Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Колеги Сони 32ЕХ500 ще купувам, от къде да го напазаря за по сигурно?

ТМ ,ТП ,Зора или Деком (Сони център) в Пловдив. Цената е еднаква навсякъде.

 

Провери няма ли някъде някаква промоция за него? Аз като взимах моя имаше към ДжетКредит без оскъпяване на 10 равни вноски. Принципно като влезна в някой от големите магазини и ме нападнат досадниците с кредитите ги разпъждам а ако съм в по-лошо настроение направо ръмжа като диво животно и те схващат намека отдалече, но Виден ме светна за това и ми хареса идеята. Беше леееко по-скъп (примерно 50-60лв) отколкото бих го взел от Деком но ми е доста по-удобно да го плащам на вноски (иначе сигурно щях да предпочета някой по-малък и по-евтин модел)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте , и за много години!

От два дни и аз съм вече в Сони сектата, сдобихме се с 32ЕХ500 . Чесно казано останах впечатлен, очаквах по лошо предаване на SD -сигнал. Картината е много добра, а на HD сигнал просто е картичка. Но кабеларките имат и кофти канали. Подкарах и DLNA с медия сървър. Та за сега само положителни качества!

Link to comment
Share on other sites

Днес взех един 32C530 за служебно ползване и няколко дни ще бъде при мен. Ако някой има въпроси мога да дам сведения от първа ръка :) Иначе накратко... правен е в Унгария, чипсета е MStar (в hdtvtest е тестван с чипсет на Trident, който може би е по-хубав), а панела е Samsung както може да се види от ребрата за охлаждане горе от задната страна на телевизора.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

вчера бях при един познат и ме хвана да му настроя телевизора, за да гледа филми от лаптопа.

модела е LG 60PK760(голям басамак :laughing: ). тъй като лаптопа му няма HDMI, трябваше да го направим през DVI. изкара картина, но със звука нещо не се получи както трябва. свързахме audio кабела както е указано, но в самите настройки на телевизора HDMI входа(кабела който използваме за картина е dvi-to-hdmi) и този за аудиото(component се води; този за чинчовете) са на две различни позиции и като съм маркирал HDMI имам картина, но нямам звук и обратно - като съм маркирал component, нямам картина, но имам звук.

случайно някой да има подобен модел телевизор, та да обясни за непросветените какво трябва да се направи, за да може картина и звук да са на едно :)

 

става въпрос за следното:

 

abcd0001xm.th.jpg

 

HDMI е активно. там обаче е само картина, без звук.

от друга страна като се премести на Component, картината изчезва, но се появява звука :unsure: ... а самия вход го показва като неактивен, въпреки че има звук. не знам това на какво се дължи и дали е нормално. да не е нещо от кабела?

 

между другото имам проблем със онлайн формата за изпращане на съобщение до съпорта :unsure:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че няма как да стане това което искате. Няма отделен вход за звука когато картината идва по HDMI, както при D-SUB или компонент. Нали това му е целта на HDMI-то, картина+звук идващи по една жица. Ще ви трябва кабел DVI-D-SUB за картината и един стерео кабел за звука(мисля че на телевизора PC входа за звука е 3,5 мм стерео жак).

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

...

Не съм сигурен дали ще стане, но в инструкцията на моя филипс пише при такива случаи аудиосигнала да се подаде на 3.5 милиметровия PC Audio вход до аналоговия "RGB In (D-sub 15pin)" PC вход. Гледам в спецификациите че този телевизор го има:

 

Заден панел

 

RF вход

1

Full Scart (TV out)

1

Компонент (Y,Pb,Pr) + Audio(480i~1080i)

1

Digital Audioизход (Coaxial/ Optical)

1

HDMI/HDCP Input (Ver. 1.3 480i~1080p)

3

LAN

1

RGB In (D-sub 15pin) - PC

1

PC Audio вход

1

RS-232C (Control / SVC)

1 - CONTROL & SVC

Да ама не. Току що го изпробвах но не иска.. Остава варианта на jijane

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че няма как да стане това което искате. Няма отделен вход за звука когато картината идва по HDMI, както при D-SUB или компонент. Нали това му е целта на HDMI-то, картина+звук идващи по една жица. Ще ви трябва кабел DVI-D-SUB за картината и един стерео кабел за звука(мисля че на телевизора PC входа за звука е 3,5 мм стерео жак).

