Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

Тогава не знам какво точно си очаквал :)

Пича дето дърпа конците - Ник Пицолато си е новак в киното и точно от там идва различното което има в този сериал. Просто не е масовка с постоянни обрати и любими герой като повечето в днешно време.

 

П.С. В кръга на фъна - а и все пак е един от двата които Обама си иска в аванс ;)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тогава не знам какво точно си очаквал :)

Пича дето дърпа конците - Ник Пицолато си е новак в киното и точно от там идва различното което има в този сериал. Просто не е масовка с постоянни обрати и любими герой като повечето в днешно време.

 

П.С. В кръга на фъна - а и все пак е един от двата които Обама си иска в аванс ;)

 

Аз съм гледал много извратени и бавни филми от новатори, новаци, и не чак толкова. Изобщо не се влеча от масовки с изпитани и предъвкани рецепти.

True Detective просто нямаше история. Имаше едно нищо. Тягостна атмосфера и актьорска игра. Това за мен не е достатъчно.

Дори и след като се разбра какво се случва на края на сериала, пак изобщо не бях нито шокиран, нито изненадан, нито тъжен, нито развълнуван, нито нищо. 0 емоция предизвика краят на тоя сериал в мен.

 

Бях доволен единствено, че най-накрая е свършил и съм го изгледал.

Link to comment
Share on other sites

....бях с големи очаквания от продължението на Туин Пийкс, който обаче ме разочарова тотално (и не само мен) с огромните дълги безсмислени сцени, през които не се случва нищо, а и не съдържат никакъв скрит смисъл...просто пълнеж. Вероятно просто съм реалист - фен съм на много филми и сериали, но когато някое продължение е тотално олято по някаква причина - не продължавам сляпо да го възхвалявам, а споделям какво ми е направило неприятно впечатление. ;)

 

И понеже не съм някой фен със затворени очи и гледам реално на нещата...да споделя, че предпоследният 13-ти епизод беше доста стегнат и почти без обичайните пълнежи, което доста ме изненада, но помислих, че е нещо случайно и единично, докато не изгледах и днешния излязъл епизод (#14), който поне за мен беше най-интересният досега, също без празни моменти и който дори ме доближи до усещането от епизодите в оригиналния сериал. Може и да плюя сумати време по даден продукт, но когато видя нещо добро в него, не пропускам да го отбележа. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това е един от тия сериали, закоито си казвам аз лично "Хората трябва да спрат да преувеличават и да слагат на педестал съвсем нормални добри сериали."

 

На моменти ми беше скучно да гледам, но гледах, за да го изгледам.

 

Другият прехвален сериал е True Detective. Мега претенциозният сериал, качеството на който се видя от втория сезон.

Това пък е един от най-добрите сериали, които съм гледал (Breaking Bad). Кажи ми някой подобен на него, по-добър от него? Или поне също толкова добър? Тоя True Detective беше скучен и го зарязах. Започнах Mr Robot, ама и той накрая на първи сезон нещо ми се разми и доскуча и го зарязах и него... Та ми е много интересно, да ми споделиш, че ми се гледа нещо подобно на Breaking bad???

Link to comment
Share on other sites

Това пък е един от най-добрите сериали, които съм гледал (Breaking Bad). Кажи ми някой подобен на него, по-добър от него? Или поне също толкова добър? Тоя True Detective беше скучен и го зарязах. Започнах Mr Robot, ама и той накрая на първи сезон нещо ми се разми и доскуча и го зарязах и него... Та ми е много интересно, да ми споделиш, че ми се гледа нещо подобно на Breaking bad???

 

Dexter.

Link to comment
Share on other sites

Това пък е един от най-добрите сериали, които съм гледал (Breaking Bad). Кажи ми някой подобен на него, по-добър от него? Или поне също толкова добър? Тоя True Detective беше скучен и го зарязах. Започнах Mr Robot, ама и той накрая на първи сезон нещо ми се разми и доскуча и го зарязах и него... Та ми е много интересно, да ми споделиш, че ми се гледа нещо подобно на Breaking bad???

 

Опитах да гледаш тогава втори сезон на Mr Robot :D , но си приготви силни антидепресанти и мн алкохол.

 

За BB - рядко се случва в един сериал да няма почти нищо излишно (разтягане на локуми) и всеки следващ сезон да грабва все повече. Дори да развият героите от него в един нов сериал - Better call Saul и той да е не по-малко успешен.

