Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Е това е въпроса! Отговор няма, алтернатива - също няма.

Еврокомци са умряли за мен още преди 12 години,

N3 - лошо качество, приемника им все едно си го извадил от някой "Снакс" , режат от каналите ежедневно , но за сметка на това - имат надменно отношение и обслужване. Мой роднина дори си прави чертички в една тетрадка, като обратен таймер, да не пропусне датата на която трябва да заяви че си прекратява договора...

Ще взема да разгледам на Булсат HD кви са офертите, ама с тая 60см. антена есен/зима вероятно ще си е приключение

Аз съм с 78 см. антена на TRIAX и нямам никакви проблеми. Може да си купиш и 88 см. Разликата в цената не е много.

http://www.vga-sat.com/e-shop/index.php?triax,107

И задължително хубав конвертор.

http://www.vga-sat.com/e-shop/index.php?inverto-black-ultra,90

Добре е да имаш и добър приемник.

http://www.vga-sat.com/e-shop/index.php?hdtv-%CF%D0%C8%C5%CC%CD%C8%D6%C8,21

Общо взето операторската техника е трагедия и с твърде ниско качество.

 

Ако искаш да гледаш качествена телевизия и да няма проблеми - купи си хубаво оборудване. По-добре да похарчиш 600 лева и да знаеш какво получаваш, отколкото да си мислиш, че гледаш телевизия.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Антената на Булсат е слаба единствено при сняг и то ако е силен снеговалежа.

Много е важно да е перфектно настроена, което се получава с поне 30 минути игра, нещо което на монтажниците не им е любимо.

Вариантът е или да си настройваш сам или да ги почерпиш нещо, за да си поиграят и да ти изкарат поне 14db на първите 2 транспондера.

Единичените конвертори на Булсат са добри и стават за 39Е, използват GT-Sat. Ако ще гониш свободни канали от спътници като Астра 19Е и 28Е, тогава инвестираш в по-скъп.

Препоръчвам ти антена 80см. на Стронг или Tecatel. По-евтини са и са доста лесни за настройка. Аз съм с 80см. Strong и досега не ми се е налагало да я почиствам в снега 3 зими, колкото и да я валяло. Има си достатъчен запас. На друго място с перфектно настроена Булсатска, миналага година я почистваха 2 пъти, тази не се е налагало.

Както съм писал и в друга тема - не препоръчвам HD приемниците на Булсатком ZHD100. Софта им е кофти и като започнеш да го ръчкаш - забива, също така няма възможност за подредба на канали и добавяне на други спътници. С 2 думи е куц кон.

Ако имаш познат в офис на Булсат, попитай за DL-S1002. Няма HDMI, но е перфектнен във всяко едно отношение.

 

Иначе няма нищо по-добро от сателитната телевизия. Не си зависим от нищо, както при всички други.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Добре де на всички е ясно, че има разлика между картинката от приемника и тази от Тв-то. А таксата е за цифров сигнал, който би трябвало да достига до ТВ-то, а той всъщност достига до техния приемник. А до тв-то - аналогов. Тогава абонатите с тв с вграден кабелен цифров тунер са ощетени, тъй като са оставени без алтернатива. Дали има някакво основание да се подаде жалба или сигнал до комисията за защита на потребителя и да разгледат въпроса. Не говоря само за ДЦЦ, а и за останалите оператори с допълнителни устройства. Защото става така че се плаща за услуга но, тя не се доставя или поне не в пълния смисъл.Да хубаво е че на една честота има няколко програми и т.н, но накрая това се плаща от потребителя, който заради тези устройства не може да се възползва максимално от качеството на цифровия сигнал.

