Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Така директно по параметри за съжаление не става сравнението :) най-добре си е плазмата и LCD-то едно до друго и да пуснеш един сигнал и към двата и да гледаш. Иначе не знам как е тук но тия в USA от Avsforum всички много мрънкаха че по магазините масово плазмите там са на Vivid Mode и винаги в много силно осветени помещения, което като цяло ги показва в много лоша светлина като качество на изображението.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Разбира се, че на 100Hz! Бях взел едно LG на 50Hz, не че не знаех че е на толкова, просто разполагах с толкова пари - 800лв. Адски дразнещо е при бързи движения - маже ужасно! Така че какъвто и телевизор, никога компромис в херците! Но пък аз лично на Philis за марка телевизори не съм фен, а и вече ще спират да ги правят.

 

 

P.S. По повод плазмите, това вече не важи за тях, а именно че прогарят, избледняват и т.н. Знаете ли, колко време трябва да работят, за да им падне контраста на 50%? Много над очакванията Ви. Също така Panasonic разработиха усъвършенствана серия плазми - Neo PDP.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

http://www.technomarket.bg/products/09094070/toshiba-42sl738g моя грешка, тоя сме взели вчера :D

 

И естествено, няма модул за цифровата и сега ПАК ще си имаме 2 дистанционни.

http://www.trustedreviews.com/Toshiba-32SL738_TV_review

 

Оценката е ниска тъй като от сайта са малко по-претенциозни от обичайното и може да не взимат чак толкова навътре фактора цена.

Link to comment
Share on other sites

http://www.trustedreviews.com/Toshiba-32SL738_TV_review

 

Оценката е ниска тъй като от сайта са малко по-претенциозни от обичайното и може да не взимат чак толкова навътре фактора цена.

 

Trusted, trusted, колко да са trusted?;-)

Link to comment
Share on other sites

Картината при директно захранване от РС е брутална... наистина МНОГО негативен бях до днес, но сега като видях... евалЯ.

Няма мазане, няма нищо.

 

При гледане от модул за цифрова ТВ е пълна боза. Скарт кабела е смотан, утре ще се смени, пък декодера няма HDMI изход. Ще се посъветвам с n3 и ако проблема се реши, ще пиша пак.

В момента е по-зле картината при цифровата от колкото на CRT-то , което смени тоя 42LED.

Звука е добър. Реглажа на нивото от канал до канал е ок.

Настройките за автом. реглаж на картината (16:9, 4:3 и т.н.) не зацепвам как работи. На автомат не вс. канали подават коректно инфото, фабричните настройки винаги изрязват нещо. Може би нещо трябва и декодера да се барне, а не ТВ-то да е виновно.

 

Като цяло, за сега мисля, че картината му е добра, но не мога аз да го настроя. Крайно негативното ми отношение към ТВ-то вече почти е изпарено.

 

ОГРОМЕН недостатък е, че не може да се пускат филми от флаш - поне според мен.

 

____________________________

 

Сега като наместих СКАРТ-а се оправи картината, но има фонов шум при звука. Явно кабела е скапан.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

http://www.technomarket.bg/products/09094070/toshiba-42sl738g моя грешка, тоя сме взели вчера :D

 

И естествено, няма модул за цифровата и сега ПАК ще си имаме 2 дистанционни.

 

Имаш DVB-C тунер значи само conax модула ти трябва. Мисля че и N3 ги продават или дават с договор

Link to comment
Share on other sites

ОГРОМЕН недостатък е, че не може да се пускат филми от флаш - поне според мен.

 

WD TV HD или WD TV Live... Имам един от първия вид мога да ти го дам за 100лв. Другия много добър вариант е DIVA-та която и w00x си беше взел но той е по-скъп. За момента не се сещам за друго с подобна цена което да ти върши добра работа и да можеш да пускаш на него 1080p филми. За мен това е по-добър вариант от компютъра, има си и дистанционно и работи по-добре от компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Нашия има и плейва и MKV от флашка. Качеството си е убийствено, същото е и като пусна клипа от компа по VGA (1080п). Обаче не мисля, че някога ще го ползвам така. Да качваш на флашка, и т.н.

