Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

айде да са 20 :P

 

Ping statistics for 85.17.142.43:
Packets: Sent = 20, Received = 19, Lost = 1 (5% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 252ms, Maximum = 883ms, Average = 613ms

 

ся са 5%, ама за сметка на това пинг-а е "скочил" почти 2х :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще наруша за последно казаното от мен по-горе за да дам един съвет.Друга интересна команда е:

 

tracert - win

traceroute - linux

 

при мен положението е следното:

 

13  72.14.238.126 (72.14.238.126)  62.119 ms  62.945 ms 66.249.94.136 (66.249.94.136)  99.338 ms
14  72.14.233.104 (72.14.233.104)  116.589 ms 72.14.232.105 (72.14.232.105)  110

 

малка провека ми казва, че хоп номер 14 при който "отговора" на машината скача x2 е:

 

NetRange:   72.14.192.0 - 72.14.255.255 
CIDR:	   72.14.192.0/18 
NetName:	GOOGLE
NetHandle:  NET-72-14-192-0-1
Parent:	 NET-72-0-0-0-0
NetType:	Direct Allocation

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам за вас ,но на мен пинга ми скочи маи двойно .WoW направо се спука в червената скала,незнам но ако така продължават много 'маимуни' на един клкон не е за добре.Искам да попитам къде се пишат горните команди?

 

 

208814065.png

Edited by Defender359
Link to comment
Share on other sites

Ами не знам за вас ,но на мен пинга ми скочи маи двойно .WoW направо се спука в червената скала,незнам но ако така продължават много 'маимуни' на един клкон не е за добре.Искам да попитам къде се пишат горните команди?

208814065.png

run -> cmd -> tracert yahoo.com

 

фнимавай да не те утрепят гадовете

на червен пинг е супе ргадно знам от опит :D

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

Ети и моя пинг горе-доло е добр:)Мерси за помоща.

 

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

 

C:\Documents and Settings\Administrator>ping google.com

 

Pinging google.com [72.14.207.99] with 32 bytes of data:

 

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=164ms TTL=238

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=164ms TTL=238

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=176ms TTL=238

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=169ms TTL=238

 

Ping statistics for 72.14.207.99:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 164ms, Maximum = 176ms, Average = 168ms

 

C:\Documents and Settings\Administrator>

Edited by Defender359
Link to comment
Share on other sites

Не съм обърнал внимание, че са бита. Значи нета им е доста слаб. "Изкикифенчено" имам оредвид, че е странно IP-то. Не е нормално, ами беше нещо от рода на 77.77хххх А и да питам може ли само цифрова телевизия да се пусне?

много умно. За теб кое е нормално IP? Не виждам нещо ненормално в IP-то, пак си има 3 точки между числата :laughing:

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Оффф искарахте ме тука едва ли не... Просто ми се стори странно и това е нищо повече. Ся като се замисля ми се струва напълно нормално. Не знам за к какво качество на нета става въпрос, но за мен скороста е главно мерило. Лично за на мен 365 килобайта са ми малко. Иска ми се нещо от рода на 1-2 мегабайта. А за телевизията нищо не ми отговорихте...

Link to comment
Share on other sites

... Лично за на мен 365 килобайта са ми малко. Иска ми се нещо от рода на 1-2 мегабайта. А за телевизията нищо не ми отговорихте...

а бе, не е ли по-добре на първо време, като за начало, да се научиш какво е байт, бит, килобит, колобайт, мегабит, бегабайт .... за да си наясно какво искаш и какви са възможностите :)

 

телевизията ... някъде по-напред мисля, че е писано по въпроса - канали и качество на сигнала

Link to comment
Share on other sites

Оффф искарахте ме тука едва ли не... Просто ми се стори странно и това е нищо повече. Ся като се замисля ми се струва напълно нормално. Не знам за к какво качество на нета става въпрос, но за мен скороста е главно мерило. Лично за на мен 365 килобайта са ми малко. Иска ми се нещо от рода на 1-2 мегабайта. А за телевизията нищо не ми отговорихте...

