Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

а тези монитор belinea бива ли ги? става ли за непретенциозен потребител ... гледам в ера един за 265 лв., а мисля в скоро време да правя една конфигурация и се чудя за 40-50 лв. по-малко от разните му там samsung, lg и philips дали да избера един belinea ...

Link to comment
Share on other sites

Бива ги като за непретенциозен потребител. Даже по едно време имаше няколко доста сполучливи модела. Но това беше преди около 8-10 месеца.

Link to comment
Share on other sites

По добре Hanns-G от белинея.

тея hanns-g ги знам от 1-2 години .... преди това не мога да се сетя да са правели нещо, докато тея belinea и преди си имаха производство на CRT монитори

Link to comment
Share on other sites

Ем за тея пари е ОК. Но ако ти се дават стотина лева повече можеш да си вземеш нещо 20 инчово... че и повече.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Кажете ми някой 19" или 20" wide LCD монитор от известна марка с опция да настройвам аспект режима от 16:10 към 4:3 и обратно.

 

П.С. Високият динамичем контраст на новите Самсунг-и не дразни ли очите?

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

Кажете ми някой 19" или 20" wide LCD монитор от известна марка с опция да настройвам аспект режима от 16:10 към 4:3 и обратно.

 

П.С. Високият динамичем контраст на новите Самсунг-и не дразни ли очите?

Е па че това се сменя от резолюцията. Само че ще ти изглежда криво.

Link to comment
Share on other sites

30" са максимума за монитори до момента. Нагоре има телевизори но там е друга история.

 

24" са относително нормални цени

 

27"-те са доста по-дебели и са със същата разделителна способност като 24ките.

 

Има и някакви други недоразумения които са с разни шантави разделителни способности. Свестните са с 1920х1200 обаче.

 

host, най-добре се ровни във pricegrabber.com - имат добро търсене. Цените няма как да са тука същите но ще те ориентира малко от малко. Аз поне така правя :)

Link to comment
Share on other sites

Кой от следните монитори ще ми препоръчате да си купя:

 

Philips 200SW8FB

Samsung SM-2053BW

Samsung SM-T190

 

При Самсунгите ме притеснява високият контраст, който може да ми дразни очите

Но Самсунгите имат един голям плюс - може да се променя aspect ratio-то от 16:10 към 4:3 и обратно

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

Кой от следните монитори ще ми препоръчате да си купя:

 

Philips 200SW8FB

Samsung SM-2053BW

Samsung SM-T190

 

При Самсунгите ме притеснява високият контраст, който може да ми дразни очите

Но Самсунгите имат един голям плюс - може да се променя aspect ratio-то от 16:10 към 4:3 и обратно

Това става с резолюцията бре. Или ще виждаш черни ленти отстрани, което не е реално смяна. Аз бих си взел филипса. Контраста на Самсунга съм го виждал на живо и хич не е по-различен от останалите.

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

Насочил съм се към нещо като това

 

Някой има ли си идея дали тази марка е добра за този размер, или е имал взимане/даване с DELL в общност?

Добра ми се струва цената, видях и един Philips за около 150-200 лв повече, но чак толкова не мис е дават, а и оня беше с вградени говорители - абсолютно излишна екстра за мен. Нито ми трябват УСБ портове, изобщо само монитор да е.

Тоя ДЕЛЛ ми харесва и на вид, какво мислите?

Link to comment
Share on other sites

Е не :D

Аз не съм придирчив към перфекционизъм дотолкова че толкова пари да изсипя за монитор. А и обичам малко по-големите точки. Не искам да сменям DPI, и затова примерно 17"-ка не бих взел за 1280х1024.

В същото време не намерих и ссмиъл от 1920 резолюция и за нея да изсипя 300 лв отгоре.

След километри изчетено, се спрях се на 22", вероятно Philips или ASUS.

За много коментирания Гнусмас 226BW (така го наричат по руските сайтове) четох най-противоречиви неща, а особено след като вече се намирал само с CMO матрица, от която почти едно добро мнение не видях, май няма да е самсунг. А и еднозначно навсякъде казаха, че за филми не ставал, странно.

 

Явно този форум (а и българските въобще) са доста по-бедни на мнения отколкото руските да кажем, и затова вече почти спрях да чета по тази тема тук или да се надявам на мнение по моя проблем :)

Тия двата, от които се двоумя са около 500 лв.

