Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Човек, тоя ТВ се гаси само от 00:00 до 06:50 и после цял ден с изкл. на 2-3 часа бачка. Сестра ми се попилява да гледа. И гледа от Бумеранг, HBO, BTV и т.н. каквото й дойде. Не просто няма да седи една картина ами ще му се разкаже играта от сменяне на каналите :D

 

Нз, в неделя като съм в почивка вероятно ще се гледа "на място", че така по нета само по х-ки не ми се ще да се взема каквото и да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имаме отскоро 42" 100 Хц.

Разликата не е в мигане (ЛЦД нямат мигане), а при движенията се усеща по-мазно. Примерно кинофилмите дето са по 24 кадъра, са като сериали, с мазно движение. Определено като изключа опцията, и движенията стават "главоболни". Приятна опция и даже задължителна са 100Хц, ако ще се гледа по-дълго телевизора.

За DVB-C не знам, всички Конакс оператори у нас ли имат възможност ебз допълнителен приемник, да приемам? Има кард слот някакъв, ама пише PCMCIA кард слот, едно и също ли е..

Телевизиите съм ги настроил на 14:9 като компромисен вариант - реже отгоре и долу и намалява черните ленти. Старата 32-ка имаше режим Spectacle, при който леко повече сплескваше, режеше по-малко, запълваше целия екран, и в двата края сплескваше още повече (т.е. само в края увеличаваше сплескването, а в центъра не бараше) - някакъв специален режим, който някои ТВ имат, и който не беше зле.

За гледане от до около 3-4 метра , за мен лично 42" е повече от достатъчно. Честно казано като махнах 32-ката и сложих тоя, разликата не беше фрапираща, но да приемем, че е по-добре. Като увеличаваме размера много, и се гледа отблизо, започва картината да озърнестява, щото резолюцията е константа. Е, над 46-50" . Иначе плазмите с тия малки резолюции като ги гледам по магазините, е истински ужас, да не говорим какво трептене ала ЦРТ имат всичките.

Поне в Пловдив Ентри, Еврокоп са на Конакс и няма проблем, нужно е само да се закупи конвертор на слота, който би трябвало поне в Ентри да е 50-70лв, може и по-малко ако има договор.

Image retention за момента в общия случай т.е. при модели от 2010-та от средния клас нагоре на Panasonic няма, за ниския не съм сигурен. При Samsung и LG image retention има в повече случаи или може и да са всички.

Link to comment
Share on other sites

Трептене може да имат евтините. Хубавите са като LCDта но и там пак се опира до скоростта. Гледах една-две плазми които ми харесаха но цената не отстъпваше на LCD-тата. Всъщност образа беше даже по-добър защото беше и по-контрастен от повечето LCDта.

Аз гледах всичките по техно* плазми, всичките ми трептяха, освен всички да са били от евтините, това не съм го и гледал.

 

За размера - от около 5 метра го гледам и да ти кажа като пусна 1080p филм е много приятно. Преди почти не гледах филми сега като ми остане време си пускам по нещо да зяпам.

5 метра си е цифра. Аз тука най-много от 3 метра. А ако хола е някакъв 10х10, и 70" да се вземе, няма да е голям.

 

Поне в Пловдив Ентри, Еврокоп са на Конакс и няма проблем, нужно е само да се закупи конвертор на слота, който би трябвало поне в Ентри да е 50-70лв, може и по-малко ако има договор.

Image retention за момента в общия случай т.е. при модели от 2010-та от средния клас нагоре на Panasonic няма, за ниския не съм сигурен. При Samsung и LG image retention има в повече случаи или може и да са всички.

Който взима плазма, да му мисли за retention :) . Аз НЕ бих взел никога (поне на етапа на който са в момента).

За конакса, значи поне конвертор трябва, и за тая цена, спрямо цял приемник, май единствено би се спечелило работата само с 1 дистанционно. Ентри няма в Кичука (всъщност като гледам покритието в повечето от града нямат), само ЕК (дцц не ги броя изобщо вече). Но 4-5 лв за допълнителен приемник няма да стане (при условие че (ще) имаме 3 ТВ, на 1 от които много рядко ще се гледа, а на втория само малко повече).

Link to comment
Share on other sites

За конакса, значи поне конвертор трябва, и за тая цена, спрямо цял приемник, май единствено би се спечелило работата само с 1 дистанционно. Ентри няма в Кичука (всъщност като гледам покритието в повечето от града нямат), само ЕК (дцц не ги броя изобщо вече). Но 4-5 лв за допълнителен приемник няма да стане (при условие че (ще) имаме 3 ТВ, на 1 от които много рядко ще се гледа, а на втория само малко повече).

 

И образа е 1 идея по-добър от този който е от приемника. Най-малкото защото има 1 кабел по-малко. Освен това сонито ми има повече опции за разтегляне на образа докато в другия случай се предполага че това го прави приемника и има или да го разтегне нацяло или да zoom-не май... не помня вече но от cooolbox приемника ми е по-неудобен отколкото вградения и затова се каня да го връщам от 3 месеца ама пусти мързел...

