Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

....

просто ако имах възможност за isp, което да не пробива дупки в панелката, одма да съм ги разкарал тея асеновградски келеши :devil

Абе майна, аджеба да те питам, да не живееш случайно в кооперация, строена преди 1 година или скоро да се местите, че една дупчица в коридора да ти обърка целия живот, при положение че тая дупчица ще ти отвори нова страница в интернет експириънса?

Верно, има хора не искат да им се дупчат стени, но ти вече имаш една за кабелната, още една в панела до нея не виждам за какво се кахъриш чак толкова, ако имаш климатик, знаеш там пък какви дупчища се отварят в далеч по-видими места в хола/кухнята, и се уплътняват разбира се.

В коридора аз вече имам 2 дупки, които са просто незабележими.

Наистина не разбирам, особено ако става въпрос за коридор или друго такова място, което рядко подлежи на 'оглед' и внимание от когото и да било че една дупчица в повече да развали гледката.

Аз и 5 дупки ще направя ако имам нужда и това ми съкрати нерви и/или пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На мен като ми прекарваха нет-а ми продупчиха стената точно зад климатика при това през външната изолация - нещо за което и те се тюхкаха маса време.. Запуших си го с пяна и тази зима много рядко да пускам климатика - само на парното си караме и това е. Даже стаята където са ми компютрите е значително по-топла от останалите (над 500вата ми е основния компютър, не е като да няма за какво)... Така че не виждам какво те притеснява дупката. Проблема е психически - че ти дупчат стената, като го преглътнеш ще видиш че не е толкова зле работата. Настрана че може да продупчат на такова място където е скрито от някаква мебел и хич да не се вижда. А пяната е 6-7лв флакончето, освен тази дупка може да изпоуплътниш още маса неща :)

Link to comment
Share on other sites

не е нова кооперация, а соц панелка :lol:

ами явно трябва да говоря с хора от конкретното isp как могат да ми прекарат кабела (аз имам в предвид да не се дупчи стаята, в която е компа, щото e с двойна изолация)

 

в интерес на истината съм виждал на един приятел как му дупчат стената като си прекара преди време нет (ггбит) ... и просто ме е страх на какви мога да случа, щото то като се тръгне да се дупче, после и да стане гаф само ще се обясняваме едни на други ... така че към тая хава съм доста скептично настроен ... още повече като съм виждал за какви хашляци става въпрос при прекарването на кабелите

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

...

Ами проверяваш къде е суича, от който евентуално ще ти дадат нет, и си правиш 'път' откъдето е най-добре за теб да мине кабела, щом не щеш да се дупчи стаята, все отнякъде трябва да влезе в тази стая, предполагам през касата на вратата към стаята, от някой коридор (касата разбира се ще трябва да се пробие освен ако няма друг отвор някав), и горе долу изчисляваш това дали ще е повече от 100-тина метра. Ако е под 100 м, ако трябва да доплатиш някой лев (примерно, щото то наистина в такса включване не е казано колко м кабел влиза но 100 м кабел не са никак евтини на база 20-30 лв такса включване), та така, и не би трябвало да имаш проблем. Щото не вярвам за втори път да се разкарат само и само да видят дали ще са съгласни да го прекарат откъдето ти искаш. а и дали може.

Просто говори с тях, не се страхувай, няма да те изядът :lol:

Link to comment
Share on other sites

не е нова кооперация, а соц панелка :lol:

ами явно трябва да говоря с хора от конкретното isp как могат да ми прекарат кабела (аз имам в предвид да не се дупчи стаята, в която е компа, щото e с двойна изолация)

 

в интерес на истината съм виждал на един приятел как му дупчат стената като си прекара преди време нет (ггбит) ... и просто ме е страх на какви мога да случа, щото то като се тръгне да се дупче, после и да стане гаф само ще се обясняваме едни на други ... така че към тая хава съм доста скептично настроен ... още повече като съм виждал за какви хашляци става въпрос при прекарването на кабелите

 

нищо лично, но мисля че си намираш оправдания само за да мрънкаш.Като те е страх толкова от една дупка :) пробий си я сам дето ти е кеф :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

нищо лично, но мисля че си намираш оправдания само за да мрънкаш.Като те е страх толкова от една дупка :) пробий си я сам дето ти е кеф :bgrin:

винаги е лесно когато говориш от собствено име, ама нали разбираш че никой човек не може да се постави на мястото на друг, да разбере мисленето му, съображенията му, страховоте му ...

 

а иначе за мрънкането си прав ;) аз съм си мрънкало откакто съм се родил та досега :lol: ... или с една дума - негативно настроена личност :P

Link to comment
Share on other sites

а иначе за мрънкането си прав ;) аз съм си мрънкало откакто съм се родил та досега :lol: ... или с една дума - негативно настроена личност :P

мрънкането си е типична черта на българина :)

Link to comment
Share on other sites

; ) От днес и аз съм на ДЦЦ, но не защото не бях доволен от нета на евроком, а защото кабелната им вървеше като комикс на някои канали(точно тези няколко, които аз гледам).

