Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Позволявам си да се похваля в темата - купих Samsung SN-2233BW. След като в нито един Технополис нямаше 2253BW или 2233BW, прозвъних работещите компютърни фирмии и едва накрая намерих цели 4 бройки 2233BW в Мултирама.

Midex ме увери, че ще остана доволен - оказа се прав. Мострата имаше един изгорял субпиксел, но следващата бройка беше наред и я грабнахме.

В заключение искам да благодаря на ВСИЧКИ съфорумци, взели отношение по питането ми. Вашите мнения ми помогнаха да реша какво точно искам и ми спестиха много време.

БЛАГОДАРЯ ВИ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Друго - гледай да не е огледален защото така ще виждаш цялата стая зад теб и дори само рамката да е лъскава ако имаш някоя лампа отзад или отстрани ще ти блести. Изглеждат по-добре тези монитори но след като съм си патил предпочитам грозен и матов но да се вижда добре.

я кажи как се разбира дали е огледален. Може би ако пише glossy е такъв

Link to comment
Share on other sites

най-лесния начин е да изключиш монитора пускаш лампите и гледаш монито и следиш за отражения обикновенно тези с огледално поктрие с малко напън може и да се "бръснеш" пред тях :)

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

я кажи как се разбира дали е огледален. Може би ако пише glossy е такъв
Мисля, че фирмите имат различни наименования за този тип (glare-type) дисплеи. Например на ACER са CrystalBrite™. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

я кажи как се разбира дали е огледален. Може би ако пише glossy е такъв

 

Едните имат стъкло а другите са матови и е мек самия екран. Стъклото прави образа малко по-контрастен но е като при CRT-тата - колкото и да е матово си отразява и тва е... То се и вижда от снимката която е показал OutSider - на десния като че ли цветовете са малко по-ярки и хубаво но се вижда и пейзажа.

Link to comment
Share on other sites

...... но е като при CRT-тата - колкото и да е матово си отразява и тва е... То се и вижда от снимката която е показал OutSider - на десния като че ли цветовете са малко по-ярки и хубаво но се вижда и пейзажа.

Това е, защото десният лаптоп е с CRT монитор. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Here ето тука пак се вижда на самсунг 22" лцд монитор вече ефекта :).За мен лично няма да е такъв проблем понеже стаята ми всички щори без на един прозорец са пуснати и влиза по-малко светлина :) Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

Here ето тука пак се вижда на самсунг 22" лцд монитор вече ефекта :).За мен лично няма да е такъв проблем понеже стаята ми всички щори без на един прозорец са пуснати и влиза по-малко светлина :)

с една дума ужас :). Предпочитам обикновеното LCD

Link to comment
Share on other sites

При каквото и да е осветление (освен ако не е пълна светлина) се вижда макар и слабо. Ако се вгледаш ще видиш че виждаш и себе си и всичко зад теб. Много дразнещо е това.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
интересна работа, лъскавия е по-евтин с 120$ :confused

 

Прочели са моите мнения от този форум и са решили да прее**т народа с лъскави монитори за да може който си го вземе да се кефи някой и друг месец после да почне да се нерви на отраженията (главно на своето собствено) и да си вземе правилния монитор ако ще на по-висока цена :)

Link to comment
Share on other sites

имаш предвид, че 2433 е същия?

 

Нямам никаква представа но ми се стори че се учудваш че единия е с $50 по-скъп а то си е съвсем нормално според мен. Даже и да е по-зле това не пречи цената някъде да е по-висока просто защото бройките са им на такива цени... От друга страна чисто субективно аз бих избрал не-лъскавия за да не ми блести ако ще другия да изглежда по-готин отстрани

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Тази двойка в 24"-я сегмент има огледално копие в 22"-я...2253 - като моя и 2233 - като на Алхимика, който си го купи, защото в магазина нямаше в наличност 2253. Мониторите практически са едни и същи, с изключение на дизайна и динамичния контраст.

Link to comment
Share on other sites

По-скъпия има pivot, swivel, tilt на стойката (то се и вижда, че втория е с по-дълга шия),

с по-тънък bezel е, да не говорим, че не е отвратителния огледален екран. И май само това са разликите на пръв поглед.

24-те " си заслужават всеки лев, особено сега като цените им паднаха, особено на по-масовите марки като LG, Samsung, Acer мацер и т.н., щом вече 24-ка може да се намери за под 500 лв, кво да говорим.

Лошото е че 30-ките скоро сигурно няма да паднат, там резолюцията е феноменално по-голяма от предния стандарт, с 640 пиксела. И 400 по вертикала. Тва са 4 мегапиксела.

Ама сега и цените им са пропорционално феноменални де.

Link to comment
Share on other sites

30-ките проблема е че не може да са с TN матрица защото отдолу екрана ще е супер изсветлял а отгоре много тъмен. За отстрани да не говорим не може да се избегне с евтина матрица по никакъв начин. И аз искам 30-ка Азио ама струва 4 бона... Просто е неразумна цена.

Link to comment
Share on other sites

И аз преди нова година взех 2233bw и съм много доволен,мониторчето е супер добро и на много достъпна цена!Тая синя лампа дето са хакнали като е вкючен седи мн готино,ама като легна да спя и тя почне да мига и в стаята ми става дИскОтЕка чУшкОпеКа... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тая синя лампа дето са хакнали като е вкючен седи мн готино,ама като легна да спя и тя почне да мига и в стаята ми става дИскОтЕка чУшкОпеКа... :lol:

Ами точно под нея има едно копченце (знаеш за какво служи)...цъкваш го и дискотеката затваря. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...