Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

Младене, виждам не си играеш с дребни количества....  :laughing:

 

Аз засега избягвам тъпкането, че е сложна и трудоемка процедура както знаеш. Отделно после точене на подковките систематично... Анбе бая работа си е...

 

Лично аз съм се заканил да пробвам бабек да направя, но няма да е тая зима. 

 

ЕДИТ: Харесва ми как стойката е на колелца...  :laughing:

 

 

домашният бабек ако се получи е един път , въпросът е че е доста трудоемка задача , една година експериментирахме и даже накрая пуските ги зарових в едно сандъче с пепел и стояха до лятото но като цяло почна да се получава сместа може би на третият път.

пиши ако решиш може би още пазя съотношенията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъй, тъй, Васе, знам че е трудно, но няма как баба ми да прави на чичо ми в Америка, а аз тук да не направя, нек'си не мое се дам така лесно...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Лично аз съм се заканил да пробвам бабек да направя, но няма да е тая зима. 

 

 

Луканките останаха 100 броя и вече са прибрани в торбички във фризера, и веднага бързах да заредя новата "реколта"  Бабекаааааа.

Надявам се и той да стане толкова вкусен колкото луканките.

Виното и то се избистри така, че ХАЙДЕ НАЗДРАВЕ  :drunk:   :beerchug кой с каквото има.

 

742436.jpg

Link to comment
Share on other sites

А ето и как изглежда готовата луканка, колкото добре изглежда, още толкова е и вкусна. 

Хайде стига толкова за тази вечер, че вече сме на килце канче и бурканче, и от там нататъка не мога да ги броя вече.

 

742440.jpg

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Много добра луканка!  :beerchug

 

Аз направих нова серия шол и в добавка провесих заешки бутчета, необезкостени. Да видим какво ще да е.

Link to comment
Share on other sites

Аз направих нова серия шол и в добавка провесих заешки бутчета, необезкостени. Да видим какво ще да е.

 

Заешкото по принцип е сухо месо, няма ли да станат прекалено твърди и сухи. Е, като ги пробваш ще разберем.  :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Заешкото става уникално! Вътре дълбоко бутчетата леко суровеят още, но се наложи да сваля всичко днес. Времето е идиотско и пастърмите пресъхват отвън, без да узреят в дълбочина. Доузряването (ако изобщо им дам време :laughing: ) ще се довърши в хладилника този път. Тежко му на това шардоне с тия мезета...   

 

Младене, ти как спасяваш луканките в тая жега? 

Link to comment
Share on other sites

Младене, ти как спасяваш луканките в тая жега? 

 

Тъкмо навреме ти дойде въпроса, два дни им пазех сянка с одеала от слънцето, но днес направих пробата и вече са готови, утре ще са във фризера. Момчета, да ви кажа честно станали са невероятни, винцето мислех че няма да се изпие, ама 200л може и да не стигне споерд мезето. 

Ето и нарязания бабек от преди около 2 часа.

 

744008.jpg

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ето, че дойде времето и на рибицата, поръчах си едно кашонче то пък взе, че излезе 22кг но нищо де, ще се изяде. Ама може би направих грешка че не ги направих в саламура ами само със едра сол , 4 пакета ми изяде пущината. Утре вечер ако е рекъл господ ще ги овалям в подправките и ще ги обеся на мястото на бабека. Ето как ще нощуват тази вечер.

 

Подготовката:

 

746913.jpg

 

Готови за сън :)

 

746914.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти ме убиваш с цифри!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

И аз точно тая вечер полагам в марина две свински бонфиленца и малко над кило телешко шолче.

Link to comment
Share on other sites

Луканките останаха 100 броя и вече са прибрани в торбички във фризера, и веднага бързах да заредя новата "реколта"  Бабекаааааа.

Надявам се и той да стане толкова вкусен колкото луканките.

Виното и то се избистри така, че ХАЙДЕ НАЗДРАВЕ  :drunk:   :beerchug кой с каквото има.

 

742436.jpg

Адрес и етаж на тази красота ?!   :ninja:

Edited by maistor
Link to comment
Share on other sites

Тази красота и тя е вече във фризера, иначе е на висооооко

Link to comment
Share on other sites

Високо...високо, колко да е на високо...над 100м. вече се притеснявам малко , но щом е във фризера съм безсилен :unhappy:

хахахаха, да не правиш външни изолации :) Терасата е остъклена и няма проникване двата прозореца са горно открехнати.

 

EDIT: А и имам един злобен тигър за домашен любимец който ги охранява.

 

746961.jpg

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Ето и рибицата вече заредена, остава само да чакаме , и дано времето да е с нас. С това може би приключвам за тази година, макар че ако има още студено време може да се измисли нещо.

Ей ги и тях, на тати филенцата :)

 

747009.jpg

 

747008.jpg

Link to comment
Share on other sites

на  7лв. килограма, едната излиза около 3,5 кг.

Къде е това...та да взема да си понапрявя, че не ми се занимава да пускам  въжетата и да давя котката за 20-тина кила мръвка?

Link to comment
Share on other sites

Един познат държи гръцки дюнер и на него го поръчвам и те му го доставят при него.

Link to comment
Share on other sites

Тоя на Пещерско ли е дюнера? Просто от любопитство?

 

:thumbsup:

Иначе месото идва от Войводиново.

Link to comment
Share on other sites

Да се пазите, че гледайте какво става за тези домашни мръвки. :)

Апаши са задигнали 70 кг домашна луканка от 39-годишна жителка на Първомай. По първоначални данни колбасите били свалени от терасата на жената в понеделник срещу вторник.
Link to comment
Share on other sites

Да се пазите, че гледайте какво става за тези домашни мръвки. :)

 

И то най-вече трябва да внимаваме с тези които извършват алпийските ремонти. Друг няма как да ми я гепи от 6 етаж.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...