Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

Няма падане брат...взел съм мерки...и бронежелетка слагам когато крада луканки от дивечово, че все ловджии си увисват такива...

Ама сега проучвам за 3-4 реда рибица къде са и кога горе долу ще изсъхнат, че нямам място по терасата :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мани го тоя, колко пъти му режем въжетата - все не пада!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Ами започвайте първо от осигурителното въже, пък да го видим колко е бърз със 8-цата , тогава не бронежилетка , а памперс ще му трябва  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Няма падане брат...взел съм мерки...и бронежелетка слагам когато крада луканки от дивечово, че все ловджии си увисват такива...

Ама сега проучвам за 3-4 реда рибица къде са и кога горе долу ще изсъхнат, че нямам място по терасата :pirate

 

Няма страшно, като е почти готова ще ти пиша да си подготвен, само че носи и вино че моето вече свърши.  :drunk: а пък тя с друго не върви.

Link to comment
Share on other sites

Ами започвайте първо от осигурителното въже, пък да го видим колко е бърз със 8-цата ...

Ползвам Rig...много по бързо е, а бронежелетката е само за дивечови луканки.

Вино имам...зависи колко е голяма ваната и колко е дълга отпуската ти...филетата предполагат поне седмица "мъка"...

Link to comment
Share on other sites

Младене, ти май беше на последен етаж и ти - чакаш го с лопатата бе, брат. Като се олюлее пред терасата почваш да го пердашиш, ама да ЗВЪНТИ лопатата, на принципа на пендулума  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Иначе лочи много, да знаеш! И не пада - пробвАл съм го! 

Link to comment
Share on other sites

Последен...оооо дааааааа!!!  :thumbsup:  Нито въжета ми трябват ...нито олюляване ще има. А за лопатата не мислете...с нея отварям PVC дограми за 2-3 секунди. :ninja: Когато са на ножица за проветрение и съхнене на мръвки секундите са 0.5 до 1 !

Link to comment
Share on other sites

Младене, ти май беше на последен етаж и ти - чакаш го с лопатата бе, брат. Като се олюлее пред терасата почваш да го пердашиш, ама да ЗВЪНТИ лопатата, на принципа на пендулума  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Иначе лочи много, да знаеш! И не пада - пробвАл съм го! 

Не на 6тия съм има още два над мен. а да троша лопатата сега, имам една 22 калибър със нея ще е по лесно. Само че за да се качи на покрива трябва да мине през капандурата за която ключа е в мен. Входната врата е с електронни ключове , абе бая му става сложна работата.

А за лоченето колко да лочи кило, две, най много три и трябва да го кова за стола. 

Като стана върпос за лочене поминалата седмица с един мой колега, той е малко по-слабичък от мен към 155кг. е дойде на гости с една тубичка от минерална вода 7л с червено вино (ама много хубаво) като заседнахме на обяд, 3 луканки и 2 бабека заминаха и за вечеря метнах маринован свински врат на скарата та с него дооплакнахме тубичката. Е на другия ден станах на обяд :) оказа се че и двамата пием като за световно. (или като за зимните олимпийски игри в Сочи)  :laughing:  :grin:

Догодина викам елхата така да я украся , по мъжки  :grin:

 

747276.jpg

Link to comment
Share on other sites

Айде и филенцето е готово и вече е старателно подредено до последната дупчица във фризера, няма празно място.

Ето как изглежда чинията за проба тази вечер. Станало е невероятно, чисто домашно филе ЕЛЕНА. Само дето виното е бяло, но и със него върви. 

Айде наздраве, и догодина повече студени дни за повече обесени мръви.  :beer:

 

748613.jpg

 

Ето и дуета тази вечер на масата, още веднъж наздраве  :beerchug

748614.jpg

Link to comment
Share on other sites

Офффф едни лигииии...чудо. Отивам до избата...бях се зарекъл да не пия тази вечер, но ще се оправдавам с колегата утре... ;)

Напълно си оправдан  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Шегата настрана, но пак стана лято и трябва да суша хладилно, което ме дразни... Май това ще е последната партида за тоя сезон... 

Link to comment
Share on other sites

Шегата настрана, но пак стана лято и трябва да суша хладилно, което ме дразни... Май това ще е последната партида за тоя сезон... 

 

Да много топло стана вече, не става за сушене, но пък колкото изсушихме толкова, догодина пак :)

Link to comment
Share on other sites

Айде и филенцето е готово и вече е старателно подредено до последната дупчица във фризера, няма празно място.

 

Скоро май не те виждам да свалиш килограми... :grin:  Добре изглежда...само филето доста дебело си го нарязал ми се струва, трябваше да е на тънички резенчета, като за гости... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Скоро май не те виждам да свалиш килограми... :grin:  Добре изглежда...само филето доста дебело си го нарязал ми се струва, трябваше да е на тънички резенчета, като за гости... :laughing:

 

То отслабването е трудна работа не е като това  :laughing: макар че ако карам само на него ще отслабна.

 Тъничко го режа само когато има гости , а снощи нямах  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Айде открит е сезона вече с първите обесени телешки сърца...  :beer:

 

Другата седмица започвам масово бесене на рибици и прочее, че за празниците требе да сме готови... 

Link to comment
Share on other sites

Айде открит е сезона вече с първите обесени телешки сърца...  :beer:

 

Другата седмица започвам масово бесене на рибици и прочее, че за празниците требе да сме готови... 

Айде да ти е честито севтето, тия дни и аз замислям да сглобявам съръка на терасата

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че не се чудите, а действате яко. И аз почвам да кича терасата, сефте за тази година. 

Ще стартирам с един "Ал-бански старец" :D 

Ще прилагам снимки и описание, да може на,който му хареса, да си го направи сам :)

Link to comment
Share on other sites

Накиснах вече къмто 2 кг рибица, 2кг телешко, 4-5 пилешки филета... Утре ще ги отъркалям във вълшебствата и ще ги обеся в асансьорното... Ще постна снимки като ми оправят лаптопа, че той ми е СД четеца :)

Link to comment
Share on other sites

Наздраве момчета! 

Хайде направих и аз сефтето тази година-

 

Всичко започна днес сутринта след кафето ето така 782731.jpg  после някъде към обяд ситуацията беше уж под контрол, докато жената не и втръсна и вика давай да нападаме вече да свършва това месо 

 

782733.jpg   Към късния следобед ауфорията продължи в цехчето за мелене и пълнене на

 

МАТРИАЛА в Асеновград,

 

и след два часа лаф-мохабед 782735.jpg   се прибрахме и започна окачването на петълцата на приспособеното саръче, което оказа се е с капацитет от 180 петълца, ето го и резултата  782737.jpg   и в крайна сметка резултата е от 60 кг. месце 180 налчета от които 90 бр БАБЕК и 90 бр ЛУКАНКА.

Да сме живи и здрави като изсъхнат и са готови , ги заместваме с рибици, когато и те са  готови, зареждаме отново същото както е в момента и за тази година ще ни стигне с ЯБЪЛКОВАТА ракийка.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ, НАЗДРАВЕ

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

4-5 пилешки филета... 

 

Много ми е интересно това с пилешкото как се получава. Като на свинЕ ли му правиш саламурата или някаква друга концентрация ползваш?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...