Jump to content
BulForum.com

Мезета


Recommended Posts

  • Replies 741
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Малко след полунощ... Принцесите спят, къщата утихна. Тати най-после може да започне своето триходово упражнение от учебните стрелби... Или по-скоро триходова операция, понеже е мащабна. Вдигайки високо среден пръст за де що досадни вегани има по света, отдясно наляво - ингредиентите за татковото домашно петле с ориз, в средата за една много специална кавърмица, а отляво - свински сърца за пастърмица. Поздрави на всички приятели и наздраве

 

16487464_10211202447314587_4039718006479

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напоследък се заигравам с една стара рецепта на баба ми за кавърма от т. нар. субпродукти. Към задължителната комбинация св. език + св. сърца могат да се добавят произволни дреболии според това какво обичате. Аз задължително вкарвам в схемата шкембе - тази вечер свинско. Добавих и пилешки сърца. 

 

Какво да ви кажа - приказка... Радост изчака до последно да стане, защото заяви, че това ще вечеря...

Аз сега се наслаждавам на кавърмицата и мога да ви кажа следното - пригответе си достатъчно винце или бира наблизо...

 

P.S. Рецептата често не сработва при мисири...  :laughing: 

 

16830841_10211329987823020_8031055487287

 

16681768_10211329987863021_3901961236393

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не става - през март евентуално. Докъмто пети поне съм аут - много работа... 

 

И се гответе за беседка и скара, щото ще ви пляскам по дупенцата! 

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не става - през март евентуално. Докъмто пети поне съм аут - много работа... 

 

И се гответе за беседка и скара, щото ще ви пляскам по дупенцата!

С език, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Пастата снощи стана страхотна, отгоре сложих малко босилек, пармезанЧЕ...много добър избор и на бяло вино, доволен съм.

Хареса ми и уискито накрая с леките пуретки, и приятна музика. Гостите се забавляваха и отпуснаха. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нещо от оня ден:

20841188_10213092888534436_4891855268896

Във сач сте се пекли,
нас лигите ни текли, 
Джоланчета, светие калпазанчета.
Алилу-у-уя...
Със чесънче шпиковани,
прилежно мариновани,
Джоланчета, светие калпазанчета.
Алилу-у-уя...
Със биричка заливани, 
с подправчици гарнирани,
Джоланчета, светие калпазанчета.
Алилу-у-уя...
С горчица помазани,
със масълце замазани,
Джоланчета, светие калпазанчета.
Алилу-у-уя...
Със фолио завивани,
със сосчето заливани,
Джоланчета, светие калпазанчета.
Алилу-у-уя...
Пет часа се пече - оле!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Отиде си лятото и минава есента :) Лека полека идва времето на домашните мезета :) Тази година имам желание да се опитам да изсуша свински бут :) Някой пробвал ли е? Може ли да даде рецепта или поне съвети, за да може да се намалят грешките :) Това което четох до момента е че цялата разправия е около 5 месеца :)

Link to comment
Share on other sites

Минимум, Стаси, и без гаранция. Сгафиш ли, може да граняса и да дъха, може нацяло да се развали - ако питаш мен - праи си като батко ти пастърмиците да ти е мир на главата.  

Link to comment
Share on other sites

Минимум, Стаси, и без гаранция. сгафиш ли, може да граняса и да дъха, може нацяло да се развали - ако питаш мен - праи си като батко ти пастърмиците да ти е мир на главата.  

 

Пастърмичките и бабековите луканки са ясни :) Тази година мисля да пробвам и рецептата с телешките сърца :) Вчера ядох домашен сушен бут и чакам да ми дадът рецептата :) Общо взето ме посъветваха да не пробвам с цял, а само с част от него, точно защото много трудно се суши :) Ако стане споучливо ще се похваля :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Начи, такова, много моля да не се изказват така неподготвено птеромисири....  :laughing:

 

А иначе вече сме готови и се сушим. Наложена е и сланинка в печена морска сол с праз и риганова вода. 

 

23559898_10213853492909070_2917235888220

 

23658430_10213853493549086_8787893572757

 

23559664_10213853494029098_1729914369466

Link to comment
Share on other sites

Начи, такова, много моля да не се изказват...

 

Не бе, само попитах понеже ми заприлича на едни гадости от Painkiller - там на едно от нивата трябваше да се трепят едни тлъсти зомбита и като гръмнеш някое, оня се пръска на парчета и когато някой остатък падне до теб, от близък план парчето изглеждаше точно като онова на снимката ти...ама 1:1... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Време беше и аз да се включа с малко материал. В момента сме направили бабекови луканки, бабек и рибици :) Смятам да продължа със сушене на част от бут (парче с големина на рибица) :)

 

eAuAA6O.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...