1-2 мегабайта международен може и да намериш след 5-10 години

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

даже и тогава може и да не намериш ...

освен ако не даваш по 200 евро на месец

Що да не може ве :D ,

прекараваш си 5-6 връзки (5х35 лв = 175 лв) и сумарния им капацитет с един здрав роутинг даже ще ти стане над 2 МБ/с като чувам че международния на някои хора стига даже до 1МБ.

Link to comment
Share on other sites

Що да не може ве :D ,

прекараваш си 5-6 връзки (5х35 лв = 175 лв) и сумарния им капацитет с един здрав роутинг даже ще ти стане над 2 МБ/с като чувам че международния на някои хора стига даже до 1МБ.

http://www.megalan.bg/item_details.php?id=23 samo za 40lv :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

говорим за Пловдив все пак

Ами и за Пловдив, имам разни спеедтест тестове от Лангейм за 35 лв, при които се достига 1 МБ/с международен.

И пак, с 2-3 връзки най-много, може да се постигне 2 МБ/с, това са около 100 лв. Разбира се не с една конекция, но това надали има значение в случая. А и малко са сървърите, които биха 'напълнили' единична конекция с 1 МБ/с трансфер ;)

Link to comment
Share on other sites

1-2 мегабайта международен може и да намериш след 5-10 години

 

695467_orig.jpg

 

209231606.png

 

Сложи още 290КБ/с външен, входящ, от торент клиента в момента на самия тест.

 

209284762.png

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Знам много добре за какви единици говоря. Добре, а защо ми приятели в София твърдят, че нета има е 12 (не мога да кажа точно мбита или мбайте) и теглят с окло 5-6 мегабайта. ПОказват го торент програмите, а те не показват в битове нали? Аз ви говоря за 1-2 какво толкова има? И какви 10 гидини? :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Знам много добре за какви единици говоря. Добре, а защо ми приятели в София твърдят, че нета има е 12 (не мога да кажа точно мбита или мбайте) и теглят с окло 5-6 мегабайта. ПОказват го торент програмите, а те не показват в битове нали? Аз ви говоря за 1-2 какво толкова има? И какви 10 гидини? :D :D :D

 

Щото са на някой лан и дърпат от локални пиари.

Link to comment
Share on other sites

Знам много добре за какви единици говоря. Добре, а защо ми приятели в София твърдят, че нета има е 12 (не мога да кажа точно мбита или мбайте) и теглят с окло 5-6 мегабайта. ПОказват го торент програмите, а те не показват в битове нали? Аз ви говоря за 1-2 какво толкова има? И какви 10 гидини? :D :D :D

Ами като знаеш за какви единици говориш, можеш да си отговориш сам на въпроса какъв е тоя мистериозен нет "12", с който се дърпа с 5-6 МБ/с :bgrin:

Явно ти приятели в София или не разбират какво говорят, или не са се обяснили като хората, съответно ти на нас да обясниш какво е това 12 и каква връзка има с 5-6, освен че едното е умножено по две.

Така е като в днешно време хората все повече говорят с недомлъвки, не умеят да се изразяват, и си мислят, че другите са медиуми да ги разберат какво говорят. Любимият ми пример е с kb/s дето някой има предвид кбайта друг кбита и т.н.

nx11, нямам специално теб предвид, просто констатация.

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за локали, а за арена, замунда и т.н. Водило им се 12 мегабайта, но казах, че стигали кам 5-6 като разбра се зависи от сийдарите. Ще питам допълнително, за да са ясни нещата. Що се отнася до килобитите и байтовете се оказва, че съм бил жестоко заблуден. Колко пъти съм се ядосвал кфи нетове по 1.5 има, а моя е shit, а то се оказва, че скороста е била в килобита. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за локали, а за арена, замунда и т.н. Водило им се 12 мегабайта, но казах, че стигали кам 5-6 като разбра се зависи от сийдарите. Ще питам допълнително, за да са ясни нещата. Що се отнася до килобитите и байтовете се оказва, че съм бил жестоко заблуден. Колко пъти съм се ядосвал кфи нетове по 1.5 има, а моя е shit, а то се оказва, че скороста е била в килобита. :D :D :D

