Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

При днешните TN модели с бързодействие 2...5 ms не виждам как ще има замазване, както и да са измерени тия милисекунди...черно-черно ; сиво-сиво и т.н.

 

/Off/ Преди месец се бях навил за един 22", но от тогава толкова неща купих (отдавна навлезнах в 4-цифрена сума :sick ), а и колата глътна субсидии (ксенони, парктроник, чип...), та все не остава за монитора, а и си имам 21"-ви тринитрони на 100 херца и не ме бърка чак толкова.

Сега обаче наистина ще взема да се разкарам до Техномаркета да взема един Samsung 2253BW, само дето се изкушавам и от Филипс-а на Жоро Филипов, понеже и той добре "обажда" на данни", че и е по-евтин...и даже има 3-годишна гаранция, вместо 2 за Самсунг-а... :wacko:

 

Btw...изкушавам се и от един друг Самсунг - SM-2443BW. Както се подразбира от цифрите е 24", но основното му преимущество пред горния 22" е резолюцията - 1920Х1200, а цената е просто смешна - 455 лв.

Парадоксът е, че това, което ме спира е точно резолюцията - струва ми се, че на 1920Х1200 текстът ще е доста малък дори и за 24", което определено ще ме напряга доста...чакам 'дед Мороз' да се включи, понеже има опит с голямоформатните монитори.

И още един въпрос - ще се усети ли разлика между т.нар. динамичен контраст между 2-та модела - единият е с 8000:1, а другият - 20 000:1. Иначе реалната стойност и на двата е 1000:1 - само маркетингов трик ли е този динамичен контраст или наистина дава по-добра картина? Да не е нещо като цифровото увеличение при камерите - на някои модели им дават 2000Х, но реално всичко над 100 пъти дава такива артефакти, че е неизползваемо (п.п. ...знам какво е динамичен контраст - само питам тези 20 000 заслужават ли си пред онези 8000 или все тая).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако искаш над 21, трябва да вземеш 24 направо, защото резолюцията на 22 е като на 20, само дето физически е по-голям и съответно картината е по-замазана.

това пък защо е така?

 

аз харесах този

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16824001268

Link to comment
Share on other sites

това пък защо е така?

Не го слушай w00x - той има "рентгенов" поглед, който хваща замазването с разлика 1". :P

Майтапът настрана, но наистина някои хора имат по-чувствителни рецептори, а за "по-замазаното" явно има предвид...тъй като при една и съща резолюция, един и същ образ е логично (чисто теоретично) да е по-замазан на по-големия монитор, освен ако той не е с по-малка "стъпка на пикселите" (както някъде го пишат).

А този модел на линка ти е същия, който смятам да взема (виж поста ми над твоя).

Link to comment
Share on other sites

Мидекс просто ако имаш време отиди и го виш монитора на живо как ще изглежда :) при тази резолюция иначе мой приятел си взе преди 2месеца някъде 2253 добро мониторче е :)

Link to comment
Share on other sites

Мидекс просто ако имаш време отиди и го виш монитора на живо как ще изглежда :) при тази резолюция иначе мой приятел си взе преди 2месеца някъде 2253 добро мониторче е :)

Да бе...знам, че така е най-сигурно, но са ми казвали, че ония в Техномаркета често се правят на важни и не ти дават да видиш конкретния екземпляр, който ще взимаш как работи....което малко ме притеснява не само, че няма да мога да преценя 1920Х1200 как ще стоят на 24", а и дали няма да ме изненада някой кофти пиксел на кофти място, след като го разопаковам вкъщи, а Самсунг не поемат гаранция за лоши пиксели.

Link to comment
Share on other sites

Да бе...знам, че така е най-сигурно, но са ми казвали, че ония в Техномаркета често се правят на важни и не ти дават да видиш конкретния екземпляр, който ще взимаш как работи....което малко ме притеснява не само, че няма да мога да преценя 1920Х1200 как ще стоят на 24", а и дали няма да ме изненада някой кофти пиксел на кофти място, след като го разопаковам вкъщи, а Самсунг не поемат гаранция за лоши пиксели.

