Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

The Haunting of Hill House

 

Един от най-добрите сериали за 2018 по мое мнение. А съм едва на 6ти епизод.

Интересно, този съм го пропуснал, но ще наваксам.

 

Един глас за:

 

MV5BMTcyODAxNzcwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzM1

 

Достойно продължение на Narcos.

 

Link to comment
Share on other sites

Изгледах целия Hill House. Потвърждавам мнението си от предния пост.

За Наркос: Мексико също споделям мнението. Първите 2 сезона от предния сериал бяха някакси по-активни и по-динамично направени, но и този е интересен.

Link to comment
Share on other sites

The Haunting of Hill House

 

Един от най-добрите сериали за 2018 по мое мнение. А съм едва на 6ти епизод.

Много добър наистина. Всяка вечер преди лягане по една серия си пускам и после спя като бебе. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Изгледах третият сезон на True Detective. Доста добър сезон, но слаб последен епизод. Някак не беше на нивото на останалите от сезона. Все пак го препоръчвам за гледане.

Link to comment
Share on other sites

Аз сега съм започнал да гледам втори сезон. След първия сезон, който всички толкова много хвалеха, малко бях разочарован, но реших да дам шанс на втори. Не върви зле за момента. Някакси ми е по-приятен за гледане от първия. Много беше тегав.

Link to comment
Share on other sites

Вторият сезон е по - добър от първият. Поне по спомени. Много отдавна беше първият и нямам много ясни спомени за детайлите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Чернобил наистина е страхотно пипнат сериал, задължителен е за гледане. 

Гейм ъф трънс изби рибата от простотия на финала, като почнем от серията "бой на негри в тъмна нощ", та до финала. Добре че хитро изгледах всичко наведнъж, изпитвам съжаление към хората, които са чакали серия по серия, сезон по сезон... Пак добре не можаха да стигнат висините на LOST... 

 

Link to comment
Share on other sites

На мен краят ми хареса, а нощната битка беше перфектна. Всичко се виждаше.

Хората да вземат да си калибрират телевизорите и да гледат в тъмно помещение. Все пак това е сериал/филм с висока кинематографична стойност, а не "На Кафе при Гала", което можеш да си гледаш и на терасата по обед без проблем.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

На мен краят ми хареса, а нощната битка беше перфектна. Всичко се виждаше.

Хората да вземат да си калибрират телевизорите и да гледат в тъмно помещение. Все пак това е сериал/филм с висока кинематографична стойност, а не "На Кафе при Гала", което можеш да си гледаш и на терасата по обед без проблем.


Това с "калибрирането на телевизора" пукна от смях почти целия свят. Тая колосална глупост дори бе спусната като инструкция, като осмиването бе брутално и още не е приключило. Официално последният сезон бе обявен за тотален провал, което и за мен е малко крайно, но е факт, че осраха всичко накрая. 

Естествено ти си на опаката позиция - ужасно съм изненадан!!! :laughing1:

 

Link to comment
Share on other sites

Всеки може да се пука от смях, колкото си желае. Аз ти казвам, че нямах проблем с нощния епизод, пък ти както искаш го приемай. Факт е, че повечето хора гледат телевизия дори на Динамичен или Стандартен режим без абсолютни никакви настройки, защото е по-шаренко.

Имам забележки към последния сезон, но не и към края като такъв.

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2019 at 1:22 AM, w00x said:

На мен краят ми хареса, а нощната битка беше перфектна. Всичко се виждаше.

Хората да вземат да си калибрират телевизорите и да гледат в тъмно помещение. Все пак това е сериал/филм с висока кинематографична стойност, а не "На Кафе при Гала", което можеш да си гледаш и на терасата по обед без проблем.

Пълни глупости пишеш Ангеле. Един сериал (филм) не трябва да се прави за да си калибрираш телевизора, а да го гледаш с кеф без да мислиш за глупости. Пример битката при Нощното усое на втора част на Властелина на пръстените. Отделно от това, финала може и да има някакъв резон, но безумното потъпкване на персонажи, сюжети и т.н. градени близо десителетие, ебават мамата на всичко в сериала. 