 

Сериала който съм гледал с най-големи мъки май е Battlestar Galactica. Чудесно начало и адски мъки към трети сезон и нагоре. Единствената причина да си го причиня е любовта към жанра и тоталната липса на каквато и да е конкуренция

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Бахти...до като зарибявахме Пламен да изгледа Рим, аз реших да го изгледам за 3-ти път. Уникален просто, продължава да ми е номер 1 евър.

Link to comment
Share on other sites

...епизод (#14), който поне за мен беше най-интересният досега...

 

Май ми се изясни защо в този сезон, направен много години след оригиналния, нещата се движеха толкова мудно, че чак понякога се питах дали не ни взимат нас зрителите за малоумници. ;) Всъщност всички персонажи са вече с доста годинки зад гърба си, тинейджърите от първи сезон са вече хора на средна възраст, а тези дето тогава бяха на средна възраст, вече са на преклонна, а на тази възраст, знаете...процесите вървят доста по-бавно. Това важи и за Гордън Коул, който се пресъздава от Линч. Явно е искал да вмъкне тази линия в този сезон, но по мое усещане е попрекалил с нея в първите 12 епизода.

Това разбира се е моя интерпретация какво точно е искал да вмъкне, а как ми хрумна ли...ами в началото на последния епизод има една сцена, в която той звъни на Люси и изненадан, че я чува след толкова години, я пита през цялото време ли е била там, на което Люси в типичния си стил му отговаря, че от време на време се е прибирала у тях си, а дори веднъж с Анди са ходили на почивка. :laughing:  След което има сцена с Линч, който седи в недоумение и 10 секунди разсъждава какво всъщност му се казва. :lol: (дано не ми затрият пак откъса заради някакви авторски права...)

 

https://www.youtube.com/watch?v=fGtnEEaClNg&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Да бе, ти щото беше прозрял всичко още от първия епизод...всъщност какво говоря - още преди да пуснат сезона! :lol:

Това между другото не променя първоначалното ми мнение, че първите 12 епизода се движат ужасно мудно и в тях има множество дълги и празни моменти, в които не става нищо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нищо за нищовците... Който не вижда, само метла има пред очите и като папагал повтаря едно и също, не - като латерна. 

Аз имам само едно притеснение, но ще го споделя по-към края на сезона, който за ужасяващо кошмарно съжаление наближава със страшна сила.

Link to comment
Share on other sites

..."ужасяващо"..."кошмарно"..."страшна сила" - пълен апокалипсис. И какво толкова ще стане, когато свърши сезона - ще рухне филмовата индустрия ли? :popcorn:

 

И дай пак за метлата да видим ти какво виждаш, че тогава освен да слушаш музика, май друго не изтъкна...

Link to comment
Share on other sites

Ти пък...не се възгордявай чак толкова...знам, че си ГОЛЕМ, но чак пък да си всички - някакси звучи малко нескромно, не мислиш ли? :lol:

 

П.П. Btw, все още не чух друг довод, освен слушането на блус-схемата...

Link to comment
Share on other sites

Ти май забрави, че прекратих тия коментари след като ми се представиха цитати от Замунда... Аз не съм забравил, просто ми е смешно от време на време като чета. 

Link to comment
Share on other sites

Да, в Замунда има доста глупаци и най-вече много детешорчета, които просто още са малки. Но точно в Замунда хората също забелязаха прогреса в последните 2 епизода и особено в последния. Ти обаче като непосетител на Замунда, все пак би могъл да ми дадеш смислен довод - лично твой, след като беше толкова надъхан още от първите епизоди, а не да продължаваш да се измъкваш с всеки един пост...

Link to comment
Share on other sites

От какво да се измъквам бе, Пламене? Какви фантастики те гонят пак? Още в първия си пост относно новия сезон съм казал каквото имам да казвам и не съм мръднал на йота от позицията си и няма и да мръдна. Ти си тоя дето ту метлата му крива, ту 13-та серия му харесала. Ти си тоя, дето се пъне и гъне. Затова ми е и смешно. Казах ти го вече веднъж, може би даже дваж, нека да е трижди - не ставаш за Туин Пийкс, гледай нещо друго. Така както аз не мога да напиша симфония от ранга на Бах, така и ти не можеш да влезеш в тоя филм, а не влезеш ли вътре в психарията - по-добре не си губи времето да гледаш, че и да ръсиш бисери после. 

