Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Погледнах моделите, но не съм много доверчив към ЛГ-то като слушам и чета колко дефектни бройки дават. Гледах и базовият модел на Philips - 3605, който е доста по орязаната версия на 5604, а пък и е по скъп. Не държа толкова да е 2010г модел, мисля. че миналогодишни модели също има много добри. Май алтернативата остава Самсунга - b550.Някой знае ли какъв контраст има, навсякъде пише "high contrast" ,но никъде колко е? Исе чудя дали ще може да плейва mkv през USB със субтитри И звук ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  Бихте ли ми препоръчали Вие някой 32" модел с FullHD на цена до 800лв Ще се ползва предимно за телевизия (Булсат) и от време на време HDMI-я през PC-то за някой филм.

Здравей , и аз търся LCD и се спрях на SONY 32EX500 най вече заради DLINA което е доста по добря вариант от USB .

Плюса на Филипсите е че имат добра обработка на SD сигнал.

Link to comment
Share on other sites

Здравей , и аз търся LCD и се спрях на SONY 32EX500 най вече заради DLINA което е доста по добря вариант от USB .

Плюса на Филипсите е че имат добра обработка на SD сигнал.

 

Да страхотен е, но тук вече скачаш на 1200 лв :)

Edited by kiko1987
Link to comment
Share on other sites

Погледнах моделите, но не съм много доверчив към ЛГ-то като слушам и чета колко дефектни бройки дават. Гледах и базовият модел на Philips - 3605, който е доста по орязаната версия на 5604, а пък и е по скъп. Не държа толкова да е 2010г модел, мисля. че миналогодишни модели също има много добри. Май алтернативата остава Самсунга - b550.Някой знае ли какъв контраст има, навсякъде пише "high contrast" ,но никъде колко е? Исе чудя дали ще може да плейва mkv през USB със субтитри И звук ?

Виж също и този TOSHIBA 32LV733G http://www.technomarket.bg/products/09073297/toshiba-32lv733g . Отзивите са му добри. Все пак трябва да се види на място. Нов модел е и си има всичко. По-горе съм писал защо има значение. В Метро също е на промоция за 742лв.

 

USB, което да ти плейва филми за тези пари няма да намериш. Най-много да трябва да го флашваш, което си е риск и не всеки е готов да си жертва чисто новия телевизор за умряла екстра...

Ако си готов да го рискуваш, мисля, че този се хаква за divx http://www.technomarket.bg/products/09077664/lg-32ld420

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Благодарско на Dreamer и Vetim за насоките. Днес така или иначе обикалях из града и реших да влезна в два три магазина. И след дълго зяпане по телевизорите, случайно попитах за Филипса 5604H момичето в Техномаркет (не знам защо, но този телевизор като че ли ми е легнал на сърцето, нищо ,че е стар модел ) и хоп, вика ми "Няма проблем, имаме една бройка мостра останала на склад, може да я доставим в магазина да я видите" Каза ми, че също била мостра няколко месеца. Да, щеше да е по-добре ако беше нов, ама ... мисля да я погледна на място и да я сравня със Самсунга и Тошибата (който днес го нямаха и не можах да видя - Самсунга). Тошибата за която спомена Vetim също ми хареса, просто искам да ги видя трите един до друг.

 

 

Link to comment
Share on other sites

От миналата година сме с този модел Philips 32pfl5404h/12 . Засега нищо му няма . За мен картината е доста добра ( не съм голям специалист ) . В началото като го пуснахме към Булсатком се появяваше една линия от ляво на дясно като вълна , след смяна на кабела ( от приемника към тв ) всички си дойде на мястото . Сайта има подръжка за него , излизат нови драйвери .

Link to comment
Share on other sites

Той телевизора сигурно си е хубав, но да вземеш залежал телевизор, мотан кой знае колко, работил кое знае колко, дори може и ремонтиран да е, си е равносилно на втора употреба... Но парите са си твои и ти си решаваш.

Link to comment
Share on other sites

Не че подстрекавам но защо не вземете някой малко по-голям и по-нов модел от промоциите на изплащане като мен? А телевизор не се взима всяка година... Само гледай да има къде да го събереш не като мен да правиш разместване на мебелите (не че съм недоволен, сега стана дори по-добре пък и секцията беше модулна но гледай все пак да не стане да вземеш телевизор по-голям от "дупката", в която трябва да го мушнеш)

Link to comment
Share on other sites

Не че подстрекавам но защо не вземете някой малко по-голям и по-нов модел от промоциите на изплащане като мен? А телевизор не се взима всяка година...