 

ами точно това се използва, защото няма директна връзка hdmi-to-hdmi. по dvi-to-hdmi върви картината, а звука е по аудио кабел ... това мисля, че бях го спомена в горния си пост(аз ли не мога да обяснявам правилно или ... :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

ами точно това се използва, защото няма директна връзка hdmi-to-hdmi. по dvi-to-hdmi върви картината, а звука е по аудио кабел ... това мисля, че бях го спомена в горния си пост(аз ли не мога да обяснявам правилно или ... :unsure: )

Прочети пак какво съм написал. HDMI интерфейса пренася картина+звук по един и същи кабел, така че ако не прекараш звука по същия кабел по който върви и картината, звук няма да имаш. При D-SUB и компонент имаш отделен вход за звука и друг за картината(следовтелно ти трябват повече кабели).

 

Варианта е кабел DVI-DSUB за картината, а за звука кабел, който от двете страни има 3,5мм стерео жакове.

 

Edit: Не бъркай DVI със D-Sub, едниния е цифров интерфейс, другия аналогов.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

нещо не можем да се разберем ... или аз не разбирам :unsure:

 

за видеото е ясно, но доколкото разбирам за аудиото ми трябва ето този кабел:

 

AUDIO%20CABLE.gif

 

а аз се опитвам да изкарам звук с:

 

c216_042p2.gif

 

каква е разликата между двата аудио кабела?

Link to comment
Share on other sites

А за видео-то ето този:

dvi-a.jpg

 

Разлика в предназначението на показаните от теб кабели няма, има значение входа за звука на телевизора. И двата кабела прекарват стерео сигнал, но РС входа е с 3,5 мм стерео жак, а компонентния е с 2 чинча, бял и червен.

 

Ако ползваш компонентен вход, тогава и твоя става.Тогава обаче трябва да си намериш е такъв кабел:

Computer-Cable.jpg

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

....

чакай малко сега ... за какво ми е DVI-to-VGA, след като имам DVI-to-HDMI. тук изобщо не говорим в единия край да е VGA(аналогов).

 

... и след като няма разлика между двата аудио кабела, защо звука върви отделно? аз това питам :)

като е на компонентен вход, това означава ли, че и видеото трябва да е на него, за да може звук и картина да са на едно? :unsure:

 

п.п. един приятел си "върза" лаптопа по същия начин, само че използва аудио кабела, който от двете страни е с 3,5mm стерео жак ... а аз в случая имам този с чинчовете.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

не знам това на какво се дължи и дали е нормално. да не е нещо от кабела?

 

Точно от кабела е. Няма звук в този случай и това че си вързал аудиото към другия вход не помга. Или е hdmi или е компонентен изхода. Вариантите му са 2 - или друга видеокарта поддръжаща HDMI или като мен да си вземе направо джаджа с която да си гледа филмите - примерно WD TV HD (който току-що установих че вече не се предлага а live варианта има LAN).

 

Аз имам един такъв излишен - ако иска мога да му го дам изгодно тъй и тъй ми е леко излишен (пазя го за 2ри тв в спалнята но май скоро няма да стигна до него)

Link to comment
Share on other sites

като е на компонентен вход, това означава ли, че и видеото трябва да е на него, за да може звук и картина да са на едно? :unsure:

Точно така, всеки видео вход си има и съответен вход за звука. Изключение прави само HDMI, тъй като при него звук и картина вървят по един кабел. Няма как да смесиш сигналите между отделните аудио и видео входове.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да питам нещо.