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам как пиша глупости. Никой не е казал, че сцените трябва да се използват за калибрация на телевизорите.
Съдържанието се прави за определени условия и се мастерира за определени устройства. Никой не е виновен на потребителя, че тонколоните или телевизора му не могат да изкарат съдържанието такова, каквото е предвидено. Дай всичко в деня да се снима, защото някой като си е избирал телевизор е спестил 150лв, защото "Абе айде бе, аз нищо не разбирам така или иначе". "Нищо не разбирам, няма да видя разликата" и после "Ми то тука нищо не се вижда". Ми няма да се вижда, как ще се вижда. Като не си си направил труда дори да си отвориш настройките на картината - какво да се види?


Сцените дори не бяха толкова тъмни. И по-тъмни съм виждал. Ако на някой филм се показват само вечерните сцени - и за тях ще мрънкат хората. Просто в повечето сериали/филми има смесено вечерни и дневни и потребителите не обръщат толкова внимание.

 

А Виден така или иначе не спря да го споменава това Eizo.

Видене, пусни си някоя вечер (в тъмна стая) епизода на Eizo-то и ми кажи дали пак е тъмен и нищо не се вижда.

 

Примерът ти е неуместен. Атмосферата във Властелина на пръстените далеч не беше толкова мрачна и тъмна. Онази битка сякаш се водеше при пълнолуние и изцяло чисто небе. Беше нереално светло за нощ, но Властелина на пръстените като цяло е приказна история, която е по-скоро за по-млади зрители. Не ти предава атмосферата на тягост, параноя, клаустрофобия и безсилие, която епизодът на GoT показа.

 

Потъпкването и претупването не го обсъждам. Обсъждам единствено финалът като събития.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, отново, че се включвам в разговора ви, но понеже не съм гледал GoT, не мога да блесна с никакъв коментар, освен да завърша тази тема, която лично на мен ми е втръснала.

 

Започнах да гледам 13 reasons why и много ми хареса. Едно момиче е мъртво, още не знам как, и нейн съученик започва да търси причината по нещо като аудио дневник... 

Много е вероятно този сериал да ме накара да направя читави субтитри на You (тук има ли навити да се включат?)

Link to comment
Share on other sites

Аз го изгледах преди година някъде 13 Reasons Why. Малко е по тийнейджърски наивен и дразни на моменти. Особено втория сезон.

Приятен за гледане, но не е нищо особено.

Link to comment
Share on other sites

Chernobyl се оказа малко омешан като изпълнение. Изгледах първите 2 серии на един път. Половината от 3-та и 4-та ги гледах докато четях новините.

В един момент успешно ти показват трагедията, която сполетява хората чрез кинематография и музика, а в следващия момент вече сякаш гледаш друг филм, който малко прилича на Армагедон или След Утрешния Ден. Сякаш двама режисьори са се борели за надмощие и вместо да им дадат различни епизоди, са им дали по половината от всички епизоди.

 

Не очаквам последния епизод тази седмица да промени мнението ми.

Единственото, което този сериал направи, е да ме накара да се поинтересувам допълнително за реалната трагедия в Чернобил.

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 11:30 PM, w00x said:

Chernobyl се оказа малко омешан като изпълнение. Изгледах първите 2 серии на един път. Половината от 3-та и 4-та ги гледах докато четях новините.

В един момент успешно ти показват трагедията, която сполетява хората чрез кинематография и музика, а в следващия момент вече сякаш гледаш друг филм, който малко прилича на Армагедон или След Утрешния Ден. Сякаш двама режисьори са се борели за надмощие и вместо да им дадат различни епизоди, са им дали по половината от всички епизоди.

 

Не очаквам последния епизод тази седмица да промени мнението ми.

Единственото, което този сериал направи, е да ме накара да се поинтересувам допълнително за реалната трагедия в Чернобил.

 

Отново строшаване на гипса по всички параграфи и липса на измислен достатъчен фейспалм да опише ... 

МЕЖДУВРЕМЕННО ... с IMDB рейтинг 9.6, потрошавайки всички рекорди... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...