Виж, ако има вградена ланкарта и да го включиш в мрежата и директно от мрежата като ти кефне, веднага почваш да гледаш.. или пък с устройство като WD-то, но с wifi, през него да пускаш мрежово пак, защото да си играеш с флашки не е много кяр да ти кажа. Недей да съжаляваш.

Link to comment
Share on other sites

 

в крайна сметка се взе филипса т.е. предпочете се 100Hz пред LED.

първите ми впечатление са свързани с кабелна/цифровата на dcc и са доста негативни. съмнявам се да е от телевизора, защото пуснах едно демо клипче(от самия телевизор) и от флашка един филм - и двата HD, та там няма никакво замазване и картината е ОК ... но при "цифровия" сигнал(тези декодери дето ги дават май допълнително прецакват нещата) не ми харесва. не че съм очаквал HD канали, ама все пак ... трябва да видя как е на булсат и да преценя.

 

п.п. като + отчитам факта, че може да се плейвa mkv контейнер.

Link to comment
Share on other sites

в крайна сметка се взе филипса т.е. предпочете се 100Hz пред LED.

първите ми впечатление са свързани с кабелна/цифровата на dcc и са доста негативни. съмнявам се да е от телевизора, защото пуснах едно демо клипче(от самия телевизор) и от флашка един филм - и двата HD, та там няма никакво замазване и картината е ОК ... но при "цифровия" сигнал(тези декодери дето ги дават май допълнително прецакват нещата) не ми харесва. не че съм очаквал HD канали, ама все пак ... трябва да видя как е на булсат и да преценя.

 

п.п. като + отчитам факта, че може да се плейвa mkv контейнер.

 

То не че цифровата в БГ е на ниво, но през Conax модул, качеството се повишава с до 15%, понеже не минава през set-top box-а.

Link to comment
Share on other sites

Виж, ако има вградена ланкарта и да го включиш в мрежата и директно от мрежата като ти кефне, веднага почваш да гледаш.. или пък с устройство като WD-то, но с wifi, през него да пускаш мрежово пак, защото да си играеш с флашки не е много кяр да ти кажа. Недей да съжаляваш.

 

Моя го има :P

 

И не го ползвам щото другото ми е по-лесно и има дистанционно. Иначе мога да плейвам от телефона направо на телевизора. И от ipad-a... само че не съм сигурен дали може 1080p да се пуска през мрежата така през wifi и тоя номер. Иначе клипчета заснети от телефона спокойно се гледат на телевизора - просто от телефона вместо да пусна клипчето на него избирам да иде на телевизора (а то го позна още като го вързах през wifi).

 

Всъщност WD TV-то също се явява такова устройство и малкия одеве успя да ми прекъсне гледането на филма като пусна едни бози от телефона направо на плеъра при което после псувах 5 мин докато намеря докъде бях стигнал

 

но при "цифровия" сигнал(тези декодери дето ги дават май допълнително прецакват нещата) не ми харесва. не че съм очаквал HD канали, ама все пак ... трябва да видя как е на булсат и да преценя.

 

Не очаквай чудеса. Имай предвид че като мине през scart-a и се скапва още малко качеството. То не че е нещо особено по начало. Въпреки че CRT-тата май една идея по-добре ги замазваха нещата и образа изглеждаше по-истински от този при LCD-тата и подобни. Виж HDто е друга работа но "нормалната" телевизия е зле... отделно че мащабирането и то малко замазва нещата, а гледал ли си HD и след това да пуснеш телевизия ти изглежда много ужасно. Пробвай да пуснеш ТВ още отначало че да свикнеш малко с него и няма да ти прави впечатление.