Вкъщи ми се размятка една Gainward 8600 GT (XNE/8600GTXHD21-PM8784D) с HDMI изход, Вкъщи няма телевизори с HDMI входове, но скоро ще има.

21022011519.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Като си я взимах от магазина...продаваче ме убеждаваше да взема по-мощна щото през тая няма да върви звук на HDMI порта защото била "осакатена" и и липсва нещото което щяло да седи там ако не си го беше спестил производителя. Въпроса ми е, това вярно ли е? Нямам къде да я тествам, за това питам.

Link to comment
Share on other sites

Точно така, всеки видео вход си има и съответен вход за звука. Изключение прави само HDMI, тъй като при него звук и картина вървят по един кабел. Няма как да смесиш сигналите между отделните аудио и видео входове.

човека се е оправил - взел си е ето този кабел:

 

AUDIO%20CABLE.gif

 

и сега картината и звука са на един канал :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Май идва време за нов ТВ, стария май е пътник. :) Понеже не съм наясно с последните новости, ще съм благодарен ако кажете основните неща, които трябва да се гледат.

Сигурно ще е Sony или Samsung, 32' или 37'. До сега с тези марки сме били, затова към тях се ориентираме. LCD или LED трябва да се търси, (тези 3D заслужават ли си), тунери, входове, изходи, резолюции и каквото още трябва да се гледа. :) Технополис или Техномаркет? Много благодаря. :)

Link to comment
Share on other sites

Май идва време за нов ТВ, стария май е пътник. :) Понеже не съм наясно с последните новости, ще съм благодарен ако кажете основните неща, които трябва да се гледат.

Сигурно ще е Sony или Samsung, 32' или 37'. До сега с тези марки сме били, затова към тях се ориентираме. LCD или LED трябва да се търси, (тези 3D заслужават ли си), тунери, входове, изходи, резолюции и каквото още трябва да се гледа. :) Технополис или Техномаркет? Много благодаря. :)

Ако ще искаш по-качестевна картина по-добре е при двете марки да се насочиш към 32 или 40" тъй като Самсунг не правят 37" панели, а и двете фирми ползват Самсунг панели (но не само). Има телевизори от 600лв за 32" до 3-4 хиляди лева така, че ти самия трябва да решиш какво ти трябва, колко можеш да отделиш и си запланувал като бюджет и какво искаш да има телевизора. Ето сега излязоха и новите 2011-та година модели на Самсунг като това са 2 примера за модели от най-оптималния клас като цена:

http://www.technomarket.bg/products/09106939/samsung-le-32d550

http://www.technomarket.bg/products/09106943/samsung-ue-32d5000

За мен 32C650/40C650 е най-оптималния телевизор, но C са версия 2010-та, а новата D има за момента D6000, D6500/D6510 и D6100, който са 3D и само LED. Иначе голяма полза от LED-а поне в C серия няма.

Link to comment
Share on other sites

какво ще рече ALL SHARE - DLNA? с думи прости :)

и при мен ситуацията е горе долу като при Fibaman, та започнах да се оглеждам в сайтовете на магазините.

примерно за 800 лв. може да се вземе 42" LCD или 32" LED ... размера има ли значение? в смисъл ако се наложи да избирам между LED от една страна с по-малък размер и LCD с по-голям, от друга :)

гледам също така, че на някои пише DVB-T/DVB-C, а на други е само DVB-T ... ква е разликата?

Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета давайте акъл какво да се прави, че ТВ-то гръмна. :) Холното. LCD, LED, Плазма? От къде, има ли оферти, нещо да препоръчате?

 

Като гледам аз май една голяма плазма модел 2010 е най-оферта? Или много бъркам? (40ка говоря)

Link to comment
Share on other sites

какво ще рече ALL SHARE - DLNA? с думи прости :)

и при мен ситуацията е горе долу като при Fibaman, та започнах да се оглеждам в сайтовете на магазините.