 

 

Вярно е, но по голям от 32" не ми е необходим, защото ще се гледа от около 2 метра, аз даже исках и 27" ... ама... Отделил съм около 800лв (кеш пара)  а пък на изплащане не искам, защото първо се оскъпява и второ докато го изплатиш той се е обезценил. Лично мнение, вариантите на изплащане не ми харесват, за каквото и да е било. Както споменах, ще изчакам да видя Филипсчето, ако не ми хареса или имам съмнения в нещо, веднага ще се обърна към Самсунга или Тошибата за която споменаха колегите по-горе. Честно казано на лист хартия и трите изглеждат доста добре, искам да видя на живо как ще се представят.

Link to comment
Share on other sites

Има шанс B550 да се 'хакне' и да плейва филми през usb-то. Ако това стане mkv-то няма да е никакъв проблем :)

 

АКТИВИРАНЕ НА PIP В МОДЕЛИ B550 и B620

Модел В620- в инструкцията за PIP нищо няма. В менюто на телевиора също няма нито дума. НЯМА такава функция.

Влизаме в сервизното меню (1 страница), натискаме "OPTION", после "MODEL" . Появява се надпис "LВ620". Силно и смело натиснете на бутона "назад", докато на екрана не се появи надпис "LB650". Изключваме телевизора.

Сега той е станал- 650-м, може да поправите стикера :default. В меню-настройки се появява надпис "PIP".

Ако ТВ стои на прием от ефира- надписа PIP в настройките не се включва.

Ако ТВ работи от спътник, компютър или друг источник, то надписа "PIP" може да се включи. При това ви предлага да изберете размера и расположението на прозореца, в който може да се любувате на ефирните канали.

 

Внимание !

1. Самсунг реши да удари кардинално - сменяйки аппаратните платформи за B55-62 серий

2. Измени расшифровката на кода на модела

И така бойте се от буква Q LE37B550A5WQXU

Буквата Q трябва да е в означението на модела

Model: LE52B620R3W

Model Code: LE52B620R3WQUA

търсете я на етикета на гърба на телевизора /или на малкият страничен етикет най-горният ред/

 

Доколкото в кода на модела има буква Q, то закономерно може да се предположи, че платформата в него е бюджетната "Coral", а не High-End "Chelsea" от което следва ,че ако модела ви е с код Q /на шаси Coral (MStar Saturn4)като в моделите B350/450/460/530/540 19,22B650/ то гореизброените хаквания не са възможни!

 

--------------------------------------------------------------------------------

източник: http://forum.setcombg.com/index.php/topic,47952.0.html

 

Oppa, това е за PIP. За playera-а не пише да се изисква значи трябва да стане без проблем активирането :) В същата тема пише как.

 

Review на B550: http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/08/18/Samsung-LE40B550---40in-LCD-TV/p1

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

Последно се спрях на Филипса, днеска го взех. Когато бях в магазина момчетата бяха много учтиви и много ми угаждаха. Местеха телевизори сравнявах го с останалите, еми честно да си кажа и пред Самсунга и пред Тошибата, Филипса изпъкваше. И с настройките си играх в магазина и с кво ли не - резултата беше очеваден и накрая го купих. Единственото което не ми хареса беше, че менюто му е малко мудно, но в крайна сметка аз няма да гледам менюто.

 

Когато влезнах в сервизното меню, видях, че телевизорът е работил 61 часа (а уж е бил мостра) което ме зарадва есествено :)

 

Одеве като си граех по-задълбочено бях записал един DVDRip на една флашка, но не можа да тръгне филма, явно пропускам нещо. Някой може ли да ми даде някаква насока по въпроса ?!

Edited by kiko1987
Link to comment
Share on other sites

Ако е същия модел страницата с най-новия софтуер ТУК . страница с инструкции за инсталация ТУК . Инсталираш най-новата версия и менюто мисля , че заработваше по-добре .

Link to comment
Share on other sites

Ако е същия модел страницата с най-новия софтуер ТУК   . страница с инструкции за инсталация  ТУК . Инсталираш най-новата версия и менюто мисля , че заработваше по-добре .