 

Иначе за 100-те херца и лед-а мисля че сте направили правилен избор. Не знам дали го пробвахте другия на надписи но аз след като видях по случайност в техномаркет как подскачат надписите като се движат нагоре и реших че 100-те hz са задължителни. Преди това си мислех че няма да ми пука но не е тъй. След като го видях това почнах да забелязвам насичането и при нормален филм даже.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Иначе за 100-те херца и лед-а мисля че сте направили правилен избор. Не знам дали го пробвахте другия на надписи но аз след като видях по случайност в техномаркет как подскачат надписите като се движат нагоре и реших че 100-те hz са задължителни. Преди това си мислех че няма да ми пука но не е тъй. След като го видях това почнах да забелязвам насичането и при нормален филм даже.

 

Това за субтитрите, не съм виждал такова "животно" по-скоро ми се струва, че трябва да е било лош сигнал, иначе за насичането си прав.

Link to comment
Share on other sites

дедо, я разясни за това WD TV HD, че ми стана интересно ... тъй като тоя филипс не може да изкарва субтитри от флашката, ми е чудно дали едно такова устройство ще може.

 

п.п. това плеър ли се явява фактически?

 

сега видях, че това си е "чист" плеър без хард диск. по-добре нещо такова, което е с хард.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

сега видях, че това си е "чист" плеър без хард диск. по-добре нещо такова, което е с хард.

 

Не е... защото диска го разкачаш от плеъра, закачаш го на компютъра и копираш филма. Също така плеъра може направо през мрежата да отвори "network hare" и да вземе филма оттам.

 

Мисълта ми е че ако ще се взима през network share няма смисъл от диск. Ако ще се взима от диск е по-удобно диска да го закачиш към компютъра (1 кабел) а не да закачаш цялото устройство (hdmi, захранване, usb)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

колеги съфорумци, помагайте :)

трябва да купувам телевизор, помогнете ми я избора :)

границите обаче са доста тесни, трябва ми 40'', максимум 42, а парите са 800 лева. Ясно е, нисък клас, но помогнете да избера що-годе добър. Мисля в посока Самсунг, доколко съм прав, не знам... Гледам тук 3 модела, но правилно ли съм се насочил - не зная. Ето ги и въпросните модели:

ТВ 1

ТВ 2

ТВ 3

 

Повече пари не мога да отделя, а и до около месец трябва да съм избрал, всякакви съвети ще са ми от полза :)

 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Link to comment
Share on other sites

Най-евтиния самсунг със 100Hz който намерих е този: http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/11777/P11090101/LCD-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80-SAMSUNG-LE-37C650

 

За съжаление е 37" при това е над бюджета който си определил. Аз обаче не бих взел телевизор с 50hz опресняване - мен поне насичането би ме дразнило много. По-скоро бих взел някой 26-28" CRT временно

Link to comment
Share on other sites

Е, тоя кютюк >

http://www.technomar...oshiba-40sl733g даже е 40ка. Ще видим тия дни дали не мога да им обясня да го върнат, но щом си го харесват... не може да се спори.

 

Ето и др. фаворит който загуби >

http://www.technomar...370/lg-50ps3000

 

LG-тата са ми толкова противни, че не мога да ти го опиша. Дори Toshiba предпочитам пред тях. Само като видя как варира наситеността на картината като се пусне динамичния контраст и има субтитри, направо ми идва да го замеря с някоя ваза.

 

дедо, я разясни за това WD TV HD, че ми стана интересно ... тъй като тоя филипс не може да изкарва субтитри от флашката, ми е чудно дали едно такова устройство ще може.

 

п.п. това плеър ли се явява фактически?

 

сега видях, че това си е "чист" плеър без хард диск. по-добре нещо такова, което е с хард.

 

 

Ето тук сме дискутирали.

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=96596

 

Аз за моята DIVA няма какво лошо да кажа просто. 40ГБ чист blu-ray с менюта - никакъв проблем.

 

Това с флашките е егати смотаната история. Първо, че ти трябва флашка 16ГБ (за 1080 блу-рей), второ, че имаш само картина, но нямаш 7.1 DTS съраунд звук, който е половината от размера на blu-ray филма и трето, че трябва да зареждаш постоянно по 1 филм.