Link to comment
Share on other sites

задължително ли трябва да е 100hz? :unsure: като ги гледам тея цени в техномаркет ... телевизор 37" на 50Hz е по-евтин с близо 200 лв. от 32" на 100Hz :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Задължително за какво..., нищо не е задължително, както не е задължително изобщо да купуваш ТВ :) .

Просто при по-високата честота намалява характерното насичане при движение на образите. Но това трябва да се види и сравни side-by-side, защото иначе може и да не се усети от всеки. Майка ми например 2 часа гледаше телевизори в техномаркет, 1 час от които гледаше един до друг единия 200Хц сони, другия 60хц 2.5 пъти по-евтин.... Е, така и не можа да разбере за какво ѝ говорим и каква фрапираща разлика има. Направо аз се фрапирах.

Link to comment
Share on other sites

Ако не гледаш мачове не е задължително, ако гледаш и не искаш да ти замазва е желателно. Ама ти ся сравняваш телевизор на промоция с телевизор не на промоция, нормално е да има голяма разлика. А и все пак от клас до клас разликата не е едните 100-200 херца, има си и доста други неща като процесор, функции, интернет, панел...

Link to comment
Share on other sites

Ако не гледаш мачове не е задължително, ако гледаш и не искаш да ти замазва е желателно. Ама ти ся сравняваш телевизор на промоция с телевизор не на промоция, нормално е да има голяма разлика. А и все пак от клас до клас разликата не е едните 100-200 херца, има си и доста други неща като процесор, функции, интернет, панел...

предимно мачове ще гледам :)

... а иначе другите функции не са ми толкова потребните. може би някой път да го вържа с компа и да пусна някой hd филм и толкова.

Link to comment
Share on other sites

За да разбереш за какво говоря иди в технополис или техномаркет и ако е разбрано момчето ще ти покаже едно и също нещо на телевизор със 100hz и такъв с 50.

 

Най-най-ясно се вижда насичането при движение на надписи нагоре. Едното е плавно а другото подскача като скрола нагоре в текстов режим на старите правци. Просто виждаш как буквите не се движат мазно нагоре а подскачат от ред на ред (само че не на цял ред а на по няколко пиксела но се вижда доста отчетливо как подскачат от кадър на кадър).

 

След като ти покажат подобни надписи ще забележиш и как насича движението при обикновен филм даже. Верно не толкова но се усеща. А забележиш ли го веднъж почва да те дразни винаги (мен поне).

Link to comment
Share on other sites

Така, така. Току що говорих с Техномаркет и плазмата 50 инча която бях харесал имат 1 бройка, в СФ, МОСТРА!

 

Я някой да каже дали е ходил на място в ЗОРА, МАРКЕТ, ПОЛИС и да не си губя времето? Щото ДНЕС ще се взема ТВ.

Link to comment
Share on other sites

Така, така. Току що говорих с Техномаркет и плазмата 50 инча която бях харесал имат 1 бройка, в СФ, МОСТРА!

 

Я някой да каже дали е ходил на място в ЗОРА, МАРКЕТ, ПОЛИС и да не си губя времето? Щото ДНЕС ще се взема ТВ.

 

Как очакваш да отиде някой вместо теб?

Link to comment
Share on other sites

Аз питах в близкия месец (примерно) дали някой е ходил.

 

Минало свършено. Неква тошиба 42 инача беше избора. Аз я гледах, гледах и така и не разбрах, защо младежа в магазина нИ можа да ми пусне еднаква картина side by side за сравнение с 50 инчовата плазма на Панасоник за 200лв повече която си бях харесал.

 

Но, избора беше семеен, та не е важно кой какво мисли "момчето е консултант, то разбира".

Ся следва "борба" с приемника на n3 за цифрова или с ТВ-то да се спогодят, та да взема инфо за каналите и да не ги разпъва или смачква всичките по един начин.

 

Е, тоя кютюк >

http://www.technomarket.bg/products/09073307/toshiba-40sl733g даже е 40ка. Ще видим тия дни дали не мога да им обясня да го върнат, но щом си го харесват... не може да се спори.

 

Ето и др. фаворит който загуби >

http://www.technomarket.bg/products/09052370/lg-50ps3000

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Със семеен съвет не може да се спори, доказано. Тошибите точно, не бих препоръчал да се взимат, особено пък най-евтините, преди време разучавах, но дано поне да ви работи безпроблемно.

Ние пък взехме ЛГ-то преди 2 месеца, и сме много доволни. Бяхме с ЛГ и преди това, пак доволни. Навиваха ни за едно сони, даже по-евтино беше. На консултанти съм се научил да не вярвам особено. Разпитвам ги колкото да си спомням посещението в маркета с нещо.