За период от 3 години съм купил поне 10 LCD монитора от техномаркет и абсолютно винаги са ги закачали на компютъра им в ъгъла и са пускали нокия монитор теста, за да се убедя сам, че всичко е ок.

Link to comment
Share on other sites

За период от 3 години съм купил поне 10 LCD монитора от техномаркет и абсолютно винаги са ги закачали на компютъра им в ъгъла и са пускали нокия монитор теста, за да се убедя сам, че всичко е ок.

 

Аз само два, ама и при мен са ги тествали с NMT. Ако не желаят - повикай някой по-висш!

Link to comment
Share on other sites

Аз само два, ама и при мен са ги тествали с NMT. Ако не желаят - повикай някой по-висш!

Еее...успокоихте ме. :punk

Явно е въпрос на конкретен град и магазин, защото информацията ми е единствено от някои форуми, където явно е ставало дума за Техномаркета в София или друг град.

За да си разширя общата култура, кажи ми, плийз...какво е това NMT, че от Уики-то не можах да се ориентирам много точно...предполагам, че не е "New Measurement Train". :lol:

Link to comment
Share on other sites

NokiaMonitorTest.

Аааа....аз от години си я ползвам, ама кой да се сети от съкращението. :laughing:

 

Днес взех от ТМ (ТехноМаркет :P ) последната бройка Самсунг 2253, всъщност взех мострата от щанда ...и по тази причина в сайта на ТМ вече го има в наличност само в другия магазин. :)

Видях и 24 инчовия модел, но не ме урежда височината му със стойката, тъй като имам известни пространствени ограничения на работното ми място. Лошото е, че днес май ми се прецака дъното и не ми отчита 2-та харда и няма да мога да му се нарадвам, докато не отстраня проблема...сега пиша от лаптопа... :(

Link to comment
Share on other sites

Честито! Не трябва да съжаляваш според мен, че си го взел от рафта. Аз моя преди да го взема, накарах да го оставят пуснат за няколко дена, за да съм сигурен, че няма да се появи някой изгорял пиксел първата седмица. Този модел няма гаранция за това и щеше да ме е много яд ако се беше появил някой няколко дена след като го взема... Е, вярно че не беше от Техномаркет и едното от момчетата в магазина ми беше познат, но все пак - по-добре да вземеш нещо, което е било пускано преди това (не че е гаранция, че е работил в Техномаркет, но все пак...). Иначе аз съм доволен от моя.

Link to comment
Share on other sites

Определено, въпреки че е стоял пуснат не е проблем според мен (стига да не е оцапан и одраскан). А и едва ли е стоял там над 2-3 месеца а тази техника се ползва с години.

 

Честито и от мен!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Харесал съм си Philips 200CW8FB и неговият 22-инчов еквивалент. Разликата в цената е около 10-15 лева и ще ми струват около 500 лева двата. Някой ползвал ли е този модел и като цяло от този клас на Филипс дали би ми препоръчал нещо по-добре като характеристики или дори като визия. Благодаря предварително за отзивите. Мониторите ще се ползват често, но не за работа и не за игри. Изчетох цялата тема почти два пъти, но за Филипсите монитори има по-малко отзиви, а аз на тях съм се спрял.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък що съм забелязал, че ако на един TN монитор нещо му стане, да не кажа в 100% от случаите е нещо несвързано със самия дисплей :) . Изключвам изгорелите пиксели, коитообщо взето рядко се появяват след месеци ползване, а и не са свързани с директна и неотложна нужда от подмяна на монитора.

 

Излиза, че май другите чаркове си имат голямо значение, електроника, захранване, входове и качеството им. На асусите примерно съм чувал че много им горели DVI входовете. И разни такива.

За Филипс, ако не ми бяха прекалено дървени на външен вид, може би щях да си взема такъв, вместо DELL-а, който на вид ме грабна и общо взето по тоя показател го зех :bgrin: Менюто на Делл-а обаче е доста дървено, не че нещо, но да отбележа, кофти меню. Поне в сравнение с самсунгските. То като се ползва рядко, значи не се води кой знае какъв минус.

