Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

Ама за чий търсиш доводи бе, човек? Да ти дам освен доводи що съм от ЦСКА и мразя Уески? Защо обичам зелено и мразя розово? Защо мразя вегани? Защо намирам саката на Ангел за палячовски? Барабар с китките? Защо обичам миди, стриди и скариди? 

 

Не изпитвам нужда да се оправдавам, че харесвам нещо. Също както ти да НЕ харесваш нещо. Къде е проблема? 

 

За протокола никога не съм спорил с теб на тема музика - би било по-зле от това да споря с Галин за топлотехника. Ако някой тъпак е интерпретирал нещо от въздуха - негов проблем. Напоследък попрочетох такива неща по свой адрес, но отдавна вече простотията предизвиква смях. 

Всъщност не мога да вдена каква е тая тенденция напоследък да се опитваш да ми вдигаш кръвното... Нещо съм те обидил ли? Или се опитваш да се забавляваш за моя сметка? Нали знаеш, че няма как да се получи. Само Галицин може да разплете санитарен възел, но само аз мога да го завържа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не изпитвам нужда да се оправдавам, че харесвам нещо. Също както ти да НЕ харесваш нещо. Къде е проблема?

 

И що още в началото не каза едно "На мен пък този сезон си ми харесва...", ами тръгваш да ръсиш...ай' да не се връщаме назад в постовете ти. А кръвното си го вдигаш сам, когато се обърнеш по неподходящ начин персонално към някого и няма как да не очакваш някаква ответна реакция в такива случаи...и по-лошото е, че не знаеш кога да спреш, което често важи и за мен, но мен поне не ме е срам да си го призная като някакъв недостатък. ;)

 

Edit: Ако съм те засегнал по някакъв начин, извини ме (ако можеш) и ще помоля ако в бъдеще поместя пост, касаещ епизод от настоящия сезон на Туин Пийкс и отразяващ единствено личните ми наблюдения и усещания, да не ме репликираш ставам или не ставам за нещо си. :moon:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Първият ти пост е преди първия мой, така че предпочитам да започнем от втория, където започваш да се обръщаш към мен, само дето в оня едит по-горе, мисля че достатъчно ясно показах, че вече съм приключил с тебе дискусията "Twin Peaks 2017". А иначе обичта си е нещо съвсем отделно...даже казват, че между мъже била по-силна. :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

Внимавай с чорапите!  :effemine3:

 

Нека го кажа така по-разбираемо... Аз например не ставам за Малката булка и Великолепния век. На 3-та минута почвам да мятам бутилки по телевизора... Нормално е да не ставаме за разни работи = да не си подхождаме с разни работи. Няма нищо срамно в това. 

Link to comment
Share on other sites

Преди да метнеш нещо по телевизора, първо пробвай с дистанционното...и след това потърси някакъв вторичен смисъл в това дето казах.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като неделята мина и излезе поредния епизод от Туин Пийкс, смея да кажа, че и този епизод беше сравнително стегнат и нелош, а и след сцената с Анди в предишния епизод, както и с фалшивия Купър в този, установих за себе си, че мога да понеса всякакво времетраене и мудност в епизодите, когато се пресъздава нещо "там", но не и същото, когато се случва в реалния живот между персонажите ило по-скоро - не се случва на празен фон и без персонажите. :)
 
(спойлерът касае само Виден)

 

...ще помоля ако в бъдеще поместя пост, касаещ епизод от настоящия сезон на Туин Пийкс и отразяващ единствено личните ми наблюдения и усещания, да не ме репликираш...

 



 
И сега нещо друго - явно сезон 2017-та действа ретроградно и на актьорите от филма. :P
 
Американският актьор Джеръми Линдхолм, който участва в новия сериал „Туин Пийкс”, е арестуван по подозрение в опит за убийство
 

Полицията в американския град Спокан (щата Вашингтон) се е отзовала на повикване, в което е било съобщено, че мъж с бейзболна бухалка е нападнал жена.
Камери от видеонаблюдението показват, че Линдхолм бяга от мястото на инцидента.

 
twin-peaks-jeremy-lindholm.png

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм забравил, просто ми е смешно от време на време като чета. 

 

:popcorn:  :popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn:

 

Както казах - за съжаление идва краят на сезона, а това е рисков момент за всеки сериал. Естествено при Линч няма нищо нормално и клиширано, така че със сигурност ще има някаква изненада. Хубавото е, че едва ли можем да я предвидим.. 

Link to comment
Share on other sites

"Breaking Bad"

По средата на на 2 сезон съм -вече разбрах защо получава толкова висока оценка. :))

Всеки епизод си има уникални моменти.

Link to comment
Share on other sites

"Breaking Bad"

По средата на на 2 сезон съм -вече разбрах защо получава толкова висока оценка. :))

Всеки епизод си има уникални моменти.