Link to comment
Share on other sites

"момчето е консултант, то разбира".

Ти обаче явно си падаш по музейни експонати щом даже си звънял за оня телевизор :D И тая Тошиба гледам в момента я има в един магазин във Варна :D

 

A горния цитат е велик :) Консултантите дори си нямат идея, че в един и същи телевизор се слагат различни панели, камо ли да знае за начините как се разбира какъв е панела. Просто са трагедия въпросните хора в тия магазини, но за толков пари толкоз.

Всеки си има предпочитания, консултантите също така че на кой квото му харесва натам дава съвети в магазините. И аз съм така, но поне давам ревюта за сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Хем е така хем въпросния телевизор не се взима за ден или два така че дори да вземеш възможно най-новия модел след 2 години ще е същото.

 

Не съм сигурен че е по-кофти избор защото ако не се гаси този телевизор това е добър избор. Иначе 50" си е кеф но и аз към плазми съм резервиран малко. И мен в техномаркет ме сапунисваха колко хубави са LED тошибите и на каква добра цена са ама като видях в технополис промоцията за "онова" Sony за което ме светна виден го забърсах на секундата. Просто 42" (както се канех да взема или макс 46) по никакъв начин не може да се сравнят с 55. Верно черното не е съвсем черно обаче не ме дразни особено. Като го сменям ще е с нещо още малко по-голямо :devil

Link to comment
Share on other sites

а защо сте толкова предубедени към плазмите? ся като ги гледам по параметри, по нищо не отстъпват на LCD-та. освен това ако някой търси по-голям размер, цената е по-добра от тази на едно LCD. също така гледам и някакъв Life Span (hr) ... не съм ги сравнявал много, но примерно на този е 100k часа, а този - 30k часа. не знам дали при плазмите опресняването има значение, тъй като гледам че го дават, но 50" инчовата плазма е 600Hz, докато 32" LED е 50Hz .... и в крайна сметка разликата в размера е почти половин метър :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че плазмите избледняват с времето и черното също избелява. Даже Панасоник на определен час работа (примерно 1000 часа работа) променят нещо по подсветката или каквото е там и рязко черното избледнява и после пак и после пак та имаше доста оплаквания по тая тема. Другото специфично е, че малки плазми няма - просто такава е технологията. 42 и нагоре общо взето.

Link to comment
Share on other sites

хм, това за избледняване на черното е нещо ново за мен. би ли дал някакъв линк, да хвърля едно око :) ... иначе при плазмите няма проблем със зрителния ъгъл(какъвто има при лцд-тата), няма проблем с опресняванет(т.нар. замазване при лцд-тата).

 

@Dreamer, това ли имаш в предвид:

При плазмените телевизори след време върху екрана се прогарят силуети на статични изображения, които оставят изображение "призрак". Благодарение на технологии, като pixel orbitor, този проблем е драстично намален.
Link to comment
Share on other sites

Става дума за друг 'проблем':

 

http://news.cnet.com/8301-17938_105-10447329-1.html

http://news.cnet.com/8301-17938_105-10437896-1.html

http://news.cnet.com/8301-17938_105-20001640-1.html

http://gizmodo.com/#!5464704/panasonic-admits-automatic-plasma-tv-black-level-change-claims-its-a-good-thing

http://www.engadget.com/2010/02/10/panasonics-response-on-shifting-black-levels-in-plasma-hdtvs/

 

oще полезно инфо: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1167339

 

Обещали са за моделите от 2010+ промяната да е по-плавна, но ще я има. Явно така компенсират избледняването на картината като надуят подсветката или каквото е там при плазмите.

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

Освен това доскоро доста от плазмите бяха по 1024х768 с явно неквадратен пиксел. Ужасно е да се гледа такова нещо.

Другото - наистина всички, които видях в техномаркет, трептяха ужасно, точно в стил CRT. Не е насичането при движение - точно трептене от опресняване.

За image retention-a да не говорим, само възможността за това и ми призлява. Колко е оправено това в последните години, и при кои модели, не бих рискувал аз лично.

За 1000-та часа и избледняването пък сега научавам - явно колкото да се продаде боклука, па после собственика да му мисли и като му поизтече гаранцията, да си бие главата с покупката.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм резервиран защото е по-стара технология и харчат повече ток (а в къщи телевизора се спира само докато всички спят). Отделно съм се наслушал от приятели какви проблеми са имали. От LCDто което взех съм много доволен от друга страна и ако изключим че черното не е много черно другото всичко му е 6+

 

Отделно че не обичам да взимам нищо което е в долната граница на диапазона защото обикновено има защо да е там и няма случай да съм взел нещо евтино и да не съм съжалявал после. Бих взел евтин телевизор (че и каквато да е друга техника) единствено ако знам че след половин или една година ще го сменя и е само временно така. То временните неща са най-постоянни но все пак...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...