Макар че 24"-овия модел на Филипс като гледам хич не е зле. (Ей този)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Дали да не взема един 30" + един 24-ка за 2ри? Само не знам колко видеокарти ще ми трябват (всъщност добре знам, не съм пробвал само дали и как ще работи машината) :)

Link to comment
Share on other sites

Дали да не взема един 30" + един 24-ка за 2ри? Само не знам колко видеокарти ще ми трябват (всъщност добре знам, не съм пробвал само дали и как ще работи машината) :)

Точно една. Вече почти всяка от 8600 нагоре (мисля), най-добре поне 9600, че поне някоя игрица да пуснеш като хората, поддържа до 2 30" монитора :) .

Ако се търси точно съвпадение на резолюции, обръщаш твоя на 90* и по вертикала ще имаш 1600, заедно с новия :) .

Иначе Runner, има смисъл, Дядомраз и сега е с два монитора, но по-малки, той вече говори за 3 монитора, един ценртален 30" и от двете страни по един 22 или 24" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не ми обръщайте внимание - говоря си колкото да не заспя... сега съм с една 20-ка. Може би още 1 ще си взема за симетрия но 30-ка определено ще взимам идната година

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Интересно, че у нас имам Samsung 940BF и един Acer 19" widescreen. Самсунга почна да прави проблеми, докато Acer-a не е мръднал :confused. А ги взех по едно и също време

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Точно една. Вече почти всяка от 8600 нагоре (мисля), най-добре поне 9600, че поне някоя игрица да пуснеш като хората, поддържа до 2 30" монитора :) .

Ако се търси точно съвпадение на резолюции, обръщаш твоя на 90* и по вертикала ще имаш 1600, заедно с новия :) .

Иначе Runner, има смисъл, Дядомраз и сега е с два монитора, но по-малки, той вече говори за 3 монитора, един ценртален 30" и от двете страни по един 22 или 24" :bgrin:

Шегувам се просто, не съм казал, че няма смисъл. :) Но симетрията е важна...хахаха. Иначе знам, че е с два.

Link to comment
Share on other sites

Момци дайте мнение за този монитор, че утре го купувам за една от машините ми:

 

Samsung 22” (55.9см) TFT SM-2253BW 2ms 8000:1

 

samsung_953bw.jpg

 

ЕДИТ: Сега видях, че назад е писано за него и хубави работи чета. Пламене я сподели разликата с 24" каква е

Link to comment
Share on other sites

Аз свикнах с него и съм доволен. Асасин-а нещо не го хареса, не знам, какво е положението в момента. Само Мидекс още не е споделил мнение...

Link to comment
Share on other sites

Момци дайте мнение за този монитор, че утре го купувам за една от машините ми:

 

Samsung 22” (55.9см) TFT SM-2253BW 2ms 8000:1

 

.....

 

ЕДИТ: Сега видях, че назад е писано за него и хубави работи чета. Пламене я сподели разликата с 24" каква е

 

 

24"-вите са с по-добра разделителна способност и аз горещо ти го препоръчвам. Просто виждаш ПОВЕЧЕ неща на екрана. Ей този примерно ми харесва повече :)

 

Ако е огледален - не го взимай! Това е мое лично мнение но са е изключително неприятно като работя да виждам цялата стая зад себе си както и мен самия пулещ се в екрана през цялото време. Разсейва ме и ми натоварва очите допълнително. Екрана трябва да е матов за да няма отражения. А че образа нещо бил по-добър - ала бала. Изглеждат много добре и лъскави обаче е крайно непрактично.

 

Също така ако рамката е лъскава и от нея може да има отблясъци но не е такъв проблем както ако е огледален целия.

 

Всичко зависи къде ще го държиш и за какво ще го ползваш. Но аз бих взел 24ка с разделителна способност 1920х1200 (има 24ки на 1680х1050 от тях няма смисъл - същите неща може и на 22ка да гледаш просто ще е леко по-ситно изображението)

 

Иначе аз за този си мисля но ще е след новата година :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...