примерно за 800 лв. може да се вземе 42" LCD или 32" LED ... размера има ли значение? в смисъл ако се наложи да избирам между LED от една страна с по-малък размер и LCD с по-голям, от друга :)

гледам също така, че на някои пише DVB-T/DVB-C, а на други е само DVB-T ... ква е разликата?

Интерфейс за шерване на данни през различни устройства. ПРимерно можеш да си шернеш харда на PC към ТВ и да гледаш филми през лана на телевизора т.е. през плейъра на ТВ.

http://www.dlna.org/digital_living/faq/

http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.samsung.com%2Fus%2Fpdf%2Fdlna_guide.pdf&ei=6he4TcrJN4meOsPjiKQP&usg=AFQjCNEqk7KtDTAMgOkR2YYh5eQNVzalZQ&sig2=dXIOS2GxZnAd6lQlM_qlfw

 

LED-а не е особено предимство в днешно време и в посредствените/ниските модели. Считай, че при тях предимството е по-тънка кутия и по-ниска консумация на ток. За мен LED-а не би бил решаващ, но всеки си прави преценка за себе си. DVB-C значи, че можеш да вържеш директно кабела на кабеларката и да гледаш цифрова телевизия без нуждата от допълнително устройства. C в DVB-C значи кодировка Conax, в БГ цифровата телевизия през кабеларките ползва Conax. Някои имат и DVB-S/S2, което може би значи, че може и булсатком да се гледа, но само предполагам.

 

Размерът не е толкова от значение ако не си набелязал марка, модел... панел, технология, въобще всичко. Ако ще е плазма - гледай да е Панасоник, ако ще е LCD - Sony или Samsung са най-добър избор като цяло.

 

Момчета и момичета давайте акъл какво да се прави, че ТВ-то гръмна. :) Холното. LCD, LED, Плазма? От къде, има ли оферти, нещо да препоръчате?

 

Като гледам аз май една голяма плазма модел 2010 е най-оферта? Или много бъркам? (40ка говоря)

Казваш колко можеш да отделиш, казваш какъв размер те влече и... някой може и да предложи нещо :) Аз съм твърдо за LCD, други хора харесват плазма... но технологията, която се развива масово е LCD така, че е по-добре LCD според мен. Ако ще се гледа 3D - твърдо плазма и то Панасоник.

 

Най-оферта е това, което ти си си харесал без да го мислиш кой знае колко :)))))))

Link to comment
Share on other sites

А в никакъв случай 3Д. При положение, че ще се гледа основно телевизия на тоя екран повече от 1, 200лв за ТВ в никакъв случай. Нито блурей, нито нещо кой знае какво.

 

Някакво такова нещо >

http://www.technomarket.bg/products/09053775/panasonic-tx-p42s10es

http://www.technomarket.bg/products/09039257/panasonic-th-46py8p

http://www.technomarket.bg/products/09038237/panasonic-th-46py85p

http://www.technomarket.bg/products/09073645/philips-40pfl5605h

 

Ама честно казано разлика не виждам особена така по тия малко на брой дадени параметри за ТВ-тата.

 

http://www.technomarket.bg/products/09052292/panasonic-tx-p42g10e e тоя ми се види (по ревюта из нета) добър избор.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

От тия телевизори единствено филипса е някакъв по-актуален модел (2010). Всички останали са от неясно колко време (години), гледай магазините в които ги има и като видиш, че ги има в 1-5 магазина и на тънка цена значи е стар модел, може би с дефект или останал изложен такъв с неясно колко часа работа.

 

По спомени 10-ката в моделите на Панасоник значи 2009-та година. 20 = 2010, 30 = 2011.