 

 

Мне... този който взех е модел 32PFL5604 H/12

Link to comment
Share on other sites

Одеве като си граех по-задълбочено бях записал един DVDRip на една флашка, но не можа да тръгне филма, явно пропускам нещо. Някой може ли да ми даде някаква насока по въпроса ?!

 

Не се занимавай с телевизора и флашки. Въпреки че звучи като добра идея не става или става ама донякъде. Вземи си някой FullHD мултимедиен плеър (аз съм с WD Live TV за около $100) и един външен хард диск. FullHD филми от флашка не става (или насича чат-пат) още по-малко BlueRay релийзите от по 40gb в замунда. Особено пък с простото дистанционно на WD-то е много удобно.

Link to comment
Share on other sites

Не се занимавай с телевизора и флашки. Въпреки че звучи като добра идея не става или става ама донякъде. Вземи си някой FullHD мултимедиен плеър (аз съм с WD Live TV за около $100) и един външен хард диск. FullHD филми от флашка не става (или насича чат-пат) още по-малко BlueRay релийзите от по 40gb в замунда. Особено пък с простото дистанционно на WD-то е много удобно.

 

 

Прав си "дедо" , май май като гледам на там вървят нещата. Благодаря за отговора.

Link to comment
Share on other sites

Аз така се набутах с нашия телевизор - едно LG, за което дадох 50лв на ръка на служел, за да му отключи опцията за пускане на филми от флашката, после дадох още 70лв за 16ГБ флашка и накрая не го ползвах, защото се оказа, че не чете Dolby Digital и филмите нямаха звук... След това дадох още 200лв за Асус оПлей и 170лв за външен хард диск. А можеше да си спестя поне 200лв, защото тогава избрахме тоя телевиозр, който по принцип беше малко по-скъп от другите в неговия клас, точно заради флашката. Не че не съм доволен, ама 200лв са си 200лв - примерно едно класно уиски, нали Дядо? :)

Link to comment
Share on other sites

ами и аз точно не съ мнаясно какво питам , телевизията ми е Булсат и ме интересува трябва л ида сменям приемника или нещо такова за да "изцедя" максимално качество от телевизора?

Link to comment
Share on other sites

ама 200лв са си 200лв - примерно едно класно уиски, нали Дядо? :)

 

Едно МНОГО класно уиски. Или 3 не чак толкова но пак МНОГО добри. Т.е. нещо далече над класата на зелено Джони или Дъмпъл - което за доста хора е върха на сладоледа.

 

За плеърите - 120лв за WD TV HD + 120-130лв за произволен 320GB-тов диск. Като гледам си се набутал с едно 300лв. горе-долу.

 

За твое успокоение - горните 2 ми ги препоръча приятел и не съм се мъчил да гледам кое колко струва, иначе като нищо щях да изръся сигурно $800+ за някой дриймбокс примерно :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Помогнете в избора кой от двата да избера и защо?

Сони 32ЕХ500 или Самсунг LE-32C650 . :rolleyes:

Аз бих съдил според предпочитания за марка и външен вид. Двата телевизора до голяма степен са много близки един с друг. Самсунга има по-добър плейър от Сонито. Сонито имаше проблеми с плейване на филми през network (пикселизация) докато при Самсунг може да няма. Ако е Samsung ще трябва да внимаваш какъв панел има бройката тъй като ги правят с 2 различни - S-PVA и A-MVA. Затова ако не знаеш как да разбереш какъв панел има или не ти се занимава може направо да заложиш на сигурно и да вземеш Sony-то, при което при този размер би трябвало да е само S-PVA.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих съдил според предпочитания за марка и външен вид. Двата телевизора до голяма степен са много близки един с друг. Самсунга има по-добър плейър от Сонито. Сонито имаше проблеми с плейване на филми през network (пикселизация) докато при Самсунг може да няма. Ако е Samsung ще трябва да внимаваш какъв панел има бройката тъй като ги правят с 2 различни - S-PVA и A-MVA. Затова ако не знаеш как да разбереш какъв панел има или не ти се занимава може направо да заложиш на сигурно и да вземеш Sony-то, при което при този размер би трябвало да е само S-PVA.

Панела мога да разбера какъв е . Това значи ли че Самсунг е по добрия избор?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...