Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

хехе :) майтапа настрана ама наистина съм сериозно изненадан от нет-а им... доскоро се дърпах и говорех че ланките са загубена работа и както не един път съм казвал - познавам се лично с Ангел но просто не ми се сменяше ЕК след като бях достатъчно доволен от тях, но в един момент вече не бях доволен и след близо половин година търпението ми се изчерпи (както и времето за което бях предплатил) и така :) Като стана думата - познавам и Жоро от Визиото и именно затова не бих се включил към тях :)

 

Айде пускайте кабели в моя квартал да прекратявам взаимоотношенията си с ЕК относно кабелната ТВ че не вече цифровата изобщо не се трае а както не един и 2 пъти съм казвал аналоговата ми е под всякаква критика и ЕК очевидно няма да направят нищо по въпроса тази петилетка...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бяха паднали на 360к, сега гледам, че бнонусите отново са 610к, а ъплоуда е паднал до 110к, вероятно е временно.

 

То по това време на денонощието и на други доставчици нет-а е 6+ :)

 

209656722.png

Link to comment
Share on other sites

Е, може би след толкова положителни мнения и изказвания относно скоростта, надежността и ефективната техническа инфраструктура на този доставчик, следва някой да внесе малко колорит в прехвалването този интернет доставчик. И това май се очертавам да съм аз. Жалко наистина, че това трябва да става в първият ми пост тук, но маи търпението ми взе да се поизчерпва:

1. Изключително ми е приятно да чета и виждам как хората от Пловдив се "радват" на високата си скорост на download и upload, показват впечатляващи резултати от Speedtest.net с трафик от порядъка на 300~400 кБАЙТА/с и са що годе доволни и даже претендират за още/ и с право by the way/. :)

Но какво е положението при някой от абонатите, в пловдивска област /конкретно с.Крумово/, където TVSAT.Net, успешно развива инфраструктурата си. Какво се случва. Ами ето това; И при това перманентно....

210397008.png

Няма как да не съм във възторг от всичко това. Гледайки четирицифрените числа за скорост на абонатите от ПЛОВДИВ и сравнявайки ги с моя. И понеже темата е за коментари и/или оплаквания и похвали аз иизразявам своя.

2. Тук някой може да ме контрира че Provider-а си има приоритети и изгражда и доразвива базата си сред многото абонати/големия град/ и след това разширява кръга/малките села/. И ще бъде прав. Съгласен съм стопроцентово с подобно мнение, даже и отгоре. Ама имам само една мъничка забележка. Tози Provaider, на територията на Крумово има само една тарифа и тя е 25лв. Преди да започна да пиша си направих труда обстойно да прочета всичко писано по форуми за TVSAT.Net и видях че скоростта която се предлага за тази цена е 2000кБИТА/с = 250kБайта/с. От показаната по-горе снимка се вижда каква е моята скорост и тя е перманентна. Съгласен съм че да искам скорост колкото в големия град е меко казано налудничаво. Но драги дами и господа 25лв навсякъде са си 25лв., така че нека има равноправие, когато има една и съща цена за услугата. Иначе става некоректно. ;)

3. Има и нещо друго. Лесно е когато има алетрнатива. Просто махаш кабела и отиваш при конкуренцията, и цикъла може да се повтори, че и потрети, докато не намериш подходящата за теб оферта. Но когато предлагаш услуга на хора без алтернатива е много лесно да си играеш на монополист и да ги разиграваш с месеци при положение че няма към кого другиго да се обърнат. Така е много лесно. Ама докога по този начин...не ми е много ясно. :unsure:

4. За финал само ще допълня, че пожелавам на TVSAT.Net да расте и да се развива и дано и нас /хората в малките околни села/ ни огрее нещо от това. От техническата поддръжка обещаха отваряне на нов линк с по-високи скорости. Амиии...Какво ми остава осване да чакам. Ще чакам до Коледа и Нова година и ако продължава да бъде всичко като "глас в пустиня", дърпам кабела и по-добре въобще без НЕТ, отколкото с такъв, така или иначе само се дразня. Да дърпаш филм за 10 часа и един MP3 файл за 5 мин, а да плащам 25 лв. в края 2007, когато хората вече не говорят за Download в КилоБайти, а в МегаБайти според мен си е подигравка. :blink:

 

 

Най-сърдечни поздрави.

