЦ/ЕК или който да било при наличието на следните минуси и доводи:

1. Доста по-висок пинг. Много голям довод.

2. Доста по-ниски скорости за аналогични такси.

3. Стабилността на практика е аналогична (ако говорим за ЕК, даже е доста по-добра от на ЕК).

4. Модема харчи допълнително ток (50-60 ст. на месец) :D (тва в кръга на шегата).

Минусите на ЛАН са може би опассностите от пролетните бури, гръмотевици.

Аз засега не виждам нито едно предимство дето съм стоял на модем спрямо сегашното ми положение.

DCC за каква такса може да ми предложи 7 мбита ъплоуд бг и 2.5 външен? При това постоянен, а не с разни бонус часове по нощите.

 

Питам сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Да, за ЕК говорех. Принципно модемната технология разбира се предполага и доста по-високи скорости, не казвам лошо за нея.

Но дори и DCC като скорости и PING! е доста назад. Имам познати и съседи на тях, за 15 лв вечер нета им става отвратителен, под мегабит, за пинга и не споменавам че ще ми стане лошо.

За 25 лв 2 мбита?! :ph34r: (за справка сайта на ДЦЦ). Смях. И не ми казвай колко често ми прекъсвала връзката на ланката, защото няма да познаеш. На дцц не знам колко прекъсва, може и да не прекъсва.

Това че не съм бил на тях не означава че нямам впечатления, освен това Интернет е отворена система, потребителите могат да обменят данни ако не си запознат с този факт :bgrin: .

 

За традицията си прав обаче, колкото и странно да е, все още има хора плащат за модеми и техния нет. Че и на ЕК. Последно срещнах едни възрастни хора, които се вързаха на ЕК просто щото по инерция, не знаят че има и други (ставаше дума за телевизия).

 

Това за доматите и лютеницата нямаше как да не го коментирам. Абсолютно неуместно сравнение. ...Даже няма да го коментирам. Хората и сами могат да се досетят защо и да направят изводи.

Като последни думи: И скоростта има значение когато при едните тя е от памтивека, а при другите е съвременна. А и пинга на ЛАН-ките е по-нисък няколко пъти. Което вече се усеща Значително при равни други условия. Дали някой на модем може да се похвали с пинг към София от 4 ms? Или към гейта си от 1 ms?

абе теди щом пинга ти е толкова важен пингвай си и се бий в гърдите че ти е 1мс.това не ти прави зареждането на сайтове и свалянето на файлове по бързо или надеждно.нали си чувал за едни машинки рутери, а под тях суичове и под тях кабели...всичко е въпрос на настройки и конфигуриране и на правилно изградена мрежа, че да може тия три елементчета от три различни слоя да работят възможно най-бързо...

ако обичаш образовай се малко първо...

и нека спрем да коментираме скоростите, защото на модемите са наистина по-ниски...но не заради модемите а заради коаксиалния кабел, който не позволява повече от 10мб/с връзка.

още от първия си пост говоря за надеждност, стабилност, качествена техника и квалифицирани техници на DCC, а за хората тарсещи скорости съм препоръчал лан.моля да погледнете първия ми пост ако не вярвате.

Edited by koi e toi?
Link to comment
Share on other sites

pcworm, и какво от това?

Това не го отрекох, както можеш да видиш.

Фактът е, че в нашите територии скоростите са такива каквито са, торент трафика и за модемите и за ланките си е трафик, абонатите и на двете ползват торенти.

И оо, трафика от арени замунди е далеч над 60% то общия според мен :) .

 

Но айде, ти като виден DCC патриот, би ли споменал коя би била причината някой да ползва модем нет от ДЦЦ/ЕК или който да било при наличието на следните минуси и доводи:

1. Доста по-висок пинг. Много голям довод.

2. Доста по-ниски скорости за аналогични такси.

3. Стабилността на практика е аналогична (ако говорим за ЕК, даже е доста по-добра от на ЕК).

4. Модема харчи допълнително ток (50-60 ст. на месец) :D (тва в кръга на шегата).

Минусите на ЛАН са може би опассностите от пролетните бури, гръмотевици.

Аз засега не виждам нито едно предимство дето съм стоял на модем спрямо сегашното ми положение.

DCC за каква такса може да ми предложи 7 мбита ъплоуд бг и 2.5 външен? При това постоянен, а не с разни бонус часове по нощите.

 

Питам сериозно.

 

Кой закаквото си ползва интернета :) Ти го ползваш за филми, игри - гониш скорост, избираш ЛАН.

Аз искам стабилност, спокойствие, ALLin1 ( ако може така да се каже, макар че все още няма качестена телефония... )

За момента невиждам повод за спор като определено ЛАН-а е по-добрия избор ( в някой случай и квартали където го има)

Но все пак ЛАН-а виси по дървета и блокове ( това никой него интересува и няма защо да го :) въпроса е, че няма вечно да е така от което следва че или ще фалират, или ще копаят и ще се вдигнат таксите, или ще купуват от вече копалите :) и пак ще вдигнат таксите ) и рано или късно тези кабели няма да са там, както и трябва да е.