Дава ми близо 200 к даунлоъд и около 100 ъплоад, незнам довечера в пиковете часове, като стане по-натоварено дали няма да падне.

Имам един въпрос-бях 4 години абонат на Евроком и искам да попитам нужно ли е сега да им се обаждам и да подавам някви молби, че искам да спра да ползвам услугите им или просто да не си платя за февруари и те ще дойдат след няколко дена да ми отрежат кабела от кутията в стълбището?

В смисъл могат ли да ми направят нещо, да ми търсят вина, че съм спрял да им плащам или....

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос-бях 4 години абонат на Евроком и искам да попитам нужно ли е сега да им се обаждам и да подавам някви молби, че искам да спра да ползвам услугите им или просто да не си платя за февруари и те ще дойдат след няколко дена да ми отрежат кабела от кутията в стълбището?

В смисъл могат ли да ми направят нещо, да ми търсят вина, че съм спрял да им плащам или....

 

по принцип би трябвало да се подаде молба за отказване, а-у ... ама т'ва са излишни формалности. не плащаш за месеца - изключват те. аз така и направих. просто не си струва да се ходи до офиса им, да попълваш някаква бланка, глупости ... и нищо няма да ти режат. когато си плащал да те прекарват, кабелите са влизали в цената т.е. твои са си. хората от dcc идват, изваждат ги от еврокомската кутия и ги "мушкат" в тази на твсатнет. т'ва е

Link to comment
Share on other sites

И аз днес направих тази магия с прехвърлянето на ДЦЦ. Излиза така, че пакет кабелна, цифова и нет на 25лв тарифа, ми идва с 10-на лева по евтино от скапания нет на екк барабар с комиксовата им кабелна. За отказването, една пача от офиса ми каза , че като върна модема всички "любовни" връзки са ми приключили с екк, така че утре вечер ще им го стоваря с най-голямо удоволствие. По принцип е добре да отидеш да им кажеш, че са ти много скъпи на сърцето ама и на джоба, за да не се циганят после за тия дни дето не си им платил.

Link to comment
Share on other sites

Много сложно това с връщането на модемите и прочее. Подаваш молба за временно спиране и хич не се занимаваш с глупости. Като искат после да дойдат да си търсят модеми и т.н. ;) Няма какво да се "раз-абонираш" и т.н. Важното е да не ти търсят пари и най-лесно е да се направиш че временно спираш пък колко временно ще видим :)

Link to comment
Share on other sites

И аз днес направих тази магия с прехвърлянето на ДЦЦ. Излиза така, че пакет кабелна, цифова и нет на 25лв тарифа, ми идва с 10-на лева по евтино от скапания нет на екк барабар с комиксовата им кабелна. За отказването, една пача от офиса ми каза , че като върна модема всички "любовни" връзки са ми приключили с екк, така че утре вечер ще им го стоваря с най-голямо удоволствие. По принцип е добре да отидеш да им кажеш, че са ти много скъпи на сърцето ама и на джоба, за да не се циганят после за тия дни дето не си им платил.

Гледай да не забравиш диска и кутийката на модема, че щи искат 5лв глоба :D... Аз щях да падна от смях като ми го каза тва оная на касата. Е верно ги платих, ама се чудя сега какво щеше да стане ако не бях го направил? да ме съдят?!?! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Знам, че е не приятно, но не мога да разбера защо постянно се мрънка. Магазините, заведенията, заплатите, обслужването и въобще стандарта на живот в Пловдив и по-висок от този в Асеновград.

 

В този смисъл, ако вие получавате по-малко качество/количество за същата цена - уравнението е подобно за случая Пловдив/София. За същите пари на МегаЛан на тарифа от около 30лв можеш да пуснеш интернет на цял вход. Това е реалността за София, обаче. В Пловдив или още повече в Асеновград това няма как да стане поради милион причини. По мое мнение трябва да се радвате, че въобще имате възможността да ползвате интернет.

 

Сега нещо интересно. При мен има леко завишен пинг към бг и инт. При една връзка и спийдтестовете вдигам максимум 1.5мбита. С торентите обаче свалям с около 400-500к цял ден. Някой да има наблюдения по въпроса?

 

torrentzd2.gif

 

Да се, че се "радваме" че имаме поне интернет в Асеновград, така ли? А ти случайно да знаеш, че благодарение на асеновградските си клиенти ТВСАТ (сега ДСС) стигна до Пловдив? Никога през тези 3 години, в които съм клиент на дсс никой не е дал ясно и точно становище защо скоростите между Асеновград и Пловдив са толкова различни. Все пак плащаме едни и същи пари, нали? Има една думичка, лоялност се казва. Една компания не може да оцелее без да има лоялност към клиентите. ДСС никога не са имали отношение към клиентите си. Не им и пука за тях. Тъжно но факт...