Link to comment
Share on other sites

Теди аз съм с EIZO FlexScan S2111W и мога да кажа, че не се сещам за по-добър монитор :rolleyes:

 

Имай предвид обаче че е близо 2 пъти по-скъп колкото този от линка ти...

е, то има ли нещо, дето ти да си си го купил и да не е бест оф дъ бест :lol: .... човека те пита за точно определен модел, а ти "ами аз имам еди какъв си. не се сещам ( :blink: ) за по-добър" ...

 

аз по принцип не ги разбирам, ама тоя dell ми харесва ... а и до колкото знам при LCD-тата са OK.

 

@tedy, не можеш ли да го намериш някъде изложен, където да го видиш тет-а-тет дет се вика ... щото така по снимки и характеристики е едно, а на живо си е друго.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно мога, но нямам и много време да обикалям да търся де го имат изложен (говоря за DELL-a).

А и честно за тия евтините ДЕЛЛ-ове 24" не четох добри отзиви. Прекалено евтини са.

Кофти овърдрайв, RTC не в норма, бавен и т.н. А аз искам и като скролирам да не виждам никакви RTC дефекти (каквито до известна степен моя 19" има). В това отношение асус VW222U се справял далеч най-добре от всички останали. Но той пък имал други капризи.

В ТМ ще погледна Philips 220WS8FB, май с него няма да се разчита толкова като на лотария колкото с самсунга или асуса.

 

Колкото до раптор - така е, всеки си харесва своето, а особено ако струва 5 пъти над стандартното :) .

Ако печеля по 5 бона на месец, бих се замислил да дам 2 за 21", но за тея пари пък ще взема 24" сносен, защото и размера има значение, иначе бих дал 500-те лв за 19" с *VA матрица например :) .

Link to comment
Share on other sites

кошница с глупости

 

Някой тебе нещо пита ли те и изобщо знаеш ли каква ни е приказката с Теди, колко техника сме изкоментирали и т.н.? Да не говоря че като гледам много обстойно си анализирал показания Дел, че и мнения и предложения с дал. И лафа "аз не ги разбирам" е особено на място и в голяма помощ на питащия...

 

------

 

Теди в нашия форум ако търсиш мнение говори с Dreamer. Аз преди да купя моя се консултирах неколкократно с него и не сгреших. Имай предвид, че е върл фен на Самсунг и да ти кажа има защо в много случаи. Питай го той ще ти обясни. Специално на мен контраст 1000:1 ми се вижда малко - задължително е да го видиш включено това животно преди да го купуваш ако си твърдо решен за него. Знам те че не се занимаваш с игри и т.н. и затова да предупредя - 22" и нагоре става големичко и иска дълбочина - най-малко 80 см от лицето ти ще трябва да стои ако не искаш да си въртиш главата докато работиш. За технически подробности - пак казвам - Киро е най-добре информиран.

Link to comment
Share on other sites

Знам аз за Киро, даже преди като взимах моя самсунг доста негови мнения изчетох. Знам го че е фен, но това изобщо не ми пречи да чета по безпристрастен начин мненията му. А и той винаги се аргументира добре. Все такива фенове да имат марките и OS-овете :) .

Лошото е, че влиза рядко онлайн (като че ли), а и едва ли ще има толкова изчерпателна информация за нещо != от самсунг.

 

Разбира се че на място ще огледам и ще тествам преди да взема.

Аз съм на 700:1 контраст, и честно казано ми стига, знаеш че съм в предимно OS среда, а там общо взето какъвто и да е контраст е все едно. Дразни ме предимно относително високия bleeding на черен фон, затова и ако е поне 1000:1 не отказвам, макар че връзката между двете е по-далечна, въпросния филипс е такъв.

Разбира се чат пат поигравам и не бих искал да виждам замазвания и артефакти. На моя не виждам такива.

като гледам, от динамичния контраст полза нула.

 

Да, то аз и в момента 19-ката го гледам от около 70 санта, а бюрото има мегдан още назад да го сложа, така че.. :)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди аз съм с EIZO FlexScan S2111W и мога да кажа, че не се сещам за по-добър монитор :rolleyes:

 

Имай предвид обаче че е близо 2 пъти по-скъп колкото този от линка ти...

 

То и аз съм с един S-IPS монитор и въпреки че response time-a му се води по-голям аз нямам никакви проблеми а картината си е 6+ и което е като куриоз - вече е под $400 в щатите защото е стар модел само че тука не се предлага... пък и е 20"... някой ден като се сдобия с 30-така някой ще намаже великолепно мониторче за без пари :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...