Link to comment
Share on other sites

Добре де на всички е ясно, че има разлика между картинката от приемника и тази от Тв-то. А таксата е за цифров сигнал, който би трябвало да достига до ТВ-то, а той всъщност достига до техния приемник. А до тв-то - аналогов. Тогава абонатите с тв с вграден кабелен цифров тунер са ощетени, тъй като са оставени без алтернатива. Дали има някакво основание да се подаде жалба или сигнал до комисията за защита на потребителя и да разгледат въпроса. Не говоря само за ДЦЦ, а и за останалите оператори с допълнителни устройства. Защото става така че се плаща за услуга но, тя не се доставя или поне не в пълния смисъл.Да хубаво е че на една честота има няколко програми и т.н, но накрая това се плаща от потребителя, който заради тези устройства не може да се възползва максимално от качеството на цифровия сигнал.

 

Здравей ,

Абонатите не само трябва да са ТВ с цифров тунер а трябва той да е DVB-C и да си купят модул за да се сложи карта в него! :laughing:

А за да гледат HD каналите , ТВ трябва да е FULL HD не просто HD Ready! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Сега разговарях с техен оператор и ми отговориха, че са кодирани каналите за постоянно. Очаква се след 2-3 месеца да дадът CI модули и карти. Когато имали повече информация сме щели да разберем от инфо канала, офисите им или от саита им.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм им платил до края на месеца и ако нещата не се оправят дотогава повече и една стотинка няма да видят от мен. Нямам против да плащам за цифрова, но нека да са си измислили как да я дават преди да я спират.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм им платил до края на месеца и ако нещата не се оправят дотогава повече и една стотинка няма да видят от мен. Нямам против да плащам за цифрова, но нека да са си измислили как да я дават преди да я спират.

 

На кого си платил на DCC или на DC Corporation :rolleyes:

И като си платил имаш ли цифрова телевизия?! :rolleyes:

Щото днес е 02.февруари не ми се вярва да издържиш до 28ми без телевизия :beer:

Link to comment
Share on other sites

На кого си платил на DCC или на DC Corporation :rolleyes:

И като си платил имаш ли цифрова телевизия?! :rolleyes:

Щото днес е 02.февруари не ми се вярва да издържиш до 28ми без телевизия :beer:

 

Нещо не ти схващам мисълта.

Телевизия има, но е аналогова. Тук се оплакваме, че не е цифрова, а не че няма.

И платил съм на Цифрова Кабелна Корпорация, защото съм към тях.

Link to comment
Share on other sites

Добре де на всички е ясно, че има разлика между картинката от приемника и тази от Тв-то. А таксата е за цифров сигнал, който би трябвало да достига до ТВ-то, а той всъщност достига до техния приемник. А до тв-то - аналогов. Тогава абонатите с тв с вграден кабелен цифров тунер са ощетени, тъй като са оставени без алтернатива. Дали има някакво основание да се подаде жалба или сигнал до комисията за защита на потребителя и да разгледат въпроса. Не говоря само за ДЦЦ, а и за останалите оператори с допълнителни устройства. Защото става така че се плаща за услуга но, тя не се доставя или поне не в пълния смисъл.Да хубаво е че на една честота има няколко програми и т.н, но накрая това се плаща от потребителя, който заради тези устройства не може да се възползва максимално от качеството на цифровия сигнал.

Значи, идеята ти е добра и може би има потенциал. Проблема конкретно с ДСС е, че с тия полулегални формирования (Цифрови - компании, корпорации,ЕТ , ООД или други разновидности) няма срещу кой да подадеш оплакването. Ще помисля с малко юридическа помощ , тия дни.

Link to comment
Share on other sites

N3 - лошо качество, приемника им все едно си го извадил от някой "Снакс" , режат от каналите ежедневно , но за сметка на това - имат надменно отношение и обслужване. Мой роднина дори си прави чертички в една тетрадка, като обратен таймер, да не пропусне датата на която трябва да заяви че си прекратява договора...

 

Никой няма по-добро качество.

Приемника е добър за ценовия си клас.

Първия месец е информационен период в който се гледат всички допълнителни канали безплатно, след този информационен период е нужен абонамент за да се гледат тези допълнителни канали. Това се казва на всеки който се поинтересува от услугата.

Информирай твоя роднина че на който и нормален оператор да се пусне няма да гледа всички канали на цената на минималния пакет.

Това че искате до безкрайност да пиратствате некодирана цифрова не е основание да клеветите останалите оператори.