 

Плейърите дори торент клиент имат и може директно на плъйъра да си сваляш. YouTube HD може да си гледаш, че дори и RSS и Opera браузър има.

Външен диск, вътрешен диск - каквото си решиш. 1TB вътрешен диск е някакви джобни пари вече.

Слагаш един 300mbps wi-fi донгъл и забравяш.

Link to comment
Share on other sites

колеги съфорумци, помагайте :)

трябва да купувам телевизор, помогнете ми я избора :)

границите обаче са доста тесни, трябва ми 40'', максимум 42, а парите са 800 лева. Ясно е, нисък клас, но помогнете да избера що-годе добър. Мисля в посока Самсунг, доколко съм прав, не знам... Гледам тук 3 модела, но правилно ли съм се насочил - не зная. Ето ги и въпросните модели:

ТВ 1

ТВ 2

ТВ 3

 

Повече пари не мога да отделя, а и до около месец трябва да съм избрал, всякакви съвети ще са ми от полза :)

 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Толкова ли време не се научихте да гледате в колко магазина ги има тия телевизори? Първия е модел 2009-та, става.... втория е модел... как да кажа... 2005-2006-та.... третия е модел 2008-ма. Изчакай промоция на 40C530 или си вземи 37C530 сега. Или най-добре доплати за 40C530 ако държиш на 40. Или си избери по-нисък модел на друга марка.

Link to comment
Share on other sites

40C530 ми харесва, виждал съм 32 инчовия му вариант, ако можех да отделя още 200 лева нямаше и да се замисля :) Всъщност незнам правилно ли разсъждавам - по-добре нисък клас самсунг отколкото друг по-евтин? А за по-малък от 40 въобще не мисля, помещението е 8 метра дълго, даже и 40-ката може да е малка за там.

Link to comment
Share on other sites

C5 не е нисък клас, но не е и висок клас. Да го кажем висок бюджетен клас като C650 е оптимален отвсякъде цена/производителност. Дали правилно разсъждаваш не знам да ти кажа, то трябва да се занимаваш постоянно с телевизори и да имаш опит с тях за да се каже, но при LCD-тата лидери са Sony и Samsung от гледна точка на качество и функции. Аз съм ползвал 32C530 със Samsung панел и мога да кажа, че е приятен, нищо кой знае какво обаче. Сравнително добър звук, картината е ОК, но при футболни мачове замазва поради липсата на 100hz и висок клас панел с реакция от (уж) 4ms. Но то няма как хем да имаш всичко хем да минеш тънко :) В тоя случай най-добре да идеш в най-големия магазин на ТМ (за даимаш по-голям избор) или Технополис и да си вземеш това, което ти хареса като картина. Макар, че всички телевизори в магазините са в така наречения Shop Mode - ярки, набузени цветове и такива работа, които реално не ти дават реална представа за телевизора.

 

При C530 като погледнеш телевизора отзад в горната част има решетки за охлаждане, там вляво можеш да видиш ако панела е Самсунг. Ако не е не знам дали при другите марки лепенката е на същото място. 37" няма със Самсунг панел.

Link to comment
Share on other sites

да, наистина е най-добре на място да се види. C650 ми идва много нагоре като цена, просто няма как, въпреки че съм го виждал, гледал съм на него и ми хареса много, ще огледам С530 как е, също и други марки/модели. Значи поне за марките правилно съм се ориентирал към сони/самсунг :) Иначе телевизора ще се ползва за филмчета, гледане на новини, общо взето нищо особено, мачове не гледам, най-много понякога да си пусна от лаптопа филм или игра, така че не знам дали липсата на 100Hz ще е проблем, но това явно ще го разбера чак след покупката. Иначе ми е ясно, че за тези пари не мога да купя нещо хубаво, но просто няма как, толкова е бюджета :( Аз и за това питам към какво да се насоча и нението ти ми е от полза, за което благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...