P.S. Ако има и други абонати от Крумово моля и те да споделят положението с техния Internet трафик.

Link to comment
Share on other sites

проблема с липсата на алтернативи може да се реши по един начин, но трябва да имаш телефонен пост :P ... далеч съм от идеята, че бтк предлагат интернет, който си заслужава парите, особено когато се ползва предимно за сваляне, но де факто само като се преместите може да накарате другото isp да не се държи като монополист.

определено тази диференциация в скоростта на интернета (но не и в цените) говори само в една посока - "игра на дребно". всяка голяма и уважаваша себе си компания, която предлага достъп до мрежата не би делила клиентите си на такива в големия град и такива в малкия. според мен ...

Link to comment
Share on other sites

Евроком правят същото - в момента скорорстта, която предлагат на абонатите в София е два пъти по-голяма от тази на тези в Пловдив и то на същата цена.

Link to comment
Share on other sites

Евроком правят същото - в момента скорорстта, която предлагат на абонатите в София е два пъти по-голяма от тази на тези в Пловдив и то на същата цена.

миналата година когато я увеиличаха в софия, в пловдив дойде с 2 месеца "закъснение" (ако не се лъжа). така че януари или февруари и в пловдив ще има увеличение на скоростите за абонатите на евроком (да се надяваме, защото това ще доведе до раздвижване и сред другите isp-та :) )

Link to comment
Share on other sites

проблема с липсата на алтернативи може да се реши по един начин, но трябва да имаш телефонен пост :P

Телефонният пост е налице. Честно казано първо възнамерявах да се възползвам от "широко-извеснитят ултрабърз БТК-ADSL" , но за съжеление тук телефонната станция при нас е все още аналогова, а не цифрова -такава каквато е и необходима за DSL - интернет. Така че големите ми надежди угаснаха за " неопределено" време, докато системата на БТК не бъде локално осъвременена. Та такива ми ти работи по отношения на алтернативите. Пробвах всичко преди да пиша. Изчетох сума ти постове и проверих огромно количество материал по въпроса. Но така или иначе явно ми остава само да чакак-едните да си вдигнат скоростта на едно благоприлично ниво, а другите да си обновят инфраструктурата.

определено тази диференциация в скоростта на интернета (но не и в цените) говори само в една посока - "игра на дребно". всяка голяма и уважаваша себе си компания, която предлага достъп до мрежата не би делила клиентите си на такива в големия град и такива в малкия. според мен ...

Изключително добре казано. Повече от това няма какво да допълня по въпроса. Би трябвало разбира се да бъдеш лоялен към клиентите си и да не ги пренебрегваш. Наясно съм че процедурите изискващи оптимизация на трафика принципно се осъществяват трудно в по-малко населените райони, но все пак не е добра идея да се спекулира с доверието на хората особено когато могат да си направят елементарно сравнение с други абонати на същият provider само с един клик на мишката. Поздравления за SAMKIJOT и мнението му по въпроса :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

...

 

Другата ти алтернатива е да изградите безжична мрежа от Пловдив, но ще е доста скъпо удоволствие доколкото съм наясно.

