Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....защото смятам конфигурацията да е изродска(500г ХДД,поне 4 кила рам, 4 ядрен проц и задължително дайрект Х 10 карта, най-вероятно Нвидиа 8800, абе докато излезе СтарКрафт 2.....

При средно 100 грама на плочка рам 1 ГБ, 4 кила рам излиза към 48GB RAM. :bgrin:

Това вече ще е изродска конфигурация. И дискове към 8 броя в райд.

500Г, 4 ГБ рам (което предполагам имаш предвид), и 4 ядрен проц вече е просто един сносен комп. Само проца не е ясно доколко ще го оползотворяваш 4 ядра в тоя момент..

 

Мунчо, за 450 лв 19"-ка са нормални цени вече, без гаранция за 0 пиксела.

Т.е. просто разгледай параметрите и си харесай модел на външен вид от любима марка.

Аз бих взел Самсунг или Филипс. Но не и от ония самсунги дето са едни извити като детска играчка, грозотии.

Link to comment
Share on other sites

При средно 100 грама на плочка рам 1 ГБ, 4 кила рам излиза към 48GB RAM. :bgrin:

Това вече ще е изродска конфигурация. И дискове към 8 броя в райд.

 

 

Хахахахахахахаха това беше лафа на деня просто :) Сори за офтопика ама просто не мога да се сдържа... хахахаха 100грама на плочка... хахахахаха 12GB за килограм... хахахаха това като ябълките на пазара още малко ще стане - отиваш и казваш "претеглете ми 300 грама ddr2" хахахахахихихихи

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Нещо съм се запалил по widescreen мониторите. Препоръчайте нещо 19 инча до 300 $ с DVI и да не замазва на игри

 

Ми ти не си се запалил по 16:9,ама скоро сичко минава на такъв стандарт.За монитор ще ти препоръчам някой Филипс!

Link to comment
Share on other sites

Нещо съм се запалил по widescreen мониторите. Препоръчайте нещо 19 инча до 300 $ с DVI и да не замазва на игри

 

Е деее... в таз бяла държава си и искаш 19-ка до $300... аз ако бях там моментално взимам на лизинг за 6-7 месеца един 30" DELL :)

 

В краен случай 24-ка с resolution 1920х1200! За нищо по-малко от това не искам да чуя!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

че 30 инча няма къде да ги побера :D А и трябва да го гледам от 5 метра. И изобщо няма да ми е удобен. Това не е телевизор

 

Аз ако има кой да ми го докара ще ти кажа как, само че сега не ми се плащат $300-400 за транспорт отделно мита, ала бала... най-рано края на лятото като си идва един авер или ако аз ще ходя пак натам...

 

30-те инча чудно се гледат от 1 метър разстояние, а и няма да гледам всичко накуп - друго си е да отворя половин метър source code и да гледам без да скролирам :) А на сегашната 20ка да оставя разни други паразитни конзоли, sql tools разни и каквото друго трябва :)

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, благодаря. Описал си проблема, който ме тровеше толкова време и смятам, че си изключително прав. При моя монитор(Samsung 913N) кабела е аналогов. Ужасно много си напрагях очите докато го ползвах. Като се прибера ще последва незабавна смяна, друг вариант не виждам на този етап.

Edited by Lame_0ne
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здр пи4ове. Решил съм да си взема нов монитор и за сега съм спрял на Belinea 1980 S2:

http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=4170

Какво ви е мнението за него? Ако може да ми препоръчате някой друг модел до 550 лв. Ще го използвам предимно за игри и гледане на филми. Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Az imam tova i nqmam oplakvaniq link

Хехе, забелязал ли е някой тоя линк каква информация съдържа?

Уж е за монитор, пък разни етернет RJ-45 кабели, портове, за миг се учудих къв е тоя монитор по RJ-45 ли си получава сигнала :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Хехе, забелязал ли е някой тоя линк каква информация съдържа?

Уж е за монитор, пък разни етернет RJ-45 кабели, портове, за миг се учудих къв е тоя монитор по RJ-45 ли си получава сигнала :bgrin:

E pone modela pi6e. Ina4e ne ne poglednah... :bgrin: link

Link to comment
Share on other sites

Предполагам монитора е този: http://www.samsung.com/uk/business/b2b/pro...206bw_226bw.htm

 

Но като го гледам не е истински 20" ... разделителната му способност е 1680х1050... това е като 19" с малко отгоре по ширина... не ме кефи мен така. 1600х1200 си е друга работа! Даже и те ми отесняха вече но за 30-ката ще почакам до лятото когато си идва авера ми :)

Link to comment
Share on other sites

Е 1680х1050 не е ли стандартна разделителна способност за widescreen монитори и по конкретно 20"?

 

Да, стандартна е и е само с 80 пиксела повече от 1600х1200 което е стандартната разделителна способност за 20" не-wide screen монитори, само че по вертикала се губят доста повече от 80 пиксела :) На мен ми трябват вече 2560x1600... добре де точната дума не е трябват, но би било добре да виждам повечко код и дебъг информации наведнъж.... сериозно не мога да си обясня как има софтуерни фирми където хората имат 15 инчови монитори... на лаптопа който ми е с 1400х1050 ми е терсене като седна но се примирявам че е за малко а на стандартен 19" ми е тясно отвсякъде (1280х1024). Абе всеки си с нуждите :)

Link to comment
Share on other sites

Готино мониторче. Виждал съм го на живо и имаше хубави цветове. Само дизайна не ми хареса, но това вече си е въпрос на вкус.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...