Филипс 04 = 2009, 05 = 2010, 06 = 2011

Самсунг - A = 2008, B = 2009, C = 2010, D = 2011

Sony, примерно EX серия - EX50X = 2010 началото, EX51x - нещо средно между 2010 и 2011, EX52x = 2011.

Link to comment
Share on other sites

host, имай предвид няколко неща - колко време ще е включен този телевизор. Ще стои ли 1 и същи образ на екрана дълго време. Плазмите (поне новите) май го нямат този проблем но при по-старите можеше да се запечата на екрана образа.

 

Ако ще гледаш телевизия има 2 криви момента с LCD-тата (и плазмите) поне за мен: или кривят образа или отстрани има черни ленти. Затова и взех значително по-голям телевизор за да мога да не разплесквам образа изобщо. Леко съм отрязал отгоре и отдолу за да се разпъне повече и имам черни черти като се гледа телевизия но поне хората не изглеждат ниски и дебели. Ако вземеш 32 инчов това е същото като 26 инчов нормален (при положение че не разваляш аспекта и оставяш отстрани черни линии).

 

46" ми изглежда доста приличен размер и бих взел такава плазма ако няма да се гледа над 3часа на ден (а в къщи уикенда почти не се гаси телевизора).

 

DVB-C е хубаво да има - така се губи нуждата от грозните приемници на кабелните оператори и 2ро дистанционно за въпросния приемник и други подробности които ти скъсяват живота по малко отделно че на телевизора дистанционното обикновено хваща много по-добре.

 

И задължително да е 100 херца иначе мига гадно и се усеща много

Link to comment
Share on other sites

Имаме отскоро 42" 100 Хц.

Разликата не е в мигане (ЛЦД нямат мигане), а при движенията се усеща по-мазно. Примерно кинофилмите дето са по 24 кадъра, са като сериали, с мазно движение. Определено като изключа опцията, и движенията стават "главоболни". Приятна опция и даже задължителна са 100Хц, ако ще се гледа по-дълго телевизора.

За DVB-C не знам, всички Конакс оператори у нас ли имат възможност ебз допълнителен приемник, да приемам? Има кард слот някакъв, ама пише PCMCIA кард слот, едно и също ли е..

Телевизиите съм ги настроил на 14:9 като компромисен вариант - реже отгоре и долу и намалява черните ленти. Старата 32-ка имаше режим Spectacle, при който леко повече сплескваше, режеше по-малко, запълваше целия екран, и в двата края сплескваше още повече (т.е. само в края увеличаваше сплескването, а в центъра не бараше) - някакъв специален режим, който някои ТВ имат, и който не беше зле.

За гледане от до около 3-4 метра , за мен лично 42" е повече от достатъчно. Честно казано като махнах 32-ката и сложих тоя, разликата не беше фрапираща, но да приемем, че е по-добре. Като увеличаваме размера много, и се гледа отблизо, започва картината да озърнестява, щото резолюцията е константа. Е, над 46-50" . Иначе плазмите с тия малки резолюции като ги гледам по магазините, е истински ужас, да не говорим какво трептене ала ЦРТ имат всичките.

Link to comment
Share on other sites

Иначе плазмите с тия малки резолюции като ги гледам по магазините, е истински ужас, да не говорим какво трептене ала ЦРТ имат всичките.

 

Трептене може да имат евтините. Хубавите са като LCDта но и там пак се опира до скоростта. Гледах една-две плазми които ми харесаха но цената не отстъпваше на LCD-тата. Всъщност образа беше даже по-добър защото беше и по-контрастен от повечето LCDта.

 

За "мигането" - точно това предвид което каза, че ако не е 100hz някак насича и се усеща кофти. Особено по-динамични филми. И колкото е по-голям телевизора - толкова по-ясно се усеща.

 

За размера - от около 5 метра го гледам и да ти кажа като пусна 1080p филм е много приятно. Преди почти не гледах филми сега като ми остане време си пускам по нещо да зяпам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...