Link to comment
Share on other sites

Много сложно това с връщането на модемите и прочее. Подаваш молба за временно спиране и хич не се занимаваш с глупости. Като искат после да дойдат да си търсят модеми и т.н. ;) Няма какво да се "раз-абонираш" и т.н. Важното е да не ти търсят пари и най-лесно е да се направиш че временно спираш пък колко временно ще видим :)

 

 

Гледай да не забравиш диска и кутийката на модема, че щи искат 5лв глоба :D... Аз щях да падна от смях като ми го каза тва оная на касата. Е верно ги платих, ама се чудя сега какво щеше да стане ако не бях го направил? да ме съдят?!?! :lol:

Е по договор модема си е мой бе. ; 0 В смисъл пише, че ако съм бил абонат 1 год след това модема автоматично става моя собственост или нещо такова.За какво трябва да им го връщам. ; ) Аз мислех да го шътна във купувам/продавам да избия инсталационната тъкмо дето платих неска на ДЦЦ. :devil :lol: :woot

Link to comment
Share on other sites

по принцип би трябвало да се подаде молба за отказване, а-у ... ама т'ва са излишни формалности. не плащаш за месеца - изключват те. аз така и направих. просто не си струва да се ходи до офиса им, да попълваш някаква бланка, глупости ... и нищо няма да ти режат. когато си плащал да те прекарват, кабелите са влизали в цената т.е. твои са си. хората от dcc идват, изваждат ги от еврокомската кутия и ги "мушкат" в тази на твсатнет. т'ва е

 

тва е грешен ход, защото някой ден ако решиш да се връщаш на евроком ще платиш повече пари. ако подадеш молба за временно прекъсване после ще платиш само 2 лв.

Link to comment
Share on other sites

тва е грешен ход, защото някой ден ако решиш да се връщаш на евроком ще платиш повече пари. ако подадеш молба за временно прекъсване после ще платиш само 2 лв.

На мен даже ми казаха, че и 2 лв няма да платя ако реша да се включа.

Иначе да, точно за 5 минути жената попълни един лист (тя, а не аз), за временното изключване, и каза, че това 'временно' може да е и години :) . Не се плаща нищо.

Че кой знае, DCC може да скапят телевизията си в бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

и аз направих така и ми казаха че ако реша да се си го пусна пак трябва да платя 4лв да се надяваме да не ми се налага да минавам пак на тях :) но не трябва да се изключваме и най-лошите варианти

Link to comment
Share on other sites

за цифровата телевизия - 17 турски програми, 3-4 гръцки, сумати немски, които всеки знае че са free-air ... "страшен" цифров пакет :bgrin:

ся си дадох сметка, че цифровата на dcc си струва ако държиш на качеството ... само "пакетити" на rai едва ли биха привлякли някого (те и затова махнаха raiuno от аналоговата)

Link to comment
Share on other sites

Ето една интересна анкета от форумите на ДСС, сами си правете изводите на кой кое му харесва :) (ако на някой изобщо му харесва де)

 

http://forum.tvsatbg.net/index.php?topic=274.0

 

Голяма част от недоволните в техния форум са от Асеновград. Явно там положението е доста зле.

Link to comment
Share on other sites

В Асеновград TVSAT е както Еврокома в Пловдив, че и по-зле. Братовчед ми е вързан към тях (то там няма голям избор) и хич не е доволен. Затова и аз нямам желание да си пускам каблена и нет от DCC, въпреки че и в нашия блок сложиха техни кутии.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Абе к'во се учудвате, че имали за Асеновград различно отношение....сефте...ами ЕК какво прави, защо при една и съща цена в София и Плевен скоростите са двойно по-големи, отколкото в Пловдив и останалите градове... ;)

Link to comment
Share on other sites

От днес и аз съм с цифрова и нет от тях, от цифровата сам доволен ама нет-а е ужасен 2мегабита пак чакам сумати време за зареждане на сайт, така че от другия месец или ггбит или несхто друго. То аз така или иначе нет-а от ДЦЦ го пуснах само за да имам нет след като спра ЕК(докато реша на кво да мина)

 

229240667.png

229241583.png

Edited by George_131
Link to comment
Share on other sites

тея от dcc предлагат най-скапания нет в града сигурно ... един мач не мога да си стриймна от китайците :angry1

 

229966798.png

 

направо започвам да проучвам как и откъде могат да ми прекарат кабела другите доставчици, щото тая мизерия наречена "интернет от dcc" просто не се търпи :sick

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...