Link to comment
Share on other sites

Никой няма по-добро качество.

Приемника е добър за ценовия си клас.

Първия месец е информационен период в който се гледат всички допълнителни канали безплатно, след този информационен период е нужен абонамент за да се гледат тези допълнителни канали. Това се казва на всеки който се поинтересува от услугата.

Информирай твоя роднина че на който и нормален оператор да се пусне няма да гледа всички канали на цената на минималния пакет.

Това че искате до безкрайност да пиратствате некодирана цифрова не е основание да клеветите останалите оператори.

 

Относно качеството няма спор най-доброто е вашето.Никой не е искал да пиратства до безкрайност,винаги съм си плащал даже и предплащал за месеци напред както тв така и нет,но след изпълненията от есента на миналата година спрях да плащам няма и да плащам.Възможно ли е да стана ваш абонат и да си включа приемниците от дцц плюс един от вашите.?

Link to comment
Share on other sites

Никой няма по-добро качество.

Приемника е добър за ценовия си клас.

Това че искате до безкрайност да пиратствате некодирана цифрова не е основание да клеветите останалите оператори

 

Първо - единствената причина да съм на ДСС е качеството, лични наблюдения имам от всички доставчици на телевизия и интернет в Пловдив , без БТК.

Второ - Кой говори тука за пари? Айде де, аз искам хубав приемник, предложи цена? Ама няма, нали ? Искам и CI модул - НЯМА. Искам ХУБАВА телевизия и съм готов да си плащам за нея , но ... съм в България.

Трето - не пиратствам , но бокса съм го сложил в кухнята на 14 инчовия телевизор, защотона него "качеството" не личи така , както на плазмата.

Edited by matild
Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имам два модерни телевизора. Защо трябва сега да си взимам някакви счупени приемници от преди 10 години, дето кой знае какъв сигнал предават? Първо трябваше карти да осигурят, пък после и петорна кодировка да направят, ако искат.

Има ли в момента доставчик, който може да предложи цифрова телевизия без външно устройство, за да мога да си ползвам вградения цифров кабелен тунер?

Link to comment
Share on other sites

Здравей ,

Абонатите не само трябва да са ТВ с цифров тунер а трябва той да е DVB-C и да си купят модул за да се сложи карта в него! :laughing:

А за да гледат HD каналите , ТВ трябва да е FULL HD не просто HD Ready! :laughing:

Интересно...моят телевизор като е HD Ready, как ги гледам всичките ХД канали !?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имам два модерни телевизора. Защо трябва сега да си взимам някакви счупени приемници от преди 10 години, дето кой знае какъв сигнал предават? Първо трябваше карти да осигурят, пък после и петорна кодировка да направят, ако искат.

Има ли в момента доставчик, който може да предложи цифрова телевизия без външно устройство, за да мога да си ползвам вградения цифров кабелен тунер?

Вярно е, ето аз съм избягал от кухоглавите от DCC и съм с модул.... можех да си го купя от магазина за 80 и т.н лева, обаче от N3 ми го продадоха за 70 или 75 и си работи безгрижно, даже онзи ден внезапно и учудващо за мен реши да си ъпдейтва фърмуера в 22.00 часа, сваля каквото сваля, инсталира се и се рестартира... нямам грижи, па кой каквото иска да казва. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имам два модерни телевизора. Защо трябва сега да си взимам някакви счупени приемници от преди 10 години, дето кой знае какъв сигнал предават? Първо трябваше карти да осигурят, пък после и петорна кодировка да направят, ако искат.

Има ли в момента доставчик, който може да предложи цифрова телевизия без външно устройство, за да мога да си ползвам вградения цифров кабелен тунер?

 

Дай моделите на телевизорите или сама си провери модела в google дали е с DVB-C тунер.

ENTRY предлагат CI Modul за 70лв. ако си намериш по-евтино CI Modul Conax добре но ме съмнява да го намериш под 85лв. ...