 

256кбита не са много съгласен съм а и разликата с Пловдив е огромна, но допреди няколко години си бяха добра цифра. Въпроса е какво мислиш да ги правиш - за филми не стават съгласен съм въпреки че ако го пуснеш да се сваля през нощта до другия ден вероятно ще си го свалил :)

Link to comment
Share on other sites

То,аз така си и процедирам. Пускам вечерта и до другия ден вечерта ако филма е един диск се е свалил. Но за съвременни игри или филми на DVD... бога ми толкова нависоко нямам нерви да се целя :rolleyes: ! Трябва да чакам цяла седмица. А и с този нисък UpLoad, незнам как да си оправям коефициентите. ;)

Edited by Blasters
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

въпрос към pcworm :P - защо upload-a беше намален от 170-180 Kb/s на сегашните 100-110 Kb/s? има ли някаква причина, след като това не беше от т.нар. бонус, а постоянно положение.

попитах за същото и във форума на dcc/tvsatbg, но явно тамошните админи/модератори, които са наясно с нещата във фирмата не намират за нужно да отговарят на подобни постове .... та реших да пробвам и тук (а и да "освежим" малко темата :D )

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

интернета ми се губи през няколко часа. В настройките на модема ми изписва следните грешки

 

 

2007-12-23 09:52:08 6-Notice M573.0 Modem Is Shutting Down and Rebooting...

2007-12-23 05:28:20 4-Error C401.0 DCC-ACK not received

2007-12-22 22:22:06 6-Notice M573.0 Modem Is Shutting Down and Rebooting...

2007-12-22 22:13:20 4-Error C401.0 DCC-ACK not received

2007-12-22 19:26:00 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-22 19:25:56 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2007-12-22 19:05:58 6-Notice M573.0 Modem Is Shutting Down and Rebooting...

2007-12-22 12:26:13 6-Notice M573.0 Modem Is Shutting Down and Rebooting...

2007-12-22 12:23:24 4-Error C401.0 DCC-ACK not received

1970-01-01 00:03:49 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 9)

1970-01-01 00:03:45 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 11)

1970-01-01 00:03:38 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 2)

1970-01-01 00:03:15 3-Critical D001.0 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received

1970-01-01 00:00:04 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

1970-01-01 00:00:02 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2007-12-22 08:43:13 6-Notice M573.0 Modem Is Shutting Down and Rebooting...

2007-12-22 06:03:18 4-Error C401.0 DCC-ACK not received

1970-01-01 00:03:50 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 9)

1970-01-01 00:03:46 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 11)

1970-01-01 00:03:37 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 5)

1970-01-01 00:03:32 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 4)

1970-01-01 00:03:20 3-Critical D001.0 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received

1970-01-01 00:00:02 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-22 01:03:16 4-Error C401.0 DCC-ACK not received

2007-12-21 21:02:13 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-21 21:02:09 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

1970-01-01 00:03:46 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 9)

1970-01-01 00:03:42 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 8)

1970-01-01 00:03:24 3-Critical R002.0 No Ranging Response received - T3 time-out (US 6)

1970-01-01 00:03:15 3-Critical D001.0 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received

1970-01-01 00:00:02 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-21 10:40:05 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-21 10:39:55 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2007-12-21 10:37:59 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-21 10:37:45 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2007-12-21 10:23:23 4-Error C401.0 DCC-ACK not received

2007-12-20 17:49:12 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2007-12-20 17:49:02 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2007-12-20 09:36:19 6-Notice M573.0 Modem Is Shutting Down and Rebooting...

2007-12-20 09:36:19 3-Critical R004.0 Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance o

2007-12-20 09:36:19 3-Critical T001.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing

2007-12-20 09:36:10 3-Critical T002.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing

 

 