 

И става все по-добре, което рядко се среща.

 

 

По случая ще взема да си припомня предните епизоди ;) Ако някой го е пропуснал... в листа на задължителните е.

Link to comment
Share on other sites

Чефо, ако ми намериш субтитри (английски или руски) на всичките серии (или от 39-та нататък), като се прибереш лично ще те почерпя! :beerchug
 

Ако някой го е пропуснал... в листа на задължителните е.

 

Не сме го пропуснали, но това е холивудски поглед върху историята и то от гледната точка на агентите. El patron del Mal е много по-достоверен от историческа гледна точка, въпреки, че на някои (примерно Rumbata) точно такъв прочит на историята много не им допада. ;)

Link to comment
Share on other sites

Чефо, ако ми намериш субтитри (английски или руски) на всичките серии (или от 39-та нататък), като се прибереш лично ще те почерпя! :beerchug

 

 

Не сме го пропуснали, но това е холивудски поглед върху историята и то от гледната точка на агентите. El patron del Mal е много по-достоверен от историческа гледна точка, въпреки, че на някои (примерно Rumbata) точно такъв прочит на историята много не им допада. ;)

Не мога да съм от помощ. Гледах го от нетфликса. Даже научих бейсик испанския хаха, покрай английските субтитри.

Свали приложението и помоли някой да ти даде име и парола. Аз бих ти дал, но много маймуни са на клона, че им плащам дори и 4к сигнал. Има доста приятни сериали там. А това, че държат Приятели им e голям плюс.

 

Иначе си прав за сериала - няма измислици. Даже има и реални кадри. Хасиенда Наполи ми спира тока. Любимец ми е тоя. Оставяйки на страна убийствата.

И става все по-добре, което рядко се среща.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dWlSAws-4hg

 

По случая ще взема да си припомня предните епизоди ;) Ако някой го е пропуснал... в листа на задължителните е.

петък пускат трети сезон. Сега получих съобщение Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кой от двата - оня с многото епизоди ли? Имаше го преди време с превод до 37-ми (или 38-ми) епизод, но преводачката (едно момиче, което учи в UK...познаваме се с нея покрай сериала) ми сподели, че няма много време за преводи, понеже там не се говори на испански, а на някакъв шибан латоноамерикански диалект, за който тя губи доста време да разгадае някои почти непреводими реплики. Отделно покрай брекзита нещата с работните условия за чужденци малко се усложниха и предполагам, че това също й губи време, така че просто спря да го превежда. Аз съм си изтеглил всичките 100+ епизода и се пробвах да го гледам без превод, но не става, понеже много неща стават ясни точно когато разбереш какво си приказват, а там много си приказват. Търсил съм дълго време руски или английски субтитри, защото за съжаление други езици не разбирам, но съм попадал само на някои откъслечни субитри, примерно за 45-ти, 62-ри, 77-ми и т.н. - което просто не ми върши работа и затова си питам навсякъде, откъдето би могло да изскочи нещо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко. Сериала свършва на 70 и някоя серия с неговото убийство. Как така над 100 серии

Тоя сериал нямаше ли го в замунда с превод ?

Пуснаха ми и Озарк. На същата тематика, но не съм го гледал Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

http://thetvdb.com/?tab=seasonall&id=259730

 

113 епизода според тоя списък.

Pri men sa 70 i niakolko, no tova ne e ot zna4enie.

 

Az gledam v momenta : Arrow i 4akam The Ranch, Super girl, Luke Cage, Flash, The Medici (ako pusnat o6te). Bitten e mnogo iak (glavnata geroinia e pi4ok i polovina). Izob6to ima mnogo seriali. To glavno zaradi tova darjim Netflix.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pri men sa 70 i niakolko...

 

Това е щото те цакат с топла мексиканска бира. :lol:

 

То се е видяло, че няма да намеря всичките епизоди с превод нито на английски, нито на руски и май ще трябва да се задоволя с третия сезон на "Наркос", от който между другото вече излезе първия епизод...един вид - мне придется пить "Корона", но с отвращением. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Не, сега гонят картела Кали...преди малко видях, че всъщност го има целия сезон, но само първият епизод е преведен...

 

Едит: Вече и вторият.

 

------------------

 

Едит2: Обаче какъв мощен сийд давам на последните 2 епизода на Туин Пийкс...на харда ми хич не му е леко. :D  Това по причина, че бях от първите дето изтеглиха финала на сезона и понеже няма сложни лафове даже се бях наканил да изгледам епизодите без превод, ама след малко трябва да излизам, а до довечера преводачите вече ще са си свършили работата, та ще си ги изгледам с превод...само дано Линч не е оставил някакъв отворен финал, че... :woot

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Е да де, логично е след като наш'те вече са свалили сезона за Кали и го превеждат епизод по епизод, а после май ще направят същото и с мексиканския сезон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...