Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

5 сезон.Breaking Bad.Изгледах го докрай най-сетне.

Не съм чел все още "Престъпление и наказание",но кой знае защо се сетих за творбата на Достоевски.

П.С.Брилянтно написан,изигран и заснет.Със завладяващо музикално оформление.Напълни ми душата.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Narcos Season 3

 

... на нивото на предните два сезона. за картела "кали" е.

видях, че подготвят и 4-и сезон(ще е за мексико).

 

От първите 4 епизода мога да кажа, че спрямо предишните, на мен поне повече ми харесва. Докато по време на Ескобар имах за база при сравнението оригиналния колумбийски El Patrón del Mal, а и по принцип за него знам практически всичко, за Кали не знам почти нищо и вероятно затова ми е по-интересен. Освен това гледам, че малко повече са наблегнали на документалността, иначе разказът от първо лице (в случая Пеня) пак го има, но вече не е толкова холивудско загладен.

 

P.S. Все още не съм изгледал финалните 2 епизода на Туин Пийкс...нещо не мога да се наканя четейки разни коментари като тия, дето съм ги сложил в спойлера. :P

 

 

 

- Само аз ли пак нищо не разбрах какво се случи накрая? В миналото ли се върнаха? Лора само крещи,какво стана с нея? Одри изобщо не я дадоха

 

- Те буквално никого не дадоха, какво се случи, какво стана с тия хора, историите им, нищо. Оставиха просто една голяма каша и толкова. И въпроса дали са в миналото или в бъдещето - със същият успех, могат да бъдат и в някоя паралелна реалност.

 

- "Името на жената, която притежава къщата и на тази, от която е купена, казват всичко."

как така? какво трябва да означават тези имена?

 

- И какво казват? "Трънки" казват... Нищо не казват. То така можем да си търсим под вола теле, все още убеждавайки се, че Линч не е напълно изкуфял...

95 процента от всички нови персонажи и сюжетни линии не се развиват. Повечето от тия нови персонажи просто се появяват да кажат по няколко реплики и да оправдаят някакво сюжетно обстоятелство, за което сценариста не успява да намери умел начин да го проведе. Еми ако искат да издадат една програма от 500 страници към сериала, да обяснява всяка една глупост, която е имал предвид Линч и какво е значението ѝ в сериала... Всичко е една огромна каша и претенция, нищо повече.

 

- Нямам представа колко години ще ми трябват да осмисля този сезон. А и няма значение ,куку чичката  има още 20 персонажа с който може да си наглася всичко както му е кеф. Ама няма кой да му даде пари за 4ти сезон. Няма кво да го мислим ,пишете ги загубени 18 часа от живота .Айде не 18 ама поне 14 часа чиста шизофрения гледахме .

 

- В първите 2 сезона сюжетната линия вървеше много точно и гладко. И накрая разбираш всичко. А в 3 сезон - бъркоч от безмислено наредени една след друга сцени, да не говорим за серии. И после - анализирай Линч! Е какво да му анализирам?

 

- Това,което свърши можеше спокойно да се вмъкне в четири епизода..Другите 14 бяха безсмислено лутане и пълнеж от десетки персонажи,които бяха още по-безсмислени .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Колеги, помагайте! С жената започнахме да гледаме Blacklist и страшно много ни хареса, но когато тя е на работа няма как да го гледам без нея :D Реших да запълня това време с Stranger Things, но днес го приключвам и съм в задънена улица. Моля да предложите нещо близко до един от двата сериала за да запълня времето. Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Колеги, помагайте! С жената започнахме да гледаме Blacklist и страшно много ни хареса, но когато тя е на работа няма как да го гледам без нея :D Реших да запълня това време с Stranger Things, но днес го приключвам и съм в задънена улица. Моля да предложите нещо близко до един от двата сериала за да запълня времето. Благодаря :)

Kingdom

 

Taboo

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Колеги, помагайте! С жената започнахме да гледаме Blacklist и страшно много ни хареса, но когато тя е на работа няма как да го гледам без нея :D Реших да запълня това време с Stranger Things, но днес го приключвам и съм в задънена улица. Моля да предложите нещо близко до един от двата сериала за да запълня времето. Благодаря :)

Сигурно си го гледал, но ако не си ти препоръчвам The Wire. Аз между другото го изгледах за сефте това лято.

Link to comment
Share on other sites

Вече има за Ел Чапо в нетфликс.

Е да де, логично е след като наш'те вече са свалили сезона за Кали и го превеждат епизод по епизод, а после май ще направят същото и с мексиканския сезон.

 

Когато писах това горното се заблудих, че сериалът за Чапо е продължението на Наркос, тъй като бяха завършили третия сезон с намек за Мексико. Оказа се обаче, че става дума за съвсем отделен сериал от 9 епизода, от които вече изгледах 6, така че може да се каже, че съм изгледал по-голямата му част и ще дам малко отзиви за изгледаното досега.