Забелязъл съм че след следната грешка "4-Error C401.0 DCC-ACK not received " интернета изчезва :angry: . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам никакви проблеми в модема и интернета е супер. Но ъплоуда наистина падна. При мен е между 90 и 100к, но средно е под 100к. Всичко останало е 6, дори в момента тегля с 610к, но ъплинка падна. Да се пита pcworm за проблем е все едно да питаш радиото. Аз не помня да е отговрял нещо по-различно от "В момента се запознавам с проблем, като разбера нещо за проблема ще пиша" - което никога не става. Винаги се дават лаконични отговори и никога нищо конкретно, така, че не се хабете. Паднал е ъплоуда и нищо не може да се направи. Каквото пуснат това ще е.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам никакви проблеми в модема и интернета е супер. Но ъплоуда наистина падна. При мен е между 90 и 100к, но средно е под 100к. Всичко останало е 6, дори в момента тегля с 610к, но ъплинка падна. Да се пита pcworm за проблем е все едно да питаш радиото. Аз не помня да е отговрял нещо по-различно от "В момента се запознавам с проблем, като разбера нещо за проблема ще пиша" - което никога не става. Винаги се дават лаконични отговори и никога нищо конкретно, така, че не се хабете. Паднал е ъплоуда и нищо не може да се направи. Каквото пуснат това ще е.

 

спести ми доста писане, мерси :bgrin:

 

@salsero

След като си запознат как да си гледаш лога :) я кажи на Signal To Noise Ratio каква стойност има?Също така когато се разпадне интернет-а как мигат лампичките на модема?Вероятно е да имаш проблем със сигнала, но най-добре звънни на съпорта да дойдат да те погледнат :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Downstream Value

Frequency 434000000 Hz

 

Signal To Noise Ratio 39.0 dB

 

Power Level 3.0 dBmV

The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

 

 

Upstream Value

Channel ID 9

Frequency 50000000 Hz

Power 44.7 dBmV

 

 

Това са стойностите, а лампите си светят като да няма проблем. Съпорта идваха и не откриха проблем, даже и се цупеха защо ги викам напразно.

Edited by salsero
Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм от месец абонат на DCC, в началото беше малко прецакана работа, но сега от няколко дни (да кажем седмица-две) интернета ми е съвсем приличен, държа си стабилно обещаните скорости, вечер и аз удрям увеличението и съм стигал до 600к. За ъплоуда не обръщам внимание, защото оставям да ъплоудва докато спя, пък после не съм проверявал :D но така или иначе за 2 седмици коефициента ми в Аренабг се качи с единица и отгоре (имам към 80 GB ъплоуд... :) ) Дано след нова година, ако наистина се очаква увеличение в евроком и DCC отговорят подобаващо, както до сега се опитваха - да държат крачка по-напред от ЕК.

 

Цифровата телевизия обаче е муцка ;) Много съм доволен.

 

Mдам, сега пуснах един Speedtest:

 

215256230.png

 

Ъплоуда губи пакети и много подскача, та не може да се даде много добра оценка, но и така ми харесва... :)

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

215256230.png

 

Ъплоуда губи пакети и много подскача, та не може да се даде много добра оценка, но и така ми харесва... :)

 

т'ва трябва да добавиш, че е по времето на т.нар. happy hours (бонуса), а не е постоянно положение .... да не остане някой с грешни впечатления ;)

Link to comment
Share on other sites

Е, може би след толкова положителни мнения и изказвания относно скоростта, надежността и ефективната техническа инфраструктура на този доставчик, следва някой да внесе малко колорит в прехвалването този интернет доставчик. И това май се очертавам да съм аз. Жалко наистина, че това трябва да става в първият ми пост тук, но маи търпението ми взе да се поизчерпва:

1. Изключително ми е приятно да чета и виждам как хората от Пловдив се "радват" на високата си скорост на download и upload, показват впечатляващи резултати от Speedtest.net с трафик от порядъка на 300~400 кБАЙТА/с и са що годе доволни и даже претендират за още/ и с право by the way/. :)

Но какво е положението при някой от абонатите, в пловдивска област /конкретно с.Крумово/, където TVSAT.Net, успешно развива инфраструктурата си. Какво се случва. Ами ето това; И при това перманентно....