Работата е там, че едните инвестират много пари само за да пуснат кабели, докато другите... нищо :)

Link to comment
Share on other sites

koi e toi? Толкова си глупав, ограничен и елементарен, че ме е срам да ти го кажа. Прочетох, СПЕЦИАЛНО, всичките ти постове. Навсякъде казваш само "образовай се, хъбове, мрежа". Не стига, че не правиш разлика м/у рутер и хъб, не стига, че бълваш глупост след глупост и си адски необразован (предполагам си прочел 1 книжка на някой неизвестен главен асистент и си хипер умен ся), ами и си пристрастен... Ти си като коментатор от ЦСКА на мач ЛЕВСКИ - ЦСКА...

 

а твото мнение е спам и не е свързано с темата така че ако обичаш не се намесвай...и къде по дяволите съм споменал думата хъб бре айнщайн?

аз архаизми не използвам за разлика от теб...

Link to comment
Share on other sites

Интернета не го ползвам нито за филми, нито за игри както се опитваш да ми вмениш.

Ползвам го 95% за работа.

Докато бях на модем и аз мислех по същия начин (за справка в този раздел имам постове подобни на твоите), но в един момент вече скоростите започнаха сериозно да изостават, таксата беше доста висока и в един момент на човек му писва. Към това се добави и кофтито качество последните месеци.

Да, koi e toi?, предполагам знаеш, но пинга огромно значение за бързото отваряне на сайтовете, защото както също знаеш, един сайт е изгреаден от стотици елементи, като браузърите отварят едновременно доста конекции, по които едновременно зареждат елементите. Да кажем 20 конекции (това се настройва в някои браузъри), се отварят при модем и закъснение от 20ms за половин секунда, а при ЛАН с закъснение 5 мс, за 4 пъти по-кратко време. Отделно от това следва и самото зареждане. Повярвай, аз усетих несравнимо по-пъргаво зареждане на всичко.

За FTP пък изобщо не коментирам, ако качваш 100,000 файла на някой сървър, времето което се съкращава става доста осезателно ;) .

Но кого ли убеждавам, тук всички са пристрастени, а koi e toi? май е най- от всички, колкото и да го отрича :bgrin:

И в крайна сметка като се промени ситуацията, и ние ще се променим с нея, няма да вържа черно отся я, че след 3г. примерно ЛАН-ката ще си зарови кабелите и ще качи таксата. Ми да я качи, към тогавашния момент ще се реши кой е най-изгодния вариант, кво толкова.

И сега всеки да ползва което му харесва, малко като спора Win vs. Lin.

Извинявам се, че ви полях малко сол на задружната групичка, но айде да не сме крайностни в изказванията кой какъв е, за какво ползва нета и т.н. че не е приятно накъде върви разговора, всеки гледа да се дърли с останалите, избива комплекси нещо от реалния живот.. не знам и аз. И аз понякога го правя разбира се.

Link to comment
Share on other sites

интересното е, че наскоро (наскоро, наскоро ... 2-3 месеца) четох някъде, че в бг реалностите са "малко по-различни", което се изразява в това, че в лан мрежите се инвестира доста повече отколкото в "интернет по кабел" .... което на пръв поглед изглеждало странно, тъй като се смятало че лан-ките са по-ненадеждни като среда за пренос на данни ....

Link to comment
Share on other sites

а твото мнение е спам и не е свързано с темата така че ако обичаш не се намесвай...и къде по дяволите съм споменал думата хъб бре айнщайн?

аз архаизми не използвам за разлика от теб...

 

Всъщност, мисля че това е достатъчно:

 

В един от постовете си завършваш с "...ужас... направо не ми се пише..." - моя съвет е - не пиши!

Link to comment
Share on other sites

интересното е, че наскоро (наскоро, наскоро ... 2-3 месеца) четох някъде, че в бг реалностите са "малко по-различни", което се изразява в това, че в лан мрежите се инвестира доста повече отколкото в "интернет по кабел" .... което на пръв поглед изглеждало странно, тъй като се смятало че лан-ките са по-ненадеждни като среда за пренос на данни ....

 

Може да се има предвид под "инвестира" заместването на изгорели хъбове и скъсани кабели :) ( но пак като сума неможе и да става дума за сравнение )

 

@tedy

 

Неможеш да ме убедиш, че ЛАН-а е по-надежден.Всичко опира до квартали ( да не копи/паст от темите на лановете недоволните коментари и по-колко седмици нямат интернет, докато при кабелните модеми - е не на ЕК :) това неможе да се случи - или интернета е зле за всички или си е ОК )

 

И пак повтарям - за момента и според мен донякъде ЛАН-а е по-добрия избор.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Може да се има предвид под "инвестира" заместването на изгорели хъбове и скъсани кабели :) ( но пак като сума неможе и да става дума за сравнение )

Може би се имаше предвид нарастналия неимоверно торент трафик след закриването на фрее сървърите, гоненето на коефициенти, и лан мрежите се позадъхаха :) .

 

P.S. ov3rm4n, по- ми хареса предния ти пост, що го едитна и изтри, човече, изкърти ме :lol:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

... пообъркал съм се малко. :bgrin:

не е било статия, а мнение на един blog-ър (май така е модерно да им се вика :lol: ), което лично на мен ми се стори доста резонно ... та, който иска да хвърли едно очо - тук

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...