За сравнение с "Escobar - El Patron del Mal" и дума не може да става, понеже има огромна разлика в конструкцията и броя епизоди, затова ще се опитам да го сравня с третия сезон на Наркос. И двата ги гледах непредубеден, тъй като за разлика от знанията ми за Ескобар, за Кали и Чапо не знаех почти нищо, освен някакви откъслечни статии в мрежата, които съм чел някога. И докато от третия сезон на наркосите останах доста доволен (сравнявайки го с предишните 2 сезона), няма как да кажа същото за 'Ел Чапо'. Личното ми мнение, че е сглобен доста схематично, ситуациите и персонажите са предадени без някакво изграждане, а просто става нещо, после веднага превключват на друго и по тази причина всичко изглежда доста дървено. Ако беше някакъв документален филм или дори да беше художествен филм с основно хронологично наблягане на документалните случки - иди-дойди, но още в началото на всеки епизод има надпис, че някои ситуации са измислени и разни несъществуващи персонажи са добавени с цел "придаване на повече драматизъм".

Както и да е - схематичен или не, ще го изгледам до края, най-малкото защото ми е интересно да разбера малко повече за Чапо и мексиканските хави, за които не знам нищо. Разбира се всичко това дето изброих досега си е само мое лично мнение, основано на сравнения с други подобни сериали и като споменах за сравнение - на третите наркоси им давам 7.5-8 (от 10), а на Чапо най-много 5-6. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах 1-я епизод на Чапо непосредствено след последния на Наркос 3. Още в началото усетих нещо като омръзване, пресищане и навлизане в добре позната територия, но с нови герои. След кратко замисляне прецених, че вината е изцяло в мен и реших да си дам малко пауза от темата. След месец ще се пробвам пак.

Междувременно изгледах 1-ви сезон на норвежкия "Оневинен"и веднага започнах 2-я. Хареса ми, може би защото познавам манталитета на скандинавците прекалено добре и смятам, че са напипали характера на тези географски ширини.

 

Гледах го до 5ти сезон. В началото се кефих как прецаква лошите, но после става банален с тая негова усмивка и "one man army".

Link to comment
Share on other sites

Новият Star Trek: Discovery започна много добре, дори отлично.

Единственото ми съвсем леко разочарование на този етап е, че и сериала, както и новите филми ги застопориха по едно и също време в исторически план (средата на 23-ти век), което е малко отегчаващо. Интригата е дали всъщност събитията ще вървят по алтернативния таймлайн или по този на оригиналните серии.

:)

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам 11.22.63 (да, това е името на сериала :))). Изгледах 2 серии и ме зарЕби.

 

Много хубав сериал, изгледах го - не ми харесва това, че сериите са по 1 час, но пък режисьора е Стивън Кинг и освен това целият сериал е базиран на негова книга.

 

Гледам още Dark Net на showtime, той е документален, научих много интересни неща, които не знаех за телекомуникацията в световен мащаб. А имам още един сезон :) До момента са излъчени 2 сезона.

 

В тази връзка бих добавил Black Mirror, който също е страхотен.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Много хубав сериал, изгледах го - не ми харесва това, че сериите са по 1 час, но пък режисьора е Стивън Кинг и освен това целият сериал е базиран на негова книга.

 

Гледам още Dark Net на showtime, той е документален, научих много интересни неща, които не знаех за телекомуникацията в световен мащаб. А имам още един сезон :) До момента са излъчени 2 сезона.

 

В тази връзка бих добавил Black Mirror, който също е страхотен.

 

Баси тоя Black Mirror, ще се окаже мн свежо попадение :D Мерси колега!

 

П.С. Жалко, че Dark Net го няма по БГ тракерите и със субс :(

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Щото не си видял THE ORVILLE  :laughing:

 

Втрещен съм, предвид, че е на Макфарлан. Усещам, че тънко и същевременно мощно ги ебават, но съм и силно притеснен...

Супернатуралните и те пак тръгнаха с рогата. 

А Грейската анатомия просто някак си имам чувството, че никога не трябва да свършва. 

Педерастията е навсякъде, Асене!!! 

Link to comment
Share on other sites

В 4-та серия на новия Стар Трек вече имаме гейове и междувидов секс. Тоя свят се скапва от всякъде.

За гейовете ме знам, ама междувидов секс в Стар Трек има много отдавна и във всеки отделен франчайз. Още в оригиналните серии Спок опатква една нашенка (в смисъл землянка). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Щото не си видял THE ORVILLE  :laughing:

 

Втрещен съм, предвид, че е на Макфарлан. Усещам, че тънко и същевременно мощно ги ебават, но съм и силно притеснен...

 

Супернатуралните и те пак тръгнаха с рогата. 

 

А Грейската анатомия просто някак си имам чувството, че никога не трябва да свършва. 

 

Педерастията е навсякъде, Асене!!! 

 

В The Orville го очаквах, той все пак е няква пародия...ама в Стар Трек вече ми идва в повече.

За гейовете ме знам, ама междувидов секс в Стар Трек има много отдавна и във всеки отделен франчайз. Още в оригиналните серии Спок опатква една нашенка (в смисъл землянка). :lol:

То имаше секс с вулканци, тях по ги приемам, особено Т'Пол, ама с клингонка ми дойде too much.  :online2long:

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...