На сайта на N3 има и карта с покртие да видиш имат ли покртие на твоя адрес има и телефони , че дори и он-лайн форма за заявка. :rolleyes:

Така , че всичко е в твоите ръце действай :rolleyes:

За Blizoo не те съветвам , че сега пак са купени и не се знае кво ще става при тях , пък и ако искаш 3-4дена да чакаш да дойдат на авария те са твоите хора :laughing:

 

Абонатите на DCC , тръгна ли ви цифровата в Пловдив ?!

Edited by Rat Man
Link to comment
Share on other sites

Ще им тръгне на Свети Мук!!!!:lol:

 

Ще им тръгне на Свети Мук!!!!:lol: Или ако Кирев отвърне на удара!!!Готви се нещо,не случайно незатваря офисите си!!

Link to comment
Share on other sites

matild нямах предвид единствено ДСС. Просто трябва да се обърне внимание на проблема принципно от КЗП. И ако има шанс да се прекрати идиотската практика да си пробутват тъпите декодиращи устройства. Да на клиентите с по-стари телевизори е разбираемо, но за останалите защо, след като има CI модули (или CI слотове) и карти съответно.

 

kario88 ти сам си си отговорил на въпроса. HD ready - готов за възпроизвеждане на картина с HD резолюция.

Edited by Scooby Doo
Link to comment
Share on other sites

Mirela__ и matild, в Пловдив 2 от 3 кабелни оператора от много време предлагат гледане директно с цифров кабелен тунер. Тъй като сигнала им е криптиран е нужен декриптиращ модул - CAM.

 

matild, не знам защо казваш че няма CI ... в Пловдив хиляди домакинства гледат с CAM в телевизорите си.

който има желание и хубав бокс може да си купи, например http://www.sattvshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=149_182&products_id=426

има и още по-хубави за по около 1000 лева.

 

Че качеството на телевизиите в България не е високо е вярно, но ако си стоял на DCC заради качеството не схващам точно от какво се оплакваш, те излъчват същото средновато качество като останалите.

 

Е, някои оператори допълнително засират качеството - Vivacom и бившите ITV Partners.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Mirela__ и matild, в Пловдив 2 от 3 кабелни оператора от много време предлагат гледане директно с цифров кабелен тунер. Тъй като сигнала им е криптиран е нужен декриптиращ модул - CAM.

 

matild, не знам защо казваш че няма CI ... в Пловдив хиляди домакинства гледат с CAM в телевизорите си.

който има желание и хубав бокс може да си купи, например http://www.sattvshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=149_182&products_id=426

има и още по-хубави за по около 1000 лева.

 

Че качеството на телевизиите в България не е високо е вярно, но ако си стоял на DCC заради качеството не схващам точно от какво се оплакваш, те излъчват същото средновато качество като останалите.

 

Е, някои оператори допълнително засират качеството - Vivacom и бившите ITV Partners.

 

 

Е впрочем VIvacom не предлагат ли и те в MPEG-4 сигнал телевизия и защо да е по-лошо качеството при тях? Питам чисто от любопитство.

Link to comment
Share on other sites

Mirela__ и matild, в Пловдив 2 от 3 кабелни оператора от много време предлагат гледане директно с цифров кабелен тунер. Тъй като сигнала им е криптиран е нужен декриптиращ модул - CAM.

Евроком /Близу/ и н3 ли са тия 2 от 3 кабелни оператори. В края на 2009 г. се отказах от Евроком поради изключително лошо техническо обслужване. Имаше проблем с телевизията в продължение на месец, но от тяхна страна - никаква адекватна реакция. Накрая все пак решиха проблема и компенсацията се изразяваше в 5 лв. отстъпка от следващата такса. Тогава това ми се стори подигравка, но просто не съм знаела какво ме чака със следващия доставчик - ДЦЦ ми разказаха играта. Минах към тях, защото нямах друга алтернатива, а и ми ги похвалиха като стабилни. N3 нямаха покритие тогава на моя адрес, а и казаха, че скоро няма да имат. Сега вече имат, така че най-вероятно ще се изръся със 140 лв. за модулчета и минавам към тях до следващото разочарование...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...