210397008.png

Няма как да не съм във възторг от всичко това. Гледайки четирицифрените числа за скорост на абонатите от ПЛОВДИВ и сравнявайки ги с моя. И понеже темата е за коментари и/или оплаквания и похвали аз иизразявам своя.

2. Тук някой може да ме контрира че Provider-а си има приоритети и изгражда и доразвива базата си сред многото абонати/големия град/ и след това разширява кръга/малките села/. И ще бъде прав. Съгласен съм стопроцентово с подобно мнение, даже и отгоре. Ама имам само една мъничка забележка. Tози Provaider, на територията на Крумово има само една тарифа и тя е 25лв. Преди да започна да пиша си направих труда обстойно да прочета всичко писано по форуми за TVSAT.Net и видях че скоростта която се предлага за тази цена е 2000кБИТА/с = 250kБайта/с. От показаната по-горе снимка се вижда каква е моята скорост и тя е перманентна. Съгласен съм че да искам скорост колкото в големия град е меко казано налудничаво. Но драги дами и господа 25лв навсякъде са си 25лв., така че нека има равноправие, когато има една и съща цена за услугата. Иначе става некоректно. ;)

3. Има и нещо друго. Лесно е когато има алетрнатива. Просто махаш кабела и отиваш при конкуренцията, и цикъла може да се повтори, че и потрети, докато не намериш подходящата за теб оферта. Но когато предлагаш услуга на хора без алтернатива е много лесно да си играеш на монополист и да ги разиграваш с месеци при положение че няма към кого другиго да се обърнат. Така е много лесно. Ама докога по този начин...не ми е много ясно. :unsure:

4. За финал само ще допълня, че пожелавам на TVSAT.Net да расте и да се развива и дано и нас /хората в малките околни села/ ни огрее нещо от това. От техническата поддръжка обещаха отваряне на нов линк с по-високи скорости. Амиии...Какво ми остава осване да чакам. Ще чакам до Коледа и Нова година и ако продължава да бъде всичко като "глас в пустиня", дърпам кабела и по-добре въобще без НЕТ, отколкото с такъв, така или иначе само се дразня. Да дърпаш филм за 10 часа и един MP3 файл за 5 мин, а да плащам 25 лв. в края 2007, когато хората вече не говорят за Download в КилоБайти, а в МегаБайти според мен си е подигравка. :blink:

 

 

Най-сърдечни поздрави.

P.S. Ако има и други абонати от Крумово моля и те да споделят положението с техния Internet трафик.

Да внеса малко яснота по въпроса Крумово :

Местния ви доставчик ни е клиент и той определя политиката си нямаме нищо общо с крумово.

Крумово е бившо подразделение на ЕК след като бе отлъчено купува трафик от нас но уви колко

и как си го пренася си е проблем на доставчика ви не ни бъркайте нямаме нищо общо ако използва

името ни за реклама по скоро ни вреди за да се стигне до подобни постове тук.

 

Ужас !!!

 

Ето какво става с нета, когато всички са си по къщите :bgrin:

 

215171921.png

 

 

Това е 18 минути след пускането на хепи часовете нормално в първите минути да е така

до към 0:00 след това който се е напъвал вече си е свалил нужното набързо и съответно

каналите остават празни за сваляне с максимални скорости.

Първите 15 мин до половин час всяка вечер в 23:30 са такива ако не желаете можем да

гласуваме да пуснем хепито от 0:30 и тогава няма да се получава подобно натоварване

но сме на мнение че всеки би изчакал 15-30 минути след което да тегли на воля с 5 до 10 мегабита

Link to comment
Share on other sites

а да кажеш нещо за силно намаления ъплоуд?

 

Явлението е времмено ограничено е до 1 мегабит и скоро ще бъде върнато в нормалното му състояние

Link to comment
Share on other sites

Явлението е времмено ограничено е до 1 мегабит и скоро ще бъде върнато в нормалното му състояние

 

А нещо за нови скорости чува ли се :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...