Link to comment
Share on other sites

От какво да се измъквам бе, Пламене? Какви фантастики те гонят пак? Още в първия си пост относно новия сезон съм казал каквото имам да казвам и не съм мръднал на йота от позицията си и няма и да мръдна. Ти си тоя дето ту метлата му крива, ту 13-та серия му харесала. Ти си тоя, дето се пъне и гъне. Затова ми е и смешно. Казах ти го вече веднъж, може би даже дваж, нека да е трижди - не ставаш за Туин Пийкс, гледай нещо друго. Така както аз не мога да напиша симфония от ранга на Бах, така и ти не можеш да влезеш в тоя филм, а не влезеш ли вътре в психарията - по-добре не си губи времето да гледаш, че и да ръсиш бисери после.

 

 

Чакай сега малко - аз виновен ли съм, че от 1-ви до 12-ти епизод имаше необосновано дълги и празни моменти, което много хора също отчетоха и че в следващите 2 епизода имаше положителна промяна, което също много хора забелязаха? Ако следващият епизод отново е празен, отново ще пиша, че е празен - какво не е ясно? И не ми говори "триж-мриж" - оригиналният Туин Пийкс беше и си остава един от любимите ми сериали ; за този...ще видим, зависи от продължението и финала. :)

 

П.П. Бах и симфония? Я пак...но се заинтересувай преди това кога се е появил тоя жанр и кога е умрял Бах, а също и какво представлява самият термин в днешно време. :P

Link to comment
Share on other sites

П.П. Бах и симфония? Я пак...но се заинтересувай преди това кога се е появил тоя жанр и кога е умрял Бах, а също и какво представлява самият термин в днешно време. :P

 

Един е БАХ, не знам. Челен пример за теб и Туин Пийкс. 

 

Просто или гледай като хората - или спри да гледаш. Замязал си на беззъба баба със синя коса, която омачква 3 домата преди да избере един. Между другото както няма да се промени мнението ми за Туин Пийкс, така няма да се промени и мнението ми за тебе и Туин Пийкс. Ти новия сезон не го поемаш на един дъх като мен, ти се насилваш да го гледаш и да търсиш метлите в него - ми не ставаш за Туин Пийкс бре! Да припомня пак 8-ми епизод освен. 

Link to comment
Share on other sites

Един е БАХ, не знам. Челен пример за теб и Туин Пийкс.

 

Добре е да спреш, защото съфорумците отново ще започнат да пишат "Видене, спри да се излагаш и никога недей да спориш с Пламен на тема музика!". :moon:

 

Тоя гугълски линк дето ми го даваш, дали ти направи впечатление, че се свири от пиано? Сега вероятно ще ми кажеш, че това е транскрипция на Бахова симфония...която обаче подозрително прилича до последното си тонче на 13-я прелюд на Ketil Bjornstad. Не ти ли направи впечатление, че е на километри разстояние от стила на Бах и не ти ли хрумна, че днес всеки може да помести каквато си реши информация в интернет, било тя вярна или грешна. Освен това бях писал и да се заинтереесуваш "какво представлява самият термин в днешно време", ама ти дори на годината, в която е умрял Бах не вярваш, а аз чакам да се задълбочиш на някакви си подробности.

И понеже ти на гърба си не падаш, дори когато си легнал - цъкни сега пак в гугъла да ми изкараш още една симфония на Бах, пък аз ще ти изнеса лекция, какво представлява предкласическата "синфония" и другата, дето се свири от оркестър. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Ах, че не вдяваш, че динена кора си настъпил и падна. 

 

Никакви претенции нямам, напротив - пиша по върпоса през пръсти и точно затова казах, че е олицетворение на теб и Туин Пийкс. Моето незнание на тема Бах = твоята неадекватност на тема Туин Пийкс. Сега стани и се отупай от прахта. :laughing:   

Link to comment
Share on other sites

Довод за първите 12 епизода така и не получих, освен че Туин Пийкс не бил за мене и др. общи приказки. Поне ми кажи защо според теб забелязвам промяна към по-добро в последните 2 епизода...или и на това няма да получа отговор?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...