точно арена и замунда са пълни със софийски пиъри. Нека да пробват някой чужд тракер като torrentleech.org

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

nx11, преди да те наритат по-лошо относно това че не си написал "домашното си" (демек че не си наясно какво е това килобит и какво е килобайт) да ти спомена че в 1 байт има 8 бита. Ако скоростта е в килобитове - делиш на 8 и получаваш ефективно в килобайти каква ти е скоростта. Също така 1КБ = 1024 байта, оттам и мегабитовете към МБ малко по-шантаво се преобразуват но не чак толкова. Стига ти толкова теория.

 

Сега относно торентите и качеството на нет-а ти: добър нет трябва да има малко закъснение и да е стабилен, след това вече идва и големината на "канала" т.е. с каква скорост сваляш. Ако си с лан-интернет имаш максимум 100мбита/сек (т.е. 10МБ/сек) теоретичен максимум - демек по кабела няма как да минат по-бързо данните... има и гигабитови мрежови карти но на по-голямо разстояние инвестицията ще е значително повече а и 1гигабит не вярвам някой доставчик дори в щатите скоро да тръгне да предлага... т.е. то има но е в дейтацентрове и е само по оптика като там цените са в хиляди $ на месец като плащаш и тока който сървърите ти ползват и т.н. с други думи не е за простосмъртни :) Също така не бъркай гигабитова връзка с фирмата гигабит (ggbit) - звучат подобно но ggbit нямат нищо общо с гигабитови връзки а едвам докарват някой и друг мегабит.

 

Та с твоите приятели в София - вероятно е да имат по-добър нет от това което може да намериш в Пловдив но мога да ти предложа Langame - близо са до това което търсиш и ако сваляш от локални потребители както ти казаха скоростта ще е по-добра отколкото ако е от други хора които са в България и трета от хора извън страната.

 

Толкова за общата култура. Други въпроси или предложения?

Link to comment
Share on other sites

nx11, преди да те наритат по-лошо относно това че не си написал "домашното си" (демек че не си наясно какво е това килобит и какво е килобайт) да ти спомена че в 1 байт има 8 бита. Ако скоростта е в килобитове - делиш на 8 и получаваш ефективно в килобайти каква ти е скоростта. Също така 1КБ = 1024 байта, оттам и мегабитовете към МБ малко по-шантаво се преобразуват но не чак толкова. Стига ти толкова теория.

 

Сега относно торентите и качеството на нет-а ти: добър нет трябва да има малко закъснение и да е стабилен, след това вече идва и големината на "канала" т.е. с каква скорост сваляш. Ако си с лан-интернет имаш максимум 100мбита/сек (т.е. 10МБ/сек) теоретичен максимум - демек по кабела няма как да минат по-бързо данните... има и гигабитови мрежови карти но на по-голямо разстояние инвестицията ще е значително повече а и 1гигабит не вярвам някой доставчик дори в щатите скоро да тръгне да предлага... т.е. то има но е в дейтацентрове и е само по оптика като там цените са в хиляди $ на месец като плащаш и тока който сървърите ти ползват и т.н. с други думи не е за простосмъртни :) Също така не бъркай гигабитова връзка с фирмата гигабит (ggbit) - звучат подобно но ggbit нямат нищо общо с гигабитови връзки а едвам докарват някой и друг мегабит.

 

Та с твоите приятели в София - вероятно е да имат по-добър нет от това което може да намериш в Пловдив но мога да ти предложа Langame - близо са до това което търсиш и ако сваляш от локални потребители както ти казаха скоростта ще е по-добра отколкото ако е от други хора които са в България и трета от хора извън страната.

 

Толкова за общата култура. Други въпроси или предложения?

 

Ако бях шеф на Langame бих те наел на хонорар :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...