Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Питай Виваком, мисля, че имат и оптика в Изгрев, тоест FTTH/FTTB, но цената няма да е от най-ниските. Иначе, което и да избереш от горните - нищо сигурно...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Питай Виваком, мисля, че имат и оптика в Изгрев, тоест FTTH/FTTB, но цената няма да е от най-ниските. Иначе, което и да избереш от горните - нищо сигурно...

Сега  проверих  в  сайта им.  Пишат,  че нямат  покритие  в Изгрев.  

Link to comment
Share on other sites

Виваком нямат, проверяха преди месец. Не знам Булсатком дали имат покритие, в сайта им пише Пловдив и толкова. Ще им звънна да проверя. Collbox имат, но за корпоративни. Не ми е проблем това, но цените им почват от 120. Писах, че цената не е определяща, но в рамките на разумното, да кажем 50-60лв. За 200 доставчици има бол, но нямам интернет зала, а 3 компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Знам, но е без ДДС, т.е. 72 с. А скоростите са "максимално достижими", дори не са 30 гарантирани, колкото е следващия план на 120 с ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Те винаги са достижими, просто не ти ги гарантират на 100%.

Да не би да си мислиш, че на домашната тарифа са гарантирани???

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно за "максимално достижими"-те, нека някой даде резултати от реални тестове за Down/up в България и България и Европа на Coolbox.

Звънях и на Булсатком, не знаят дали имат покритие примен, ще ми се обадят до 2 дни. Мтел също няматпокритие в Изгрев. Не съм говорил с N3 за корпоративни тарифи какво имат, в сайта им няма нищо. Визио, преди да ги купят N3, бяха изкарали добри оферти и си бяха оправили интернета, но N3 преобразува тези тарифи, даже ги няма на сайта им.

Link to comment
Share on other sites

Тия неща си ги мерехме преди години. Ето ти резултат още от 2012-а...
 

Максимална сумарна (down+up) скорост, която съм постигал - 177.36 mb/s

torrent_traffic_2012_02_18_06.jpg

Тарифа - CooolBOX, с два сет-топ-бокса.

Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно за "максимално достижими"-те, нека някой даде резултати от реални тестове за Down/up в България и България и Европа на Coolbox.

Звънях и на Булсатком, не знаят дали имат покритие примен, ще ми се обадят до 2 дни. Мтел също няматпокритие в Изгрев. Не съм говорил с N3 за корпоративни тарифи какво имат, в сайта им няма нищо. Визио, преди да ги купят N3, бяха изкарали добри оферти и си бяха оправили интернета, но N3 преобразува тези тарифи, даже ги няма на сайта им.

 

Ако искаш СИГУРЕН интернет, си избий от главата всички LAN доставчици, всички модеми и тра-ла-ла. Само оптика!!! Това, в случай, че искаш сигурен интернет! За другото...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

От 1-2 години се точа да си пусна кабелна+интернет и днес/утре дойде момента.

От доста време следя темите в тази категория на интернет доставчиците, но така и не можах да реша дали Cooolbox или N3 са по-добрите.

Важното е нета да е поне 10-15Mbps International Upload за мен. Телевизия не гледам от 10 години, така че многото канали не са от значение. Все пак е добре и да има някакви спортни канали и животни и риболов да има за бащата.

Интернета да не прекъсва въобще, не искам да тормозя съпорта и себе си най-вече :)

Link to comment
Share on other sites

За интернет - да, но кабелната е с приемник, а мен това ме дразни.

 

Всички цифрови телевизии са с приемник. На мен лично това не ми пречи.

Като канали и качество са си супер.

Link to comment
Share on other sites

Не са. Има цифрова тв с модул (стига телевизорът да го поддържа)  - Близу, Н3, а може би и други оператори.

Link to comment
Share on other sites

Знам, но ТВ модула се заплаща допълнително и телевизора може да не е съвместим. Затова не го споменах.
Мен лично, единственото в Coolbox, което ме дразни е, че трябва постоянно да включвам приемника на режим TV, а не тръгва директно на последно гледания канал.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, току що ми се обадиха от Cooolbox, че нямат покритие до нас. Явно ще съм на N3, другата алтернатива е Blizoo, ама интернета май няма да го бъде там :). Някой на N3 да сподели как е външния upload?

Link to comment
Share on other sites

Знам, но ТВ модула се заплаща допълнително и телевизора може да не е съвместим. Затова не го споменах.

Мен лично, единственото в Coolbox, което ме дразни е, че трябва постоянно да включвам приемника на режим TV, а не тръгва директно на последно гледания канал.

При  Н3,  модула  не  се  заплаща  допълнително.  Всички  нови  тв-та поддържат  кам  модул.  

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, току що ми се обадиха от Cooolbox, че нямат покритие до нас. Явно ще съм на N3, другата алтернатива е Blizoo, ама интернета май няма да го бъде там :). Някой на N3 да сподели как е външния upload?

Както им е обявен на сайта. Само дето там малко подвеждащо за по-незапознати потребители беше последния път като го гледах.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Рядко влизам тук и съжалявам ако вече е отговаряно, но искам да попитам за читав доставчик в "Смирненски" (медицинските общежития)? Интересува ме само нет, без всякакви телевизии и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Кулбокс, ако има, ако не оптика на Булсатком. Второто се води срочен договор, но когато решиш - спираш да плащаш и няма проблеми. Кулбокс е ясен. Това, ако се търси качество. Ако се гони цена, няма начин да няма някой гаражен в района, който да е омотал целите общежития.

Link to comment
Share on other sites

Става дума най-вече за стабилност на връзката и добра скорост - нетът на Гаров е перфектен за мен и от години съм с негова връзка, но мисля, че в оня квартал няма покритие.

Link to comment
Share on other sites

Ако е оптиката на Буля - супер, ако е UTP мрежата им - търси друг вариант!

 

По приказките ви се ориентирам към Булсат, но като резервен вариант хич не ми се нрави Близу-то...а какво спомена по-горе за Кулбокса?

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвах в центъра интернет на булсат над година и съм имал само един проблем. Говоря за LAN.

При тях супер голям плюс е, че не те гонят за изпълнение на договора. ( поне преди беше така).

 

Сега съм на N3 и според моите наблюдения на N3 е по зле, особено неделя нещата се влошават осезаемо. Не спира нета, но скороста пада здраво и не е стабилна. При булсат този проблем го нямах.

Edited by swan222
Link to comment
Share on other sites

Еми ако има Кулбокс - 24.90 само нет. При Булсат, може да се направи друга врътка. Някой, който ползва телевизия, закача нета на нея и нета излиза 8 или 9лв. месечно. Няма значение, че е на различен адрес. Единствено се сменя адреса на телевизията в тяхната система, на този, на който ще е нета. Телевизията може да е и в Бургас...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...